Pralka slim to urządzenie AGD, które doskonale sprawdzi się nawet w niewielkiej łazience. Oferuje raczej niewielką głębokość, która na ogół nie przekracza 45 cm. Jednak spotkać się można także z modelami o głębokości do 40 cm. Pralki slim pod względem funkcjonalności czy oferowanych programów nie różnią się zbytnio od klasycznych pralek automatycznych. Za to z uwagi na niewielkie wymiary są najlepszym wyborem w przypadku małych pomieszczeń np. łazienek czy kuchni.

Ranking pralek slim

Jaką pralkę slim kupić? To pytanie zadaje sobie sporo osób, które są na etapie wyposażania własnego, chociaż niewielkiego mieszkania. Tego typu urządzenia zajmują naprawdę niewiele miejsca, a są jednocześnie bardzo funkcjonalne. Nasz ranking pralek slim na pewno ułatwi podjęcie decyzji zakupowej. Podczas jego tworzenia wzięliśmy pod uwagę sprzęt AGD wysokiej jakości, który cieszy się dużym uznaniem ze strony internautów.

  1. Pralka slim LG Vivace V500 ThinQ F2DV5S8S0

    Pralka slim LG Vivace V500 ThinQ F2DV5S8S0
    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesna pralka slim z funkcją AI DD, która analizuje dane zbierane na etapie prania i zapewnia optymalne ruchy piorące. Co ciekawe, wykrywa ona nie tylko wielkość wsadu, ale i miękkość materiału. Innowacyjna technologia TurboWash pozwala na wypranie ubrań w zaledwie 59 minut. Poza tym samo urządzenie prezentuje się niezwykle elegancko. Zwraca na siebie uwagę swoim designem. Drzwiczki pralki są wykonane ze szkła hartowanego, a zabierak ze stali nierdzewnej wysokiej jakości.

  2. Pralka LG Vivace V200 slim Steam F2WN2S6S3E

    Pralka LG Vivace V200 slim Steam F2WN2S6S3E
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy pralka slim wykorzystująca funkcję AI DD. Analizuje ona dane gromadzone na etapie prania i tym samym zapewnia najlepsze ruchy piorące. Nowoczesna technologia LG Steam usuwa 99,9% wszystkich alergenów, w tym szkodliwe roztocza. Tym samym urządzenie doskonale sprawdzi się w przypadku osób ze skłonnością do alergii. Na uwagę zasługuje ponadto efektowny, nowoczesny design pralki.

  3. Samsung AddWash Slim WW8NK62E0RW

    Samsung AddWash Slim WW8NK62E0RW
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalna pralka slim z dodatkowymi drzwiami AddWash. Pozwalają one na dodanie ubrań do środka na każdym etapie prania. Dodatkowo do urządzenia włożyć można ubrania wyprawne ręcznie, aby je tylko wypłukać i odwirować. Innowacyjna technologia EcoBubble daje doskonałe rezultaty prania nawet w stosunkowo niskiej temperaturze. Woda, powietrze i detergent łączą się w tym przypadku w aktywną pianę, która błyskawicznie wnika w tkaniny i usuwa różnego rodzaju zabrudzenia. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, bo można je uruchomić za pomocą aplikacji.

  4. Pralka slim Samsung AddWash WW65AA626TH

    Pralka slim Samsung AddWash WW65AA626TH
    Sprawdź aktualną cenę

    Kompaktowa pralka slim o głębokości zaledwie 45 cm. Tym samym zmieści się nawet w bardzo małej łazience. Jednorazowo jest w stanie wyprać aż 6,5 kg tkanin. Urządzenie wyposażone jest w szereg ciekawych funkcji. Doskonale pierwsze nawet w niskich temperaturach. Pozwala na dezynfekcję ubrań za pomocą programu parowego. Innowacyjne drzwi AddWash umożliwiają bezproblemowe dodanie do prania dodatkowych ubrań.

  5. Pralka Candy CSO4 1075TE

    Pralka Candy CSO4 1075TE
    Sprawdź aktualną cenę

    Prosta w obsłudze pralka slim, która sprawdzi się nawet w niewielkiej łazience. To urządzenia reprezentujące wysoką klasę efektywności energetycznej. Wyposażone jest w funkcjonalny wyświetlacz cyfrowy. Maksymalny wsad to w tym przypadku 7 kg. Powinna być ona więc odpowiednia dla niewielkich rodzin. Model ten oferuje prędkość wirowania na poziomie do 1000 obrotów na minutę. Oferuje kilkanaście różnych programów pracy.

Jaką pralkę slim kupić?

Pralki slim to świetne rozwiązanie w przypadku niewielkich wnętrz. Są często wybierane do małych mieszkań i kawalerek. Na jaki model warto w tym przypadku postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie pralki slim?

  • Wymiary – pralka slim ma być przede wszystkim kompaktowa. Najmniejsze modele mają głębokość zaledwie 33-34 cm. Standardowe urządzenia mają jednak od 45 do 50 cm głębokości.
  • Ładowność – pralki slim mogą być w praktyce całkiem pojemne. Modele o głębokości 45 cm mają ładowność na poziomie 7 kg. Te mniejsze mieszczą 6 kg prania. To więc dobry wybór dla par czy niewielkich rodzin.
  • Automatyka wagowa – dzięki temu rozwiązaniu cykl prania nie trwa zbyt długo. W ten sposób można sporo zaoszczędzić na rachunkach, a przy okazji mieć naprawdę czyste ubrania.
  • Klasa energetyczna – im jest ona wyższa tym lepiej. Obecnie, po zmianach etykiet i klas warto stawiać na urządzenia o klasie D lub wyższej. Zużywają one na ogół także mniej wody.
  • Niezawodność – warto wybierać urządzenia z napędem bezpośrednim, silnikiem bezszczotkowym (inwerterowym), wymiennymi łożyskami, grzałką ceramiczną itd. Solidność i jakość wykonania ma ogromne znaczenie. Oznacza to bowiem bezawaryjną pracę przez wiele lat.
  • Głośność pracy – oczywiście dotyczy to sytuacji, w których pralka pierze i wiruje. Im jest ona niższa, tym oczywiście lepiej. W małych mieszkaniach jest to bardzo istotne. Zazwyczaj pralki z silnikiem inwerterowym są cichsze niż te z silnikiem szczotkowym. Warto też zwrócić uwagę na zastosowaną w pralce izolację.
  • Programy – wybór to w tym przypadku w dużej mierze sprawa indywidualna. Warto zastanowić się, jakie ubrania będą w pralce prane najczęściej – bawełniane, jeansowe, zasłony, delikatne tkaniny itd. Dobrze, gdy urządzenie oferuje także krótkie cykle przeznaczone do prania lekko zabrudzonych ubrań.
  • Funkcje dodatkowe – nowoczesne pralki slim mają coraz więcej do zaoferowania. Co może się sprawdzić na co dzień? Na pewno możliwość prania w niskich temperaturach, pranie parowe, funkcja opóźnionego startu, skrócenie czasu prania, możliwość dorzucenia do środka ubrań w czasie trwania cyklu itd. Niektóre pralki można już obsługiwać poprzez aplikację mobilną.

Czy warto kupić pralkę slim?

Pralki slim są rozwiązaniem przeznaczonym przede wszystkim do niewielkich pomieszczeń. Na ogół nazywane są wąskimi, to jednak nie do końca jest prawda. Są to bowiem urządzenia o standardowej szerokości. Pod tym względem nie różnią się od klasycznych pralek. Ich zaletą jest jednak mała głębokość. Niektóre modele mają mniej niż 40 cm głębokości. Pralki tego typu są idealne wszędzie tam, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota.

Pralki slim to modele wolnostojące lub przeznaczone do zabudowy. Powinny się one zmieścić zarówno w łazience, jak i w kuchni. Bywają ładowane od przodu lub od góry. Są funkcjonalne, proste w obsłudze i naprawdę wydajne. Wbrew pozorom oferują one sporą ładowność. Mieszczą nawet 7 kilogramów prania. Są więc wybierane chętnie nie tylko przez singli, ale i pary czy małe rodziny.

Popularni producenci pralek slim

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu pralek slim

Pralki typu slim cieszą się na rynku całkiem sporą popularnością i trudno się temu dziwić. Nie brakuje w końcu kawalerek i małych mieszkań, w których każdy centymetr kwadratowy jest bardzo cenny. Dlatego często wybierane są do nich sprzęty i urządzenia AGD o kompaktowych wymiarach. W ten sposób zaoszczędzone miejsce można przeznaczyć na coś innego. Zresztą pralki slim są naprawdę dość pojemne. Sprawdzają się nie tylko w przypadku singli, ale i par czy mniejszych rodzin. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno pomoże przygotowany przez nas ranking pralek slim.