Wanna do zabudowy to bardzo popularne rozwiązanie, z którym spotkać się można w większości łazienek. Wanny przeznaczone do zabudowy są zazwyczaj prostokątne, ale nie jest to norma. Dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów do wyboru. Obudowywane są płytkami ceramicznymi lub z pomocą gotowych obudów. Dzięki zastosowaniu płytek ceramicznych w łazience można stworzyć bardzo spójną, harmonijną aranżację. Wanna zabudowana mozaiką lub płytkami pełni przy okazji funkcję dekoracyjną.

Najlepsza wanna do zabudowy – ranking

Często przy okazji wykańczania lub remontowania łazienki pada pytanie – jaką wannę do zabudowy kupić? Okazuje się, że odpowiedź na nie wcale łatwa nie jest, bo wybór na rynku w tym zakresie do najmniejszych nie należy. Tak powstał nasz kompleksowy ranking wanien do zabudowy. Prezentujemy w nim produkty, które cieszą się największym uznaniem ze strony internautów. Zapraszamy oczywiście serdecznie do lektury.

  1. Wanna Excellent Wave Slim 180×80 WAEXWAV18WHS
    Wanna Excellent Wave Slim 180x80 WAEXWAV18WHS
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy wanna o prostej formie i wymiarach 180×80 cm. Posiada niski rant, dlatego prezentuje się efektownie i delikatnie jednocześnie. Dodatkowo na rancie zainstalować można bez problemu baterię nawannową. Wanna dedykowana jest do zastosowania z obudowami FLEX System. To  model akrylowy o wysokich walorach użytkowych, który przez lata prezentuje się jak nowy. Firma udziela 20 lat gwarancji na trwałość powłoki akrylowej.

  2. Wanna do zabudowy Besco Quadro Slim 175x80cm (WAQ175SL)
    Wanna do zabudowy Besco Quadro Slim 175x80cm (WAQ175SL)
     Sprawdź aktualną cenę

    Idealna pod zabudowę wanna wysokiej jakości o wymiarach 175×80 cm. Doskonale sprawdzi się w niejednej łazience. Posiada bardzo niski rant 15 mm i dlatego jest efektowna wizualnie. W skład zestawu wchodzi stelaż. Za dodatkową dopłatą uzyskać można specjalną powłokę Besco BeSafe. Wanna ma klasyczną, prostokątną formę. W całości wykonana jest z wytrzymałego akrylu sanitarnego.

  3. Wanna Cersanit Wanna Prostokątna Crea 160X75 S301225
    Wanna Cersanit Wanna Prostokątna Crea 160X75 S301225
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalna wanna do zabudowy renomowane marki. Ma wymiary 165×70 cm i jest idealnym rozwiązaniem do nieco mniejszych łazienek. Wykonana jest z wysokiej klasy akrylu sanitarnego Lucite. Dlatego jest funkcjonalna i wygodna jednocześnie. To wanna odporna na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Ma podwójnie wzmocnione dno. Bez obaw użytkować ją można przez długie lata.

  4. Wanna do zabudowy Roca Savai Slim 160X75Cm Biała (A248588000)
    Wanna do zabudowy Roca Savai Slim 160X75Cm Biała (A248588000)
    Sprawdź aktualną cenę

    Efektowna wizualnie wanna do zabudowy o wymiarach 160×75 cm. Wykonana jest z wysokiej jakości akrylu sanitarnego w uniwersalnym, białym kolorze. Ma prostokątną, klasyczną formę. Tego typu wanna doskonale sprawdzi się w niejednej, także niewielkiej łazience. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany w tym przypadku rant, który liczy zaledwie 20 mm. Dzięki niemu wanna jest delikatna i efektowna.

  5. Wanna Koło Nova Pro Premium 170X70Cm 554244011
    Wanna Koło Nova Pro Premium 170X70Cm 554244011
    Sprawdź aktualną cenę

    Bardzo wygodna wanna do zabudowy o wymiarach 170×70 cm. Ma klasyczną, prostokątną formę i pojemność na poziomie 193 litrów. W skład zestawu wchodzą elementy potrzebne do montażu wanny. Wannę skompletować można np. z zagłówkiem uniwersalnym czy parawanem nawannowym GEO. Rekomendowany jest w tym przypadku zestaw odpływowo-przelewowy Gerbeit.

Jaką wannę do zabudowy kupić?

Wanna do zabudowy to wciąż najpopularniejsze rozwiązanie w łazienkach. Wanny tego typu są praktyczne, wygodne i estetyczne. Na jaki model się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie wanny do zabudowy?

  • Materiał – największą popularnością na rynku cieszą się wanny akrylowe. To materiał twardy, odporny na chemikalia czy zarysowania. Cechuje się dobrą izolacyjnością termiczną, dlatego woda w takiej wannie przez długi czas pozostaje ciepła. Wanny akrylowe są miłe i ciepłe w dotyku. Nie sprawiają problemów w zakresie utrzymania w czystości. Czasem akryl jest dodatkowo pokrywany specjalną powłoką antybakteryjną. Wanny żeliwne emaliowane są bardzo wytrzymałe. To inwestycja na długie lata. Utrzymuje się w nich stała temperatura wody. Są jednak bardzo ciężkie, co utrudnia ich transport oraz montaż. Warto też wspomnieć  o wannach stalowych. Stal na ogół pokryta jest emalią.
  • Kształt – na rynku królują wanny prostokątne, które często są profilowane. Mają niekiedy miejsce na łokcie czy głowę. Wanny bywają także narożne – symetryczne i asymetryczne. Asymetryczne mogą być praw lub lewe. Wyróżnia się ponadto wanny owalne  i nieregularne. Te ostatnie są zazwyczaj bardzo duże.
  • Kolorystyka – najpopularniejsze są cały czas wanny białe, ale nie jest to jedyne rozwiązanie dostępne na rynku. Od jakiegoś czasu modny jest np. kolor srebrny. Wykończenie wanny może być błyszczące lub matowe.
  • Pojemność – parametr ten związany jest z wielkością wanny oraz jej kształtem. Im wanna jest bardziej pojemna, tym więcej wody mieści. Najmniejsze modele mają pojemność 75 litrów. Największe mieszczą ponad 400 litrów wody. Kąpiel w takiej wannie oznacza bardzo duże zużycie wody.
  • Obudowa – pełni ona funkcję praktyczną i estetyczną jednocześnie. Nie jest to element skomplikowany w montażu. Nie sprawia także problemów w zakresie utrzymania w czystości. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowych osłon. Jednak wciąż wiele osób decyduje się na obudowanie swojej wanny płytkami ceramicznymi, które pasują do aranżacji danej łazienki.
  • Akcesoria dodatkowe – coraz częściej wanny do zabudowy są sprzedawane z różnego rodzaju akcesoriami dodatkowymi w zestawie. Warto tutaj wspomnieć o uchwytach i drążkach, drążkach z natryskiem, zagłówkach, podłokietnikach itd.

Czy warto kupić wannę do zabudowy?

Wanny do zabudowy na ogół montowane są w narożnikach łazienek, co pozwala zaoszczędzić w pomieszczeniu sporo miejsca. Jednak takie wanny są dobrym rozwiązaniem także w przypadku większych wnętrz. Mogą być one większe niż wanny wolnostojące, ale pozwalają na bardziej ekonomiczne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Dodatkowo można je w efektowny sposób wykończyć np. płytkami ceramicznymi, szkiełkami w różnych kolorach, drewnem naturalnym itd. Jednak najprostszym rozwiązaniem jest zakup wanny do zabudowy z gotowymi panelami.

Okazuje się, że dopasowanie wanny do zabudowy do wystroju danego wnętrza jest banalnie proste. Tego typu wanny mają jednak jeszcze więcej zalet. Ich przyścienna konstrukcja jest bardzo wygodna. Można dzięki niej stworzyć w łazience przytulną strefę prysznicową. Dodatkowo w tym przypadku nie ma żadnych problemów z wykonaniem instalacji wodnej. Nic więc dziwnego w tym, że wanny do zabudowy są wciąż rozwiązaniem zdecydowanie najpopularniejszym na rynku.

Popularni producenci wanien do zabudowy

Podsumowanie rankingu wanien do zabudowy

Wanny do zabudowy wciąż królują w polskich łazienkach i trudno się temu dziwić. Są wygodne, praktyczne i naprawdę atrakcyjne pod względem wizualnym. W małych pomieszczeniach nie można zresztą sobie pozwolić na montaż wanny wolnostojącej. Wanny do zabudowy to bardzo szeroka kategoria produktów. Jak więc wybrać odpowiedni dla siebie model? Stworzyliśmy kompleksowy ranking wanien do zabudowy, w którym wzięliśmy pod uwagę opinie internautów na ten temat. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem i dokonywania zakupów, także online.