Wkrętarka akumulatorowa to niewielkich rozmiarów elektronarzędzie przydatne w każdym gospodarstwie domowym. Do działania, jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebuje gniazdka elektrycznego, gdyż wyposażone jest w akumulator, który co jakiś czas trzeba naładować. Wkrętarki wykorzystywane są przy wielu czynnościach m.in. podczas skręcania mebli. Pozwalają także na wykonywanie niewielkich otworów w cegle, kamieniu i słabszym betonie (w tym przypadku mowa o wkrętarkach z udarem).
Ranking wkrętarek akumulatorowych
- Wkrętarka akumulatorowa DeWalt DCF620D2K
Sprawdź aktualną cenę
Wysokiej jakości wkrętarka z dwoma akumulatorami w technologii Li-Ion 18V o pojemności 2,0 Ah. Posiada wielonapięciową ładowarkę DBC105 oraz magazynek taśmowy na wkręty DCF6201. Całość mieści się w specjalnej skrzyni TSTAK. Model ten wyróżnia się bezszczotkowym silnikiem najnowszej generacji Brushless. Ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt z przestawialną tuleją oraz gumowana rękojeść, która podnosi ogólny komfort pracy. - Wkrętarka Bosch 18 V / 5 Ah Li-Ion 06019G0300
Sprawdź aktualną cenę
Funkcjonalna wkrętarka akumulatorowa z systemem elektronicznej ochrony silnika EMP. Posiada innowacyjne akumulatory CoolPack, które gwarantują optymalne parametry pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto elektroniczny system ochrony ogniw ECP i wbudowana lampa ledowa oświetlająca miejsce pracy. Produkt cechuje się wydajnością na poziomie nawet 85 Nm. Jest wygodny w użytkowaniu i bardzo wytrzymały. Dzięki smartfonowi spersonalizować można w tym przypadku np. funkcję KickBack Control. - Wkrętarka akumulatorowa Metabo Bs 18 L Quick Set 2X18V/2,0Ah 602320870
Sprawdź aktualną cenę
Kompaktowa wiertarko-wkrętarka z walizką wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Za sprawą systemu Metabo Quick pozwala na szybką wymianę uchwytu narzędziowego i danego narzędzia. Ciekawą opcją jest zintegrowane światło robocze LED, praktyczny zaczep do paska oraz pojemnik na końcówki wkrętakowe. Akumulatory posiadają wskaźnik stanu naładowania. Udzielana jest na nie trzyletnia gwarancja producenta. - Wkrętarka Dewalt Kompaktowa Dcd778S2T (Dwdcd778S2T)
Sprawdź aktualną cenę
Wiertarko-wkrętarka z silnikiem bezszczotkowym oraz udarem. Posiada jednotulejowy uchwyt z blokadą wrzeciona oraz niezwykle ergonomiczną konstrukcję. Do wyboru oferuje dwie prędkości pracy. Wykorzystuje także udar, co pozwala na wykonywanie wielu rodzajów prac. Wbudowane oświetlenie ledowe znaczenie poprawia widoczność i funkcjonalność . Model ten jest lekki, kompaktowy. Wyposażony jest w gumowaną rękojeść i elektroniczny hamulec silnika. - Wkrętarka akumulatorowa Makita DTD153Z
Sprawdź aktualną cenę
Wysokiej jakości wkrętarka akumulatorowa z bezszczotkowym silnikiem prądu stałego BLDC. Posiada wysoki moment obrotowy – 170 Nm. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii XPT jest to elektronarzędzie odporne na wilgoć i pył. Za sprawą dwóch diod ledowych produkt wykorzystywany może być również w ciemnych zakamarkach. W skład zestawu nie wchodzą walizka, ładowarka i akumulatory. Te zakupić można bez większego problemu osobno. Urządzenie przyda się w każdym gospodarstwie domowym.
Jaką wkrętarkę kupić?
Wkrętarka to podstawowe elektronarzędzie, które przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Pozwala na skręcenie mebli czy wywiercenie niewielkiego otworu. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Co w tym przypadku warto wziąć pod uwagę?
- Moc – wpływa na długość pracy bez przegrzania i na materiał, z którym można pracować. Im większa moc, tym większe możliwości.
- Napięcie – to parametr, który wpływa na moc urządzenia. Modele o napięciu 3,6-4,8 V przeznaczone są mebli i sprzętu AGD. Wkrętarki 6,5-10 V sprawdzają się pracach remontowych mało wymagających. Przy większych remontach sięgnąć należy po urządzenia z napięciem 9,6-14 V. Posiadają one na ogół biegi. Najsilniejsze wkrętarki dla profesjonalistów mają mechanizm udarowy i napięcie powyżej 18V.
- Kształt obudowy – wkrętarki w kształcie litery T są wykorzystywane do wkręcania śrub i wkrętów. Modele w formie litery P są odpowiednie do wiercenia otworów.
- Moment obrotowy – parametr ten podawany jest w Nm. Określa z jaką siłą wkręcane są śruby. Podawane przez producentów wartości dotyczą wkręcania miękkiego i twardego.
- Ilość biegów – minimum są to dwa biegi. Pierwszy ustawia mniejszą szybkość i wyższy moment obrotowy. Dzięki temu urządzenie dobrze wkręca wkręty. Drugi bieg wykorzystywany jest w czasie wiercenia.
- Waga – warto postawić na model, który nie jest zbyt ciężki. Z drugiej strony nie warto rezygnować z tego powodu z wysokiej jakości wykonania.
- Czas pracy i ładowania – to w przypadku wkrętarek akumulatorowych bardzo ważny parametr. Czas pracy to czas pracy na jednym ładowaniu. Zależy od pojemności akumulatora wyrażanej w Ah. Czas ładowania to z kolei czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora.
- Akcesoria dodatkowe – najpopularniejsze akcesoria dodatkowe to w tym przypadku drugi akumulator, walizka, wbudowana lampka oświetlająca miejsce pracy oraz szybka ładowarka.
- Rodzaj akumulatora – do lamusa odchodzą powoli akumulatory niklowo-kadmowe, które są dość ciężkie i mało pojemne. Zastępują je akumulatory niklowo-metalowo-wodorowe o większej pojemności, ale i krótszej żywotności. Ponadto stosuje się akumulatory niklowo-cynkowe i litowo-jonowe. Te ostatnie są obecnie najpopularniejsze.
Czy warto kupić wkrętarkę akumulatorową
Wkrętarka akumulatorowa to jedno z podstawowych elektronarzędzi, bez którego ciężko jest sobie wyobrazić nie tylko profesjonalny warsztat, ale i zwykłe gospodarstwo domowe. Przychodzi bowiem z pomocą przy wielu pracach m.in. składaniu mebli czy wierceniu niewielkich otworów w różnego rodzaju materiałach.
Wkrętarki akumulatorowe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie posiadają bowiem długiego kabla zasilającego, który przeszkadza w pracy. Działają dzięki akumulatorowi, który wystarczy jedynie od czasu do czasu naładować. Są to narzędzia na ogół niezbyt ciężkie i posiadające kompaktowe rozmiary.
Często wkrętarki akumulatorowe sprzedawane są w funkcjonalnych walizkach, w których mieszczą się wszystkie akcesoria takie jak końcówki, ładowarka czy dodatkowy akumulator. Dzięki temu nie ma większego problemu z ich transportem czy przenoszeniem z miejsca na miejsce.