Gazowy podgrzewacz wody to urządzenie służące do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. W przeciwieństwie do bojlera nie magazynuje jej, ale podgrzewa ciecz z rur wodociągowych. Podgrzewacz zaczyna działać od momentu odkręcenia w kranie kurka. Po kilku chwilach zaczyna płynąć ciepła woda użytkowa. Po zakręceniu kurka urządzenie kończy swoje działanie. Co ciekawe, sprzęt ten nie jest w stanie ogrzać wody znajdującej się między nim a kranem. Dlatego tak duże znaczenie ma jego odpowiedni montaż.

Najlepszy gazowy podgrzewacz wody – ranking

Jaki gazowy podgrzewacz wody kupić? Odpowiedź na to pytanie z pewnością do najłatwiejszych nie należy. Wybór na rynku w tym zakresie jest bowiem całkiem spory. Poszczególne modele różnią się istotnymi parametrami. Postanowiliśmy więc przygotować kompleksowy ranking gazowych podgrzewaczy do wody, aby nieco ułatwić podjęcie decyzji zakupowej. Zapraszamy do lektury.

  1. Gazowy podgrzewacz wody Junkers Hydro 4200 WRD 9-4KB (7736505638)

    Gazowy podgrzewacz wody Junkers Hydro 4200 WRD 9-4KB (7736505638)
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy gazowy podgrzewacz do wody o mocy 15,1 KW z nowoczesnym wyświetlaczem LCD. Wyróżnia się ciekawym designem, który nawiązuje do linii kotłów kondensacyjnych tej samej marki. Biała obudowa jest na tyle uniwersalna,  że świetnie sprawdza się w przypadku każdego rodzaju aranżacji. Wyświetlacz pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wody. Urządzenie reprezentuje wysoką klasę efektywności energetycznej.

  2. Gazowy podgrzewacz Termet TermaQ GE-19-02 ECO GZ 50 (WGE3723000000PL1X)

    Gazowy podgrzewacz Termet TermaQ GE-19-02 ECO GZ 50 (WGE3723000000PL1X)
    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesny i ekologiczny podgrzewacz przepływowy gazowy idealny do łazienki oraz kuchni. Spełnia wymogi dyrektywy ErP, co jest zasługą innowacyjnej konstrukcji wymiennika i palnika.  Urządzenie wyróżnia się także atrakcyjnym designem. Cechuje się szybkością działania i pracuje bardzo cicho. Maksymalnie wodę podgrzewa do temperatury 65 stopni Celsjusza. Podgrzewacz waży 9,5 kg.

  3. Gazowy podgrzewacz wody Kospel PPE3182124LCDPL

    Gazowy podgrzewacz wody Kospel PPE3182124LCDPL
    Sprawdź aktualną cenę

    Prosty w obsłudze przepływowy podgrzewacz wody z czytelnym wyświetlaczem LCD. To model 3-fazowy, który dostarcza wodę do kilku punktów odbiory wody np. łazienki i kuchni. Oferuje 4 moce działania, co pozwala na dostosowanie urządzenia do swoich aktualnych potrzeb. Sprzęt wyposażony jest w specjalną blokadę maksymalnej temperatury. Umożliwia ogrzewanie wstępnie podgrzanej wody.

  4. Gazowy podgrzewacz Wijas 3 11/13,5/15kW POW-LCD11/13,5/15MULTI

    Gazowy podgrzewacz Wijas 3 POW-LCD
    Sprawdź aktualną cenę

    Bardzo wydajny przepływowy podgrzewacz wody, który pozwala na zaopatrywanie w ciepłą wodę użytkową kilku punktów poboru jednocześnie. To sprzęt niezawodny w działaniu i prosty w obsłudze. Wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD  i trzy przyciski pamięci. Urządzenie jest odporne na zakamienienie. Niemal natychmiast zapewnia ciepłą wodę. Podgrzewacz dodatkowo nie jest trudny w montażu.

  5. Gazowy podgrzewacz wody Stiebel Eltron PEY 18/21/24 (233993)

    Gazowy podgrzewacz wody Stiebel Eltron PEY 18 21 24 (233993)
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalny przepływowy podgrzewacz wody z czujnikiem na wyjściu. Cechuje się wysoką efektywnością energetyczną i pozwala na nastawienie temperatury wody w zakresie od 30 do 60 stopni Celsjusza. Urządzenie posiada system grzejny z odkrytą grzałką, który jest odporny na zakamienienie. To sprzęt zaskakująco prosty w obsłudze, który doskonale sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym.

Jaki gazowy podgrzewacz wody kupić?

Gazowy podgrzewacz wody to sprzęt, który wykorzystywany jest w całkiem sporej liczbie mieszkań i budynków. Pozwala na uzyskanie w kilka chwil ciepłej wody użytkowej. Jaki sprzęt warto kupić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze gazowego podgrzewacza wody?

  • Moc grzewcza – parametr ten ma duże znaczenie przy wyborze podgrzewacza wody. Im moc grzewcza jest większa, tym szybciej można uzyskać wodę o odpowiednio wysokiej temperaturze. Z drugiej strony duża moc może wiązać się z wysokim zużyciem energii. To sprawia, że urządzenie jest drogie w eksploatacji. Trzeba więc dopasować sprzęt do swoich potrzeb i oczekiwań.
  • Pojemność – ma ona w tym przypadku całkiem spore znaczenie. Informuje, ile litrów wody znajduje się w środku podgrzewacza. W urządzeniach przepływowych to kwestia nieco mniej istotna, bo sprzęt i tak ogrzewa wodę przepływającą bezpośrednio przez punkt. Jednak w podgrzewaczach pojemnościowych jest to podstawa. Parametr ten dobrze jest dopasować do zapotrzebowania danego mieszkania. W zbiorniku zawsze powinna znajdować się podgrzana woda gotowa do użycia. Podgrzewacze przepływowe mają zbiorniki, ale tutaj sprawdzi się już model 8-litrowy. W podgrzewaczach pojemnościowych pojemność wynosić powinna minimum 30 litrów. Mowa tutaj oczywiście o gospodarstwach małych. W większych musi to być nawet 60 litrów.
  • Funkcjonalność – od tego zależy sposób działania urządzenia oraz komfort korzystania z podgrzewacza wody. Dodatkowo niektóre ustawienia i regulacje pozwalają na dopasowanie sprzętu do swoich wymagań i aktualnych potrzeb. Na samym starcie warto upewnić się, że moc grzewcza jest regulowana i to najlepiej w sporym zakresie. Gdy urządzenie cechuje się dużą różnicą między minimalną i maksymalną mocą grzewczą to znak, że jest naprawdę wszechstronne. Poza tym pozytywnie na funkcjonalność sprzętu wpływa np. możliwość wykorzystania do zasilania piecyka różnego gazu.

Czy warto kupić gazowy podgrzewacz wody?

Gazowe podgrzewacze do wody służą do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, ale w przeciwieństwie do bojlerów nie magazynują jej. Są to urządzenia, które zaczynają działać wraz z chwilą odkręcenia kurka w kranie. Szybko z baterii zaczyna płynąć ciepła woda użytkowa. Sprzęt wyłącza się, gdy kurek zostanie zakręcony. Duże znaczenie ma w tym przypadku odpowiedni montaż podgrzewacza. Tylko wtedy działa prawidłowo.

Ogrzewacze przepływowe potrzebują sporej energii, aby natychmiastowo podgrzać wodę. Z tego powodu gazowe piecyki są świetną alternatywą dla podgrzewczy elektrycznych. Są one w stanie podgrzać wodę nie tylko do jednego, ale i kilku punktów poboru wody. Modele dobrej jakości są w stanie skutecznie uzupełniać instalacje obsługiwane przez pompy ciepła lub kolektory słoneczne.

Gazowe podgrzewacze wody są urządzeniami, które mają całkiem sporo zalet. Podstawową są niskie koszty związane z ich eksploatacją. Są to sprzęty tańsze w użytkowaniu niż elektryczne podgrzewacze do wody o zbliżonych parametrach. Nowoczesne urządzenia tego typu są także bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Stanowią rozwiązanie bezpieczne. Bezproblemowo współpracują ze wspomnianymi już pompami ciepła oraz kolektorami słonecznymi. Największą wadą tego typu urządzeń jest stosunkowo wysoka cena ich zakupu, ale warto pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata.

Popularni producenci gazowych podgrzewaczy wody

Podsumowanie rankingu gazowych podgrzewaczy wody

Gazowe podgrzewacze wody cieszą się na rynku sporą popularnością. Pod wieloma względami przewyższają bowiem swoich elektrycznych odpowiedników. Są to sprzęty niedrogie w eksploatacji, wydane i mało skomplikowane w obsłudze. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking gazowych podgrzewczy wody. Podczas jego tworzenia braliśmy pod uwagę opinie internautów na ten temat. Tak powstało powyższe zestawienie. Zapraszamy do lektury.