Hoker to wysoki stołek służący na ogół do siedzenia przy wyższym blacie. Ma dość wysoki stelaż i raczej niewielkie siedzisko. Często nie posiada oparcia oraz podłokietników. Hokery przez lata wykorzystywane były głównie w barach. Obecnie spotkać je coraz częściej można również w domach i mieszkaniach. Liczą zazwyczaj od 74 do 81 cm wysokości, ale zdarzają się modele znacznie wyższe. Niekiedy są montowane do podłogi. Prawdopodobnie hokery popularne stały się w pierwszej połowie XX wieku.

Ranking hokerów

Hokery to wysokie krzesła, stołki barowe, które coraz częściej spotkać można w domach i mieszkaniach. Stanowią one świetne uzupełnienie wysp kuchennych. Jaki hoker kupić do swojego salonu czy kuchni? Wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. To dobra informacja, bo każdy może znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb. W wyborze na pewno nieco pomoże nasz ranking hokerów. Uwzględniliśmy w nim najciekawsze i najpopularniejsze pozycje na rynku.

  1. Hoker Vidaxl Stołki Barowe 2 Szt Lite Drewno Mango

    Hoker Vidaxl Stołki Barowe 2 Szt Lite Drewno Mango
    Sprawdź aktualną cenę

    Zestaw dwóch stołków barowych utrzymanych w modnej, rustykalnej stylistyce. Posiadają siedziska wykonane z litego drewna mango oraz stalowe ramy. Ciekawym dodatkiem jest zwiększająca komfort siedzenia podpórka na stopy. Meble nie są zbyt skomplikowane w montażu. Prezentują się efektownie wizualnie i wprowadzają do każdego wnętrza nieco charakteru.

  2. Actona Hoker Grace Jasnoszary

    Actona Hoker Grace Jasnoszary
    Sprawdź aktualną cenę

    Wygodne krzesło barowe z siedziskiem w kolorze jasnoszarym. Dzięki wycięciu na oparciu prezentuje się bardzo stylowo. Posiada dębową podstawę w formie statywu i czarny podnóżek. To hoker stylowy i bardzo funkcjonalny. Pełni funkcję dekoracyjną. Pasuje do aranżacji vintage, retro, industrialnych czy skandynawskich. Stanowi doskonały wybór do niejednej jadalni czy kuchni.

  3. Hoker Halmar H-15 Kremowy

    Hoker Halmar H-15 Kremowy
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalne krzesło barowe w nowoczesnej formie, które doskonale sprawdzi się jako element różnego rodzaju aranżacji. To mebel zaskakująco wygodny, a przy tym atrakcyjny wizualnie. Ma regulowaną wysokość, wygodne oparcie i nowoczesną formę. Jego siedzisko jest wykonane ze skóry ekologicznej w kolorze kremowym. Całość trzyma się na chromowanej nodze z podpórką na nogi.

  4. Selsey Stołek Barowy Viki Transparentny

    Selsey Stołek Barowy Viki Transparentny
    Sprawdź aktualną cenę

    Efektowny wizualnie stołek barowy łączący w sobie kwadratowe siedzisko z opływowym, owalnym oparciem. Jest to mebel solidny i bardzo wytrzymały, a także wyróżniający się sporą stabilnością. Jego atutem jest transparentność. Dlatego nie sposób przejść obok niego obojętnie. Krzesło to sprawdzi się jako element różnorodnych aranżacji, nie tylko nowoczesnych. Jest wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości.

  5. Hoker Barowy Bx 1002 Biały

    Hoker Barowy Bx 1002 Biały
    Sprawdź aktualną cenę

    Niezwykle nowoczesny hoker barowy w kolorze białym. To mebel praktyczny i bardzo funkcjonalny, który sprawdzi się w niejednym domu. Posiada pneumatyczny podnośnik, który zapewnia płynną regulację wysokości. Ciekawym rozwiązaniem jest też podpórka pod nogi. Za sprawą designerskiego wyglądu krzesło świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Biała kolorystyka także jest bardzo uniwersalna.

Jakie hokery kupić?

Hokery to po prostu krzesła barowe. Wykorzystywane są obecnie jednak nie tylko w barach, ale i w domach czy mieszkaniach. Prezentują się efektownie, a przy tym mogą być naprawdę wygodne. Jaki model wybrać dla siebie? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie hokera?

  • Wysokość – od tego zależy czy hoker jest wygodny i funkcjonalny. Należy go dobrać odpowiednio do blatu, przy którym na docelowo stać. Barki są zazwyczaj wyższe niż stoły czy szafki w kuchni. Ich wysokość wynosi na ogół 110-120 cm. Dlatego hokery powinny mieć na ogół 80-90 cm wysokości. Inaczej jest, gdy stosuje się je przy wyspie kuchennej. Wówczas powinny mieć one około 60 cm wysokości. W praktyce  optymalna odległość między hokerem a blatem to 25 cm. Wówczas jest to najbardziej komfortowe.
  • Materiał – od niego w dużej mierze zależy wygląd hokerów. Oczywiście w jednym meblu można łączyć ze sobą wiele tworzyw np. drewno ze stalą. Dużą popularnością cieszą się od lat hokery drewniane. Pasują one do różnorodnych aranżacji. Te wykonane z jasnego drewna są wykorzystywane we wnętrzach skandynawskich. Z kolei te ciemniejsze uchodzą za bardziej eleganckie. Poza tym drewno można malować. Drewniane hokery zazwyczaj mają cztery nogi. Siedzisko może mieć oparcie, ale wcale nie musi. Hokery plastikowe mogą mieć bardzo ciekawe formy. Bywają nawet transparentne. Nie sprawiają problemów w zakresie utrzymania w czystości. Są więc dobrym wyborem do kuchni. Pasują do aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych. Hokery skórzane są z kolei bardzo stylowe i eleganckie. Są odporne na wilgoć i ścieranie – oczywiście dotyczy to modeli ze skóry ekologicznej. W połączeniu z drewnianą postawą prezentują się klasycznie. Te ze stalową ramą są bardziej nowoczesne. Ich kolorystykę warto dopasować do całego wnętrza.
  • Szerokość – standardowo jest to 40 cm, ale są meble o szerszym siedzisku. Generalnie odległość między hokerami powinna wynosić co najmniej 60 cm, ale w przypadku modeli z podłokietnikami powinno być to nawet 80 cm.
  • Oparcie – wybór to w tym przypadku kwestia gustu i osobistych preferencji. Na hokery bez oparcia łatwiej jest wejść. Dodatkowo model z oparciem trzeba w odpowiedni sposób ustawić. Dlatego taki mebel nie sprawdzi się raczej w ciasnych pomieszczeniu. Z drugiej strony hokery z oparciami są wygodniejsze niż te ich pozbawione.

Czy warto kupić hokery?

Hokery, a więc stołki barowe to meble, które cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Okazuje się, że mają one naprawdę sporo zalet, a przy tym są bardzo modne.

Na pewno hokery to meble, które przyciągają uwagę. Stanowią ciekawy dodatek do wielu wnętrz. Są to często modele o nietypowych formach czy oryginalnej kolorystyce. Nie powinno być większego problemu ze znalezieniem na rynku produktu pasującego do danej aranżacji. Hokery dobrze sprawdzają się we wnętrzach vintage, retro, skandynawskich czy industrialnych. Możliwości jest więc sporo.

Stołki barowe zajmują ponadto o wiele mniej miejsca niż klasyczne krzesła. Dodatkowo modele z regulacją wysokości można błyskawicznie obniżyć i schować np. pod kuchenną wyspę. To świetne rozwiązanie np. w czasie sprzątania. Niektóre hokery bez oparć zajmują tak mało miejsca, że przechowywać je można w schowku i wyciągać na zewnątrz tylko w czasie imprez.

Jak się okazuje, hokery mogą być również bardzo wygodne. To kwestia, która zastanawia zdecydowanie najwięcej osób. Wbrew pozorom krzesła barowe mogą być naprawdę komfortowe. Wystarczy postawić na model z miękkim siedziskiem czy oparciem.

Popularni producenci hokerów

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu hokerów

Hokery to meble, która w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Wręcz podbiły świat aranżacji wnętrz. Wbrew pozorom są to meble naprawdę wygodne, a nie tylko efektowne wizualnie. Sprawdzają się doskonale w wielu pomieszczeniach np. jadalni czy kuchni. Zresztą wybór w tym zakresie na rynku jest naprawdę bardzo szeroki. W podjęciu ostatecznej decyzji powinien nieco pomóc przygotowany przez nas ranking hokerów.