Stelaż podtynkowy do WC to specjalnie skonstruowana metalowa rama, na której mocuje się muszlę klozetową lub bidet. Dzięki takiemu stelażowi wszelkie elementy podłączeniowe można umieścić za ścianą. Daje to nie tylko wiele walorów estetycznych, ale również sprawia, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo miejsca w naszej łazience. Metalowa konstrukcja nośna, do której przytwierdzona jest ceramika, może mieć kilka wariantów. Nasz ranking stelaży podtynkowych do WC pomoże wybrać najbardziej odpowiedni.
Ranking stelaży podtynkowych do WC
-
Stelaż podtynkowy do WC Geberit Duofix H112 UP 320
Ten stelaż jest przeznaczony m.in. do montażu w płycie gipsowej, do montażu na podłożu o grubości warstw podłogi 0 – 20 cm, do montażu na masywnej ścianie i obmurowania lub zamurowania. Nie nadaje się do osadzenia w betonie. Jest odpowiedni do miski wiszącej o rozstawie otworów 18 cm lub 23 cm. Stelaż posiada przyłącze wody na środku z tyłu/u góry, spłuczkę uruchamianą z przodu, która spłukuje jednoilościowo. Element jest wyposażony w funkcję „stop”, można też w nim ustawiać ilość wody spłukującej.
-
Stelaż podtynkowy Grohe Rapid SL 38827000
Nowoczesny stelaż, który montuje się w bardzo prosty oraz bardzo szybki sposób. Decydując się na ten element wraz z nim otrzymujesz wszystkie rzeczy niezbędne do jego instalacji. Ta solidna i bardzo wytrzymała metalowa konstrukcja ma nośność do 400 kg, dzięki czemu jest bardzo stabilna. W komplecie ze stelażem znajduje się również mata wygłuszająca, która tłumi odgłosy tarcia ceramiki o ścianę. Jest to elegancki, niezwykle estetyczny, a przy tym solidny model, który będzie służył przez lata.
-
Ten stelaż podtynkowy o szerokości 40 cm, wysokości 113-133 cm i głębokości 15-23,5 cm to funkcjonalny model wykonany z bardzo trwałych materiałów, które zapewniają gwarancję niezawodności na lata. Zamontowana w tym stelażu spłuczka podtynkowa została wyposażona w zawór spustowy, który można z łatwością wyjąć, aby zmienić jego ustawienie na oszczędne spłukiwanie. Dzięki temu zabiegowi możemy zaoszczędzić aż 33 procent wody przy każdym użyciu spłuczki. Istnieje możliwość zamontowania tego modelu w narożniku.
-
Stelaż podtynkowy do WC Roca Slim 8 Cm Duplo One A890070020
Stelaż podtynkowy przeznaczony do zabudowy lekkiej, do płyt kartonowo-gipsowych. Nadaje się do misek wc podwieszanych, posiada system przystosowany do spłukiwania 3 lub 6 litra wody. Ten wykonany ze stali mocny stelaż może być zamontowany na minimalnej głębokości 107 mm. Producent zapewnia 10-letnią gwarancję na ramę stelaża oraz szczelność zbiornika, 5-letnią na zawór napełniający i spustowy oraz 2-letnią na pozostałe elementy. W komplecie ze stelażem znajduje się zestaw montażowy.
-
Stelaż podtynkowy Tece Profil do WC 112×50 cm (do lekkiej zabudowy)
Ten uniwersalny stelaż z 10-litrową spłuczką uruchamianą z przodu przeznaczony jest do zabudowy lekkiej. Można go zamontować do ściany pod kątem 45 stopni. Jego solidna metalowa rama może być zamontowana na głębokości 160-200 mm. Sam stelaż ma wymiary 1120 x 500 x 160 mm. Wadą jest to, że komplet nie zawiera przycisku uruchamiającego do spłuczki. Należy go dokupić we własnym zakresie.
Jaki stelaż podtynkowy kupić?
Podwieszana miska WC to obecnie najbardziej popularne rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Tym bardziej, że stelaż podtynkowy ma naprawdę wiele zalet. Taka toaleta jest wygodna, funkcjonalna, ma również bardzo atrakcyjny wygląd, ukrywa też mało estetyczne przyłącza wodno-kanalizacyjne. Gdy decyzja o zamontowaniu podwieszanej ceramiki już zapadła, należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rodzaju stelażu podtynkowego. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Nasz ranking stelaży podtynkowych do WC pomoże dobrać odpowiedni model.
- Rodzaj montowania – na rynku dostępne są stelaże, które zaliczają się do lekkiej oraz do ciężkiej zabudowy. W pierwszym przypadku metalowa rama mocowana jest do podłogi lub przy pomocy wsporników do ściany. W przypadku drugim stelaż obowiązkowo zamontowany musi być w ścianie, a wszelkie elementy są zamurowywane.
- Liczba przyłączy wody – kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania stelażu podtynkowego jest liczba przyłączy wody. Zazwyczaj produkowane są konstrukcje umożliwiające doprowadzenie wody z co najmniej dwóch stron. Należy mieć jednak na uwadze, że od tej reguły zdarzają się wyjątki.
- Zakres regulacji miejsc montażowych – nad tym parametrem stelażu koniecznie należy się pochylić. To, czy będziemy mogli zamocować muszlę na odpowiednim dla nas poziomie jest bowiem bardzo ważnym aspektem.
- Rodzaj stelażu – w tym przypadku wyróżnia się stelaże do mocowania muszli klozetowej, bidetu jak również umywalki. Jeśli więc interesuje nas podwieszenie dwóch pierwszych elementów, musimy sprawdzić, czy faktycznie rama przystosowana jest do ich zamontowania.
- Gwarancja – jasnym jest, że chcielibyśmy zakupić taką konstrukcję, która latami będzie rewelacyjnie się spisywała. Jednak czasem bywa, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z gwarancji producenta. Im dłuższy okres gwarancji jest więc przez niego oferowany, tym lepiej dla nas. Może to również świadczyć o tym, że stelaż jest dobrej jakości i producent jest pewny jego bezawaryjności podczas użytkowania.
Czy warto kupić stelaż podtynkowy do WC?
Stelaż podtynkowy do WC ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na to, aby wnętrze łazienki było dostosowane do naszych potrzeb. Rama zamontowana w ścianie ukryje wszystkie nieestetyczne elementy przyłączy wodno-kanalizacyjnych (rury, pojemniki na wodę), na ścianie pozostawiając tylko panel do spłukiwania. Kolejną zaletą umieszczenia podwieszanej toalety czy bidetu jest to, iż nie musimy czyścić tak wielu elementów, jak w przypadku tradycyjnej ubikacji. Istotnym jest również duża oszczędność miejsca w łazience.
Ważnym aspektem podwieszanej ceramiki jest możliwość zamocowania jej na różnych wysokościach. W przypadku np. osoby niepełnosprawnej indywidualne dopasowanie miski sedesowej jest naprawdę istotne dla wygody użytkowania toalety.
Niemniej ważną cechą jest także estetyczny oraz bardzo nowoczesny wygląd naszej łazienki. Dzięki stelażowi podtynkowemu wnętrze zyskuje elegancki i innowacyjny look. Nie ma więc wątpliwości, że warto zainwestować w tego typu rozwiązanie.