Laptop dla dzieci to ciekawy pomysł na prezent dla malucha. Takie urządzenie sprawi, że dziecko szybko nauczy się posługiwania sprzętami obecnymi we współczesnym świecie. Laptopy dla dzieci są produktami atrakcyjnymi wizualnie, które nie sprawiają większych problemów  w obsłudze. Dzieci korzystają z nich z przyjemnością, a przy okazji zdobywają wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości. Obecnie laptopy dziecięce cieszą się coraz większą popularnością na rynku zabawek interaktywnych.

Ranking laptopów dla dzieci

Jaki laptop dla dzieci kupić? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy chcą swoim pociechom sprezentować tego typu zabawki interaktywne. Mają dobry pomysł, bo dzieci za nimi przepadają, a jednocześnie oswajają się ze sprzętem, bez którego w XXI trudno jest sobie wyobrazić życie. W wyborze pomoże przygotowany przez nas ranking laptopów dla dzieci. Zawarliśmy w nim modele, które cieszą się największym uznaniem internautów.

 1. Laptop dla dzieci Smily Play Dwujęzyczny Podświetlany

  Laptop dla dzieci Smily Play Dwujęzyczny Podświetlany
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat laptop, który mówi po polsku i angielsku. Wspomaga rozwój intelektualny malucha. Wyposażony jest w ekran LCD, na którym wyświetlają się ciekawe animacje po naciśnięciu odpowiednich przycisków. Urządzenie oferuje aż sześć różnych zabaw w dwóch językach. Posiada regulator natężenia dźwięku, wyłącznik oraz przełącznik zmiany języka. Uczy literek, cyferek, głosek, liczenia, kształtów itd.

 2. Laptop Hh Poland Edukacyjny Nauka Cyfr I Literek

  Laptop Hh Poland Edukacyjny Nauka Cyfr I Literek
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy laptop edukacyjny dla dzieci, który oferuje wiele ciekawych funkcjonalności. Ponadto wyróżnia się stylowym wyglądem. Posiada aż 26 programów edukacyjnych i rozrywkowych. Uczy dzieci polskich liter, polskich słówek, cyfr, a także melodii, nutek. Oferuje też ciekawe gry zręcznościowe np. memory, wąż, slalom czy zbijanie gwiazdek. Całość uzupełniają funkcje kalkulatora, budzika, stopera itd. Atutem tego modelu jest polska klawiatura i myszka do sterowania elementami na wyświetlaczu.

 3. Edukacyjny laptop Kinderplay

  Edukacyjny laptop Kinderplay
  Sprawdź aktualną cenę

  Odpowiedni dla dzieci powyżej 3. roku życia laptop edukacyjny, który oferuje łącznie 120 funkcji. Uczy zarówno po polsku, jak i po angielsku. Wyposażony jest w funkcjonalny wyświetlacz LCD i myszkę do obsługi laptopa. Urządzenie po włączeniu pokazuje wszystkie funkcje – w celu wybrania odpowiedniej wystarczy wcisnąć numer od 1 do 120, a potem zatwierdzić Enterem. W celu powrotu do menu należy nacisnąć przycisk ESC. Model ten posiada także tryb oszczędzania baterii.

 4. Laptop dla dzieci Smily Play Mój Pierszy Laptop Misiek

  Laptop dla dzieci Smily Play Mój Pierszy Laptop Misiek
  Sprawdź aktualną cenę

  Ciekawa zabawka interaktywna dla małych dzieci. Pod względem wyglądu przypomina wesołego misia. Urządzenie mówi po polsku. Wyposażone jest w transparentną klawiaturę składającą się z sześciu kolorowych przycisków, z których każdy ma inny kształt. Taka forma laptopa zachęca do zabawy. Sprzęt nie posiada ostrych, niebezpiecznych krawędzi. Emituje wesołe melodie i mruga światełkami. Działa w dwóch trybach głośności. Laptop zasilany jest bateryjnie.

 5. Laptop Smily Play Mój Pierwszy Laptop Krówka Interaktywny

  Laptop Smily Play Mój Pierwszy Laptop Krówka Interaktywny
  Sprawdź aktualną cenę

  Ładnie wykonany laptop dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia. To ciekawa zabawka edukacyjna, która mówi po polsku. Uczy malucha literek i kształtów, wygrywa melodie i mruga światełkami. Nie posiada ostrych krawędzi i wyróżnia się solidnym wykonaniem. Urządzenie wprowadzi dziecko w świat cyfr, liter, kształtów. Zabawka ma ciekawą formę, która jest atrakcyjna dla najmłodszych. Zasilana jest bateryjnie 2 bateriami AA. Wchodzą one w skład zestawu.

Jaką laptop dla dziecka kupić?

Laptopy dla dzieci to przede wszystkim interaktywne zabawki, które wprowadzają najmłodszych w świat cyfr, liter czy alfabetu. Są to ciekawe urządzenia, które stanowią świetny pomysł  na prezent. Jednak na jaki model warto rzeczywiście postawić i co wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

 • Wiek dziecka – laptop przede wszystkim trzeba dopasować do wieku malucha. Małe dziecko nie poradzi sobie bowiem ze sprzętem z wieloma funkcjami. Takie urządzenie będzie je tylko rozpraszać. Tymczasem proste laptopy są odpowiednie już dla dzieci około pierwszego roku życia. Są bowiem przystosowane do ich możliwości. Dzięki laptopowi dopasowanemu do swojego wieku maluch ćwiczy palce, uczy się chwytania, a także rozwija wzrok i słuch. Dobre wraz z rosnącym wiekiem, można pozwolić sobie na zakup bardziej rozbudowanego sprzętu. Trzeba przy tym pamiętać, że powinna być to jednak wciąż zabawka, która nie tylko uczy, ale i bawi.
 • Design – laptopy dla dzieci mają różne formy, kształty, kolory. Zazwyczaj są osobne modele dla dziewczynek i chłopców. Ciekawie prezentują się laptopy ze wzorem samochodów. Dla dziewczynek lepszym wyborem są te ze wzorem zwierzątek. W przypadku najmłodszych dzieci trzeba postawić na sprzęt z dużymi przyciskami, które można łatwo nacisnąć. Dobry laptop dla dzieci nie może mieć ostrych krawędzi i niebezpiecznych elementów.
 • Funkcjonalność – laptopy dla dzieci to mimo wszystko zabawki, które poprzez zabawę także uczą. Mają często wgrane zabawy edukacyjne czy gry. Uczą alfabetu, cyferek, łączenia obrazków w logiczne pary, układania puzzli, poznawania odgłosów przyrody, a także rozpoznawania kolorów i kształtów. Dzieci za takimi wielokolorowymi zabawkami wręcz przepadają. Oczywiście dla najmłodszych pociech przeznaczone są urządzenia mniej skomplikowane. W co powinny być wyposażone? Przyda się na pewno myszka dostosowana dla dzieci prawo lub leworęcznych, regulacja głośności, ekran LCD, rączka do transportu, funkcja automatycznego wyłączania itd. Najlepsze laptopy dla dzieci na rynku mają też opcję wyboru poziomu trudności dostosowanego do danego wieku, a także przycisk wyboru trybu zabawy lub nauki.
 • Wielkość ekranu – 8 cali to wybór optymalny. Taki laptop jest lekki i kompaktowy rozmiarowo. Poza tym nie chłonie zbyt dużo energii.

Czy warto kupić laptop dla dziecka?

Laptopy dla dzieci to zabawki interaktywne, które pozwalają maluchowi rozwijać się. Dziecko w czasie zabawy takim urządzeniem nie tylko miło spędza czas, ale i może przy okazji nauczyć się wielu rzeczy. Zazwyczaj laptopy dla dzieci oferują wiele ciekawych gier, które ułatwiają maluchowi naukę cyfr, literek, alfabetu, poznawania kształtów i kolorów. Dziecko rozwija zdolność logicznego myślenia, a także ćwiczy swoją pamięć.

Warto kupować dzieciom i to już nawet bardzo małym takie zabawki interaktywne, edukacyjne. Oczywiście zawsze należy inwestować w te dostosowane do aktualnego wieku malucha. To szansa na rozwój pociechy przy okazji zabawy. Warto przy tym pamiętać, że w XXI wieku bez technologii funkcjonować się już nie da.

Popularni producenci laptopów dla dzieci

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu laptopów dla dzieci

Laptopy dla dzieci to ciekawe zabawki edukacyjne, które cieszą się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego. Zapewniają maluchom doskonałą rozrywkę, a przy okazji uczą je wielu rzeczy. Dzięki nim pociecha może nauczyć się podstawowych cyfr, liter, kształtów, kolorów i wielu innych rzeczy. Rozwija swoją kreatywność i ćwiczy pamięć. W wyborze odpowiedniej zabawki z pewnością pomoże nasz ranking laptopów dla dzieci zawierający najpopularniejsze urządzenia tego typu na rynku.