Wkrętarka akumulatorowa to  niewielkich rozmiarów elektronarzędzie przydatne w każdym gospodarstwie domowym. Do działania, jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebuje gniazdka elektrycznego, gdyż  wyposażone jest w akumulator, który co jakiś czas trzeba naładować. Wkrętarki wykorzystywane są przy wielu czynnościach m.in. podczas skręcania mebli. Pozwalają także na wykonywanie niewielkich otworów w  cegle, kamieniu i słabszym betonie (w tym przypadku mowa o wkrętarkach z udarem).

Ranking wkrętarek akumulatorowych

 1. Wkrętarka akumulatorowa DeWalt DCF620D2K
  Wkrętarka akumulatorowa DeWalt DCF620D2K
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości wkrętarka z dwoma akumulatorami w technologii Li-Ion 18V o pojemności 2,0 Ah. Posiada wielonapięciową ładowarkę DBC105 oraz magazynek taśmowy na wkręty DCF6201. Całość mieści się w specjalnej skrzyni TSTAK. Model ten wyróżnia się bezszczotkowym silnikiem najnowszej generacji Brushless. Ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt z przestawialną tuleją oraz gumowana rękojeść, która podnosi ogólny komfort pracy.
 2. Wkrętarka Bosch 18 V / 5 Ah Li-Ion 06019G0300
  Wkrętarka Bosch 18 V / 5 Ah Li-Ion 06019G0300
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna wkrętarka akumulatorowa z systemem elektronicznej ochrony silnika EMP. Posiada innowacyjne akumulatory CoolPack, które gwarantują optymalne parametry pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto elektroniczny system ochrony ogniw ECP i wbudowana lampa ledowa oświetlająca miejsce pracy. Produkt cechuje się wydajnością na poziomie nawet 85 Nm. Jest wygodny w użytkowaniu i bardzo wytrzymały. Dzięki smartfonowi spersonalizować można w tym przypadku np. funkcję KickBack Control.
 3. Wkrętarka akumulatorowa Metabo Bs 18 L Quick Set 2X18V/2,0Ah 602320870
  Wkrętarka akumulatorowa Metabo Bs 18 L Quick Set 2X18V/2,0Ah 602320870
  Sprawdź aktualną cenę
  Kompaktowa wiertarko-wkrętarka z walizką wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Za sprawą systemu Metabo Quick pozwala na szybką wymianę uchwytu narzędziowego i danego narzędzia. Ciekawą opcją jest zintegrowane światło robocze LED, praktyczny zaczep do paska oraz pojemnik  na końcówki wkrętakowe. Akumulatory posiadają wskaźnik stanu naładowania. Udzielana jest na nie trzyletnia gwarancja producenta.
 4. Wkrętarka Dewalt Kompaktowa Dcd778S2T (Dwdcd778S2T)
  Wkrętarka Dewalt Kompaktowa Dcd778S2T (Dwdcd778S2T)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wiertarko-wkrętarka z silnikiem bezszczotkowym oraz udarem. Posiada jednotulejowy uchwyt z blokadą wrzeciona oraz niezwykle ergonomiczną konstrukcję. Do wyboru oferuje dwie prędkości pracy. Wykorzystuje także udar, co pozwala na wykonywanie wielu rodzajów prac. Wbudowane oświetlenie ledowe znaczenie poprawia widoczność i funkcjonalność . Model ten jest lekki, kompaktowy. Wyposażony jest w gumowaną rękojeść i elektroniczny hamulec silnika.
 5. Wkrętarka akumulatorowa Makita DTD153Z
  Wkrętarka akumulatorowa Makita DTD153Z
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości wkrętarka akumulatorowa z bezszczotkowym silnikiem prądu stałego BLDC. Posiada  wysoki moment obrotowy – 170 Nm. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii XPT jest to elektronarzędzie odporne na wilgoć i pył. Za sprawą dwóch diod ledowych produkt wykorzystywany może być również w ciemnych zakamarkach. W skład zestawu nie wchodzą walizka, ładowarka i akumulatory. Te zakupić można bez większego problemu osobno. Urządzenie przyda się w każdym gospodarstwie domowym.

Jaką wkrętarkę kupić?

Wkrętarka to podstawowe elektronarzędzie, które przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Pozwala na skręcenie mebli czy wywiercenie niewielkiego otworu. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Co w tym przypadku warto wziąć pod uwagę?

 • Moc – wpływa na długość pracy bez przegrzania i na materiał, z którym można pracować. Im większa moc, tym większe możliwości.
 • Napięcie – to parametr, który wpływa na moc urządzenia. Modele o napięciu 3,6-4,8 V przeznaczone są mebli i sprzętu AGD. Wkrętarki 6,5-10 V sprawdzają się pracach remontowych mało wymagających. Przy większych remontach sięgnąć należy po urządzenia z napięciem 9,6-14 V. Posiadają one na ogół biegi. Najsilniejsze wkrętarki dla profesjonalistów mają mechanizm udarowy i napięcie powyżej 18V.
 • Kształt obudowy – wkrętarki w  kształcie litery T są wykorzystywane do wkręcania śrub i wkrętów. Modele w formie litery P są odpowiednie do wiercenia otworów.
 • Moment obrotowy – parametr ten podawany jest w Nm. Określa z jaką siłą wkręcane są śruby. Podawane przez producentów wartości dotyczą wkręcania miękkiego i twardego.
 • Ilość biegów – minimum są to dwa biegi. Pierwszy ustawia mniejszą szybkość i wyższy moment obrotowy. Dzięki temu urządzenie dobrze wkręca wkręty. Drugi bieg wykorzystywany jest w czasie wiercenia.
 • Waga – warto postawić na model, który nie jest zbyt ciężki. Z drugiej strony nie warto rezygnować z tego powodu z wysokiej jakości wykonania.
 • Czas pracy i ładowania – to w przypadku wkrętarek akumulatorowych bardzo ważny parametr. Czas pracy to czas pracy na jednym ładowaniu. Zależy od pojemności akumulatora wyrażanej w Ah. Czas ładowania to z kolei czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora.
 • Akcesoria dodatkowe – najpopularniejsze akcesoria dodatkowe to w tym przypadku drugi akumulator, walizka,  wbudowana lampka oświetlająca miejsce pracy oraz szybka ładowarka.
 • Rodzaj akumulatora – do lamusa odchodzą powoli akumulatory niklowo-kadmowe, które są dość ciężkie i mało pojemne. Zastępują je akumulatory niklowo-metalowo-wodorowe o większej pojemności, ale i krótszej żywotności. Ponadto stosuje się akumulatory niklowo-cynkowe i litowo-jonowe. Te ostatnie są obecnie najpopularniejsze.

Czy warto kupić wkrętarkę akumulatorową

Wkrętarka akumulatorowa to jedno z podstawowych elektronarzędzi, bez którego ciężko jest sobie wyobrazić nie tylko profesjonalny warsztat, ale i zwykłe gospodarstwo domowe. Przychodzi bowiem z pomocą przy wielu pracach m.in. składaniu mebli czy wierceniu niewielkich otworów w różnego rodzaju materiałach.

Wkrętarki akumulatorowe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie posiadają bowiem długiego kabla zasilającego, który przeszkadza w pracy. Działają dzięki akumulatorowi, który wystarczy jedynie od czasu do czasu naładować. Są to narzędzia na ogół niezbyt ciężkie i posiadające kompaktowe rozmiary.

Często wkrętarki akumulatorowe sprzedawane są w funkcjonalnych walizkach, w których mieszczą się wszystkie akcesoria takie jak końcówki, ładowarka czy dodatkowy akumulator. Dzięki temu nie ma większego problemu z ich transportem czy przenoszeniem z miejsca na miejsce.

Popularni producenci wkrętarek

Sklepy z wkrętarkami warte uwagi