Ranking opon całorocznych klasy premium

Opony całoroczne klasy premium znakomicie zrównoważą parametry niezbędne do utrzymania przyczepności przez cały rok. Odpowiedni model można dobrać w sklepie internetowym oferującym opony całoroczne – https://www.sklepopon.com/opony/caloroczne. Ranking opon wielosezonowych klasy premium przedstawia modele, które w niezależnych testach ogumienia zdobywają najwyższe noty, jak np. „wzorowa” czy „szczególnie polecana”.

1. Michelin CrossClimate 2

Opony całoroczne Michelin CrossClimate 2 zdobywają w niezależnych testach ogumienia najwyższe oceny za jazdę na śniegu. Dzięki technologii P-edge ząbkowane krawędzie bieżnika wgryzają się w warstwę śniegu, zapewniając wysoką przyczepność w warunkach zimowych. Dzięki technologii V-Ramp bieżnik przylega szeroką powierzchnią do nawierzchni, co podnosi poziom przyczepności na suchym asfalcie. Kierunkowy wzór w kształcie litery „V” pozwala natomiast na skuteczne odprowadzanie wody i utrzymanie bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni.

2. Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

Całoroczne opony klasy premium Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 oferują zrównoważone parametry w każdych warunkach. Bloki w środkowej części bieżnika pokryto krzyżującymi się lamelami o zwiększonym punkcie otwarcia, które zapewniają przyczepność zimą. Sztywna struktura samych bloków przekłada się natomiast na wysoką stabilność na suchej nawierzchni. Rowki bieżnika tego modelu dopasowują się do stopnia zużycia, przez co utrzymują bezpieczeństwo na mokrej drodze przez cały okres użytkowania.

3. Continental AllSeasonContact 2

Wielosezonowy model premium Continental AllSeasonContact 2 wykorzystuje kierunkowy bieżnik w kształcie litery „V”, który w centralnej części składa się z bloków w kształcie litery „C”. To rozwiązanie sprawia, że model skutecznie odprowadza wodę i błoto pośniegowe, a kształt bloków dodatkowo podnosi precyzję prowadzenia. Do produkcji tego modelu wykorzystywana jest specjalna mieszanka gumowa „Chili”, która ma w swoim składzie m.in. plastyfikatory tłumiące. Dzięki temu ogumienie nie tylko zachowuje optymalną elastyczność zarówno latem, jak i zimą, ale zapewnia również wysoki komfort jazdy.

4. Pirelli Cinturato All Season SF2

W wielosezonowych oponach Pirelli Cinturato All Season SF2 wykorzystano specjalnie opracowane lamele 3D o dobranej głębokości i długości, aby zapewnić ochronę przed poślizgiem w warunkach zimowych. W środkowej strefie bieżnika umieszczono zygzakowaty rowek i połączone bloki, które ułatwiają rozcinanie tafli wody i zwiększają bezpieczeństwo na mokrej drodze. Mieszanka gumowa tego modelu wykorzystuje składniki adaptacyjne, które dostosowują się do warunków pogodowych zmieniających się w ciągu roku.

5. Bridgestone Turanza All Season 6

Bridgestone Turanza All Season 6 to całoroczny model klasy premium, który wykorzystuje technologię Enliten – pozwala ona zapewniać przyczepność i sterowność przez cały rok. Otwarta budowa środkowej strefy bieżnika przyczynia się do skutecznego przepływu wody podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Szerokie bloki bieżnika przecięte długimi lamelami pozwalają natomiast zachować skuteczność hamowania zarówno na gorącym asfalcie w lecie, jak i na pokrytej śniegiem jezdni w zimie.

Jakie opony całoroczne klasy premium kupić

Jakie opony całoroczne klasy premium kupić?

Wybierają opony całoroczne klasy premium, oczekuje się bezpiecznej jazdy przez cały rok i wysokich parametrów niezależnie od warunków. Jednak aby mogło tak być, muszą być one dobrze dopasowane do naszego samochodu. Na co zwrócić uwagę kupując opony wielosezonowe klasy premium?

  • Rozmiar – prawidłowo dobrany rozmiar ogumienia jest niezbędny, aby opony mogły zostać właściwie zamontowane w naszym samochodzie. 
  • Indeksy prędkości i nośności – indeksy prędkości oraz nośności to jedne z najważniejszych parametrów ogumienia. Określają, do jakiej prędkości i masy pojazdu zostały dopasowane dane opony. 
  • Wzmocnienia – niektóre samochody – w szczególności większe modele, jak np. auta w nadwoziu SUV – wymagają opon wzmacnianych. Dlatego, jeżeli producent pojazdu zaznaczył, że wymagane są w nim opony wzmacniane – z oznaczeniem XL, należy bezwzględnie przestrzegać tego zalecenia.

Czy warto kupić nowe opony wielosezonowe klasy premium?

Wybierając opony całoroczne, zdecydowanie warto postawić na modele klasy premium. Są one lepiej dopracowane niż modele niższych klas. Dlatego mogą zapewniać bardziej zrównoważone parametry w odmiennych warunkach występujących w różnych porach roku.