Spirulina to rodzaj mikroskopijnych sinic (alg), które występują w słonych wodach słodkowodnych i słonych. Jest znana głównie ze względu na swoje właściwości odżywcze i zdrowotne. Spirulina jest bogatym źródłem białka, witamin (w tym witaminy B12, witaminy A, witaminy K), minerałów (takich jak żelazo, magnez, potas) oraz przeciwutleniaczy. Spirulina jest dostępna w sprzedaży w różnych formach, w tym w proszku, tabletkach i kapsułkach. Może być spożywana jako suplement diety lub stosowana jako dodatek do różnych potraw.

Najlepsza spirulina – ranking

Jaką spirulinę kupić? Takie pytanie nie powinno nikogo dziwić, bo produkt ten cieszy się na rynku coraz większą popularnością. Spirulina słynie ze swoich wyjątkowych właściwości zdrowotnych i odżywczych. Ceniona jest z uwagi na wyjątkowy skład. Tak powstał nasz kompleksowy ranking spiruliny. Prezentujemy w nim preparaty spirulinowe, które cieszą się zdecydowanie największą popularnością na rynku. Zapraszamy do lektury.

 1. Spirulina ForMeds kapsułki

  Spirulina ForMeds kapsułki
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości  suplement diety dostępny w formie 60 kapsułek, który zawiera spirulinę jako główny składnik. Spirulina jest bogata w różnorodne składniki odżywcze, takie jak aminokwasy, nienasycone kwasy tłuszczowe, polisacharydy, barwniki, witaminy i minerały. Spirulina ma wiele zalet. Wykazuje zdolność do zmniejszania reakcji alergicznych na sezonowe alergie pyłkowe, wspomaga  pracę trzustki i jej aktywność enzymatyczną czy redukuje stany zapalne. Może także pomagać w leczeniu anemii spowodowanej niedoborem żelaza.

 2. Spirulina organiczna Swanson certyfikowana tabletki

  Spirulina organiczna Swanson certyfikowana tabletki
  Sprawdź aktualną cenę
  Popularny o suplement diety zawierający organiczną spirulinę, jednokomórkową mikroalgę.  Produkt oferuje wiele korzyści zdrowotnych, w tym wzmocnienie flory bakteryjnej, wsparcie trawienia, regulację ciśnienia, wspieranie układu krwionośnego oraz dostarczanie bogatych źródeł witamin, minerałów i beta-karotenu. Spirulina jest znana z jej zdolności do zwiększania poziomu energii, poprawiania ogólnego samopoczucia i wzmacniania układu odpornościowego. Przed rozpoczęciem suplementacji zaleca się konsultację z lekarzem.

 3. Suplement spirulina w tabletkach OstroVit

  Suplement spirulina w tabletkach OstroVit
  Sprawdź aktualną cenę
  Cieszący się sporą popularnością na rynku suplement diety dostępny w postaci 90 tabletek, zawierający ekstrakt z spiruliny. Spirulina to niebiesko-zielony glon występujący w jeziorach i innych zbiornikach słodkowodnych, znany i stosowany od starożytności ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Spirulina jest uważana za superfood ze względu na jej bogactwo w składniki odżywcze. Produkt jest wzbogacony o metodę „Broken Cell Walls,” co zwiększa wchłanialność suplementu.

 4. Spirulina Słodkie Zdrowie tabletki

  Spirulina Słodkie Zdrowie tabletki
  Sprawdź aktualną cenę
  Godny polecenia suplement diety w postaci tabletek. Spirulina jest znana ze swojej wysokiej zawartości białka oraz witamin B1, B2 i żelaza. Dodatkowo jest źródłem błonnika pokarmowego i witaminy A, przy niskiej zawartości cukrów. Suplement dostarcza również witaminę B3, wapń i cynk.  Spirulina posiada właściwości przeciwutleniające i może poprawić stan skóry, włosów i paznokci.

 5. Spirulina w proszku Bioswena

  Spirulina w proszku Bioswena
  Sprawdź aktualną cenę
  Naturalny suplement diety skoncentrowany z alg morskich dostarczający pełnowartościowego białka oraz unikalnych witamin i minerałów, stanowiący doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Zawiera około 60% białka oraz łatwo przyswajalne żelazo, naturalny jod, potas, selen, cenne witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12), makro- i mikroelementy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Spirulina jest bezpiecznym suplementem nie wykazującym obciążających efektów ubocznych.

Jaką spirulinę kupić?

Spirulina to suplement diety, który z roku na rok zyskuje na popularności i trudno się temu dziwić. Dostarcza do ludzkiego organizmu wielu cennych składników odżywczych. Jaki produkt wybrać? Czym kierować się przy zakupie spiruliny?

 • Certyfikaty – oczywiście należy upewnić się, że produkt ma odpowiednie certyfikaty np. certyfikat organiczny lub certyfikat czystości. To może oznaczać, że spirulina jest hodowana w kontrolowanych warunkach, bez użycia pestycydów ani innych szkodliwych substancji. Warto stawiać właśnie na takie suplementy diety.
 • Forma –  spirulinę można znaleźć w różnych formach, takich jak tabletki, kapsułki, proszek czy płyn. Wybrać należy tę, która najlepiej pasuje do preferencji i stylu życia danej osoby. To w dużej mierze kwestia indywidualna.
 • Skład – nie można zapominać o zapoznaniu się z etykietą spiruliny. Trzeba upewnić się, że dany produkt zawiera czystą spirulinę bez zbędnych dodatków lub wypełniaczy. Tylko takie suplementy diety są bezpieczne i skuteczne w działaniu. Weganie i wegetarianie muszą sprawdzić, czy spirulina nie zawiera dodatków pochodzenia zwierzęcego.
 • Sposób uprawy – osoby, dla których kwestie ekologiczne są ważne powinny dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy spirulina jest ekologicznie hodowana i czy ej producent dba o środowisko. Takich produktów jest na rynku coraz więcej.  Spirulina hodowana w kontrolowanych warunkach, w czystych zbiornikach lub jeziorach, może być lepszej jakości niż ta zbierana w naturalnych środowiskach, gdzie może występować wysokie ryzyko zanieczyszczeń.

Czy warto kupić spirulinę w tabletkach?

Zacząć trzeba przede wszystkim od tego, że spirulina w tabletkach ma ustaloną i łatwą do kontrolowania dawkę. Każda tabletka zawiera określoną ilość spiruliny, co ułatwia dostosowanie dawki do swoich aktualnych potrzeb. Dodatkowo dla niektórych ludzi smak spiruliny w formie proszku może być nieprzyjemny. Tabletki eliminują ten problem.

Suplementy diety w formie tabletek są bardzo wygodne do przechowywania, ponieważ nie wymagają stosowania żadnych hermetycznych opakowań. Można je przechowywać w zwykłym słoju lub innym opakowaniu. Pod tym względem zdecydowanie wygrywają z preparatami np. w formie proszku. Tabletki bez większego problemu można ze sobą zabrać w podróż. Nie zajmują zbyt wiele miejsca i nie trzeba ich w żaden sposób przygotowywać przed spożyciem. Z kolei przy spirulinie w proszku konieczne jest jej wymieszanie z wodą lub innym napojem. To bywa problematyczne.

Czasem spirulina w formie tabletek ma znacznie dłuższą datę ważności niż ta w postaci proszku. To kolejna jej zaleta. Tabletki pozwalają na dokładniejsze dostosowanie dawki spiruliny do swoich potrzeb, co jest szczególnie przydatne, jeśli stosuje się konkretną dawkę w ramach rozbudowanego planu suplementacji.

Dlatego też w naszym rankingu spiruliny znaleźć można przede wszystkim suplementy diety w formie kapsułek lub tabletek.

Popularni producenci spiruliny

Podsumowanie rankingu spiruliny

Spirulina zawiera około 60-70% białka, co czyni ją jednym z najlepszych źródeł białka spośród naturalnych produktów. Jest bogata w witaminy, takie jak witaminy B (B1, B2, B3, B6, B12), witamina E, witamina K, a także minerały, takie jak żelazo, magnez, potas i cynk. Zawiera poza tym beta karoten czy cenne przeciwutleniacze. Trudno dziwić się więc temu, że jest to suplement diety, który cały czas zyskuje na popularności. To skłoniło nas do przygotowania kompleksowego rankingu spiruliny. Zapraszamy serdecznie do lektury i dokonywania zakupów.