Patelnia do naleśników, jak sama nazwa wskazuje, jest patelnią przeznaczoną przede wszystkim do robienia naleśników. Musi być wygodna w użytkowaniu i mieć nieprzywierającą powłokę. Patelnie do naleśników różnią się wielkością i produkowane są z różnych materiałów. Muszą się znaleźć w kuchni każdego miłośnika tych cienkich ciast. Klasyczne patelnie nie sprawdzają się tutaj zbyt dobrze, bo mają za wysokie brzegi, co utrudnia przewracanie naleśników na drugą stronę.

Najlepsza patelnia do naleśników – ranking

Niejeden miłośnik naleśników zadaje sobie na pewno pytanie – jaką patelnię do naleśników kupić? Zaskakujący jest nieco fakt, że tego typu produktów na rynku jest całkiem sporo. Na jaki model się zdecydować? Tutaj pomocny będzie na pewno nasz kompleksowy ranking patelni do naleśników oparty na opiniach internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury i zakupów, zwłaszcza internetowych.

 1. Patelnia Lumarko Do Naleśników Berlinger Haus 25Cm Primal Gloss (Bh6579)
  Patelnia Lumarko Do Naleśników Berlinger Haus 25Cm Primal Gloss (Bh6579)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa patelnia do naleśników wykonana z wysokiej klasy kutego aluminium pokrytego dodatkowo w środku powłoką tytanową o dużej twardości. Zewnętrzna powłoka jest czarna – ma efekt młotkowania. Dodatkowo patelnia wyposażona jest w uchwyt typu SOFT TOUCH. Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku różnego rodzaju kuchenek, także indukcyjnych. Szybko się nagrzewa za sprawą systemu TURBO INDUCTION. Ma średnicę 25 cm.

 2. Patelnia Do Naleśników De Buyer Choc 30Cm (D818530)
  Patelnia Do Naleśników De Buyer Choc 30Cm (D818530)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości patelnia do naleśników o średnicy 30 cm. Pokryta jest specjalnym tworzywem termoplastycznym, krystalicznym odpornym na wysokie temperatury. Jest ono nietoksyczne, bezpieczne dla człowieka. Cechuje się doskonałą odpornością na różnego rodzaju czynniki chemiczne. Patelnia wykonana jest z grubego aluminium – ma powłokę non stick. Jej atutem jest nitowany, stalowy uchwyt.

 3. Patelnia Marmurowa 26 Cm Do Naleśników Kinghoff Marmurowa (Kh3960)
  Patelnia Marmurowa 26 Cm Do Naleśników Kinghoff Marmurowa (Kh3960)

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo solidna granitowa patelnia do naleśników – ma średnicę 26 cm. To patelnia pokrywa powłoką ceramiczną marmurową o właściwościach antyadhezyjnych. Jest odporna na ścieranie i działanie wysokiej temperatury. Nie wchodzi w reakcje z żywnością. Równomiernie i szybko się nagrzewa. Uchwyt patelni wykonany jest z tworzywa. Patelnię można bez obaw myć w zmywarce. Sprawdza się na każdego rodzaju kuchenkach, także indukcyjnych.

 4. Patelnia Do Naleśników Ambition Loft Z Powłoką Qualum Basic Stone Edition 28Cm (22865)
  Patelnia Do Naleśników Ambition Loft Z Powłoką Qualum Basic Stone Edition 28Cm (22865)

  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczna patelnia do naleśników o średnicy 28 cm. Wykonana jest z odkuwanego aluminium. Dlatego szybko i równomiernie się nagrzewa, zużywając sumarycznie niewiele energii. Atutem patelni jest zapewniająca bezpieczny chwyt rączka Soft Touch. Patelnia od środka pokryta jest nieprzywierającą powłoką Qualum Basic Stone Edition o designie przypominającym naturalny kamień. Sprawdzi się doskonale nawet na indukcji.

 5. Patelnia Do Naleśników Kinghoff 22Cm (Kh1127)
  Patelnia Do Naleśników Kinghoff 22Cm (Kh1127)

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna patelnia do naleśników o średnicy 22 cm z powłoką granitową. Materiał, z którego jest wykonana w sposób równomierny rozprowadza ciepło. W tym przypadku można też zapomnieć o przypalaniu się potraw. To dobry wybór dla osób, które cenią sobie zdrowe i smaczne posiłki. Patelnia stosowana może być na kuchenkach różnego typu, także indukcyjnych. Można ją myć w zmywarce. Nie rdzewieje.

Jaką patelnię do naleśników kupić?

Patelnia do naleśników powinna znaleźć się w kuchni każdej osoby, która przepada za naleśnikami w różnych odsłonach. Na jaki model wato się zdecydować? Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie patelni do naleśników?

 • Brzegi i średnica – patelnie do naleśników mają niskie brzegi, co pozwala na bezproblemowe przewracanie na drugą stronę cienkich placków. Tym różnią się od patelni tradycyjnych. Mają dość zróżnicowaną średnicę. Zazwyczaj wynosi ona od 20 do 30 cm. Tutaj warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami w tym zakresie. Ciekawą propozycją są na pewno dołkownice ze specjalnymi wgłębianiami pozwalającymi na usmażenie jednocześnie kilku placuszków. Sprawdzają się dobrze w przypadku rodzin z dziećmi.
 • Materiał wykonania – to element, który ma wpływ na cenę patelni do naleśników oraz komfort jej użytkowania. Modele aluminiowe są tanie i jednocześnie lekkie. Bez problemu podnieść je można jedną ręką. Za bardziej wytrzymałe uchodzą patelnie stalowe. Można je nawet bez obaw myć w zmywarce. Kolejną propozycją są popularne patelnie teflonowe.
 • Powłoka – oczywiście najlepsze patelnie do naleśników mają nieprzywierające powłoki wewnętrzne. Pozwalają one na idealne wysmażenie placków. Jednocześnie można w tym przypadku ograniczyć ilość wykorzystywanego tłuszczu do minimum. Czasem możliwe jest smażenie bez udziału oleju. Warto rozważyć np. zakup patelni pokrytej wspomnianym teflonem. Bardziej wytrzymałe są jednak modele z powłoką tytanową lub mineralną.
 • Możliwość mycia w zmywarce – to aspekt, który dla wielu osób jest niezwykle istotny. Dzięki temu patelnia jest bowiem bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli jest często używana, ma to bardzo duże znaczenie.
 • Rodzaj kuchenki – najlepsze na rynku patelnie do naleśników są bardzo uniwersalne i sprawdzają się w przypadku różnego rodzaju kuchenek. Większość modeli wykorzystywać można na kuchenkach elektrycznych i gazowych. Sprawa jednak może się nieco skomplikować przy kuchenkach indukcyjnych. Na szczęście to powoli się zmienia. Coraz więcej patelni do naleśników nadaje się także na indukcję.

Czy warto kupić patelnię dedykowaną do naleśników?

Oczywiście naleśniki smażyć można na każdej patelni, ale po co? Używając specjalnej patelni do naleśników można sobie ten proces znacznie ułatwić i uprzyjemnić. Poza tym można wówczas zrezygnować z dużej ilości tłuszczu. Wysatrczy postawić na patelnię, która szybko i równomiernie się nagrzewa oraz wyposażona jest w powłokę nieprzywierającą.

Warto też wspomnieć o tym, że istnieją różne odmiany naleśników. Amerykańskie pancakes przygotować można na każdej patelni, ale już w przypadku francuskich crepes może być to nieco problematyczne. Potrzebna jest do tego cienka i szybko nagrzewająca się patelnia naleśnikowa.

Wbrew pozorom wybór patelni do naleśników w sklepach jest całkiem spory. Okazuje się np., że wcale nie muszą być one okrągłe. Czasem spotkać się można z patelniami prostokątnymi czy kwadratowymi. Ciekawą opcją są także patelnie podwójne, które upraszczają proces przekładania naleśników. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak klasyczna, okrągła patelnia o odpowiedniej średnicy np. 20-25 cm. Sprawdzi się doskonale w zdecydowanej większości przypadków.

Popularni producenci patelni do naleśników

Podsumowanie rankingu patelni do naleśników

Patelnia do naleśników to ciekawy rodzaj patelni, bo dedykowany właśnie do smażenia naleśników. Musi się znaleźć w kuchni każdego miłośnika tej smacznej potrawy. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże nasz kompleksowy ranking patelni do naleśników przygotowany na podstawie opinii internautów na ten temat. Patelnie do naleśników bywają bowiem różne – kwadratowe, okrągłe, duże, małe, aluminiowe, stalowe czy teflonowe. Zakup jednego modelu to naprawdę spore wyzwanie.