Treningowy rower stacjonarny zwany również niekiedy rowerem rehabilitacyjnym to popularny sprzęt fitness. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest raczej cichy i co więcej, skuteczny. Rower do ćwiczeń trenuje przy tym nie tylko same nogi, jak sądzi większość osób, ale niemal wszystkie grupy mięśni. Pozwala na zachowanie aktywności fizycznej w zasadzie bez wychodzenia z domu. Treningowe rowery stacjonarne stanowią też powszechne wyposażenie siłowni i klubów sportowych.

Ranking treningowych rowerów stacjonarnych

 1. Rower Elektryczno-Magnetyczny Hs-005H Host
  Rower Elektryczno-Magnetyczny Hs-005H Host
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny rower treningowy idealny do mieszkania czy domu. Sprawdza się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych. Posiada ergonomiczną konstrukcję, sprawny system oporu i komputer. Za pomocą dotykowego wyświetlacza LCD do wyboru oferuje sporo programów i funkcji. Rower działa cicho i płynnie. Regulacja odbywa się w sposób elektroniczny, nie zaburzając rytmu jazdy. Siodełko i kąt nachylenia kierownicy również są regulowane.
 2. Rower treningowy York Fitness C415
  Rower treningowy York Fitness C415
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny rower treningowy stacjonarny o wyjątkowo stabilnej konstrukcji. Posiada magnetyczny system hamowania i trzyczęściowy mechanizm korbowy. Dzięki temu pracuje płynnie i bezawaryjnie. Opór w tym przypadku jest regulowany w zakresie od 1 do 32, co pozwala na dobranie intensywności pracy odpowiednio do swoich potrzeb. Dodatkowo rower wyposażony jest w regulację kierownicy i siodełka. Na uwagę zasługują stopki poziomujące i rolki transportowe. Produkt oferuje aż 22 programy treningowe.
 3. Rower stacjonarny Hop-Sport HS-060H Exige
  Rower stacjonarny Hop-Sport HS-060H Exige
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy rower treningowy odpowiedni nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Posiada stabilną konstrukcję z kołem zamachowym o masie 9 kg. Wyposażony jest w regulowaną kierownicę i siodełko. Dzięki temu dopasować można go do swoich aktualnych potrzeb i predyspozycji. Rower jest bardzo cichy, co pozwala na korzystanie z niego w zasadzie o każdej porze dnia i nocy. Oferuje sporo różnego rodzaju programów treningowych.
 4. Stacjonarny rower treningowy Hms M9239
  Stacjonarny rower treningowy Hms M9239
  Sprawdź aktualną cenę

  Treningowy rower magnetyczny  o niewielkiej wadze i wysokiej estetyce wykonania. Za sprawą ośmiostopniowego obciążenia można łatwo dopasować intensywność treningu do swoich potrzeb. Tym samym model ten posłużyć może różnym osobom. Przemawia za tym również regulowane siodełko i kierownica. Za sprawą sensorów dotykowych rower ułatwia kontrolowanie tętna. Trening jest więc w pełni bezpieczny także dla osób schorowanych i z różnego rodzaju dolegliwościami. Model ten waży 23 kg.
 5. Treningowy rower stacjonarny Elitum Rx350
  Treningowy rower stacjonarny Elitum Rx350
  Sprawdź aktualną cenę
  Efektowny pod względem wizualnym rower treningowy magnetyczny. Wyróżnia się wytrzymałą, stalową konstrukcją i zaskakująco kompaktowymi rozmiarami. Efektywny trening w tym przypadku zapewnia koło zamachowe o wadze 8 kg. Dzięki regulacji oporu w zakresie ośmiu stopni użytkownik może wybrać odpowiednie dla siebie obciążenie. Rower pracuje cicho i płynnie, jest bezpieczny dla kolan. Ciekawym rozwiązaniem są antypoślizgowe, samopoziomujące pedały wyposażone w paski zabezpieczające, regulowana kierownica oraz pokryte pianką siodełko.

Jaki rower treningowy kupić?

Warto dbać na co dzień o swoją aktywność fizyczną. Osobom zapracowanym z pewnością pomoże w tym przypadku treningowy rower stacjonarny. Jak jednak wybrać odpowiedni dla siebie model? Czym należy się sugerować?

 • Rodzaj – przede wszystkim wyróżnia się rowery poziome, pionowe oraz spinningowe. W przypadku modeli pionowych postawa użytkownika jest wyprostowana lub jedynie lekko nachylona do przodu. Są one odpowiednie dla osób mających problemy z kręgosłupem. Rowery poziome wiążą się z jazdą w pozycji leżącej. Taki trening sprawdzi się w przypadku osób otyłych. Od jakiegoś czasu spotkać się można także z rowerami spinningowymi,  które są przeznaczone dla zawodowców. Inny podział rowerów treningowych dotyczy mechanizmu oporu wytwarzanego w czasie ćwiczeń. Do wyboru są modele mechaniczne, magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Najprostsze są rowery mechaniczne, w których regulacja oporu odbywa się poprzez fizyczne zwiększenie tarcia koła roweru. W przypadku rowerów magnetycznych regulacja ma miejsce za pośrednictwem hamulca magnetycznego. Jeszcze bardziej zaawansowane są rowery elektromagnetyczne.
 • Masa koła zamachowego – wynosi ona na ogół od 4 do nawet 20 kg. Im więcej waży koło, tym ćwiczenie odbywa się płynniej i bardziej stabilnie. Początek jazdy wymaga jednak wówczas większego wysiłku. Najbardziej optymalna waga to 7-12 kg.
 • Udźwig – na ogół jest to 150-160 kg. Zdarzają się jednak modele o maksymalnym udźwigu na poziomie tylko 100 kg.
 • Regulacja – istotne znaczenie z punktu widzenia komfortu ćwiczenia ma regulacja wysokości siodełka  oraz kąta nachylenia kierownicy.
 • Waga i wymiary – od tych parametrów zależy to, czy rower będzie prosty w transporcie i komfortowy w czasie codziennego użytkowania. Im cięższy jest sprzęt, tym bardziej jest stabilny. Najlżejsze modele ważą tylko 10 kg.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne rowery treningowe posiadają coraz więcej funkcji dodatkowych. Są to m.in. pomiar czasu, prędkości i odległości, częstotliwość pedałowania, pomiar pulsu, całkowita liczba przejechanych kilometrów, scan itd.

Czy warto kupić stacjonarny rower do treningu?

Treningowy rower stacjonarny to doskonałe rozwiązanie w wielu sytuacjach. Obecnie ludzie są zabiegani, nie mają czasu na nic. Dzięki rowerowi tego rodzaju mogą natomiast zadbać o swoją aktywność fizyczną bez konieczności wychodzenia z domu czy mieszkania. To bardzo ważne z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej. Rower stacjonarny przychodzi także z pomocą osobom, które chcą schudnąć, a nie mają ochoty na chodzenie na siłownię.

Z roweru treningowego korzystać mogą osoby w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Wystarczy dobrać odpowiednie dla siebie i swoich aktualnych potrzeb parametry. Nowoczesne rowery stacjonarne oferują przy tym na ogół sporo funkcji dodatkowych. Mierzą puls w czasie jazdy, informują o spalonych kaloriach czy przejechanych kilometrach. Dzięki temu kontrolowanie swoich postępów jest zaskakująco proste i mało skomplikowane.

Popularni producenci rowerów treningowych?

Sklepy ze stacjonarnymi rowerami warte uwagi