Kinkiet ścienny to oświetlenie pełniące zazwyczaj funkcję dodatkową w pomieszczeniu. Pozwala na punktowe doświetlenie np. przedpokoju. Największą popularnością na rynku cieszą się małe kinkiety łazienkowe montowane np. nad lustrem. W salonach montowane są nieco rzadziej, podobnie jest zresztą w sypialniach. Kinkiety ścienne są lampami, które mają wiele zalet. Przede wszystkim nie zajmują zbyt wiele miejsca i są bardzo funkcjonalne. Cechują się szerokim zastosowaniem i łatwością montażu.
Ranking kinkietów ściennych
Jaki kinkiet ścienny kupić do swojego domu czy mieszkania? Jest to rodzaj oświetlenia, który sprawdza się doskonale w wielu różnych pomieszczeniach. Na jaki jednak model warto postawić, gdy wybór na rynku jest tak szeroki? Pomóc powinien nasz kompleksowy ranking kinkietów ściennych. Wskazujemy w nim najciekawsze produkty na rynku i informujemy o najważniejszych parametrach kinkietów montowanych na ścianach.
-
Kinkiet ścienny Milagro Shine 15W Led Chrom
Designerski kinkiet ścienny o nowoczesnym wyglądzie utrzymany w kolorystyce chromu. Posiada smukłą oprawę w formie belki i wykorzystuje do działania energooszczędny moduł LED. Lampa skutecznie rozprasza w pomieszczeniu światło o neutralnej barwie. Doskonale sprawdza się w domach i mieszkaniach. Moduł LED nie jest wymienny. Jego moc to 15W.
-
Kinkiet Candellux Copenhagen 21-41210 Patyna
Niezwykle efektowny wizualnie kinkiet ścienny o unikalnej formie. Dzięki niemu każde pomieszczenie zyskuje wyjątkowy charakter. Lampa dobrze prezentuje się samodzielnie lub jako element większych aranżacji świetlnych. Posiada miejsce na jedno źródło światła. Wykonana jest z wysokiej klasy metalu i wykończona patyną. Długość ramienia wynosi 15 cm. Maksymalna moc żarówki to w tym przypadku 40W.
-
Rabalux Betty Kinkiet Biały/Chrom
Funkcjonalny kinkiet ścienny przeznaczony do montażu w łazience. Daje jasne światło, a przy okazji pełni funkcję dekoracyjną. Lampa jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Doskonale prezentuje się jako element różnego rodzaju aranżacji. Zasilana jest dwoma źródłami jasnego światła. To model zasilany sieciowo o stopniu ochrony IP20. Producent udziela na niego aż pięciu lat gwarancji.
-
Kinkiet ścienny Candellux E14 (mały) IP20 230V złoty
Jedyny w swoim rodzaju kinkiet ścienny, który doskonale sprawdzi się jako element niejednego wnętrza. Prezentuje się świetnie zarówno samodzielnie, jak i jako część większych instalacji świetlnych. Wykonany jest z wytrzymałego metalu w kolorze złota oraz tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Żarówkę należy zakupić osobno – jej maksymalna moc to 40W. Produkt jest objęty gwarancją producenta.
-
Klasyczny kinkiet ścienny w formie prostokątnej lampy, która doskonale sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu. Pasuje do różnorodnych aranżacji. Szklany klosz ozdobiony jest ładnym deseniem. Uzupełniają go elementy metalowe chromowane. To świetny wybór do gabinetu, salonu czy sypialni. Efektownie prezentuje się dekoracja z kryształów. Źródło światła to w tym przypadku żarówka o mocy 60W.
Jaki kinkiet ścienny kupić?
Kinkiety ścienne to jedne z najpopularniejszych rodzajów lamp, które spotkać można w domach i mieszkaniach. Wykorzystywane są z powodzeniem w różnego rodzaju pomieszczeniach. Na jaki model się w tym przypadku zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie kinkietu na ścianę?
- Rodzaj – podstawowy podział kinkietów ściennych dotyczy lamp wewnętrznych i zewnętrznych. Te drugie są odpowiednie do montowania na zewnątrz budynków. Kinkiety klasyczne składają się z podstawy i klosza. Są proste i uniwersalne. Pasują do różnych aranżacji. Kinkiety stylizowane nawiązują swoim designem do dawnych epok. Mogą przypominać świeczniki. Kinkiety nowoczesne są lampami awangardowymi, bardziej rozbudowanymi. Kinkiety specjalistyczne to produkty przeznaczone do zadań specjalnych. Służą np. do podświetlania luster czy obrazów.
- Zastosowanie – spore znaczenie ma miejsce montażu kinkietu ściennego. Kinkiety łazienkowe są na ogół wieszane nad lustrami lub po bokach lustra. W tym drugim przypadku są to najczęściej kinkietu dublowane. Ich zadaniem jest doświetlenie przestrzeni nad umywalką. Kinkiety korytarzowe są przeznaczone do pomieszczeń długich, w których klasyczne żyrandole się nie sprawdzają. Pozwalają one na efektowne oświetlenie ciągów komunikacyjnych. W sypialni montowane są zazwyczaj lampy w okolicach łóżka. Można przy nich np. czytać. Kinkiety do salonu pełnią funkcję oświetlenia uzupełniającego. Ponadto mają pełnić funkcję dekoracyjną. Wyróżnia się także kinkiety do pokoju dziecięcego, które dają niezbyt jasne i delikatnie rozproszone światło. Sprawdzają się w roli lampek nocnych.
- Design – przy zakupie kinkietu ściennego trzeba mieć uwadze nie tylko funkcjonalność, ale i design. Lampa powinna pasować do danego wnętrza i je dekorować oświetleniem. Wiele osób decyduje się na zakup kompletów lamp, a więc kinkietów dopasowanych stylistycznie do lamp wiszących czy żyrandoli. To pozwala zachować pewną spójność w pomieszczeniu. Do aranżacji klasycznych warto wybrać kinkiety eleganckie, stylizowane na świeczniki, ozdobione kryształkami. Do stylistyki skandynawskiej pasują lampy proste, zazwyczaj białe, szare i czarne. We wnętrzach utrzymanych w stylistyce rustykalnej wykorzystywane są kinkiety drewniane, często specjalnie postarzane. Styl glamour to lampy w kolorze złota i srebra, niekiedy ozdobione kryształkami. We pomieszczeniach nowoczesnych z kolei na ogół spotkać można kinkiety ścienne minimalistyczne.
Czy warto kupić kinkiet ścienny?
Kinkiety ścienne cieszą się na rynku dużą popularnością z kilku powodów. Przede wszystkim stanowią dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu lub pełnią funkcję dekoracyjną. To lampy funkcjonalne, a przy tym estetycznie wykonane, które nie zajmują dużo miejsca we wnętrzu.
Za pomocą zamontowanych na ścianie kinkietów można efektywnie oświetlić pomieszczenie. Lampy ścienne zazwyczaj są niewielkie. Mogą mieć charakter uniwersalny lub być stylizowane. Modele proste, minimalistyczne sprawdzają się w zasadzie zawsze. Z kolei lampy stylizowane i awangardowe są rozwiązaniem przeznaczonych dla nieco odważniejszych osób, które lubią wyróżniać się z tłumu.
Kinkiet na ścianie powiesić można na różnej wysokości. W zależności od tego lampa pełnić może funkcję oświetlenia głównego, dodatkowego, kierunkowego bądź dekoracyjnego. Może też łączyć w sobie wiele funkcji. Walory użytkowe zależą w dużej mierze od rodzaju zastosowanej oprawy i wybranego źródła światła. Czasem istnieje możliwość ustawienia kierunku światła.
Popularni producenci kinkietów ściennych
Sklepy warte uwagi
Podsumowanie rankingu kinkietów ściennych
Kinkiety ścienne to lampy montowane na ścianie, które spotkać można w wielu domach i mieszkaniach. Sprawdzają się one doskonale w różnych pomieszczeniach – łazienkach, salonach, pokojach dziecięcych czy na korytarzach. Są funkcjonalne, a przy tym dodatkowo pełnić mogą również funkcję dekoracyjną. W wyborze odpowiedniego modelu powinien nieco pomóc nasz ranking kinkietów ściennych, w którym prezentujemy najciekawsze produkty na rynku.