Płatny antywirus komputerowy to specjalny program komputerowy, którego podstawowym zadaniem jest wykrywanie, walka i usuwanie wirusów komputerowych. To na ogół część większego pakietu programów chroniących komputer przed wieloma różnego rodzaju zagrożeniami. Niektóre antywirusy to w zasadzie programy antymalware. Są one w stanie wykryć wirusa i odróżnić go od pozostałych aplikacji. Antywirus płatny pobiera regularnie, niekiedy codziennie, aktualizacje, aby móc rozpoznawać nowe zagrożenia.

Ranking antywirusów komputerowych płatnych

 1. Antywirus Norton 360 Premium
  Norton 360 Premium
  Sprawdź aktualną cenę
  Skuteczna ochrona antywirusowa dla 10 stanowisk, odpowiednia do domu i firmy. Do jej aktywowania potrzebne jest podanie danych karty kredytowej bądź konta Paypal. Doskonale sprawdza się w przypadku komputerów, tabletów i smartfonów. Zmniejsza ryzyko uzyskania przez przestępców dostępu do danych osobowych podczas łączenia się z siecią WiFi, nawet publicznymi hotspotami. Antywirus zawiera usługę kopii zapasowej w chmurze dla komputerów PC. Rozszerzenie Password Manager umożliwia bezpieczne zarządzanie hasłami czy danymi logowania.
 2. Antywirus komputerowy Bitdefender Total Security
  Bitdefender Total Security
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości program antywirusowy kompatybilny z systemem Windows. Skutecznie walczy z cyberzagrożeniami, a przy tym nie obniża wydajności urządzeń. Zawiera nowy firewall, specjalną Kontrolę Rodzicielską czy narzędzia do optymalizowania za pomocą jednego kliknięcia. USB Immunizer skutecznie uodparnia komputer na wirusy przenoszone na dyskach wymiennych Flash Drive. Po podłączeniu dysku program wyłącza funkcję Autorun, której włączenie mogłoby zainfekować komputer.
 3. Antywirus Kaspersky Internet Security
  Kaspersky Internet Security
  Sprawdź aktualną cenę

  Płatny program antywirusowy na komputery Mac i PC oraz urządzenia z Androidem. Wyróżnia się sporą łatwością użytkowania. Użytkownik ma bowiem dostęp do konfiguracji ochrony, również online poprzez darmowe konto My Kaspersky. Program posiada funkcję Kontroli Rodzicielskiej w przypadku komputerów PC i Mac. Nie ogranicza przy tym w żadnym stopniu ich wydajności.
 4. Antywirus komputerowy ESET Internet Security
  ESET Internet Security
  Sprawdź aktualną cenę

  Wszechstronny program antywirusowy, który w sposób automatyczny zabezpiecza użytkownika w czasie korzystania z bankowości internetowej. Włącza alarm, gdy niepowołana aplikacja będzie chciała uzyskać dostęp do kamery internetowej. Sprawdza stan zabezpieczenia routera i nie obniża przy tym wydajności urządzeń do niego podłączonych. Program śledzi w czasie rzeczywistym aktywność aplikacji i procesów w systemie Windows.
 5. AVG Technologies AVG Internet Security
  AVG Technologies AVG Internet Security
  Sprawdź aktualną cenę
  Wydajny program antywirusowy, który nie przeszkadza w korzystaniu z komputera. Oferuje wiele funkcjonalności m.in. AVG Email Scanner, Technologię AVG Protective Cloud, AVG Anti-Rootkit czy ochronę sieci społecznościowych AVG. Program dostępny jest w wersji pudełkowej i z licencją elektroniczną. Sprawdza się w przypadku systemu Windows 7+. Wymaga przeglądarki Internet Explorer 6 lub nowszej.
 6. McAfee Total Protection
  McAfee Total Protection
  Sprawdź aktualną cenę
  Płatny program  antywirusowy dla firm i użytkowników indywidualnych. Skutecznie chroni przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem oraz innego rodzaju zagrożeniami. Chroni sieć WIFI przed przejęciem przez osoby trzecie. Trwale usuwa poufne informacje, niszcząc pliki, które je zawierają. Dodatkowo pozwala na zoptymalizowanie wydajności komputera. Stosowany może być w przypadku urządzeń Mac oraz smartfonów i tabletów z systemem iOS oraz Android.

Jaki antywirus komputerowy kupić?

W dobie zagrożeń internetowych, posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia ma ogromne znaczenie. Pomocny w tym przypadku jest płatny program antywirusowy. Jak jednak wybrać odpowiednie oprogramowanie? Czym warto się w tym przypadku kierować?

 • Rodzaj licencji – warianty mogą być różne, ale coraz częściej producenci oferują ochronę na rok dla jednego lub większej liczby urządzeń. Zdecydować się można również na program na dłuższy okres np. 2-3 lata. Dostępne są też licencje bezterminowe.
 • System operacyjny – na rynku dostępne są antywirusy działające na systemach Windows, Linux, iOS, Android, Mac OS czy Windows Mobile. niektóre programy działają na kilku systemach. Wówczas producent określa, jakie funkcje są dedykowane dla danych urządzeń.
 • Funkcje – to funkcjonalności oferowane przez dany program antywirusowy. Czasem poza samym skanowaniem plików, w ofercie znajduje się firewall oraz oprogramowanie antymalware czy antyspyware. Na uwagę zasługują również funkcje konfiguracyjne, dzięki którym można dostosować działanie programu do swoich aktualnych potrzeb.
 • Nośnik – antywirusa zainstalować można z płyty CD/DVD czy za sprawą klucza licencyjnego lub kodu aktywacyjnego w formie cyfrowej. W tych dwóch ostatnich przypadkach użytkownik otrzymuje kody, które są potrzebne do uruchomienia zakupionego oprogramowania.
 • Wymagania sprzętowe – niekiedy producent określa, jakiego procesora czy pamięci RAM wymaga dany program antywirusowy do poprawnego działania.

Czy warto kupić płatny antywirus?

Co ciekawe, nadal powszechne jest przekonanie, że programy antywirusowe nie są w stanie uchronić użytkownika komputera, smartfona czy tabletu przed wszystkimi zagrożeniami. Z tego powodu wiele osób nie instaluje w ogóle żadnego antywirusa na swoich urządzeniach. To poważny błąd. Warto zainwestować w płatny program antywirusowy, który chroni przed wieloma zagrożeniami, a tych w sieci niestety nie brakuje.

Dobry antywirus wykrywa przede wszystkim potencjalne zagrożenia, a potem poddaje je kwarantannie czy usuwa. Niekiedy użytkownik jest pytany o to, co należy z danym plikiem zrobić. Poziom ochrony można zresztą ustalić samodzielnie, ale równie dobrze oprogramowanie może samo decydować w tym zakresie. Programy tego rodzaju reagują ponadto na wszystkie próby pobrania plików z sieci. Szybko je skanują i w razie wykrycia problemów, reagują. Przy okazji zajmują się skanowaniem stron internetowych. Niektóre antywirusy regularnie skanują dysk twardy bądź usuwają z niego nieużywane programy, które spowalniają system. Płatne programy antywirusowe regularnie aktualizują przy tym bazę danych, a więc są w stanie wykrywać nawet najnowsze zagrożenia.

Popularni producenci antywirusów komputerowych

Sklepy z oprogramowaniem antywirusowym warte uwagi