Mieszadło do kleju i zapraw to niepozorne urządzenie, które służy do mieszania różnego rodzaju materiałów budowlanych. Mieszadła elenktyczne doskonale radzą sobie z zaprawami, klejami, cementami, tynkami czy farbami. Zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku wyposażona jest w regulację obrotów. Dzięki temu można dostosować je do danego materiału. Przy zakupie mieszadła trzeba też zwrócić uwagę na typ zasilania. Coraz częściej na rynku pojawiają się urządzenia zasilane akumulatorowo.

Najlepsze mieszadło do kleju – ranking

Jakie mieszadło do kleju kupić? Takie pytanie na pewno niejednokrotnie pada podczas prac budowlanych różnego rodzaju. Jest to bowiem urządzenie nieocenione, gdy zachodzi konieczność wymieszania większej ilości zapraw czy klejów. Postanowiliśmy więc przygotować kompleksowy ranking mieszadeł do kleju i zapraw. Kierowaliśmy się tutaj w dużej mierze opiniami internautów na ten temat. Zachęcamy do lektury.

  1. Mieszadło do kleju Stanley FME190

    Mieszadło do kleju Stanley FME190
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy mieszarka elektryczna o mocy 1600W. Doskonale razi sobie nawet z gęstymi roztworami. Oferuje 2 biegi działania, co zapewnia pełną kontrolę nad pracą. Urządzenie można bezproblemowo chwycić dwoma rękami – zapewnia to specjalnie uformowana rękojeść. Całość uzupełnia kabel zasilający o długości 4 metrów. Zestaw uzupełniają dwa klucze.

  2. Mieszadło do zapraw Hitachi UM16VST M14

    Mieszadło do zapraw Hitachi UM16VST M14
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalne mieszadło do zaprawy, które z pewnością doskonale sprawdzi się na niejednym placu budowy. Posiada włącznik on/off z płynną regulacją obrotów. Zapewnia wygodną i wydajną pracę. Funkcja soft start zapewnia płynny, łagodny start. Obroty są regulowane, a duży zderzak skutecznie zabezpiecza przed uszkodzeniami. W skład zestawu podstawowego wchodzą także dwa klucze, imbus i zapasowe szczotki węglowe.

  3. Mieszadło Dedra DED7928
    Mieszadło Dedra DED7928
    Sprawdź aktualną cenę

    Bardzo wydajne mieszadło elektryczne przeznaczane do farb i zapraw. Doskonale nadaje się do mieszania płynnych oraz pyłowych materiałów budowlanych. Posiada ergonomiczny uchwyt  z miękką wkładką. Obsługa urządzenia jest więc łatwa i bezproblemowa. Dobrym rozwiązaniem jest poza tym dwubiegowa przekładnia z bardzo łagodnym rozruchem. Zapewnia ona mieszadłu dużą żywotność. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

  4. Mieszadło do kleju YATO YT-82607

    Mieszadło do kleju YATO YT-82607 

    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesne mieszadło elektryczne do zapraw gipsowych, cementowych, klejów do glazury czy wylewek samopoziomujących. W jednym cyklu jest w stanie rozmieszać do 140 litrów zaprawy. To zasługa wysokiego momentu obrotowego i mocnego silnika. To bardzo ważne przy pracy z cementowymi masami szpachlowymi czy szybkoschnącymi wylewkami anhydrytowymi. Wygodna lokalizacja uchwytów znacznie ułatwia pracę operatorowi. Obudowa maszyny zapewnia jej odporność na zachlapanie czy zapylenie.

  5. Mieszadło do zapraw GRAPHITE 58G783

    Mieszadło do zapraw GRAPHITE 58G783
    Sprawdź aktualną cenę

    Prosta w obsłudze mieszarka do zapraw z silnikiem o mocy 1200W. Nadaje się do mieszania farb, zapraw klejowych i mas gipsowych. Za sprawą wytrzymałej konstrukcji doskonale sprawdza się na placach budowy średniej wielkości. Posiada także wydajny system odprowadzania ciepła. Wyposażona jest w regulację prędkości obrotowej wrzeciona. Jej atutem jest również wyprofilowana rękojeść. Specjalna blokada nie pozwala na przypadkowe włączenie urządzenia.

Jakie mieszadło do zapraw kupić?

Mieszadła do klejów i zapraw to urządzenia, które powinny znaleźć się na każdym placu budowy. Służą do mieszania różnorodnych materiałów budowlanych. Na jaki sprzęt warto się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie mieszarki?

  • Moc – to w przypadku wszystkich elektronarzędzi parametr bardzo istotny. Im moc jest wyższa, tym większą wydajność pracy oferuje urządzenie, mniej się przegrzewa i pozwala uzyskać wyższe prędkości obrotowe. Jednak duża moc oznacza także duże zużycie energii. Trzeba więc znaleźć pewien kompromis.
  • Prędkość obrotowa – to nic innego jak ilość obrotów, które mieszadło wykonuje w ciągu minuty. Parametr ten mówi sporo o wydajności sprzętu. Urządzenie takie jak mieszadło ma przyspieszyć proces mieszania klejów i zapraw. Im liczba obrotów jest większa, tym szybciej radzi sobie z tym zadaniem. Oczywiście podawane przez producentów wartości na ogół dotyczą prędkości bez obciążenia.
  • Rodzaj – poszczególne mieszadła mocno się mogą od siebie różnić. Klasyczne modele do mieszania klejów mają spiralny kształt i dobrze radzą sobie z materiałami lepkimi czy półpłynnymi. Do mieszania gipsu czy betonu lepszym rozwiązaniem są mieszadła z okrągłymi krawędziami. Do mieszanka farb służą sprzęty przypominające spiralę. Dodatkowo mieszadła podzielić można z uwagi na rodzaj i kierunek ruchu. Urządzenia A i B poruszają się góra-dół, a C i D dół-góra. Wyróżnia się także mieszadła poruszające się poziomo – E.
  • Zasilanie – kwestia ta ma naprawdę spore znaczenie. Na starcie warto więc określić zakres swoich prac. Do wyboru są mieszadła elektryczne i zasilane akumulatorowo. Mieszarki akumulatorowe są dobrym rozwiązaniem w miejscach, w których nie ma dostępu do energii elektrycznej. Warto się jednak tutaj zaopatrzyć w zapasową baterię. Urządzenia elektryczne cieszą się na rynku większą popularnością. Mogą pracować w zasadzie przez cały czas. Nie mają bowiem baterii i energię pobierają z gniazdka elektrycznego. Mogą mieć dużą moc. Z drugiej czasem pracują wolniej niż modele akumulatorowe.
  • Wyposażenie dodatkowe – do urządzenia potrzebne są dodatkowo mieszalniki. Czasem wchodzą one w skład zestawu podstawowego. Pamiętać należy także o zapasowych szczotkach lub kluczach służących do montażu mieszadła.

Czy warto kupić mieszarkę do kleju?

Mieszarki do klejów i zapraw to urządzenia, które spotkać można na wielu placach budowy. Jak sama nazwa wskazuje, służą do mieszania różnego rodzaju materiałów budowlanych. Wyposażone są w silnik ze sporą mocą nawet przy niskich obrotach. Pozwalają na dobór prędkości obrotowej do danej kleju czy zaprawy. Często wyposażone są w dwa biegi. Wolniejszy wykorzystywany jest w przypadku materiałów gęstych. Ogranicza rozchlapywanie zaprawy na zewnątrz. Wyższy przyspiesza proces mieszania materiałów rzadkich.

Nie da się ukryć, że nowoczesne mieszadła są urządzeniami bardzo ergonomicznymi. Zapewniają pewny chwyt rękojeści i nie męczą zbyt mocno operatora nawet w czasie długiej pracy. Duże znaczenie ma tutaj dostępność końcówek, które pozwalają na skuteczne mieszanie różnego rodzaju substancji budowlanych. Mieszadła do urządzenia będące dobrą inwestycją. Znacznie ułatwiają bowiem pracę i ja w dużej mierze przyspieszają. Cieszą się więc sporą popularnością na rynku.

Popularni producenci mieszadeł do zapraw

Podsumowanie rankingu mieszadeł do kleju

Mieszadła do kleju to niepozorne narzędzia wykorzystywane do mieszania różnorodnych materiałów budowlanych. Są wykorzystywane w przypadku farb, klejów, zapraw, gipsów, cementów czy tynków. Spotkać się więc z nimi można na różnych placach budowy. W wyborze odpowiedniego sprzętu powinien pomóc nasz kompleksowy ranking mieszadeł do kleju i zapraw. Przy jego tworzeniu wzięliśmy pod uwagę najpopularniejsze urządzenia na rynku, których zakup jest inwestycją na długie lata.