Każdy z nas decydując się na zainstalowanie w domu internetu kieruje się głównie 3 motywami: jakość, cena oraz limit danych. Oczywiście, w dalszej kolejności jest doświadczenie marki, opinie klientów, jednak powyższe 3 filary są najistotniejsze. Obecnie na rynku jest dosyć duża konkurencja, jeżeli chodzi o abonament internetowy. Są przecież klienci, którzy nie do końca muszą mieć rozeznanie w ofertach rynkowych i właśnie również dla takich osób przygotowaliśmy artykuł, w którym przedstawimy ranking abonamentów internetowych dla przeciętnego odbiorcy.

Virgin Mobile

Trudno stworzyć taki ranking, który byłby w 100% obiektywny, bo zawsze będzie jakiś detal, który odróżnia daną ofertę od innej. Postanowiliśmy jednak zdecydować się na takie rozwiązanie i na najniższym stopniu podium naszego rankingu staje oferta Virgin Mobile. Virgin NET 60 jest to oferta bestsellerowa, jeżeli chodzi o tego dostawcę. Aby dowiedzieć się o niej więcej, zobacz najlepsze oferty abonamentów na Telerank.pl. Wyróżniliśmy ją z prostego powodu, od razu otrzymujemy 60 GB za 30 zł. To pakiet danych, który możemy wykorzystać wedle naszych gustów: na oglądanie video, ściąganie dużych plików czy też korzystanie z różnych aplikacji.
Ogromną zaletą skorzystania z oferty Virgin Mobile NET 60 są darmowe SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich sieci. Często zdarza się, że smsujemy z bliskimi, ponieważ nie korzystają z internetu, a taki sms zawsze jest gwarancją, że dana wiadomość dotrze do użytkownika. Analogicznie jest z rozmowami – są one za darmo, bez znaczenia, czy są to telefony stacjonarne czy komórkowe.

Plush

Na drugim miejscu naszego rankingu uplasowała się oferta Plush. Argumentacja jest bardzo prosta – na każdy miesiąc abonamentu przypada 40 GB danych za cenę 30 zł miesięcznie. Co sprawiło, że Plush przeskoczył Virgin Mobile? Przede wszystkim liczba dodatkowych danych, które można otrzymać 6 i 12 miesiącach. Są to odpowiednio: 60 oraz 80 GB.
Gdybyśmy mieli szukać wad, to na pewno brak darmowych rozmów i SMS-ów, ponieważ za każdą minutę rozmowy musimy zapłacić 0,29 zł/min, natomiast SMS-y i MMS-y do wszystkich kosztują 0,19 zł. Po wykorzystaniu pakietu prędkość internetu spada do 32 kb/s, natomiast sam internet, a w zasadzie możliwość otrzymania dodatkowych pakietów jest sporą zaletą tego operatora.

Nju Mobile – Nju internetowy

Zwycięzcą naszego rankingu zostaje oferta Nju Mobile. Oferta bije na głowę resztę operatorów z prostego powodu – ogromna liczba gigabajtów. Przeciętny odbiorca z pewnością doceni otrzymanie 60 GB na start w cenie 29 zł. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ podobnie działa to jak w Plush, ale częstotliwość przyznawania dodatkowych danych jest większa. Po pół roku otrzymujesz 120 GB, po roku 150 GB, natomiast po upływie 2 lat zyskujesz 180 GB.
Oferta Nju wyróżnia się ogromną elastycznością, ponieważ można ją wypowiedzieć w dowolnym momencie. Jeżeli wykorzystamy pakiet internetu, to prędkość spada do 1 Mb/s, co w porównaniu z konkurencją na pewno jest na plus. Na chwilę obecną naszym zdaniem jest to najlepsza oferta, którą ciężko będzie przebić innym operatorom abonamentu internetowego.