Zakrętarka to niepozorne urządzenie, które przypomina wiertarko-wkrętarkę. Służy do wiercenia i wkręcania. Działa na podobnej zasadzie jak klucz udarowy, ale jest od niego mniejsza. Doskonale nadaje się do wiercenia większych otworów w drewnie, a także do odkręcania i wkręcania śrub w urządzeniach mechanicznych. Umie wiercić, ale nie jest w stanie zastąpić wiertarki. Stanowi za to jej świetne uzupełnienie. Tego typu urządzenie doceniają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.
Najlepsza zakrętarka – ranking
Odpowiedź na pytanie jaką zakrętarką kupić nie jest prosta. Okazuje się bowiem, że wybór na rynku tego typu urządzeń jest całkiem spory. Co więcej, różnią się one wieloma parametrami. Na jaki sprzęt zatem się zdecydować? Aby nieco ułatwić podjęcie decyzji zakupowej przygotowaliśmy kompleksowy ranking zakrętarek. Prezentujemy w nim propozycje produktów, na które warto zwrócić szczególną uwagę.
- Zakrętarka DeWalt DCF899P2QW
Sprawdź aktualną cenęWysokiej klasy zakrętarka renomowanej marki z wysokim momentem obrotowym i silnikiem bezszczotkowym, który jest chłodzony wentylatorem. Urządzenie sprawdzi się doskonale nawet w przypadku bardziej wymagających prac. Oferuje trzystopniową regulację prędkości obrotowej i momentu obrotowego. Ma ergonomiczną, ogumowaną rękojeść. W skład zestawu podstawowego wchodzi praktyczny kufer transportowy.
- Zakrętarka Makita DTW1002Z
Sprawdź aktualną cenęProsta w obsłudze zakrętarka sprzedawana w zestawie bez akumulatora i ładowarki. Posiada regulację prędkości obrotowej przy pomocy spustu włącznika. Moment obrotowy jest taki sam przy prawych i lewych obrotach. Na uwagę zasługuje kompaktowa budowa urządzenia. Sprzęt wyposażony jest w bezszczotkowy silnik prądu stałego. Ma diodę LED skutecznie oświetlającą obszar roboczy. To sprzęt idealny dla amatorów i profesjonalistów.
- Zakrętarka Bosch GDX 18V-200 C Professional 06019G4204
Sprawdź aktualną cenęBardzo wydajna akumulatorowa zakrętarka z podwójnym uchwytem. Innowacyjna funkcja Connectivity pozwala na połączenie narzędzia z aplikacją w smartfonie przy pomocy modułu Bluetootg. W ten sposób zmienić można niektóre jego narzędzia czy otrzymać informacje serwisowe. To sprzęt wydajny i wytrzymały. Oferuje regulację prędkości pracy. Cechuje się kompaktową budową i sprawdza się w trudniej dostępnych miejscach. Tego typu sprzęt doceni każdy profesjonalista.
- Zakrętarka Milwaukee M12 FID-0 4933459822
Sprawdź aktualną cenęBardzo kompaktowa zakrętarka z bezszczotkowym silnikiem POWERSTATE o wysokiej prędkości. Wykorzystuje inteligentny system REDLINK PLUS, który zapewnia cyfrową ochronę sprzętu i akumulatora przed przeciążeniem. Urządzenie oferuje zmianę ustawień prędkości i momentu obrotowego na 3 poziomach. Nowoczesny akumulator REDLIHIUM to gwarancja najwyższej wydajności i długiej pracy na jednym ładowaniu.
- Zakrętarka Yato Yt82804
Sprawdź aktualną cenęFunkcjonalna zakrętarka, która idealnie nadaje się do odkręcania kół. We włączniku wyposażona została w regulację prędkości obrotowej. posiada metalową obudowę przekładni i gumowy korpus z poliamidu wzmocnionego dodatkowo włóknem szklanym. Jej atutem jest ergonomiczna rękojeść i 4-stopniowy wskaźnik naładowania baterii. Zakrętarka tego typu doskonale sprawdzi się w każdym warsztacie. To sprzęt idealny dla profesjonalistów i amatorów. Sprzedawany jest w zestawie z walizką.
Jaką zakrętarkę kupić?
Zakrętarki to urządzenia, które nie cieszą się na rynku zbyt dużą popularnością, a szkoda. Są naprawdę praktyczne i w wielu sytuacjach niedocenione. Na jaki model warto się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie zakrętarki?
- Moment obrotowy – w przypadku zakrętarek parametr ten osiąga zwykle maksymalnie 250 Nm. Pod tym względem przegrywają one z kluczami udarowymi. Tymczasem moment obrotowy wpływa o przydatności urządzenia do danej pracy. Mimo wszystko i tak zakrętarki przewyższają wkrętarki.
- Wielkość – zakrętarki nie są na ogół elektronarzędziami zbyt dużymi. Pod tym względem przypominają wkrętarki. Dlatego praca przy ich pomocy jest wygodna i komfortowa. Co ciekawe, wielkość wpływa na możliwe osiągi urządzenia. Im większa jest obudowa, tym mocniejszy silnik można w niej umieścić. Z wielkością powiązana jest na ogół waga sprzętu.
- Udogodnienia dodatkowe – idealna zakrętarka powinna być ekonomiczna w użytkowaniu. Dobrze, gdy ma udogodnienia sprzyjające bezpiecznej i wygodnej pracy. Przykładowo pobór energii pozwala kontrolować przełącznik blokady. Z kolei wskaźnik naładowania baterii umożliwia lepsze planowanie pracy. Hamulec, zaczep czy oświetlenie ledowe ułatwiają przechowywanie urządzenia i pracę w każdym, także kiepsko oświetlonym miejscu.
- Zasilanie – największą popularnością na rynku cieszą się zakrętarki akumulatorowe. W tym przypadku brak źródła prądu nie jest ograniczeniem, a takie urządzenie sprawdzi się niemal wszędzie. Po naładowaniu można nim operować kilka godzin bez przerwy. Zakrętarki akumulatorowe są dość kompaktowe. Mając je pod ręką, nie trzeba martwić się już o poplątane kable. Czasem jednak ładowarka i akumulator nie wchodzą w skład zestawu podstawowego. Trzeba je zakupić osobno.
Czy warto kupić dobrą zakrętarkę?
Zakrętarka jest praktycznym elektronarzędziem wykorzystywanym do sprawnego oraz wygodnego zakręcania i odkręcania nakrętek, a także śrub. Do wyboru są tutaj urządzenie zasilane sieciowo i akumulatorowo. Znajdują zastosowanie np. podczas montowania kół samochodowych, mocowania regałów czy budowana rusztowań.
Zakrętarki to narzędzia naprawdę warte uwagi. Dobre jakości urządzenia gwarantują wygodną pracę, bo są kompaktowe i lekkie. Mają często odpowiednio wyprofilowaną rękojeść zapewniającą miękki dotyk. Niekiedy wyposażone bywają w elektroniczne łączniki umożliwiające regulację prędkości obrotowej urządzenia.
Dobrej klasy zakrętarki to narzędzia oszczędne w eksploatacji. O ilości pobranej energii decyduje na ogół specjalny przełącznik blokady. Natomiast za sprawą i precyzyjną zmianę kierunku obrotów odpowiada przełącznik słupkowy. Podczas wyboru odpowiedniego elektronarzędzia warto jeszcze zwrócić uwagę na wskaźnik naładowania baterii, który operatorowi znacznie ułatwia zaplanowanie pracy.
Oczywiście nie można zapominać także o elektrycznym hamulcu, zaczepie w formie haka czy oświetleniu LED. Dzięki temu ostatniemu zakrętarka sprawdzi się doskonale także w gorzej oświetlonych miejscach. W transporcie przyda się poza tym praktyczna walizka, która często wchodzi w skład zestawu podstawowego.
Dobrym wyborem są zakrętarki z obudową wykonaną z wytrzymałego aluminium. Materiał ten skutecznie odprowadza ciepło, co przekłada się na wyższa żywotność silnika.
Popularni producenci zakrętarek
Podsumowanie rankingu zakrętarek
Zakrętarki to urządzenia niepozorne, które na pierwszy rzut oka przypominać mogą zwykłe wkrętarki. Jednak są od nich silniejsze. Z drugiej strony pod tym względem przewyższają je klucze udarowe. Mimo to zakrętarki doceniają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Są często wykorzystywane np. w warsztatach samochodowych czy przydomowych garażach. W wyborze odpowiedniego elektronarzędzia z pewnością pomoże przygotowane przez nas zestawienie – ranking zakrętarek.