Wyrzynarka sieciowa to elektronarzędzie wykorzystywane do robienia różnego typu cięć oraz tworzenia otworów w drewnie, płytach gipsowo-kartonowych czy tworzywach sztucznych. Sprawdza się w przypadku otworów dekoracyjnych. Podczas zakupu tego urządzenia ogromne znaczenie ma maksymalna grubość cięcia w danym materiale. Istotna jest także ilość skoków na minutę. Od tego parametru zależy szybkość cięcia. Wyrzynarki różnią się ponadto typem uchwytu.
Najlepsza wyrzynarka sieciowa – ranking
Pytanie, jaką wyrzynarkę sieciową kupić pada często zarówno z ust amatorów, jak i profesjonalistów. Jest to wbrew pozorom elektronarzędzie dość popularne i bardzo funkcjonalne. Na jaki model się zdecydować? Pomoże tutaj na pewno nasz kompleksowy ranking wyrzynarek sieciowych stworzony na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury i zakupu idealnego dla siebie urządzenia.
- Wyrzynarka sieciowa Makita 4351FCTJ
Sprawdź aktualną cenęWysokiej klasy wyrzynarka sieciowa, która doskonale radzi sobie z rożnego rodzaju materiałami – gumą, drewnem, stalą, tworzywem sztucznym czy płytkami ceramicznymi. Przy jej pomocy można precyzyjnie ciąć materiały w linii prostej i po łuku. Wyrzynarka tego typu sprawdzi się zarówno w przydomowym warsztacie, jak i na placu budowy. To propozycja przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Oferuje beznarzędziowy system wymiany brzeszczotu. W czasie pracy nie generuje dużego hałasu.
- Wyrzynarka Bosch GST 8000 E Professional 060158H000
Sprawdź aktualną cenęFunkcjonalna wyrzynarka sieciowa z osłoną przeciwodpryskową w zestawie. Jest to sprzęt wydajny i prosty w obsłudze. Wykorzystuje silnik o mocy 710W. Waży około 2,5 kg. Doskonale radzi sobie z cięciem różnego rodzaju materiałów. Atutem urządzenia jest jednoręczny system wymiany brzeszczotów SDS. 4- stopniowa oscylacja zapewnia wyrzynarce dużą wszechstronność działania.
- Wyrzynarka sieciowa Makita 450W 4329
Sprawdź aktualną cenęWydajna i funkcjonalna wyrzynarka sieciowa renomowanej marki z regulacją prędkości obrotowej i mocą znamionową 450W. To sprzęt oferujący sporą prędkość skokową. Wyposażony jest w 4-stopniową regulację ruchu wahadłowego brzeszczotu. Posiada antypoślizgową rękojeść zamkniętą. W skład zestawu podstawowego wchodzą klucz imbusowy oraz brzeszczot. Urządzenie waży mniej niż 2 kg.
- Wyrzynarka Stanley FME340K
Sprawdź aktualną cenęNowoczesna wyrzynarka sieciowa przeznaczona do cięcia wyrzynania drewna, płyt aluminiowych i miedzianych, stali, żywic syntetycznych itd. Posiada silnik z mocą 710W, co przekłada się na szybką i wydajną pacę. Oferuje beznarzędziowy system mocowania – szybka wymiana brzeszczotów stała się dzięki temu możliwa. Dioda ledowa z kolei podświetla miejsce pracy i pozwala zachować precyzję działania. Urządzenie jest kompaktowe i zaskakująco lekkie.
- Wyrzynarka Ryobi RJS750-G 5133002215
Sprawdź aktualną cenęProsta w obsłudze i bardzo wydajna wyrzynarka sieciowa sprzedawana w zestawie z brzeszczotem do drewna i przyłączką do odsysania pyłu. Moc nominalna urządzenia to 500W. Doskonal sprawdzi się ono zarówno w rękach profesjonalistów, jak i amatorów. Sprzęt waży mniej niż 2 kilogramy i jest bezproblemowy w użytkowaniu. Producent na wyrzynarkę udziela aż 24 miesięcy gwarancji.
Jaką wyrzynarkę sieciową kupić?
Wyrzynarka sieciowa to praktyczne urządzenie doskonale znane wielu budowlańcom i nie tylko. Wykorzystywane jest także w wielu przydomowych warsztatach. Na jaki model postawić? Co trzeba obowiązkowo wziąć pod uwagę przy zakupie wyrzynarki sieciowej?
- Głębokość cięcia – producenci określają głębokość cięcia dla różnych materiałów np. naturalnego drewna i metalu. Na tej podstawie można określić maksymalną grubość materiału, którą danym urządzeniem można obrobić.
- Liczba skoków na minutę – od tego parametru zależy prędkość cięcia. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Liczba skoków dla każdego modelu wyrzynarki może się dość mocno różnić. Wynosić może od 500 do nawet 3000.
- Moc – to parametr istotny w przypadku wszystkich elektronarzędzi, także wyrzynarek sieciowych. Im moc jest większa, tym dłużej urządzenie może pracować bez przerwy.
- Brzeszczoty – bez nich wyrzynarka nie może pracować. Do obróbki drewna miękkiego najlepiej nadają się brzeszczoty z gęsto osadzonymi ostrzami. Z kolei do drewna twardego przeznaczone są brzeszczoty z dużym ostrzem. Są one dobrze oznaczone, a więc nie powinno być problemu z ich zakupem. Brzeszczoty CV lub HCS są odpowiednie do cięcia paneli, tworzyw sztucznych i drewna. Natomiast brzeszczoty HSS są odpowiednie do obróbki metali kolorowych czy materiałów drewnopodobnych. Brzeszczoty TCCi HM są przeznaczone do cięcia płytek ceramicznych, stali nierdzewnej oraz cegieł. Wybrany typ brzeszczotu przekłada się na rodzaj cięć. Stąd też do wykonywania bardziej skomplikowanych kształtów najlepszym wyborem są ostrza wąskie.
- Rodzaj uchwytu – wyróżnia się w zasadzie trzy rodzaje uchwytów dostosowane do różnych brzeszczotów. Uchwyty T mają jedną wypustkę, a 2T dwie wypustki. Te drugiej stosowane są w starszych typach wyrzynarek. Wyróżnia się także uchwyty uniwersalne 1/4 – U.
- Elementy dodatkowe – bardziej wymagający użytkownicy mogą też zwrócić uwagę na pewne elementy dodatkowe stosowane w wyrzynarkach sieciowych. Są to m.in. wyznaczający linię cięcia laser, dysza podłączana do odkurzacza odsysającego pył, umożliwiająca dokładne cięcie po linii prowadnica, podświetlająca miejsce cięcia dioda, zasobnik na brzeszczoty czy regulacja natarcia brzeszczotu.
Czy warto kupić wyrzynarkę sieciową?
Wyrzynarka sieciowa to praktyczne narzędzie wykorzystywane do wykonywania precyzyjnych cięć w różnego rodzaju materiałach. Sprawdza się doskonale w przypadku drewna, materiałów drewnopodobnych, metalu, tworzyw sztucznych itd. Dlatego wyrzynarkę spotkać można na wyposażeniu wielu przydomowych warsztatów.
Wyrzynarki sieciowe umożliwiają wykonywanie prostych cięć i cięć po łuku. Pod tym względem są bardziej funkcjonalne niż popularne pilarki, które pozwalają jedynie na cięcie w linii prostej. Tego typu narzędzia przychodzą z pomocą podczas prac remontowych i wykończeniowych. Majsterkowicze często wykorzystują je np. podczas wykonywania nieregularnych mebli czy nietuzinkowych przedmiotów codziennego użytku.
Wyrzynarkę sieciową z powodzeniem użyć można do wycięcia otworu na kable. Urządzenia z odpowiednimi brzeszczotami są w stanie obrobić deski, drzwi, boazerię, płyty laminowane, płyty kartonowo-gipsowe, a niekiedy i płytki ceramiczne. Cieszą się one sporą popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów.
Popularni producenci wyrzynarek sieciowych
Podsumowanie rankingu wyrzynarek sieciowych
W każdym przydomowym warsztacie powinny się znaleźć podstawowe elektronarzędzia. Mowa tutaj nie tylko o wkrętarkach czy wiertarkach, ale i wyrzynarkach sieciowych. To urządzenia cenione zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Są proste w obsłudze, wydajne naprawdę funkcjonalne. Zazwyczaj wykorzystywane są do cięcia po łuku oraz w linii prostej. W wyborze odpowiedniego sprzętu na pewno pomoże stworzony przez nas ranking wyrzynarek sieciowych. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem stworzonym na podstawie opinii internautów na ten temat.