Grzejnik olejowy to na ogół dodatkowe źródło ciepła w domach, w których istnieje instalacja centralnego ogrzewania. Taki grzejnik zasilany jest prądem elektrycznym. Stosowany jest też wszędzie tam, gdzie nie można wykorzystać innego ogrzewania. Grzejnik olejowy sprawdza się w różnego rodzaju pomieszczeniach. Jest niewielki i mobilny, a więc łatwo można go przenosić z miejsca na miejsce. Grzejniki olejowe są ciche i zapewniają w ogrzewanym pomieszczeniu stabilną temperaturę.

Ranking grzejników olejowych

  1. Grzejnik olejowy Blaupunkt HOR801

    Grzejnik olejowy Blaupunkt HOR801

    Nowoczesny, atrakcyjny wizualnie grzejnik olejowy, który świetnie sprawdzi się w jesienne czy zimowe wieczory. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe źródło ciepła z uwagi na mało wydajna instalację grzewczą lub nieszczelne, stare okna. Stosowany może być z powodzeniem w domkach letniskowych, gdy te wykorzystywane są zimą czy jesienią.

  2. Grzejnik AEG RA 5589 11 żeber

    Grzejnik AEG RA 5589 11 żeber

    Elegancki grzejnik olejowy o mocy 2000W z 11 żeberkami i 3 stopniami mocy. Posiada wyświetlacz ledowy i timer 24H. Podaje temperaturę w stopniach Celsjusza i Fahrenheita. Za sprawą czterech kółek można go łatwo przewozić z miejsca na miejsce. Wyposażony jest dodatkowo w wyłącznik bezpieczeństwa. W przypadku przewrócenia grzejnika odcinany jest od niego dopływ prądu. Grzejnik jest też zabezpieczony przed ewentualnym przegrzaniem. Spełnia wymogi bezpieczeństwa i wymagania dyrektywy niskonapięciowej.

  3. Teesa 2500W 11 żeberek

    Teesa 2500W 11 żeberek

    Idealny na chłodniejsze dni grzejnik olejowy z 11 żeberkami. To model o mocy 2500W, który sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Oferuje trzy tryby pracy, posiada regulowany termostat oraz funkcję automatycznej kontroli temperatury. Za sprawą funkcji timera grzejnik pracować może jedynie przez określony czas (1-24 godziny). Potem automatycznie wyłącza się. Całość jest prosta w obsłudze, co wynika z zastosowania wyświetlacza LCD.

  4. Grzejnik olejowy Concept RO3311

    Grzejnik olejowy Concept RO3311

    Wysokiej klasy grzejnik olejowy o mocy 2300W z 11 żeberkami. Sprawdzi się świetnie w każdym miejscu, które potrzebuje szybkiego nagrzania czy wszędzie tam, gdzie nie ma centralnego ogrzewania. Oferuje trzy stopnie mocy i jest bardzo cichy w działaniu. Model ten wyróżnia się dodatkowo eleganckim designem – pasuje do minimalistycznych wnętrz. Cztery kółka ułatwiają jego transport z miejsca na miejsce. Dodatkowo grzejnik wyposażony jest w praktyczny uchwyt.

  5. Grzejnik Mesko Adler 9 Żeberek Ms 7805

    Grzejnik Mesko Adler 9 Żeberek Ms 7805

    Stosunkowo niewielkich rozmiarów grzejnik olejowy stanowiący dobry wybór w przypadku awarii systemu centralnego ogrzewania i nie tylko. Pozwala na wygodną regulację temperatury. Posiada specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. To model elegancki, który z powodzeniem stanąć może w biurze czy salonie. Posiada dziewięć żeberek grzewczych i moc na poziomie 1000W. Dzięki wygodnej rączce i niewielkiej wadze (około 4 kilogramy) można go bez problemu transportować z miejsca na miejsce.

Jaki grzejnik olejowy kupić?

Grzejniki olejowe wciąż są bardzo popularne. Stanowią dodatkowe źródło ogrzewania, gdy tylko jest taka potrzeba. Jak jednak wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb? Na co zwrócić uwagę przy zakupie grzejnika olejowego?

  • Liczba żeber – im jest ich więcej, tym większa jest powierzchnia grzejąca. To przekłada się na wysoką wydajność cieplną.
  • Moc – jest to na ogół od 700 do nawet 3000W. Warto dobrać moc odpowiednio do powierzchni danego pomieszczenia i jego izolacyjności cieplnej. Znaczenie ma to, czy grzejnik olejowy ma być głównym źródłem ciepła czy dodatkiem do systemu centralnego ogrzewania.
  • Regulacja mocy i temperatury – wiele grzejnik pozwala na regulację mocy w 3 poziomach i regulację temperatury.
  • Termostat – podtrzymuje on temperaturę grzania na określonym poziomie.
  • Mobilność – niektóre grzejniki olejowe są ciężkie i ważą nawet 15 kg. Warto więc postawić na model z kółkami, które ułatwią jego transport z miejsca na miejsce.
  • Bezpieczeństwo – nowoczesne grzejniki coraz częściej wyposażone są w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wówczas grzejnik wyłącza się samodzielnie, gdy istnieje ryzyko jego uszkodzenia na skutek przegrzania. W domach z małymi dziećmi najlepiej sprawdzają się grzejniki o opływowych kształtach, które nie mają ostrych krawędzi.
  • Funkcje dodatkowe – wysokiej klasy grzejniki olejowe mają do zaoferowania całkiem sporo funkcji dodatkowych. Najpopularniejsze z nich to panel sterowania z wyświetlaczem, tryb EKO, pilot zdalnego sterowania czy wbudowany timer (programator czasowy).
  • Rodzaj – grzejniki olejowe podzielić można na modele żeberkowe i panelowe. Te pierwsze wyglądają jak klasyczne kaloryfery. Grzejniki panelowe z kolei mają jednobryłową formę. Są lżejsze i bardziej mobilne.
  • Sposób montażu – najpopularniejsze są grzejniki wolnostojące z kółkami lub nóżkami, które łatwo można transportować z miejsca na miejsce. Ustawić je można w zasadzie wszędzie, najlepiej w pobliżu gniazdka elektrycznego. Wyróżnia się też grzejniki naścienne, które wieszane są na ścianie i zajmują tym samym niewiele miejsca. Są to zawsze modele panelowe.

Czy warto kupić grzejnik olejowy?

Mimo upływu czasu grzejniki olejowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim jako uzupełnienie istniejącej już instalacji centralnego ogrzewania. Przy pomocy takiego grzejnika można łatwo podnieść temperaturę w wybranym pomieszczeniu. Nie trzeba przy tym uruchamiać kotła centralnego ogrzewania przy pierwszych przymrozkach czy zimne, chociaż letnie dni.

Urządzenia tego rodzaju są też chętnie wykorzystywane przez właścicieli np. domków letniskowych. Są to miejsca, w których przebywa się na ogół tylko kilka lub kilkanaście dni w roku. Montaż w nich drogich kotłów, rozprowadzanie rur czy instalowanie grzejników centralnego ogrzewania nie ma większego sensu, a poza tym sporo kosztuje. Wystarczy wówczas zainwestować w jeden lub dwa wysokiej jakości grzejniki olejowe – żeberkowe lub panelowe. Są to urządzenia, które pozwalają na ogrzanie całkiem sporej powierzchni.

Popularni producenci grzejników olejowych

Sklepy warte uwagi