Polerka to niewielkie urządzenie służące do polerowania różnego typu powierzchni. Pozwala na uzyskanie idealnie gładkich powierzchni pozbawionych smug i zarysowań. Stosowane może być w przypadku różnego rodzaju materiałów. Polerka mechaniczna pozwala na uzyskanie o wiele lepszych efektów niż przy pomocy polerowania ręcznego. Obsługa tego typu urządzenia nie powinna być zbyt skomplikowana również dla osób, które nie mają większego doświadczenia w tym zakresie.
Ranking polerek
Jaką polerkę kupić? Takie pytanie wbrew pozorom zadaje sobie całkiem sporo osób. Polerki są bowiem urządzeniami bardzo funkcjonalnymi i naprawdę przydatnymi. Wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu i to nie tylko przez profesjonalistów. Dlatego postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking polerek. Zachęcamy do zapoznania się z urządzeniami cieszącymi się największą popularnością wśród internautów.
- Polerka Metabo SXE 3150 600444000
Sprawdź aktualną cenę
Wysokiej klasy szlifierka mimośrodowa o kompaktowej formie i ergonomicznej budowie. Posiada regulację obrotów w zależności od rodzaju obrabianego materiału. Wyposażona jest w specjalny uchwyt z antypoślizgową powloką softgrip. Jej atutem jest wytrzymała obudowa łożysk wykonana z aluminiowego odlewu ciśnieniowego. Niski poziom wibracji to kolejna zaleta omawianego modelu. Jest to efekt równomiernej pracy silnika. W skład zestawu wchodzi dodatkowo łatwy do opróżnienia worek tekstylny na pył. - Polerka Dewalt Dwe6423
Sprawdź aktualną cenę
Wydajna szlifierka mimośrodowa wyposażona w silnik o zmiennej prędkości i mocy na poziomie 280W. Umożliwia wybór prędkości w zakresie od 8000 do 12000 obrotów na minutę. Atutem omawianego urządzenia jest przeciwpoślizgowy chwyt rękojeści górnej oraz korpusu. Na uwagę zasługuje także wbudowany wentylator czy pyłoszczelny włącznik. Zwarta budowa sprzętu pozwala na jego pewne chwycenie jedną ręką. - Polerka Bosch GWS 9-125 S Professional 0601396102
Sprawdź aktualną cenę
Nowoczesna szlifierka kątowa z kluczem do mocowania tarcz w zestawie. To urządzenie wydajne, co jest wynikiem zastosowania silnika z mocą 900W. Doskonale nadaje się do prac remontowych, budowlanych i wykończeniowych. Prędkość jest regulowana, co ułatwia dostosowanie mocy szlifierki do danego materiału czy rodzaju pracy. Sprzęt posiada bezpośrednie chłodzenie i oferuje naprawdę wysoki standard bezpieczeństwa. - Polerka Makita GA5030R
Sprawdź aktualną cenę
Praktyczna i funkcjonalna szlifierka kątowa o ergonomicznym kształcie. Jest bezproblemowa w obsłudze. Posiada silnik o mocy 720W i cechuje się dużą odpornością na ciepło. Ciekawym rozwiązaniem jest wysoki stopień odchylenia rękojeści do 20 stopni. Dwa pierścienie typu labiryntowego skutecznie uszczelniają łożyska kulkowe. Mechanizm przekładni jest dobrze zabezpieczony przed pyłem i zabrudzeniami innego rodzaju. Wpływa to na bezawaryjność urządzenia. - Polerka Yato 18V 125Mm Yt82827
Sprawdź aktualną cenę
Prosta w obsłudze szlifierka kątowa typu akumulatorowego. Posiada specjalne zabezpieczenie przeciw przegrzaniu ogniw baterii i nie generuje zbyt dużych wibracji. Wyróżnia się dość kompaktową formą i wyposażona jest w czterostopniowy wskaźnik naładowania baterii. W skład zestawu wchodzą zresztą zapasowe akumulatory o pojemności 2 Ah, 3 Ah i 4 Ah. Urządzenie przyda się podczas wykonywania wielu prac remontowych czy wykończeniowych.
Jaką polerkę kupić?
Polerka to wbrew pozorom urządzenie dość popularne, które przydaje się przy okazji różnego rodzaju prac. Ma naprawdę szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Na jaki model się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie polerki?
- Rodzaj – polerki rotacyjne wymagają doświadczenia, bo wykonują ruch kolisty jedynie według własnej osi. Są one szybkie w działaniu i efektywne. Jednak nie sprawdzają się w rękach amatorów. Polerki orbitalne zwane także mimośrodowymi są dobrym wyborem dla osób początkujących. Poruszają się bowiem po elipsie i wytwarzają mniej ciepła. Warto także wspomnieć o polerkach kątowych, które radzą sobie doskonale z wieloma różnymi materiałami.
- Moc – urządzenia skuteczne muszą mieć odpowiednio wysoką moc. Im są silniejsze, tym szybciej i bardziej efektywnie pracują. Jednak większa moc oznacza również wyższą cenę urządzenia.
- Waga – nie da się ukryć, że polerowanie to czynność dość żmudna. Dlatego warto zdecydować się na zakup urządzenia o stosunkowo niewielkiej wadze. Wówczas ręka mimo długotrwałej pracy, nie będzie się tak szybko męczyć.
- Prędkość – najlepsze polerki na rynku oferują możliwość zmiany prędkości w zależności od rodzaju wykonywanego w danej chwili zadania. Dobrej klasy urządzenia mają duży zakres ilości obrotów. Większe obroty wykorzystywane są w przypadku agresywnych korekt, a mniejsze są idealne do wykańczania powierzchni.
- Wykonanie – warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia. Najlepiej stawiać na polerki wykonane z materiałów wysokiej jakości. Duże znaczenie ma również ergonomia,a więc rozmieszczenie przycisków, uchwytów i kształt polerki. Od tego zależy wygoda jej użytkowania.
Czy warto kupić polerkę?
Polerki to wbrew pozorom urządzenia dość funkcjonalne i wykorzystywane w wielu dziedzinach. Chętnie sięgają po nie zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. W praktyce wyróżnia się tutaj dwa rodzaje sprzętów – polerki obrotowe i mimośrodowe (orbitalne). Te pierwsze obsługiwane powinny być przez zawodowców. Maszyny rotacyjne działają bowiem ze znaczną prędkością i precyzją. Pozwalają na uzyskanie dobrego efektu. Są też dość duże. Dla amatorów lepszym rozwiązaniem są polerki mimośrodowe. Poruszają się one w nieco inny sposób. Nie nagrzewają się zbyt mocno. Jednak i one pozwalają na uzyskanie naprawdę dobrego efektu polerowania.
Wspomniane już polerki orbitalne są świetnym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polerowaniem. Są one bezpieczne i łatwe w obsłudze. Nie powodują przypalenia polerowanej powierzchni. Działają wolniej niż polerki rotacyjne. Oczywiście dobrej klasy urządzenia powinny oferować możliwość regulacji obrotów. Bez tego niestety łatwo o ewentualne uszkodzenia różnych powierzchni, które potem trudno jest usunąć. Do wyboru są modele o różnej wadze i mocy. Od wszystkich tych parametrów zależy ostateczny efekt pracy. Warto więc zakup polerki dobrze przemyśleć.
Polerka to urządzenie, które warto mieć nawet na wyposażeniu przydomowego warsztatu. Pozwala na uzyskanie bardzo gładkich powierzchni bez rys i smug. Sprawdza się dodatkowo w przypadku różnego typu materiałów. Dodatkowo polerki wcale nie są urządzeniami trudnymi w obsłudze czy bardzo drogimi. Są często wykorzystywane nie tylko przez zawodowców, ale i amatorów. W końcu polerowanie ręczne nigdy nie pozwala na uzyskanie tak doskonałych efektów.
Popularni producenci polerek
Podsumowanie rankingu polerek
Polerki to dość niepozorne urządzenia wykorzystywane do polerowania różnego rodzaju materiałów. Wbrew pozorom są one wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Nie są to sprzęty trudne w obsłudze, drogie czy awaryjne. My zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem polerek. Można w nim znaleźć opisów urządzeń cieszących się największą popularnością wśród internautów. Wskazujemy również cechy najważniejsze przy zakupie polerek. Zapraszamy do lektury.