Kapsułki do prania to detergent do prania w postaci niewielkich rozmiarowo kapsułek. Często są to produkty typu 2w1 czy 3w1. Zawierają bowiem nie tylko środek piorący w płynie, ale i  środek zapachowy czy odplamiacz. Kapsułki są bardzo proste w użyciu, gdyż wystarczy umieścić je w środku bębna pralki, a potem uruchomić urządzenie. Jedna kapsułka wystarcza na jedno pranie. Za sprawą żelowej formuły produkt ten rozpuszcza się w wodzie i nie pozostawia po sobie żadnych śladów.

Najlepsze kapsułki do prania – ranking

 1. Kapsułki do prania Persil Duo Caps Regular

  Kapsułki do prania Persil Duo Caps Regular
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości kapsułki do prania tkanin białych w pralkach automatycznych. Pozostawiają po sobie świeży i długotrwały zapach. Wykorzystują innowacyjną technologię Deep Clean, która zawiera odpowiednio dobrane składniki aktywne. Dzięki temu radzą sobie doskonale nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Wnikają głęboko we włókna ubrań i usuwają wszelkiego typu plamy.

 2. Kapsułki Vizir Freshness 3 x 36 szt.

  Kapsułki Vizir Freshness 3 x 36 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajne kapsułki do prania tkanin kolorowych. Cechują się wyjątkową mocą działania. To produkt Allin1. W trzech komorach znajdują się składniki oddzielone od siebie dopóki nie dojdzie do rozpuszczanie osłonki w wodzie. Wówczas kapsułka uwalnia swoją moc. Produkt jest skuteczny nawet w temperaturze 20 stopni Celsjusza. Już jedna kapsułka pozwala cieszyć się czystym i pachnącym praniem. Kapsułki wykorzystywać należy w połączeniu z płynami do płukania.

 3. Coccolino Care kapsułki do prania Black 29 szt.

  Coccolino Care kapsułki do prania Black 29 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowo skuteczne kapsułki do prania idealne do ubrań czarnych i ciemnych. Produkt zapewnia kompleksowe usuwanie plam i dba o wszystkie ubrania. Kapsułki pomagają zachować intensywną, głęboką czerń ubrań. Jednocześnie skutecznie wygładzają włókna i ułatwiają prasowanie tkanin. Mają bardzo praktyczną, żelową formę i są bezproblemowe w użytkowaniu. Skutecznie usuwają także trudne plamy i zabrudzenia. Pozostawiają po sobie długotrwały, przyjemny zapach.

 4. Kapsułki do prania Henkel Persil Discs 4In1 Color

  Kapsułki do prania Henkel Persil Discs 4In1 Color
  Sprawdź aktualną cenę

  Kapsułki do prania z innowacyjną formułą 4w1 i technologią Deep Clean. Wykorzystują specjalną kompozycję zapachową. Dzięki temu pozostawiają ubrania pachnące na długi czas i nadają im blasku. Produkt skutecznie usuwa zabrudzenia już w temperaturze od 20 do 60 stopni Celsjusza. Jest też bardzo łatwy w dozowaniu. W kapsułce znajduje się unikalna mieszanka enzymów, która wnika głęboko we włókna ubrań.

 5. Kapsułki Benckiser Woolite Mix Colors 616 g (28 sztuk)

  Kapsułki Benckiser Woolite Mix Colors 616 g (28 sztuk)
  Sprawdź aktualną cenę

  Żelowe kapsułki do prania tkanin kolorowych. Chronią ubrania przed blaknięciem i utrzymują intensywność kolorów. Wchodzące w skład kapsułek substancje barwiące zapobiegają zafarbowaniu się jaśniejszych elementów. Produkt jest bardzo łatwy w dozowaniu. Kapsułki świetnie rozpuszczają się nawet w chłodnej wodzie. Są idealnym rozwiązaniem w każdym gospodarstwie domowym. Jedna kapsułka wystarcza z założenia na jedno pranie.

Jakie kapsułki do prania kupić?

Kapsułki do prania cieszą się coraz większą popularnością na rynku detergentów przeznaczonych do prania. Mają zresztą całkiem sporo zalet. Jaki produkt warto jednak wybrać? Czym najlepiej kierować się przy zakupie kapsułek do prania?

 • Skład – ogromne znaczenie ma kompozycja środka piorącego. To ona bowiem odpowiada za efektywne odplamianie i czyszczenie tkanin. Coraz popularniejsze są kapsułki kilkukomorowe, które nie tylko czyszczą ubrania, ale i nadają im przyjemny zapach. Są też kapsułki z trzema komorami – zawierają zapach, żel i proszek do prania. Przy okazji czyszczenia tkanin, sprawiają, że są one delikatne i zabezpieczone przed zabrudzeniami. Warto na końcu sprawdzić czy kapsułki są uniwersalne. Są bowiem produkty dedykowane do prania  tkanin kolorowych czy czarnych.
 • Opakowanie – nie ma wpływu na jakość produktu, ale raczej na jego funkcjonalność. W przypadku singli czy par opakowanie 12 kapsułek wystarczy nawet na miesiąc. Jednak już kilkuosobowa rodzina powinna raczej zainwestować w większe opakowanie.
 • Rodzaj – wyróżnia się kapsułki uniwersalne, kapsułki do prania bieli, kapsułki do tkanin kolorowych i kapsułki do prania ubrań czarnych, ciemnych. Są też kapsułki dedykowane do określonego typu odzieży np. kapsułki do prania wełny, firan bądź odzieży sportowej. Niektóre produkty są dostosowane do małych dzieci czy alergików. Na rynku spotkać się można ponadto z tabletkami do prania. Tabletki są podobne do kapsułek, bo zawierają skoncentrowany proszek do prania umieszczony w rozpuszczalnej folii. Nie mają jednak postaci żelowej.
 • Potrzeby użytkowników – kapsułki do prania ubrań dziecięcych zawierają delikatne środki myjące. Zmiękczają tkaniny bardziej niż produkty odpowiednie dla osób dorosłych. Często wzbogacone są w formułę antystatyczną, która zapobiega elektryzowaniu się ubrań. Przy wyborze kapsułek do prania powinny uważać także osoby ze skłonnością do alergii. Dla nich najlepszym wyborem są produkty o ekologicznej recepturze.

Czy warto kupić kapsułki do prania?

Przede wszystkim kapsułki do prania są bardzo wygodne w użyciu. Jedną kapsułkę wystarczy włożyć do bębna pralki, a potem uruchomić urządzenie wypełnione brudnymi ubraniami. Nie trzeba odmierzać proszku czy płynu do prania.  Kapsułki naprawdę skutecznie usuwają z ubrań zabrudzenia różnego rodzaju i nadają im przyjemny, długotrwały zapach. Zazwyczaj rozpuszczają się w 100% i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów.

Często kapsułki do prania okazują się być bardziej wydajne niż niektóre proszki do prania. Jedna kapsułka skutecznie radzi sobie z praniem jednego wsadu prania – 5 kilogramów. Jeszcze bardziej ekonomiczne jest stosowanie kapsułek typu 2w1 czy 3w1. Wówczas nie trzeba osobno kupować płynu zmiękczającego czy wybielacza.

Kapsułki do prania są ponadto bardzo lekkie. Pod tym względem znacznie przewyższają proszki do prania. Są też o wiele łatwiejsze do przechowywania. Na ogół sprzedawane są w estetycznym opakowaniu, często wykonanym z tworzywa sztucznego. Prezentują się bardzo estetycznie. Stąd też ich rosnąca z roku na rok popularność na rynku detergentów do prania.

Popularni producenci kapsułek do prania