Folia stretch ma dziesiątki zastosowań. Wykorzystuje się ją podczas pakowania przesyłek, podczas przeprowadzek, do pakowania pożywienia, w rolnictwie, do zabezpieczania rzeczy na czas remontu – a to tylko kilka z wielu możliwości. Podpowiadamy gdzie kupić folię stretch w najlepszej cenie i jak stosować ją w codziennych sytuacjach. 

Jakie przedmioty można opakować w folię stretch?

Folia stretch przydaje się przede wszystkim podczas przygotowywania przesyłki. Gdy pakujemy szczególnie ciężkie przedmioty, dla zwiększenia wytrzymałości pudełka, warto owinąć je kilkoma warstwami folii stretch. Taki zabieg pozwoli wzmocnić wytrzymałość tekturowej konstrukcji. Folia przyda się również do łączenia kilku mniejszych opakowań w jedną większa przesyłkę. Wystarczy umieścić pudełka obok siebie i owinąć je folią. Dzięki folii można też ustabilizować pakunki przewożone na palecie. Jeśli zostaną zabezpieczone wytrzymałą folią stretch, nie będą się przesuwać ani wypadać z palety podczas transportu.  

Folia stretch właściwości

Dobrej jakości folia stretchowa jest materiałem wyjątkowo elastycznym. Dzięki temu cechuje się dużą odpornością na przedarcia i pęknięcia. Może być rozciągana o wiele procent. Ponadto idealnie dopasowuje się do kształtu przedmiotów. Można owinąć w nią zarówno standardowe pudełka, jak i rzeczy o nieregularnych kształtach. Folia bardzo dobrze utrzymuje się na różnego rodzaju powierzchniach, nie ześlizguje się z nich. Folie dostępne u tego producenta: https://kartony24.eu/ po jednej stronie pokryte są klejem, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo używać taśmy klejącej. Klej pozwala też łączyć ze sobą kolejne warstwy folii. 

Folia stretch czarna

Standardowa folia stretch jest przezroczysta, ale na rynku dostępne są także warianty w innych kolorach m.in. niebieskim i czarnym. Taka folia idealnie sprawdza się do przygotowywania przesyłek bez użycia pudełek. Dzięki warstwom kolorowej folii nie widać co znajduje się w środku. Można stosować ją również podczas przeprowadzki do zabezpieczania mebli i sprzętów sportowych. Stosowanie różnych kolorów folii może być też dobrym rozwiązaniem logistycznym. Każdej barwie można przyporządkować określony produkt, dzięki czemu szybko odnajdziemy palety z odpowiednimi towarami, co ułatwi zadanie pracownikom w magazynie. 

Folia stretch – inne zastosowania

Folia stretch jest nie do zastąpienia podczas remontu. Doskonale nadaje się do zabezpieczania mebli i podłogi przed zachlapaniem farbą i przed kurzem. Można stosować ją również do uszczelniania okien. Folia ma swoje zastosowanie także w kuchni. Można zabezpieczać nią pojemniki z jedzeniem, a także stosować ją w celu ochrony różnego rodzaju produktów spożywczych przed wysychaniem i zawilgotnieniem. Folia jest także niezbędnym przedmiotem w każdym garażu lub w piwnicy. Przyda się do zabezpieczania felg, opon, sprzętów sportowych i wszelkiego rodzaju przedmiotów, które przechowujemy. 

Folia stretch – akcesoria

Używanie folii stertch jest łatwe, ale czasami mogą pojawiać się problemy z odwijaniem jej z rolki, czyli z odnajdywaniem początku. Warto więc skorzystać z dyspensera. Ułatwia owijanie folią dużych pakunków i mebli. Dzięki temu można skrócić czas pakowania i ograniczyć ilość zużywanej folii. Dostępne są duże, profesjonalne dyspensery do najszerszych rolek oraz dyspensery mini do użytku domowego. 

Folia stretch cena

Cena folii zależy od jej rozmiaru. Dostępne są rolki o szerokości 10 cm, 25 cm i 50 cm. Za najwęższe modele trzeba zapłacić poniżej 10 zł, a za szersze – kilkadziesiąt złotych. Folię w korzystnych cenach można kupić na stronach internetowych producentów akcesoriów do pakowania. Zazwyczaj w sieci ceny są niższe niż w sklepach stacjonarnych. Ponadto takie rozwiązanie jest po prostu wygodne. Wystarczy kilka kliknięć, żeby zamówić potrzebne akcesoria. W ten sposób można oszczędzić czas i pieniądze. 

Gdzie wyrzucić folię stretch?

Folia stretch jest przydatna w wielu sytuacjach, ale niestety nie jest tworzywem ekologicznym. Należy więc pamiętać, żeby podczas wyrzucania folii, umieścić ją w pojemniku na plastiki i metale. 

Folia stretch jest niezbędna w wielu branżach i w gospodarstwach domowych. Ma różne zastosowania, jest stosunkowo tania i łatwa w użyciu. Zdecydowanie zawsze warto mieć w zasięgu ręki rolkę tego rodzaju folii.