Wiertarka bez udaru to bardzo praktyczne elektronarzędzie służące do wiercenia i nawiercania otworów w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych. Sprawdza się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i hobbystów. Przyda się w każdym przydomowym warsztacie. Wiertarka bez udaru jest precyzyjna w działaniu, a przy tym lekka i poręczna, bo nie zawiera mechanizmu udarowego. Wykorzystywana może być z powodzeniem także podczas różnego typu prac montażowych jako wiertarko-wkrętarka.

Najlepsza wiertarka bez udaru – ranking

Jaką wiertarkę bez udaru kupić? Takie pytanie na pewno zadaje sobie niejeden majster – profesjonalista lub amator. Na jaki sprzęt warto się zdecydować, gdy wybór na rynku może przysporzyć bólu głowy? Z pomocą przychodzi nasz kompleksowy ranking wiertarek bez udaru. Podczas jego tworzenia wzięliśmy pod uwagę opinie internautów na ten temat. Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem.

  1. Wiertarka Bosch GBM 13-2 RE Professional 06011B2000
    Wiertarka Bosch GBM 13-2 RE Professional 06011B2000
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy wiertarka bez udaru renomowanej marki. To urządzenie wydajne i precyzyjne w działaniu z przekładnią dwubiegową. Posiada silnik o mocy 750W i wagę około 2,4 kg. Doskonale sprawdza się w przypadku różnego rodzaju materiałów. Wysoki moment obrotowy zapewnia szybkie tempo pracy. To sprzęt idealny zarówno dla profesjonalisty, jak i amatora.

  2. Wiertarka bez udaru Metabo 600573000
    Wiertarka bez udaru Metabo 600573000
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalna wiertarka bez udaru z wytrzymałą obudową wykonaną z aluminiowego odlewu ciśnieniowego. Posiada obrotowe mocowanie uchwyt szczotek węglowych, co przekłada się na jej maksymalną moc. Na uwagę zasługuje zastosowana w tym przypadku przekładnia dwubiegowa i silnik Metabo Marathon z zabezpieczeniem przeciwpyłowym. Kabel chroni specjalna odgiętka ze sworzniem kulowym, która zapewnia optymalną swobodę ruchu w czasie pracy.

  3. Wiertarka Bosch GBM 10 RE Professional 0601473600
    Wiertarka Bosch GBM 10 RE Professional 0601473600
    Sprawdź aktualną cenę

    Prosta w obsłudze i wydajna wiertarka bez udaru z szybkozaciskowym uchwytem wiertarskim. To urządzenie kompaktowe i precyzyjne w działaniu. Jest odpowiednie dla profesjonalistów i amatorów zarazem. Jego moc nominalna to 600W. Waga wynosi około 1,7 kg. Urządzenie doskonale radzi sobie z wieloma różnymi materiałami. Pozwala na wykonywanie wierceń mniej i bardziej skomplikowanych.

  4. Wiertarka bez udaru DeWalt DWD112S
    Wiertarka bez udaru DeWalt DWD112S
    Sprawdź aktualną cenę

    Elektryczna wiertarka bezudarowa z silnikiem o mocy 701W. To model z uchwytem szybkozaciskowym, który pozwala na szybką i bezproblemową wymianę akcesoriów. Ma zwartą budowę, co zapewnia wygodną pracę i dostęp do ciasnych miejsc. Niewielka masa to kolejny atut tego urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest poza tym uszczelniony przed pyłem włącznik ze sterowaniem prędkością obrotową. Wiertarka ma też wbudowany zaczep na pasek.

  5. Wiertarka Makita DP2010
    Wiertarka Makita DP2010
    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesna wiertarka wysokoobrotowa o mocy 370W. Doskonale nadaje się do pracy w każdej pozycji, bo jest lekka i ma kompaktową budowę. To sprzęt nieoceniony w każdym przydomowym warsztacie. Posiada uchwyt wiertarski na kluczyk i specjalny ogranicznik głębokości wiercenia ze stopką wykonaną z tworzywa. Tego typu urządzenie doceni zarówno profesjonalista, jak i amator.

Jaką wiertarkę bez udaru kupić?

Wiertarka bez udaru to urządzenie praktyczne i funkcjonalne, bo lekkie i precyzyjne w działaniu. Przyda się z pewnością w każdym przydomowym warsztacie. Na jaki model się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie wiertarki bezudarowej?

  • Moc – od tego parametru zależy sprawność danego narzędzia. W przypadku łatwych prac postawić można na model o mocy do 500 W. Takie urządzenie sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Jednak do prac poważniejszych konieczny jest zakup wiertarki o większej mocy 500-700 W. Oczywiście są modele jeszcze silniejsze. Ich sprawność sięgać może ponad 1000 W. Bywają one jednak trudne w obsłudze.
  • Zasilanie – największą popularnością na rynku cieszą się wiertarki bez udaru zasilane sieciowo. Wiąże się to ze sporym poborem mocy w czasie wykonywania większych otworów. Można jednak pokusić się także o zakup wiertarki z akumulatorem. Sprawdzi się ona wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania lub kabel sieciowy może przeszkadzać w pracy. Oba typy wiertarek świetnie się uzupełniają.
  • Maksymalna średnica otworu – niekiedy producenci informują o maksymalnej średnicy otworu, którą dana wiertarka jest w stanie wykonać. To jednak parametr, do którego należy podchodzić dość ostrożnie. Warto postawić na sprzęt o nieco większych możliwościach w tym zakresie.
  • Uchwyt – sporo elektronarzędzi posiada uchwyty kluczykowe. Do ich obsługi, jak sama nazwa wskazuje, potrzebny jest specjalny kluczyk. Dobrze trzymają one wiertła, ale wymiana takiego osprzętu zachodzi dość powoli. Dodatkowo zawsze jest ryzyko zgubienia kluczyka, co uniemożliwia montaż i demontaż wierteł. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się wiertarki bezudarowe z bezkluczykowymi uchwytami samozaciskowymi.
  • Zakres regulacji – zazwyczaj urządzenia o mocy powyżej 600 W są dwubiegowe. Można więc w ich przypadku ustawić wolne lub szybkie obroty. Oczywiście modele bardziej zaawansowane oferują jeszcze szerszy zakres regulacji prędkości obrotowej. To przydatne, gdy otwory mają być wykonywane w różnego typu materiałach.
  • Komfort pracy – to kwestia bardzo istotna,  o której wiele osób niestety zapomina. Wiertarki bez udaru na szczęście nie generują dużych wibracji i nie wymagają użycia dużej siły. Pod tym względem wypadają znacznie lepiej niż urządzenia udarowe. Mimo to i tak warto sprawdzić ich wagę przed zakupem.

Czy warto kupić wiertarkę bez udaru?

Wiertarki bez udaru to prostsze wersje wiertarek udarowych. Są to narzędzia proste i wygodne w obsłudze. Dlatego chętnie sięgają po nie weekendowi majsterkowicze. Tego typu urządzenia cechują się kompaktową formą i są dość lekkie, co znacznie ułatwia pracę. Dodatkowo nie zajmują zbyt wiele miejsca. W wielu sytuacjach sprawdzają się wręcz doskonale.

Wiertarka bezudarowa to świetna propozycja dla tych osób, które wiertarek używają jedynie okazjonalnie. Przy pomocy tego narzędzia wywiercić można otwór, wykonać wiercenie pod gwinty itd.  Pozwoli też na wymieszanie farby czy zaprawy. Poradzi sobie nie tylko z drewnem, ale i metalem czy tworzywem sztucznym.

Często mówi się, że wiertarki bez udaru to sprzęt dla amatorów. Jednak nie do końca jest to prawda. Chętnie korzystają z nich także profesjonaliści podczas wykonywania bardziej precyzyjnych prac w różnego rodzaju materiałach. Popularność wiertarek bezudarowych na rynku jest więc całkiem spora. Są to narzędzia lekkie, kompaktowe i proste w obsłudze.

Popularni producenci wiertarek bez udaru

Podsumowanie rankingu wiertarek bez udaru

Zazwyczaj, gdy mówi się o wiertarkach, pierwsze na myśl przychodzą wiertarki udarowe. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie dostępne na rynku. W sklepach spotkać się też można z wiertarkami bez udaru, które też są funkcjonalne i mają dość szerokie zastosowanie. Idealnie nadają się np. do wykonywania bardziej precyzyjnych otworów w drewnie czy tworzywie sztucznym. W wyborze odpowiedniego modelu do przydomowego warsztatu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking wiertarek bez udaru.