Korektor pod oczy to kosmetyk, który pomaga poradzić sobie z problemem cieni, worków czy sińców pod oczami. Z nimi na co dzień zmaga się sporo kobiet. Opuchlizna i zasinienia pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na starszą, zmęczoną i jest pozbawiona blasku. Po korektor pod oczy z pewnością warto sięgnąć po nieprzespanej nocy, szalonej imprezie czy ciężkim dniu w pracy. To kosmetyk, który każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce.

Ranking korektorów pod oczy

  1. Korektor pod oczy Artdeco Perfect Teint Refreshing Natural 5

    Korektor pod oczy Artdeco Perfect Teint Refreshing Natural 5
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy rozświetlający korektor pod oczy w formie sztyftu. Posiada praktyczny mechanizm obrotowy. Za sprawą wodoodpornej i trwałej struktury skutecznie odbija światło, korygując cienie i zmarszczki. Zapewnia doskonałe krycie i sprawia, że skóra wygląda świeżo. Produkt radzi sobie z plamami żółtawymi czy fioletowymi. Jest hipoalergiczny i bezzapachowy. Posiada filtr UV. Może być stosowany także na makijaż.

  2. Korektor Loreal Infallible More Than Concealer 322 Ivory 11 ml

    Korektor Loreal Infallible More Than Concealer 322 Ivory 11 ml
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy korektor pod oczy i do twarzy o kremowej konsystencji. Bardzo łatwo rozprowadza się po skórze, co jest zasługą wygodnego aplikatora. Doskonale stapia się z cerą i dopasowuje się do jej naturalnego odcienia. Stosować go można pod oczami oraz punktowo na twarzy – w miejscach pojawienia się niedoskonałości. Produkt zapewnia bardzo dobre krycie, a przy okazji nie podkreśla nierówności skóry czy zmarszczek.

  3. Maybelline Eraser Instant Anti Age Korektor Pod Oczy 01 Light 6,8 ml

    Maybelline Eraser Instant Anti Age Korektor Pod Oczy 01 Light 6,8 ml
    Sprawdź aktualną cenę

    Prosty w użyciu korektor pod oczy, który rozjaśnia i rozświetla okolice oczu. Skutecznie niweluje cienie pod oczami oraz ujednolica skórę. Ma interesujący aplikator w formie gąbki. Doskonale ukrywa pewne niedoskonałości na skórze. Ujednolica koloryt cery i ją odświeża. Wygładza skórę i ją widocznie odmładza. Zmniejsza widoczność cieni pod oczami. Produkt nie jest trudny w aplikacji. Nie obciąża także delikatnej skóry w okolicach oczu.

  4. Korektor pod oczy Bourjois Healthy Mix 002 Medium 7,8 ml

    Korektor pod oczy Bourjois Healthy Mix 002 Medium 7,8 ml
    Sprawdź aktualną cenę

    Rozświetlający korektor pod oczy z formułą z witaminami. Sprawia, że skóra wygląda zdrowo i promiennie. Posiada funkcjonalny aplikator z gąbeczką. Skutecznie maskuje oznaki zmęczenia na skórze i nadaje jej blask. Zwiera pochodną kwasu hialuronowego. Dlatego nawilża skórę i wypełnia niewielkie zmarszczki. Pigmenty odbijają światło i sprawiają, że skóra wygląda promiennie, zdrowo. Na uwagę zasługują również sferyczne pudry, który ukrywają różnego rodzaju niedoskonałości.

  5. Korektor Eveline Magical Perfection 02 Medium

    Korektor Eveline Magical Perfection 02 Medium
    Sprawdź aktualną cenę

    Skutecznie niwelujący oznaki zmęczenia wokół oczy korektor. Zawiera składniki o działaniu odmładzającym takie jak witamina E, kwas hialuronowy, wyciąg z zielonej herbaty Matcha czy peptydy. Świetlik i ogórek rozświetlają delikatną skórę pod oczami, a niebieskie algi usuwają podrażnienie i nawilżają je. Drobinki miki odbijają światło i rozświetlają spojrzenie. Przy okazji optycznie niwelują zmarszczki. Korektor należy nanosić pod oczy opuszkami palców.

Jaki korektor pod oczy kupić?

Korektor pod oczy to kosmetyk,  który znajduje się w kosmetyczkach wielu kobiet. Skutecznie niweluje cienie pod oczami i rozświetla twarz. Na jaki produkt jednak warto postawić i co należy wziąć pod uwagę przy zakupie korektora pod oczy?

  • Rodzaj – wyróżnia się całkiem sporo rodzajów korektorów pod oczy. Korektory kryjące to produkty, które kryją niedoskonałości, ujednolicają koloryt skóry i wygładzają zmarszczki. Muszą być idealnie dobrane kolorystycznie. Korektory nawilżające mają lekką konsystencję. Sprawiają, że twarz jest bardziej wygładzona i wypoczęta. Są idealne dla pań starszych. Korektory rozświetlające rozświetlają spojrzenie. Zazwyczaj są lekkie i nie zapewniają pełnego krycia. Odbijają światło i odmładzają skórę wizualnie. Im niedoskonałości są większe, tym bardziej potrzebna jest kremowa konsystencja korektora pod oczy.
  • Kolor – bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego odcienia korektora pod oczy. Do wyboru są produkty różnego rodzaju. Cienie fioletowe neutralizują korektory z żółtym pigmentem. Cienie niebieskie i sine niwelują korektory z tonami pomarańczowymi. W przypadku zaczerwienienia sprawdzają się korektory zielone. Czasem warto wykorzystać również korektory z różowym pigmentem, które radzą sobie z cieniami szarymi, oliwkowymi. Często stawia się też na korektory w odcieniu zbliżonym do koloru cery. Są one uniwersalne, ale ich odcień i tak powinien być o dwa tony jaśniejszy niż kolor skóry. Zawsze dobrze sprawdzają się kosmetyki w kolorze łososiowym i morelowym.
  • Formuła – jest ona niezwykle istotna. Do wyboru są np. korektory w płynie lub w sztyfcie. Od tej kwestii zależy oczywiście sposób aplikacji kosmetyku. Korektory w kredce i sztyfcie lepiej wtapiają się w skórę. Idealnie nadają się do maskowania niedoskonałości. Sprawdzają się u kobiet z dużymi i ciemnymi cieniami pod oczami. Jeśli cienie są mniej widoczne można z powodzeniem postawić na korektor pod oczy w płynie, który ma lżejszą konsystencję.

Czy warto kupić korektor pod oczy?

Wiele kobiet, które na co dzień zmagają się z problemem widocznych cieni pod oczami, rezygnuje ze stosowania specjalnych korektorów pod oczy. Wychodzą one z założenia, że równie dobrze w tym przypadku radzi sobie standardowy podkład. Jednak to podstawowy błąd i to zdaniem ekspertów od makijażu. Do make-upu i pielęgnacji skóry w okolicach oczu są potrzebne bowiem kosmetyki specjalne, które mają odpowiednią formułę.

Niestety nadmierne obciążenie skóry pod oczami kosmetykami, których skład jest bardzo bogaty (takimi są wspomniane już podkłady) jedynie uwypukla i podkreśla wszelkie mankamenty. Doskonale widoczne stają się zmarszczki czy opadające powieki. Dlatego też warto w swojej kosmetyczce posiadać wysokiej jakości korektor pod oczy. Wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. Postawić można na kosmetyk stricte kryjący lub rozświetlający czy nawilżający. Do wyboru są korektory pod oczy w praktycznym sztyfcie lub w formie płynnej, które wyróżniają się lekką konsystencją.

Popularni producenci korektorów pod oczy

Sklepy warte uwagi