Folia w płynie to płynna masa uszczelniająca wykorzystywana do profesjonalnego zabezpieczania pomieszczeń sanitarnych. Skutecznie chroni powierzchnię przed wilgocią i wodą, aby ta nie wnikała w strukturę ścian lub podłóg. Idealnie nadaje się do hydroizolacji. Wyróżnia się bardzo dużą wydajnością i sprawdza się w przypadku różnych podłoży – cegieł, betonu, tynku, płytek itd. Stosować ją można wewnątrz i na zewnątrz budynków. Po wyschnięciu staje się elastyczna i nieprzepuszczalna, ale nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.
Najlepsza folia w płynie – ranking
Niejednokrotnie podczas zabezpieczania pomieszczeń sanitarnych pada pytanie – jaką folię w płynie kupić. To produkt o naprawdę wyjątkowych właściwościach. Stąd też wynika jego duża popularność na rynku. Nasz ranking folii w płynie z pewnością pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi propozycjami i rekomendacjami.
- Folia w płynie Sopro FDF 525 5
Sprawdź aktualną cenęWysokiej klasy uszczelniająca masa przeciwwilgociowa renomowanego producenta. To wysokoelastyczna masa uszczelniająca jednoskładnikowa dedykowana do zabezpieczania ścian i podłóg przed przenikaniem wilgoci. Skutecznie chroni przed wodę, która działa bezciśnieniowo. Sprawdza się w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. Nadaje się do wnętrz z ogrzewaniem podłogowym. Aplikowana może być wałkiem, pacą, pędzlem bądź natryskowo.
- Ceresit Folia Izolacyjna W Płynie Cl 51
Sprawdź aktualną cenęBardzo wydajna powłoka przeciwwilgociowa sprzedawana w wiadrze o wadze 5 kilogramów. Folia ta służy do wykonywania elastycznych powłok uszczelniających pod ceramikę. Skutecznie kryje rysy w podłożu i spełnia wymagania izolacji typu lekkiego. Nadaje się do wykańczania łazienek i kuchni. Pozwala bowiem na zabezpieczenie podłoża. To produkt od razu gotowy do użycia. Stosować go można w przypadku ogrzewania podłogowego.
- Atlas Folia W Płynie Szybkoschnąca
Sprawdź aktualną cenęWysokiej jakości szybkoschnąca folia w płynie renomowanej marki. Przeznaczona jest do wykonywania izolacji wodochronnych pomieszczeń mokrych np. łazienek oraz balkonów. Stosować ją można z powodzeniem pod płytki ceramiczne w przypadku łazienek czy balkonów. Przyklejanie ceramiki możliwe jest już po 4 godzinach. To produkt bardzo elastyczny i o znacznej przyczepności.
- Ultrament Folia W Płynie
Sprawdź aktualną cenęGotowa do użycia elastyczna masa uszczelniająca z dodatkiem kwarcu. Przeznaczona jest do wykonywania hydroizolacji powierzchniowej w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, które są wyklejane płytkami ceramicznymi. Jest to produkt bezproblemowy w aplikacji, który za sprawą odpowiedniej receptury tworzy powłokę elastyczną i trwałą odporną na działanie wilgoci czy wody. Folię w płynie stosować można na murach, betonie, tynkach cementowych, posadzkach z ogrzewaniem podłogowym itd.
- Atlas Folia w płynie WODER E
Sprawdź aktualną cenęNiezwykle elastyczna folia w płynie przeznaczona do uszczelniania powierzchni pod płytkami ceramicznymi, na które woda nie działa pod ciśnieniem. Sprawdza się w przypadku kuchni, łazienek, piwnic czy tarasów. Jest to produkt o dużej elastyczności i bezproblemowy w aplikacji. Tworzy izolację typu lekkiego. Uszczelnia powierzchnie w okolicach ścian i podłóg czy przejść rur instalacji kanalizacyjnych oraz wodnych.
Jaką folię w płynie kupić?
Folia w płynie to bardzo popularny produkt wykorzystywany w wielu łazienkach, piwnicach czy kuchniach do uszczelniania powierzchni pod płytkami ceramicznymi. Na jaki preparat warto się w tym przypadku zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie folii w płynie?
- Zastosowanie – duże znaczenie ma miejsce nałożenia folii w płynie. Oczywiście produkt stosowany na zewnątrz musi być bardzo wytrzymały, bo jest narażony na różne warunki pogodowe. Mowa tutaj nie tylko o deszczu, ale i intensywnym promieniowaniu słonecznym czy mrozach. Warto sprawdzić czy folia posiada certyfikaty potwierdzające jej właściwości. Podstawa to system jakości ISO 9001.
- Skład i gęstość – to parametry o dużym znaczeniu. Odpowiednia kompozycja składników przekłada się bowiem na doskonałą izolację i pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia powłoki w żadnym wypadku. Dobrej jakości folie w płynie nie mogą mieć w swoim składzie niebezpiecznych składników, rozpuszczalników i substancji chemicznych – nawet w śladowych ilościach. Wyroby ekologiczne są przyjazne dla środowiska naturalnego. Dodatkowo są też bezpieczne dla ludzi. Dobrze sprawdzają się praktyce folie jednoskładnikowe oparte na wodzie.
- Wydajność – to po prostu zużycie preparatu. Pozwala określić, jak dużo produktu potrzeba do zabezpieczenia danej powierzchni. Zazwyczaj wydajność podawana jest w kilogramach na metr kwadratowy przy nałożeniu tylko jednej warstwy. Zazwyczaj trzeba natomiast nałożyć dwie warstwy, aby uzyskać oczekiwany efekt. Dlatego warto wartość podaną przez producenta podzielić przez dwa, aby uzyskać rzeczywistą wydajność. Wiele produktów na rynku oferuje zużycie na poziomie 1 kilograma na metr kwadratowy przy jednej warstwie. Tym samym 20 kg folii pozwala na zabezpieczenie przy pomocy dwóch warstw 10 metrów kwadratowych powierzchni. Są jednak i produkty wydajniejsze.
- Uniwersalność – w większości przypadków folie w płynie stosuje się na balkonie, w kuchni czy łazience. Trudno jest oczywiście na rynku znaleźć produkt uniwersalny, który sprawdzi się w różnych sytuacjach, ale nie jest to zadanie nie do wykonania. Trzeba na pewno pamiętać o jednoskładnikowym składzie pozbawionym rozpuszczalników czy substancji niebezpiecznych. Warto też pamiętać o zaleceniach producenta. Jeśli firma nie zaleca stosowania folii na zewnątrz, ma na pewno stosowne powody. Lepiej więc poszukać innego preparatu, który sprawdzi się jednocześnie wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Czy warto kupić budowlaną folię w płynie?
Budowlana folia w płynie jest produktem, który służy do skutecznego izolowania powierzchni przed wilgocią. To masa elastyczna, która nakładana jest na przygotowane do tego wcześniej podłoże. W większości przypadków nie ma znaczenia jego orientacja. Może być pionowe lub poziome. Folie w płynie nadają się do różnych typów podłoża. Niektóre stosować można również na zewnątrz budynków. Po wyschnięciu zyskują elastyczność i stają się bardzo szczelne. Są odporne na uszkodzenia. Stosowane są dlatego po płytkami ceramicznymi. Chronią je bowiem przed zniszczeniem.
Zazwyczaj folia w płynie nakładana jest w dwóch warstwach. Oczywiście po nałożeniu każdej należy nieco poczekać na jej wyschnięcie. Czas utwardzania folii wynosi średnio od trzech do dwunastu godzin. Pełne właściwości hydroizolacyjne preparat uzyskuje po kilkunastu godzinach.
Popularni producenci folii w płynie
Podsumowanie rankingu folii w płynie
Budowlane folie w płynie cieszą się na rynku materiałów wykończeniowych coraz większą popularnością. Przychodzą z pomocą podczas zabezpieczania płytek ceramicznych przed zniszczeniem. Chronią powierzchnie różnego rodzaju przed wnikaniem wody oraz wilgoci. Są wydajne i elastyczne. Na jaki produkt postawić? W tym na pewno pomoże przygotowany przez nas kompleksowy ranking folii w płynie opracowany na podstawie opinii internautów.