Rocznica ślubu to z pewnością specjalna okazja i warto podarować tego dnia partnerowi coś wyjątkowego. Oczywiście każdy związek zmienia się z czasem i to mocno. Zaręczyny czy przygotowania do ślubu do okres wyjątkowy, romantyczny. O uczucia należy jednak dbać przez cały czas, także po wielu latach, gdy do życia wkracza rutyna i zastępuje ekscytację. O rocznicy ślubu nie wolno zapominać i to niezależnie od tego czy jest ona pierwsza czy dwudziesta. Co podarować z tej okazji żonie lub mężowi?

 1. Fotoksiążka – upominek, który przywoła piękne wspomnienia

  Fotoksiążka – upominek, który przywoła piękne wspomnienia

  Przeglądania na ekranie smartfona czy komputera cyfrowych zdjęć jest oczywiście praktyczne i szybkie, ale zarazem pozbawione swego rodzaju magii. Lepiej ogląda się tak naprawdę klasyczne albumy czy fotoksiążki z wywołanymi, wydrukowanymi fotografiami. Przy okazji kolejnej rocznicy ślubu warto zdjęcia przejrzeć i wybrane wydrukować, tworząc estetyczną fotoksiążkę. To świetna pamiątka na lata, do której można regularnie wracać.

 2. Voucher na przeżycie (np. lot balonem, skok ze spadochronem) – coś, czego nie zapomni do końca życia

  Voucher na przeżycie (np. lot balonem, skok ze spadochronem) – coś, czego nie zapomni do końca życia

  Obecnie coraz większą popularnością cieszą się prezenty niematerialne, które generują natomiast wyjątkowe wspomnienia. Propozycji jest tutaj sporo. Miłośnikowi motoryzacji sprezentować można voucher na przejażdżkę sportowym samochodem, a fanowi ekstremalnych przeżyć skok ze spadochronem. Niejedna kobieta ucieszy się z kolei z vouchera na masaż czy degustację wina z komentarzem sommeliera. Są też ciekawe propozycje przeżyć we dwoje.

 3. Zaproszenie do restauracji – idealny pomysł na spędzenie czasu we dwoje

  Zaproszenie do restauracji – idealny pomysł na spędzenie czasu we dwoje

  Wizyta w restauracji to zawsze dobry pomysł na spędzenie rocznicy ślubu. Dobre jedzenie, smaczne wino, wyjątkowa atmosfera to wszystko na długo pozostaje w pamięci. Tego dnia warto postawić na elegancki lokal czy nieco zaszaleć i wybrać inny niż dotąd rodzaj kuchni. Zaproszenie do restauracji wystosować może nie tylko mąż, ale i żona. Czasy się w końcu zmieniają.

 4. Perfumy – super upominek dla niej lub dla niego

  Perfumy – super upominek dla niej lub dla niego

  Perfumy to dobry pomysł na prezent zarówno dla żony, jak i dla męża. Chyba każda kobieta lubi ładnie pachnieć. Warto w tym przypadku postawić na klasyczny zapach zamknięty w oryginalnym flakoniku. Taki upominek spodoba się każdej eleganckiej kobiecie. Również i niejeden mężczyzna ucieszy się z ulubionych perfum. Tutaj warto zainwestować w produkt, którego ukochany będzie mógł używać codziennie. Propozycji na rynku na szczęście nie brakuje.

 5. Weekendowy wyjazd – świetny prezent dla dwojga

  Weekendowy wyjazd – świetny prezent dla dwojga

  Na co dzień małżonkowie często żyją pracą. Muszą też zajmować się dziećmi, które na ogół mają. Warto jednak od czasu do czasu pomyśleć także o swoich potrzebach i marzeniach. Dlatego też nawet krótki weekendowy wyjazd powinien uszczęśliwić obie strony. To świetny pomysł na prezent dla dwojga. Czasem dobrze jest zaszaleć i zaoszczędzone zaskórniaki zamiast na nowe meble wydać na krótką podróż tylko we dwoje. Wcale nie trzeba przy tym wyjeżdżać daleko. W Polsce nie brakuje urokliwych zakątków.

Jaki prezent kupić na rocznicę ślubu?

Ślub to niewątpliwie wyjątkowy dzień w życiu każdej pary, dlatego też na ogół obchodzi się jego rocznicę. To oczywiście świetna okazja, aby podarować ukochanej osobie nawet niewielki prezent na rocznicę ślubu. Małżonkowie obdarowują się upominkami nawzajem lub decydują na jeden większy, wspólny prezent. Możliwości w tym przypadku jest sporo.

W tym szczególnym dniu najważniejsi się oczywiście małżonkowie. Powinna być to dla nich szczególna okazja. Tego dnia mogą sobie okazać, ile dla siebie znaczą i jak dla siebie są ważni. Dobrze dobrany prezent z pewnością w tym pomaga. Dla wielu par wyjątkowa jest przede wszystkim pierwsza rocznica ślubu. Po 12 miesiącach małżeństwo ma już za sobą pierwsze wspólne święta, urodziny, imieniny itd. Z tej okazji dobrym pomysłem na prezent może być fotoalbum z fotografiami upamiętniającymi ten pierwszy wspólny rok razem. Całość można uzupełnić wyjściem do restauracji. Zresztą takie upominki sprawdzają się zawsze, nie tylko przy pierwszej rocznicy ślubu.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są prezenty wspólne np. wyjazd na weekend tylko we dwoje czy krótka wycieczka, niekoniecznie zagraniczna. Wspólnie można wybrać się na masaż czy do teatru. Ciekawym rozwiązaniem będzie zakup vouchera na przeżycie – we dwoje lub tylko dla męża czy żony. Obecnie jest to bardzo popularne i nic w tym dziwnego. W XXI wieku ludziom już w zasadzie niczego nie brakuje, a takie niecodzienne wydarzenie pozostaje w pamięci do końca życia. Miłośnikowi motoryzacji podarować więc można przejażdżkę terenowym samochodem, a fanowi sportów ekstremalnych voucher na skok ze spadochronem. Są też propozycje bardziej przyziemne np. degustacja whisky czy masaż tajski.

Najważniejsze jest to, aby o rocznicy ślubu nie zapominać. Wcale nie trzeba tego dnia wydawać fortuny, aby sprawić drugiej połówce radość. Wystarczy sięgnąć po klasyczne kwiaty czy perfumy i wyznać swoje uczucia. Zresztą miłość warto okazywać sobie każdego dnia, nie tylko od święta.