Żarówki samochodowe H7 są jednymi z częściej stosowanych żarówek w przypadku głównego oświetlenia samochodów. Od chwili pojawienia się na rynku, a więc od roku 1993, nie tracą nic ze swojej popularności. Halogeny są bowiem wydajne i żywotne. Świecą o wiele dłużej niż żarówki żarnikowe. Jednowłóknowe żarówki H7 cechują się doskonałą wydajnością świetlną i żywotnością na poziomie nawet 550 godzin pracy. W Unii Europejskiej do użytki dopuszczone są żarówki H7 o mocy znamionowej 55W.
Ranking żarówek samochodowych H7
- Żarówki Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox
Sprawdź aktualną cenę
Żarówki halogenowe H7 wykorzystujące innowacyjną technologię ablacji laserowej. Dzięki niej świecą nawet 150% jaśniej niż wynoszą minimalne wymogi homologacyjne. Skutecznie oświetlają drogę do 150 metrów przed samochodem. Ich światło jest 20% bielsze niż mówią wymagania minimalne. Jednocześnie halogeny wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem. Ich moc wyjściowa to 58W, a żywotność 250 godzin. - Żarówki Philips H7 WhiteVision Ultra 4200K
Sprawdź aktualną cenę
Żarówki samochodowe H7 o białym, wyrazistym świetle. Są odpowiednie dla osób, które lubią podróżować przy jasnym świetle i posiadają auta z technologią halogenową. Za sprawą innowacyjnej formuły powłoki na szkle żarówek są bardzo jasne, a przy okazji zapewniają reflektorom niezwykły wygląd. Produkt posiada certyfikat ECE. Żarówki nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka, zapewniając przy tym doskonałą widoczność. Dodatkowo zmniejszają zmęczenie oczu, wpływając pozytywnie na kierowcę. Ich żywotność to 200 godzin. - Żarówki TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120%
Sprawdź aktualną cenę
Wysokiej klasy żarówko halogenowe H7 zapewniające doskonałą widoczność na drodze w nocy czy w trudnych warunkach. Dają 120% więcej światła na drodze niż klasyczne żarówki. W 100% napełnione są ksenonem. To za jego sprawą emitują światło jasne i bardzo intensywne. Posiadają homologację E1, co sprawia, że mogą być użytkowanych na drogach publicznych w całej UE. Ich moc to 55W. Są w pełni bezpieczne dla wszystkich reflektorów samochodowych. - Żarówki Philips H7 X-treme Vision+100% 12972XVB1
Sprawdź aktualną cenę
Nowoczesne żarówki halogenowe H7 wykorzystujące technologię Gradient CoatingTM. Generują światło mocniejsze o 130% bez jednoczesnego skracania okresu eksploatacji wynoszącego aż 450 godzin. Dają światło jasne o białej barwie. Wysoka temperatura barwowa przekłada się na lepszą ostrość widzenia. Jazda samochodem staje się bardziej komfortowa i o wiele bezpieczniejsza. W porównaniu do klasycznych żarówek halogeny zapewniają widoczność dłuższą o 45 metrów. To 2 sekundy więcej na ewentualną reakcję. - Osram Żarówka samochodowa Orginal PX26d 12V H7 55W (64210)
Sprawdź aktualną cenę
Cenione na rynku żarówki halogenowe samochodowe H7 odpowiednie do przednich świateł pojazdu. Ich moc znamionowa to 55W, a żywotność 550 godzin. Są niezawodne i generują optymalne światło, również po zapadnięciu zmroku. Posiadają pojedynczy żarnik, co sprawia, że zasilane nimi lampy cechują się bardzo dobrym rozkładem światła.
Jakie żarówki samochodowe h7 kupić?
Mimo upływu lat żarówki samochodowe H7 nie tracą nic ze swojej popularności. Wyróżniają się mocą znamionową 55W i wydajnością świetlną 1500 lumenów. Ich średnia żywotność wynosi 350 godzin pracy. Czym jednak należy sugerować się, wybierając żarówki halogenowe H7 do swojego samochodu?
- Barwa światła – halogeny H7 wykorzystywane są w reflektorach jako światła mijania czy światła drogowe. Ich temperatura barwowa podawana jest w Kelwinach. Większość modeli oferuje barwę w zakresie od 4300 do 6000K. Generalnie, im temperatura barwowa jest wyższa, tym bielsze jest światło emitowane przez żarnik. 4300K to światło generowane przez słońce.
- Ilość generowanego światła – wartość strumienia świetlnego podawana jest w lumenach. Im jest wyższa, tym więcej światła można uzyskać w przypadku pełnego rozgrzania żarówki. Średnio jest to 1500 lumenów. Na tle innych żarówek to wynik świetny. Dzięki temu można bowiem dobrze oświetlić drogę w dzień i w nocy.
- Napięcie i moc – żarówki montowane w samochodach muszą posiadać zawsze określoną moc znamionową oraz napięcie. W przypadku większości żarówek H7 wartości te są takie same. Do aut osobowych dedykowane są halogeny 12V/55W, a do ciężarówek 24V/70W.
- Trwałość – to parametr określający przez jaki czas żarnik pracuje z pełną sprawnością. Podawany jest w godzinach. Dobrym wynikiem jest już 250 godzin. Najlepsze halogeny H7 na rynku oferują żywotność na poziomie nawet 650 godzin. Im wartość jest wyższa, tym rzadziej żarówki trzeba wymieniać na nowe. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.
- Kolorystyka – nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że żarówki H7 dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych do wyboru. Nie wszystkie jednak modele kolorowe gwarantują dobrą widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Takie oświetlenie nie zapewnia bowiem odpowiedniego odwzorowania kolorów i szybko męczy wzrok kierowcy. Z drugiej strony żarówki w wersji barwionej prezentują się bardzo efektownie.
Czy warto kupić dobre żarówki h7?
Odkąd żarówki samochodowe H7 pojawiły się na rynku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Doskonale sprawdzają się one bowiem w reflektorach głównych, a więc w światłach drogowych i światłach mijania. Ich wydajność świetlna to około 1500 lumenów, a moc znamionowa 55W. Świecą minimum 300-350 godzin. Tym samym cechują się bardzo dobrymi parametrami, w szczególności w porównaniu z żarówkami klasycznymi.
Żarówki H7, tak samo jak inne halogeny, wypełnione są gazem zawierającym pierwiastki z grupy halogenów. Są to głównie brom i jod. To za ich sprawą halogeny są żywotne, a przy tym posiadają doskonałe właściwości świetlne. Producenci przy tym nie osiadają na laurach i cały czas pracują nad ulepszaniem żarówek samochodowych tego rodzaju.
Dobrej jakości żarówki H7 nie muszą być, co ciekawe, produktami bardzo drogimi. Są to części, które zakupić można w zasadzie w każdym sklepie motoryzacyjnym. Jednocześnie w tym przypadku oszczędzać nie warto. Lepsza żarówka oznacza bowiem dłuższą żywotność, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.