Jabłczan kreatyny to związek, który powstaje na skutek połączenia jednej cząsteczki kreatyny z dwoma cząsteczkami kwasu jabłkowego. Jest to stabilna forma kreatyny, która ma lepszy profil działania niż monohydrat kreatyny. Jabłczan kreatyny łatwo rozpuszcza się w wodzie i lepiej wchłania do organizmu. Jest też bardzo wygodny w użyciu, gdyż po wymieszaniu nie tworzy grudek. Uważa się go za formę kreatyny idealną dla osób doświadczonych, które chcą zwiększyć swoje mięśnie.

Ranking jabłczan kreatyny

Jabłczan kreatyny to forma kreatyny, po którą sięga wielu sportowców i osób aktywnych fizycznie. Doskonale rozpuszcza się ona w wodzie i szybko wchłania się do organizmu. Pod wieloma względami przewyższa monohydrat kreatyny. Pozostaje jednak pytanie jaki jabłczan kreatyny kupić dla siebie? Wybór na rynku w tym zakresie jest naprawdę bardzo szeroki. W zakupie powinien pomóc przygotowany przez nas ranking jabłczan kreatyny obejmujący najpopularniejsze produkty na rynku.

 1. Jabłczan kreatyny Trec Nutrition Trec Cm3 360Caps

  Jabłczan kreatyny Trec Nutrition Trec Cm3 360Caps
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości preparat zawierający jabłczan kreatyny, a więc najlepiej przyswajalną formę kreatyny. Jest to substancja wykorzystywana z powodzeniem w kulturystyce i sportach wyczynowych. Przychodzi z pomocą podczas budowania siły i masy mięśniowej. Jabłczan kreatyny jest bardziej stabilny niż monohydrat kreatyny i cechuje się lepszą przyswajalnością. Bardzo szybko wchłania się do krwioobiegu.

 2. Jabłczan ALLNutrition 3-Creatine Malate Muscle Max 500g

  Jabłczan ALLNutrition 3-Creatine Malate Muscle Max 500g
  Sprawdź aktualną cenę

  Jabłczan kreatyny z dodatkiem tauryny i witaminy B6. Stanowi ulepszoną formę kreatyny, która wyróżnia się doskonałą rozpuszczalnością i wysoką stabilnością chemiczną. Witamina B6 zmniejsza uczucie zmęczenia i poprawia metabolizm białek. Dziennie należy spożywać jedną porcję produktu – 3 gramy po rozpuszczeniu w 300 ml wody lub soku. Preparat znacznie przyspiesza regenerację potreningową. Działa antykatabolicznie i anabolicznie.

 3. Biotech Tri Creatine Malate 300G

  Biotech Tri Creatine Malate 300G
  Sprawdź aktualną cenę

  Suplement diety stanowiący źródło wysokiej jakości jabłczanu kreatyny. Działa anabolicznie i antykatabolicznie. Skutecznie wspomaga przyrost tkanki mięśniowej i zwiększa ilość energii. Produkt zawiera czysty, mikronizowany jabłczan kreatyny będący połączeniem kreatyny i kwasu jabłkowego w stosunku 1:3. Kreatyna jest naturalne obecna w mięśniach człowieka, a także w mięsie czy jajach. Pomaga w rozbudowie masy mięśniowej. Przychodzi z pomocą podczas intensywnych treningów fizycznych.

 4. Jabłczan kreatyny Ostrovit Tri Creatine Malate 500G

  Jabłczan kreatyny Ostrovit Tri Creatine Malate 500G
  Sprawdź aktualną cenę

  Najwyższej jakości suplement diety stanowiący źródło jabłczanu kreatyny. Stanowi połączenie kreatyny i kwasu jabłkowego. W składzie produktu nie ma zbędnych zbrylaczy czy wypełniaczy. Cechuje się on wysoką biodostępnością i rozpuszczalnością. Suplement działa anabolicznie i antykatabolicznie. Gromadzi energię w mięśniach i powoduje zwiększenie siły. Przyspiesza wzrost beztłuszczowej masy ciała oraz siły mięśniowej. Produkt opóźnia również efekt zmęczenia organizmu.

 5. Jabłczan Olimp Tcm 1100 120 kaps.

  Jabłczan Olimp Tcm 1100 120 kaps.
  Sprawdź aktualną cenę

  100% jabłczan kreatyny, który bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Pod tym względem znaczenie przewyższa standardowe suplementy kreatynowe. Powoduje zwiększenie wydolności fizycznej. Polecany jest sportowcom i osobom aktywnym fizycznie. Doskonale sprawdza się jako dodatek do intensywnych ćwiczeń. Działa anabolicznie i anytakabolicznie. Skutecznie przyspiesza wzrost beztłuszczowej masy ciała. Dodatkowo powoduje wzrost siły mięśniowej.

Jaki jabłczan kreatyny kupić?

Jabłczan kreatyny to łatwo przyswajalna przez organizm forma kreatyny, która jest nieocenionym suplementem diety dla sportowców i osób aktywnie trenujących na co dzień. Działa anabolicznie i antykatabolicznie. Jaki jabłczan kreatyny warto wybrać dla siebie i czym trzeba się w tym przypadku kierować?

 • Forma – do wyboru są suplementy w formie proszku i tabletek. Które lepiej się sprawdzają? To kwestia indywidualnych upodobań. Na uwadze należy mieć przede wszystkim wygodę stosowania. Kreatyna w tabletkach jest bardziej komfortowa w stosowaniu, ale z drugiej strony trzeba zachować ostrożność podczas jej przechowywania. Wymaga miejsca suchego – nie może mieć kontaktu z wilgocią. Kreatyna w proszku jest dobrym wyborem dla osób, które np. jednocześnie suplementują aminokwasy rozgałęzione BCAA. Wówczas można w jednym szejkerze przygotować oba te dwa składniki.
 • Bezpieczeństwo – suplementacja kreatyną jest dla ludzkiego organizmu w 100% bezpieczna, co potwierdzają liczne badania naukowe. Trzeba się jedynie stosować do zalecanych przez producentów dawek i przestrzegać określonych interwałów czasowych. Kreatynę wykorzystywać mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety.
 • Łączenie z innymi antykatabolikami – jabłczan kreatyny można łączyć z innymi suplementami, a nawet jest to często wskazane. Kreatyna nie dostarcza do organizmu człowieka kalorii budulcowych, dlatego nie jest przekształcana w tkankę tłuszczową. Nie stanowi również paliwa dla ciała, a więc nie utrudnia redukcji. To naturalny i skuteczny antykatabolik, który przewyższa pod wieloma względami BCAA i deklasuje glutaminę. Nie ulega stratom w przewodzie pokarmowym i nie powoduje wyrzutu insuliny.
 • Uprawiany sport – jabłczan kreatyny jest polecany wszystkim osobom trenującym biegi, sztuki walki czy sporty wytrzymałościowe. Po produkt ten mogą sięgać także osoby bodące na redukcji tkanki tłuszczowej.

Czy warto kupić jabłczan kreatyny?

Kreatyna to jeden z najpopularniejszych suplementów na świecie. Jest doskonale przebadana, a  więc jej właściwości są niepodważalne. Jest to produkt bardzo uniwersalny. Sprawdza się przy sportach siłowych i sylwetkowych. Pozwala na zbudowanie masy mięśniowej i zwiększenie siły. Dodatkowo suplement ten nie jest drogi. Na jego zakup pozwolić może sobie w zasadzie każdy.

Jedną z najczęściej stosowanych form kreatyny jest jabłczan kreatyny. Bazą takiego produktu jest kreatyna, której cząsteczka łączy się z cząsteczką jabłczanu, a więc kwasu jabłkowego poddawanego procesowi jonizacji. Jest to substancja łatwo rozpuszczalna w cieczach, która wyróżnia się wysoką stabilnością chemiczną. Gwarantuje ona efektywny transport substancji do komórek mięśniowych. Jabłczan jest bowiem metabolitem glukozy, który pobudza produkcję insuliny. To pozytywnie wpływa na przyswajanie kreatyny przez organizm.

Jabłczan kreatyny pod wieloma względami przewyższa popularny monohydrat kreatyny. Przede wszystkim cechuje się znacznie większą przyswajalnością. Suplementy te różnią się też czasem działania. Monohydrat daje efekty szybko, ale nie utrzymują się one długo. W przypadku jabłczanu kreatyny jest natomiast odwrotnie.

Popularni producenci jabłczanów kreatyny

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu jabłczanów kreatyny

Jabłczan kreatyny to zdecydowanie jeden z popularniejszych suplementów diety na rynku. Wybierają go sportowcy uprawiający różnorodne dyscypliny sportowe i osoby aktywnie trenujące na co dzień. Rzeczywiście produkt ten działa silnie anabolicznie i antykatabolicznie. Wspomaga proces budowy masy mięśniowej oraz przyspiesza regenerację potreningową. Nasz ranking jabłczanów kreatyny powinien pomóc w wyborze odpowiedniego dla każdego suplementu diety.