Piekarnik jest sprzętem niezbędnym w każdej nowoczesnej kuchni. Znaczenie ma jego funkcjonalność i jakość wykonania. Nie  mniej istotny jest również i design. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może być piekarnik do zabudowy, który dopasować można do aranżacji całej kuchni. Umieścić można go w wielu miejscach – pod blatem, na ścianie czy w kolumnie, w zależności od osobistych preferencji. Nic więc dziwnego, że urządzenia do zabudowy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Ranking piekarników do zabudowy

 1. Piekarnik do zabudowy BOSCH HBG633NB1
  piekarnik do zabudowy BOSCH HBG633NB1
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny piekarnik do zabudowy z termoobiegiem 4D i klasą efektywności energetycznej A. Dzięki specjalnej powłoce absorbującej tłuszcz EcoClean jest urządzeniem łatwym do utrzymania w czystości. Równie łatwo do czyszczenia można zdemontować drzwi czy szybę piekarnika. Urządzenie oferuje aż 10 poziomów grzania, a jego front zawsze pozostaje bezpieczny i chłodny. Jego maksymalna temperatura to 40 stopni Celsjusza. Piekarnik wyposażony jest w nowoczesne prowadnice teleskopowe.
 2. Piekarnik Samsung Dual Cook NV66M3531BB
  Piekarnik Samsung Dual Cook NV66M3531BB
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjny piekarnik do zabudowy z podziałem na dwie oddzielne od siebie strefy z własną regulacją czasu i temperatury. Funkcja Steam Clean rozmiękcza zabrudzenia parą wodną, które można potem łatwo zebrać ściereczką. Za sprawą trybu Pro-Roasting potrawy są smaczne i apetyczne. W pamięci urządzenia znajduje się aż 25 zapisanych przepisów. Na uwagę zasługuje również czyszczenie katalityczne.
 3. Piekarnik do zabudowy Electrolux EEB4231POX SurroundCook
  Piekarnik do zabudowy Electrolux EEB4231POX SurroundCook
  Sprawdź aktualną cenę
  Piekarnik do zabudowy z funkcjonalnym wyświetlaczem LED oraz chowanymi pokrętłami. Za ich pomocą można ustawić temperaturę oraz aktywować tryb pieczenia czy włączyć funkcję odliczania. Dużych rozmiarów wentylator zapewnia równomierne efekty pieczenia i to niezależnie od miejsca ułożenia potrawy. Ponadto urządzenie wyposażone jest w grill z podwójnym obwodem grzewczym, który pozwala na szybkie przygotowywanie smacznych potraw. Drabinki Easy Entry umożliwiają łatwe wyjmowanie i wkładanie blach.
 4. Piekarnik BEKO BIE 24301B
  Peikarnik BEKO BIE 24301B
  Sprawdź aktualną cenę
  Piekarnik do zabudowy z funkcją Booster, która powoduje szybkie nagrzewanie urządzenia. Posiada ponadto przydatną funkcję grill czy blokadę przed małymi dziećmi. Za sprawą czyszczenia parowego utrzymanie urządzenia w czystości jest bardzo proste i niezbyt czasochłonne. Produkt posiada doskonałą klasę efektywności energetycznej A i nowoczesny, minimalistyczny design. Utrzymane jest w stonowanej, czarnej kolorystyce.
 5. Piekarnik do zabudowy AMICA EB7541DB FINE
  Piekarnik do zabudowy AMICA EB7541DB FINE
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny piekarnik do zabudowy z emalią łatwoczyszczącą Easy Clean. Posiada efektowny front składający się z trzech szyb, który nawet w czasie pracy urządzenia pozostaje chłodny. Na wygodę użytkowania urządzenia przekładają się w bezpośredni sposób wyjmowane drzwi czy prowadnice teleskopowe z funkcją Stop. Piekarnik wyróżnia się ponadto dużą pojemnością, co pozwala na przygotowywanie w nim sporych rozmiarów potraw. Można nim sterować za pomocą programatora sensorowego Ts.

Jaki piekarnik do zabudowy kupić?

Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma częstotliwość korzystania z piekarnika oraz jego przeznaczenie. Na tej podstawie określić można bowiem podstawowe parametry użytkowe, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia do zabudowy.

 • Rozmiar – najpopularniejsze i zarazem najbardziej klasyczne modele mają wymiary około 60x60x60 cm i pojemność 50-75 litrów. W małych kuchniach można jednak zdecydować się na urządzenie kompaktowe o szerokości 50 cm czy wysokości 45 cm. Są one odpowiednie dla singli czy par. Z kolei dla większych rodzin przeznaczone są piekarniki o szerokości 90 cm i pojemności 85 litrów.
 • Typ – poza klasycznymi piekarnikami do wyboru są urządzenia bardziej rozbudowane np. połączone z mikrofalą. Innym rozwiązaniem są tzw. piekarniki Dual Cook, które składają się z dwóch oddzielnych stref. Dzięki temu w tym samym czasie można w nich przygotowywać dwie różne potrawy.
 • Czyszczenie – najnowsze piekarniki posiadają funkcje samoczyszczące. Proces ten realizowany bywa na różne sposoby. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest pyroliza polegająca na nagrzaniu piekarnika do 500 stopni Celsjusza i spaleniu zanieczyszczeń. Inną opcją jest czyszczenie katalityczne z wykorzystaniem specjalnych wkładów katalitycznych. Czasem producenci decydują się też na rozwiązania autorskie – systemy parowe, hydrolizę itd.
 • Sposób otwierania drzwiczek – drzwiczki otwierać się mogą ku dołowi lub do boku. Pierwsze rozwiązanie jest o wiele popularniejsze, a przy tym tańsze.
 • Prowadnice – obecnie ze względu na wygodę użytkowania prowadnice drabinkowe są coraz częściej zastępowane przez prowadnice teleskopowe. Pozwalają one na wygodne wysunięcie z piekarnika blachy. Czasami stosowane są też specjalne wózki, które dają szybki dostęp do potraw. Podobnie jak prowadnice drabinkowe działają prowadnice wytłaczane.
 • Moc przyłączeniowa – jest to całkowita moc pobierana przez piekarnik w czasie jego działania podawana w kilowatach. Na ogół jest to od 2 do 5 kW.

Czy warto kupić piekarnik do zabudowy?

Piekarnik to urządzenie, bez którego ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie w kuchni. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które na co dzień dużo gotują czy pieką. Piekarniki do zabudowy są funkcjonalne, a przy tym łatwiej dopasować można je do aranżacji całej kuchni niż urządzenia wolnostojące, tradycyjne.

Piekarniki do zabudowy są sprzętem energooszczędnym i bardzo nowoczesnym. Montuje się je pod blatem czy w kolumnie. Wiele z nich posiada dodatkowe funkcjonalności. Ciekawym rozwiązaniem są modele będące połączeniem piekarnika z kuchenką mikrofalową czy oferujące funkcję grillowania. Nowością na rynku są urządzenia Dual Cook pozwalające na przygotowywanie w tym samym czasie w piekarniku dwóch zupełnie różnych potraw według innych parametrów.

Nowoczesne piekarniki do zabudowy nie sprawiają ponadto żadnego problemu w zakresie utrzymania w czystości. Większość z nich wyposażona jest w funkcje samoczyszczące czy specjalne powłoki ułatwiające mycie urządzenia z tłustego osadu pozostałego po pieczeniu.

Popularni producenci piekarników do zabudowy

Sklepy z piekarnikami do zabudowy warte uwagi