Wiertarko-wkrętarka to stosunkowo niewielkie urządzenie służące do wkręcania i wykręcania śrub. Zazwyczaj pozwala także na wiercenie, ale raczej w niezbyt twardych materiałach. Czasem w sklepach spotkać się można z bardziej rozbudowanymi wiertarko-wkrętarkami, które dodatkowo mają funkcję udaru mechanicznego. Można nimi wiercić także w materiałach twardych. Są też wiertarko-wkrętarki z akumulatorami pasującymi także do innych narzędzi, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.

Ranking wiertarko-wkrętarki

Jaką wiertarko-wkrętarkę kupić? To pytanie na ogół pada przy okazji wykańczania czy remontowania domu lub mieszkania. Nie ma bowiem urządzenia, które lepiej nadawałoby się do wkręcania czy wykręcania śrub czy wiercenia w niektórych materiałach. Dlatego postanowiliśmy przygotować ranking wiertarko-wkrętarki, aby nieco ułatwić podejmowanie decyzji zakupowych. Zapraszamy do zapoznania się z nim poniżej.

  1. Wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 18V-50 Professional zestaw walizka 2 akumulatory

    Wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 18V-50 Professional zestaw walizka 2 akumulatory
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy wiertarko-wkrętarka z wytrzymałym silnikiem bezszczotkowym idealnie nadającym się do ciężkich prac. W skład zestawu wchodzi wydajne urządzenie akumulatorowe, dwa akumulatory, ładowarka i wygodna walizka transportowa. Taki komplet z pewnością sprawdzi się zarówno w rękach amatora, jak i profesjonalisty. Doskonale nadaje się także do cięższych prac.

  2. DeWALT DCD777S2T

    DeWALT DCD777S2T
    Sprawdź aktualną cenę

    Wydajna wiertarko-wkrętarka z wysokiej jakości akumulatorami. Posiada jednotulejowy uchwyt 13mm z blokadą wrzeciona, która pozwala na szybką wymianę wiertła jedną ręką. Urządzenie oferuje płynną regulację prędkości i przełącznik kierunku obrotów. Jego atutem jest ergonomiczna konstrukcja spustu. Jasne światło LED zapewnia lepszą widoczność. Sprzęt ten doskonale sprawdzi się w każdych warunkach.

  3. Wiertarko-wkrętarka Makita DHP484Z

    Wiertarko-wkrętarka Makita DHP484Z
    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesna dwubiegowa wiertarko-wkrętarka udarowa z bezszczotkowym silnikiem prądu stałego. Wykonana została w innowacyjnej technologii XPT, która cechuje się dużą odpornością na pył i wilgoć. Atutem urządzenia są kompaktowe wymiary. Elementy przekładni i obudowa są wykonane z wytrzymałego metalu. Całość uzupełniają dwie diody LED oświetlające obszar roboczy.

  4. Stanley FMC625D2

    Stanley FMC625D2
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalna wiertarko-wkrętarka z udarem zasilana akumulatorowo. To produkt niezbędny w przypadku wielu prac montażowych i remontowych. Wyróżnia się kompaktową budową i niewielką wagą. Sprawdza się więc nawet w trudniej dostępnych miejscach, gdzie nie ma zasilania sieciowego. Urządzenie jest doskonale wyprofilowane. Posiada ergonomiczną rękojeść, która zapewnia pewny chwyt. Atutem omawianego modelu jest dodatkowa powierzchnia gumowana i oświetlająca obszar roboczy dioda LED.

  5. Wiertarko-wkrętarka Graphite Energy+

    Wiertarko-wkrętarka Graphite Energy+
    Sprawdź aktualną cenę

    Praktyczna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem, która sprawdza się doskonale w najtrudniejszych warunkach. Oferuje płynną regulację prędkości na dwóch biegach. Wyposażona jest w przełącznik kierunku obrotów. Atutem urządzenia jest samozaciskowy uchwyt, który pozwala na bezproblemowe instalacje osprzętu. Funkcjonalna dioda LED oświetla miejsce pracy. Urządzenie ma ergonomiczną formę i ogumowaną rękojeść.

Jaką wiertarko-wkrętarkę kupić?

Wiertarko-wkrętarka to urządzenie niezastąpione w przypadku prac remontowych i montażowych różnego rodzaju. Powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Jaką wiertarko-wkrętarkę wybrać dla siebie i czym się przy tym warto kierować?

  • Sposób zasilania – wiertarko-wkrętarki sieciowe są zasilane prądem zmiennym i pracują na znacznej wydajności.  Od razu są gotowane do działania i mogą pracować niemal bez przerwy. Oferują dużą moc i prędkość obrotową. Są jednak dość głośne i ogranicza je kabel. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są idealne w przypadku trudniej dostępnych miejsc. Działają bowiem niezależnie od sieci elektrycznej. Są też cichsze i na ogół lżejsze. Ich wadą jest wysoka cena i konieczność regularnego ładowania.
  • Moc – to bardzo istotny parametr w przypadki wiertarko-wkrętarek. Im moc jest wyższa, tym szybciej i sprawniej odbywa się wkręcanie lub wiercenie.
  • Napięcie akumulatora – oczywiście parametr ten dotyczy urządzeń akumulatorowych. W praktyce podzielić je można na trzy podstawowe kategorie. W napięciu do 10V pracują wkrętarki służące przede wszystkim do wkręcania czy rozkręcania mebli. Są one odpowiednie do wiercenia w materiałach miękkich. W napięciu od 10 do 14V pracują urządzenia, które służą nie tylko do wkręcania, ale i wiercenia w różnego typu materiałach. W napięciu powyżej 18V pracują wiertarko-wkrętarki najsilniejsze. Są one wykorzystywane do wkręcania i wykręcania najbardziej wymagających śrub i wkrętów. Nadają się też do wiercenia w materiałach różnego rodzaju. Często dodatkowo posiadają mechanizm udaru.
  • Waga – w teorii ma znaczenie drugorzędne. Istotna bywa jedynie dla osób, które urządzenia używają przez dłuższy czas. Jednak i tak bardziej istotna jest moc, czas pracy czy jakość wykonania wiertarko-wkrętarki.
  • Moment siły i szybkości – to parametr bardzo istotny. Określa moc i przydatność urządzenia. W najsłabszych sprzętach wartość ta nie przekracza 10 Nm, w najmocniejszych sięga 40 Nm. W przypadku modeli z udarem moment obrotowy wynosić może 90 Nm.
  • Maksymalna średnica wiercenia – parametr ten informuje, jaką maksymalną średnicę otworu można uzyskać przy pomocy danego urządzenia w danym materiale. Zazwyczaj parametr ten podawany jest w odniesieniu to metalu, betonu i naturalnego drewna. Ma spore znaczenie, gdy w planach jest wykonywanie dużych otworów.

Czy warto kupić wiertarko-wkrętarkę?

Wiertarko-wkrętarka to elektronarzędzie, które warto mieć w swoim domu. Dzięki temu nie trzeba będzie do każdego zadania wzywać od razu fachowca. Tego typu sprzęt przyjdzie z pomocą m.in. podczas skręcania mebli czy wieszania obrazów.

Wiertarko-wkrętarki łączą w sobie funkcje wiertarek i wkrętarek. Służą do wkręcania śrub i wiercenia w niektórych materiałach. Są to sprzęty kompaktowe, często alumulatorowe. Na pewno nie są tak silne jak młotowiertarki, ale w warunkach domowych sprawdzają się doskonale. Z powodzeniem radzą sobie z takimi materiałami jak drewno, metal, tworzywa sztuczne czy tworzywa drewnopodobne.

Przy wyborze wiertarko-wkrętarki duże znaczenie ma na pewno pojemność akumulatora. Zazwyczaj wynosi od 1300 do 2000 mAh. To pozwala na wykonanie nawet 400 operacji. Dodatkowo dobrze jest pomyśleć o wydajnej ładowarce, która naładuje akumulator w krótkim czasie. Postawić można oczywiście także na urządzenie zasilane sieciowo, które wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego.

Popularni producenci wiertarko-wkrętarki

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu wiertarko-wkrętarki

Nie ma chyba bardziej praktycznego elektronarzędzia niż wiertarko-wkrętarka. Jest to podręczny sprzęt wykorzystywany do wkręcania śrub cz wiercenia w niektórych, mniej twardych materiałach. Przychodzi z pomocą podczas wielu prac wykończeniowych i remontowych. Jest nieoceniony np. w czasie skręcania mebli. Wiertarko-wkrętarka powinna się znaleźć na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno niego pomoże przygotowany przez nas ranking wiertarko-wkrętarki.