Kaganiec dla psa to akcesorium, które ma chronić innych przed ugryzieniem psa. Jednocześnie stanowi zabezpieczenie dla samego zwierzaka przed zjedzeniem w czasie spaceru czegoś nieodpowiedniego. W Polsce istnieją przepisy, które określają kiedy pies musi mieć założony kaganiec. W przypadku dużych osobników tak jest podczas przejazdu komunikacją miejską czy wizyty u weterynarza. U ras agresywnych taka konieczność zachodzi zawsze, gdy pies znajduje się w miejscu publicznym.

Ranking kagańców dla psa

Jaki kaganiec dla psa kupić? To pytanie, które niekiedy spędza sen z powiek właścicielom czworonogów. Tymczasem są takie sytuacje, gdy kaganiec jest naprawdę niezbędny. Dlatego też postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking kagańców dla psa. Prezentujemy w nim produkty najwyższej jakości, które cieszą się dużym uznaniem na rynku. Wskazujemy też, na co trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania kagańca dla swojego psa.

 1. Kaganiec dla psa Dingo skórzany nitowany nr 3

  Kaganiec dla psa Dingo skórzany nitowany nr 3
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości skórzany, nitowany kaganiec dla psa. Wyróżnia się trwałością i ergonomicznym kształtem. Zapewnia zwierzakowi wysoki komfort użytkowania. Jest bardzo lekki i wygodniejszy niż kagańce metalowe. Wykorzystywać go z powodzeniem można przez długi czas. Elementy metalowe są chromowane i tym samym odporne na korozję. Kaganiec jest nieoceniony o każdej porze roku. To produkt przeznaczony dla psa wielkości spaniela.

 2. Kaganiec Baskerville Ultra-5

  Kaganiec Baskerville Ultra-5
  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowy w zakładaniu kaganiec dla psa z miękką podszewką z neoprenu. Bezpieczeństwo dodatkowo zapewniają specjalny pasek podtrzymujący kaganiec. Produkt zamocować można tym samym do obroży. Całość jest wykonana z wytrzymałego materiału, który jest naprawdę miękki w dotyku. Ergonomiczny kształt pozwala zwierzakowi dyszeć i pić. Kaganiec ten uwzględnia anatomię głowy psa. Omawiany model ma rozmiar 5 – sumarycznie jest jednak 6 różnych rozmiarów.

 3. Trixie Kaganiec plastikowy dla psa rozmiar 7 (XL)

  Trixie Kaganiec plastikowy dla psa rozmiar 7 (XL)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości kaganiec dla psa wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Pasek jest z kolei materiałowy. Atutem produktu jest wygodna regulacja. Sam kaganiec jest lekki i bardzo wytrzymały. Rozmiar uzależniony jest oczywiście od rasy psa i obwodu kufy. W tym przypadku kaganiec jest przeznaczony dla psów dużych. Jest to produkt, który z powodzeniem wykorzystywać można przez długi czas.

 4. Kaganiec dla psa Chaba Regulowany Rozmiar 4

  Kaganiec dla psa Chaba Regulowany Rozmiar 4
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymały, uniwersalny kaganiec dla psa z regulacją. Wykonany jest z wysokiej jakości kodury i wyposażony w bawełnianą podszewkę. To model wytrzymały i naprawdę komfortowy w użytkowaniu. Rozmiar 4 jest odpowiedni dla psów rasy owczarek niemiecki, bokser, labrador, bull terier czy doberman. Kaganiec ma plastikowe ramy i specjalne regulacje, które pozwalają na jego dopasowanie do zwierzaka. Produkt wyróżnia się wytrzymałością i trwałością.

 5. Kaganiec Trixie Nylonowy Regulowany L

  Kaganiec Trixie Nylonowy Regulowany L
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości kaganiec, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Okazuje się, że nawet mało agresywne psy mogą w czasie spacerów powodować nieoczekiwane sytuacje. Produkt jest wykonany z wytrzymałego nylonu. Zapewnia zwierzakowi nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale i wygodę użytkowania. Kaganiec jest regulowany na dwa różne sposoby – w obwodzie kufy i na pasku szyjnym. Specjalny pierścień umożliwia prowadzenie psa za głowę. W ten sposób podczas spacerów można zachować nad nim kontrolę. Całość utrzymana jest w uniwersalnej, czarnej kolorystyce.

Jaki kaganiec dla psa kupić?

Kaganiec to akcesorium przeznaczone dla psów nie tylko agresywnych ras. Jest to produkt, który może się przydać w naprawdę wielu sytuacjach. Na jaki kaganiec dla psa warto postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

 • Rodzaj – kagańce metalowe cieszą się dużą popularności. Są stabilne, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Modele dobrze wykonane są naprawdę wygodne. Pozwalają psu na oddychanie czy otwieranie pyska. Nie są jednak odpowiednie dla bardzo małych psów. Dla nich mogą być za ciężkie. Kagańce fizjologiczne są wykonane na ogół z tworzywa sztucznego lub drutów metalowych zabezpieczonych gumą. Ta zapobiega powstawaniu otarć. Są one lekkie i wytrzymałe, a dla psa komfortowe. Kagańce plastikowe są nieco mniej wytrzymałe niż te metalowe, ale za to są od nich lżejsze. Są idealne dla małych psów. Oczywiście należy stawiać na modele solidnie wykonane. Kagańce skórzane mogą być zabudowane lub klasyczne. Te drugie są popularniejsze. Jednak to produkty zabudowane są najbezpieczniejsze, chociaż jednocześnie ograniczają one komfort psa. Są one odpowiednie dla ras agresywnych. Kagańce weterynaryjne to modele wykonane z materiału. Nie pozwalają psu na otwieranie pyska. Są stosowane jedynie krótki czas np. podczas wykonywania zabiegu. Nie utrudniają zwierzakowi oddychania.
 • Wielkość – jeśli kagańca nie można przymierzyć, warto zmierzyć pyska psa, a dokładniej od punktu między oczami aż po czubek nosa. Znaczenie ma także obwód pyska w najszerszym punkcie. Do tego doliczyć trzeba 2 cm. Kaganiec nigdy nie powinien sprawiać zwierzęciu dyskomfortu.
 • Mocowanie – kaganiec dla psa należycie spełnia swoją rolę, gdy dobrze trzyma się kufy zwierzaka. W przypadku małych i spokojnych psów sprawdzi się produkt zapinany na jeden pasek. Jednak już dla psa agresywnego czy silniejszego lepszym rozwiązaniem jest kaganiec z nieco lepszym zabezpieczeniem np. z kilkoma spinającymi paskami. Można też zdecydować się na model mocowany do obroży psa.

Czy warto kupić kaganiec dla psa?

Kagańce dla psów to produkty, które nie mają dobrej opinii. Przez wiele osób traktowane są wręcz jako narzędzia deprymujące. Jednak na co dzień jest wiele sytuacji, w których naprawdę mogą się przydać. Dobrze oswoić z nimi swojego psa, ale potem uniknąć stresu.

Kaganiec jest nieoceniony przede wszystkim podczas podróży z psem komunikacją miejską. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że podczas podróży tramwajem czy autobusem zwierzę może zachować się w nieprzewidziany sposób lub wzbudzić reakcję u innych osób. Bezpiecznym rozwiązaniem jest więc założenie kagańca. Ponadto w niektórych miejscach publicznych jest więc nakaz wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcu. Produkt tego typu przyda się także podczas wykonywania zabiegów weterynaryjnych i pielęgnacyjnych. Nie każdy pies dobrze jest bowiem znosi. Kaganiec jest nieoceniony także w przypadku tych zwierząt, które mają zwyczaj jedzenia wszystkiego, co tylko spotkają na swojej drodze. W ten sposób można je uchronić przed problemami żołądkowymi i zatruciami. Nie da się też ukryć, że kagańce są obowiązkowe w przypadku psów ras agresywnych.

Popularni producenci kagańców dla psa

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu kagańców dla psa

Kaganiec dla psa to akcesorium, w które powinien zaopatrzyć się tak naprawdę każdy właściciel czworonoga. Są bowiem sytuacje, w których taki produkt okaże się wręcz konieczny. Kaganiec to także podstawa w przypadku psów należących do tzw. ras agresywnych. Jaki produkt warto zakupić? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem kagańców dla psa, w którym uwzględniliśmy najlepsze produkty tego typu na rynku.