Korektor pod oczy pomaga radzić sobie z problemem cieni, worków czy sińców pod oczami. Wiele osób zmaga się z nimi na co dzień. Opuchlizna i zasinienia pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na starszą, zmęczoną i jest pozbawiona blasku. Korektor pod oczy to jeden z podstawowych kosmetyków przydatnych w takich sytuacjach. Warto sięgnąć po niego po nieprzespanej nocy, szalonej imprezie czy ciężkim dniu w pracy. Jednak jaki korektor pod oczy wybrać? Sprawdź ranking top 5!

Najlepsze korektory pod oczy – ranking

  1. Korektor pod oczy Artdeco Perfect Teint Refreshing Natural 5

    Korektor pod oczy Artdeco Perfect Teint Refreshing Natural 5
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy rozświetlający korektor pod oczy w formie sztyftu. Posiada praktyczny mechanizm obrotowy, dzięki czemu łatwo się go aplikuje. Ma kremową, ale jednocześnie lekką konsystencję. Zapewnia doskonałe pokrycie niedoskonałości i sprawia, że skóra wygląda świeżo. Produkt radzi sobie z plamami w odcieniach żółci i fioletu. Ten wodoodporny korektor utrzymuje się na skórze przez wiele godzin. Skutecznie odbija światło, niwelując mankamenty cery. Jest hipoalergiczny i bezzapachowy. Ma filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Może być stosowany także na makijaż.

  2. Korektor Loreal Infallible More Than Concealer 322 Ivory 11 ml

    Korektor Loreal Infallible More Than Concealer 322 Ivory 11 ml
    Sprawdź aktualną cenę

    Multifunkcyjny, mocno kryjący korektor pod oczy i do twarzy. Bardzo łatwo rozprowadza się po skórze, co jest zasługą wygodnego systemu do aplikacji oraz kremowej konsystencji. Doskonale stapia się ze skórą, dzięki czemu nie tworzy efektu maski. Dopasowuje się do naturalnego kolorytu cery i jednocześnie maskuje cienie pod oczami. Stosować go można zresztą zarówno pod oczami, jak i punktowo na twarzy – w miejscach pojawiania się defektów. Zapewnia bardzo dobre pokrycie, a przy okazji nie podkreśla nierówności skóry czy zmarszczek. Bardzo trwały, zapewniający odpowiednie nawilżenie produkt.

  3. Maybelline Eraser Instant Anti Age Korektor Pod Oczy 01 Light 6,8 ml

    Maybelline Eraser Instant Anti Age Korektor Pod Oczy 01 Light 6,8 ml
    Sprawdź aktualną cenę

    Prosty w użyciu korektor o bardzo lekkiej konsystencji, która nie obciąża delikatnej skóry w okolicach oczu. Jednocześnie doskonale ukrywa drobne niedoskonałości i przebarwienia na skórze. Ujednolica koloryt cery i ją odświeża. Skutecznie kryje cienie i pomaga rozjaśnić okolice oczu. Dzięki długotrwałemu nawilżeniu silnie wygładza skórę i widocznie ją odmładza. Dodatkowym atutem tego produktu jest łatwość jego używania. Wygodny aplikator w formie gąbki pomaga nanieść odpowiednią ilość produktu. Produkt jest odpowiedni dla wegan.

  4. Korektor pod oczy Bourjois Healthy Mix 002 Medium 7,8 ml

    Korektor pod oczy Bourjois Healthy Mix 002 Medium 7,8 ml
    Sprawdź aktualną cenę

    Rozświetlający, nadający blasku korektor pod oczy z witaminową formułą zapewniającą zdrowy i promienny wygląd. Posiada niezwykle funkcjonalny aplikator z gąbeczką. Skutecznie niweluje oznaki zmęczenia na skórze. Zawiera pochodną kwasu hialuronowego, dzięki czemu wypełnia drobne zmarszczki pod oczami. Pigmenty odbijają światło i sprawiają, skóra wygląda zdrowo, naturalnie i świeżo, a cienie pod oczami są mniej widoczne. Na uwagę zasługują również sferyczne pudry, które ukrywają różnego rodzaju niedoskonałości.

  5. Korektor Eveline Magical Perfection 02 Medium

    Korektor Eveline Magical Perfection 02 Medium
    Sprawdź aktualną cenę

    Najlepszy korektor pod oczy skutecznie niwelujący oznaki zmęczenia. Zawiera składniki o działaniu odmładzającym, takie jak witamina E, kwas hialuronowy, wyciąg z zielonej herbaty Matcha czy peptydy. Dodatek świetlika oraz ogórka pomaga rozświetlić delikatną skórę pod oczami. Niebieskie algi łagodzą podrażnienia i nawilżają. Produkt zawiera również naturalną mikę, której drobinki odbijają światło i nadają blasku spojrzeniu. Przy okazji optycznie niwelują zmarszczki. Należy nakładać korektor pod oczy opuszkami palców.

Jaki korektor pod oczy kupić?

Korektor pod oczy to kosmetyk,  który znajduje się w kosmetyczkach wielu kobiet. Skutecznie niweluje cienie pod oczami i rozświetla twarz. Na jaki produkt jednak warto postawić i co należy wziąć pod uwagę przy zakupie korektora pod oczy?

  • Rodzaj – wyróżnia się całkiem sporo rodzajów korektorów pod oczy. Korektory kryjące to produkty, które kryją niedoskonałości, ujednolicają koloryt skóry i wygładzają zmarszczki. Muszą być idealnie dobrane kolorystycznie. Korektory nawilżające mają lekką konsystencję. Sprawiają, że twarz jest bardziej wygładzona i wypoczęta. Są idealne dla pań starszych. Korektory rozświetlające rozświetlają spojrzenie. Zazwyczaj są lekkie i nie zapewniają pełnego krycia. Odbijają światło i odmładzają skórę wizualnie. Im niedoskonałości są większe, tym bardziej potrzebna jest kremowa konsystencja korektora pod oczy.
  • Kolor – bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego odcienia korektora pod oczy. Do wyboru są produkty różnego rodzaju. Cienie fioletowe neutralizują korektory z żółtym pigmentem. Cienie niebieskie i sine niwelują korektory z tonami pomarańczowymi. W przypadku zaczerwienienia sprawdzają się korektory zielone. Czasem warto wykorzystać również korektory z różowym pigmentem, które radzą sobie z cieniami szarymi, oliwkowymi. Często stawia się też na korektory w odcieniu zbliżonym do koloru cery. Są one uniwersalne, ale ich odcień i tak powinien być o dwa tony jaśniejszy niż kolor skóry. Zawsze dobrze sprawdzają się kosmetyki w kolorze łososiowym i morelowym.
  • Formuła – jest ona niezwykle istotna. Do wyboru są np. korektory w płynie lub w sztyfcie. Od tej kwestii zależy oczywiście sposób aplikacji kosmetyku. Korektory w kredce i sztyfcie lepiej wtapiają się w skórę. Idealnie nadają się do maskowania niedoskonałości. Sprawdzają się u kobiet z dużymi i ciemnymi cieniami pod oczami. Jeśli cienie są mniej widoczne można z powodzeniem postawić na korektor pod oczy w płynie, który ma lżejszą konsystencję.

Kiedy przydaje się dobry korektor pod oczy?

Wiele osób, które na co dzień zmagają się z problemem widocznych cieni, nie używa korektorów pod oczy. Aplikowanie specjalnych kremów pod oczy jest oczywiście ważne w pielęgnacji delikatnej skóry. Jednak aby efekt makijażu był jak najlepszy, korektor pod oczy z pewnością się przyda. Krem ma bowiem działanie pielęgnacyjne, które jest długofalowe. Korektor ma natomiast za zadanie pomóc w natychmiastowej poprawie wyglądu. 

Oczywiście żaden kosmetyk nie zastąpi zdrowego trybu życia. Nie zawsze jednak jest możliwy odpowiednio długi odpoczynek i właściwa ilość snu. Wówczas z pomocą przychodzi właśnie korektor pod oczy. Odpowiednio dobrany kosmetyk nie tylko kryje cienie i niedoskonałości, ale również poprawia samopoczucie. Korektor pod oczy jest niezwykle przydatny w sytuacjach awaryjnych, takich jak potrzeba szybkiego odświeżenia swojego wyglądu po długotrwałej pracy przy ekranie komputera lub nieprzespanej nocy.

Wyróżnia się wiele rodzajów korektorów pod oczy ze względu na funkcje, jakie mają spełniać. Jedne służą głównie do zakrycia cieni pod oczami. Inne będą kryły zarówno cienie, jak i zmarszczki. Jeszcze inne nadadzą twarzy świeżości i witalności. 

Rozświetlający korektor pod oczy – nadaje blasku spojrzeniu

Korektory rozświetlające pod oczy mają za zadanie nadać blasku całej twarzy. Ze względu na lekką formułę ich poziom krycia nie jest jednak duży. Odbijają światło i odmładzają skórę wizualnie. 

Kryjący korektor pod oczy – likwiduje cienie pod oczami

Korektory pod oczy o wysokim poziomie krycia to produkty, które maskują największe cienie pod oczami i inne niedoskonałości. Korektory kryjące ujednolicają koloryt skóry i wygładzają zmarszczki. Ze względu na fakt, że taki korektor ma formę silnie kryjącą i jest mocno napigmentowany, jego odcień musi być idealnie dobrany do koloru cery. Kosmetyk powinien także zostać bardzo starannie nałożony.

Nawilżający korektor pod oczy – wygładza zmarszczki 

Nawilżające korektory pod oczy mają lekką konsystencję. Minimalizują cienie i opuchliznę pod oczami. Zapewniają długotrwałe, często nawet wielogodzinne nawilżenie skóry. Sprawiają, że twarz jest bardziej wygładzona i wypoczęta. Korektory nawilżające są idealne dla kobiet dojrzałych. 

Czasem producenci łączą dwie lub więcej funkcji dla jak najlepszego dostosowania kosmetyku do potrzeb danego typu skóry. Ranking najlepszych korektorów pod oczy wskazuje, że oprócz innych zalet większość z nich posiada właściwości mocnego nawilżenia skóry. 

Jak prawidłowo wybrać najlepszy korektor pod oczy?

Korektor pod oczy może skutecznie zakrywać cienie, optycznie zmniejszać worki pod oczami oraz nadać świeżości całej twarzy. Odpowiednio dobrany pomoże również skutecznie ukrywać drobne zmarszczki wokół oczu. Wiele zależy jednak od wyboru właściwego produktu.

Ponieważ skóra pod oczami jest bardzo delikatna, należy niezwykle uważnie dobierać kosmetyki do stosowania na tej partii twarzy. Wiele korektorów posiada również w swoim składzie witaminy oraz składniki odżywcze. Pełni dzięki temu także funkcje pielęgnacji cery. Można w ten sposób nie tylko poprawić wygląd skóry, ale też zadbać o nią. 

Przyjmuje się, że im większe są niedoskonałości skóry, tym lepiej sprawdza się kremowa konsystencja i duże napigmentowanie. Jak wybrać najlepszy korektor pod oczy? Co należy wziąć pod uwagę przy jego zakupie? 

Jaki odcień korektora pod oczy wybrać?

Korektory pod oczy powinny dobrze niwelować niepożądany kolor skóry. Sklepy oferują produkty różnego rodzaju, przeznaczone do różnych celów. Aby wybrać najlepszy korektor pod oczy, należy dokładnie przyjrzeć się skórze i ocenić, z jakimi problemami się ona zmaga. Bardzo duże znaczenie ma zatem dobranie odpowiednich pigmentów:

  • żółte pigmenty zawarte w korektorze neutralizują fioletowe cienie pod oczami;
  • pomarańczowy korektor niweluje cienie o zabarwieniu niebieskim i sinym;
  • zielony korektor wybrać należy w przypadku zaczerwienienia;
  • korektory z różowym pigmentem radzą sobie z cieniami szarymi, oliwkowymi.

Często stawia się też na korektory w odcieniu zbliżonym do koloru cery. Są one bardziej uniwersalne, ale ich odcień i tak powinien być o dwa tony jaśniejszy niż kolor skóry. Zawsze dobrze sprawdzają się kosmetyki w kolorze łososiowym i morelowym. Podobnie jak w przypadku podkładu, bardzo ważny jest prawidłowo dobrany kolor, by efekt był jak najbardziej naturalny.

Najlepszy korektor pod oczy – z aplikatorem czy bez?

Najczęściej spotykane są korektory w płynie lub w sztyfcie. Różnią się one konsystencją oraz sposobem aplikacji kosmetyku. Dobiera się je do stanu skóry. 

  • Korektor w sztyfcie lepiej wtapia się w skórę. Idealnie nadaje się do ukrywania niedoskonałości. Sprawdza się w przypadku bardzo ciemnych cieni pod oczami oraz innych dużych defektów.
  • Korektor w płynie ma zwykle lżejszą konsystencję. Jeśli cienie nie są bardzo wyraźne, a efektem ma być głównie rozświetlenie, można z powodzeniem postawić na ten typ produktu. Odbijając światło rozjaśni skórę i sprawi, że mankamenty będą mniej widoczne.

Korektory mogą posiadać różne formy aplikatorów. Wszystko po to, by używanie produktu było łatwe i przyjemne, a sam kosmetyk został równomiernie rozprowadzony na skórze. Jest to bardzo istotne dla finalnego efektu. Niektóre kosmetyki mają wbudowany aplikator lub wymagają użycia specjalnej gąbeczki. Dla innych natomiast rekomendowaną formą aplikacji jest nakładanie produktu opuszkami palców. 

Czy warto kupić korektor pod oczy?

Można spotkać się z przekonaniem, że do ukrycia cieni pod oczami lub zamaskowania drobnych zmarszczek równie dobrze sprawdzi się puder, standardowy podkład lub zwykły korektor do twarzy. Zdaniem ekspertów to bardzo duży błąd! Do makijażu i pielęgnacji okolic oczu niezbędne są bowiem kosmetyki przeznaczone specjalnie do tych partii twarzy. Mają one odpowiednią konsystencję i skład, który nie zaszkodzi wyjątkowo delikatnej skórze. 

Nadmierne obciążenie cienkiej skóry pod oczami kosmetykami, których skład jest bardzo bogaty (takimi są wspomniane już podkłady) może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Nieodpowiednio dobrany kosmetyk może wchodzić w zmarszczki i osadzać się w załamaniach skóry. To sprawi, że mankamenty cery nie tylko zostaną uwypuklone, ale też skóra będzie narażona na niekorzystne działanie produktu. Może to przyspieszyć pojawianie się kolejnych oznak starzenia. Dlatego tak ważne jest używanie jak najlepszego korektora pod oczy. 

Zdecydowanie warto posiadać w swojej kosmetyczce dobrze dobrany do potrzeb skóry korektor przeznaczony do skóry wokół oczu. Wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. Ranking korektorów pod oczy zawiera zróżnicowane propozycje, które łatwo dobrać do indywidualnych potrzeb. Postawić można na kosmetyk stricte kryjący lub rozświetlający czy taki, który nawilży skórę, zależnie od tego, jakiego efektu się oczekuje. Dostępne są również produkty wielofunkcyjne. Do wyboru są korektory pod oczy w praktycznym sztyfcie lub w formie płynnej, które wyróżniają się lekką konsystencją.

Popularni producenci korektorów pod oczy

  • L’Oreal
  • Maybelline
  • Bourjois
  • Eveline

Podsumowanie rankingu korektorów pod oczy

Wybór odpowiedniego korektora to klucz do osiągnięcia idealnego wyglądu, zwłaszcza gdy chcemy ukryć oznaki zmęczenia czy drobne niedoskonałości. Wśród najlepszych produktów znalazły się korektory, które oferują wysoką skuteczność w maskowaniu cieni pod oczami, jednocześnie dbając o delikatną skórę w tej okolicy.

Ważnym aspektem jest także trwałość produktu i jego zdolność do utrzymania się na skórze przez cały dzień bez konieczności poprawek. Wiele z polecanych korektorów zawiera składniki nawilżające i odżywcze, co jest dodatkowym atutem, szczególnie dla osób z suchą skórą. Niektóre produkty wyróżniają się również właściwościami przeciwstarzeniowymi, co czyni je idealnym wyborem dla osób dbających o kompleksową pielęgnację.

Podczas wyboru korektora warto zwrócić uwagę na jego konsystencję i sposób aplikacji, aby dopasować produkt do indywidualnych potrzeb i preferencji. Nasz ranking ma na celu ułatwienie wyboru, prezentując sprawdzone korektory, które zapewniają doskonałe krycie i są przyjazne dla skóry. Pamiętaj, że dobry korektor to nie tylko kwestia estetyki, ale także komfortu i pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami.