Wiertnica to ciekawe elektronarzędzie służące do wykonywania otworów w betonie. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku nowych otworów, jak i tych już istniejących. Technologia diamentowa przynosi świetne efekty nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Wiercenie w betonie z wykorzystaniem tej metody jest skuteczne i precyzyjne zarazem. Krawędzie powstałe w ten sposób są gładkie i pozbawione ostrości. Dodatkowo wiertnice są urządzeniami, które pracują w sposób bezudarowy. Nie przenoszą więc wibracji na pozostałe elementy konstrukcyjne budynku.

Najlepsze wiertnice – ranking

Pytanie, jaką wiertnicę kupić zazwyczaj zadają sobie profesjonaliści, którzy na co dzień pracują z betonem. Potrzebują oni profesjonalnych urządzeń, które pozwalają na jego obróbkę czy wiercenie w  nim. Nasz kompleksowy ranking wiertnic powstał, aby nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Podczas jego tworzenia braliśmy pod uwagę opinie internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury.

 1. Milwaukee Wiertnica Diamentowa MXF DCD150-302C

  Milwaukee Wiertnica Diamentowa MXF DCD150-302C
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy dwubiegowa diamentowa wiertnica z wydajnym akumulatorem, która wykonuje otwory w betonie o średnicy 152 mm – na sucho i na mokro. Innowacyjna przekładna dwubiegowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Posiada laserowe oznaczenie prędkości obrotowej, która zależy od zastosowanej korony diamentowej. Opatentowane sprzęgło AUTOSTOP zapewnia ochronę przed samodzielnym obracaniem się wiertnicy po utracie nad nią kontroli przez operatora.

 2. Yato Wiertnica Diamentowa 2800W Yt-81983

  Yato Wiertnica Diamentowa 2800W Yt-81983
  Sprawdź aktualną cenę

  Przemysłowa wiertnica diamentowa idealna do wiercenia w betonie, żelbecie i kamieniu naturalnym. Przydatna jest w branży hydraulicznej, a także podczas montowania systemów klimatyzacji i wentylacji. W tym przypadku konieczność seryjnego wykonywania przewiertów ma ogromne znaczenie. Moc urządzenia to aż 2800W. Pracuje ono na sucho i mokro jednocześnie. Oferuje obroty na poziomie 700 obrotów na minutę. W skład zestawu podstawowego wchodzi statyw razem z napędem.

 3. Wiertnica do betonu Wabrotech WT202 na statywie WT45S

  Wiertnica do betonu Wabrotech WT202 na statywie WT45S
  Wiertnica do betonu Wabrotech WT202, połączona ze statywem WT45S, to wydajne i niezawodne narzędzie dla profesjonalistów. Urządzenie posiada silnik o mocy 2300 Watt, zapewniając efektywne wiercenie w różnorodnych materiałach. Zakres średnic otworów od 22 do 202 mm umożliwia szerokie zastosowanie, a konstrukcja kasetonowa gwarantuje równomierne rozłożenie puchu. Statyw z pochyłem 45° pozwala na precyzyjne wiercenie pod różnymi kątami. Dodatkowe zabezpieczenia, jak sprzęgło mechaniczne i wyłącznik przeciążeniowy, zwiększają bezpieczeństwo pracy. Wiertnica Wabrotech WT202, dzięki swojej solidności i wszechstronności, jest idealnym wyborem dla fachowców.
  Sprawdź aktualną cenę

 4. Msw Wiertnica Do Betonu 150 Mm 2000 W Ddm150 (MSWDDM150)

  Msw Wiertnica Do Betonu 150 Mm 2000 W Ddm150 (MSWDDM150)
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze wiertnica do betonu przeznaczona do rdzeniowego wiercenia w twardych materiałach budowlanych. Współpracuje z różnego rodzaju wiertłami diamentowymi. Ma silnik o mocy 2000W. Dlatego jest to urządzenie bardzo wydajne, które pozwala na wykonywanie otworów o średnicy 150 mm i głębokości 700 mm. Sprzęt wyposażony jest w sprzęgło przeciążeniowe. Dodatkowo użyć można stojaka. To wiertnica przeznaczona dla profesjonalistów.

 5. Melver Wiertnica Do Betonu Mv 155C Zestaw 3 (MV155CIII)

  Melver Wiertnica Do Betonu Mv 155C Zestaw 3 (MV155CIII)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna wiertnica do wiercenia diamentowego na mokro i na sucho – z ręki bądź statywu. To wysokiej klasy sprzęt oferujący wiercenie rdzeniowe ze statywu pod kątem do 70 stopni. Posiada zbiornik ciśnieniowy o pojemności 11 litrów oraz pierścień do  odsysania pyłu oraz wody. Statyw znacznie zmniejsza wysiłek zachodzący w czasie odwiertów. Zapewnia bardzo dokładny posuw wiertła. Na uwagę zasługuje zastosowany w tym przypadku silnik o mocy 1800W.

Jaką wiertnicę kupić?

Wiertnica to urządzenie nieocenione, gdy zachodzi konieczność wiercenia w betonie czy kamieniu naturalnym. Sprzęt ten jest wydajny i funkcjonalny. Na jaki model warto się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie wiertnicy do betonu?

 • Średnica wykonywanych otworów – każda wiertnica ma inne zakresy średnic wykonywanych otworów. Duże znaczenie ma tutaj prędkość obrotowa wiertła. Zastosowanie mniejszych prędkości oraz większych wierteł jest odpowiednie do wykonywania otworów o dużej  średnicy. Są także urządzenia, których tryb pracy silnika dopasowany jest do różnych prędkości obrotowych. Taka wiertnica jest w stanie wykonywać otwory różnej wielkości.
 • Parametry silnika – tryb pracy silnika decyduje o wielkości wykonywanych otworów, a także o przeznaczeniu do pracy z danymi materiałami. Najtwardsze rodzaje betonu wymagają oczywiście silników o sporej mocy. Przekłada się to na dobry efekt pracy i niewielką eksploatację urządzenia.
 • Dostosowanie do pracy na mokro – zastosowanie wody w czasie wiercenia jest często konieczne podczas wykonywania otworów w materiałach o niskiej absorpcji cieczy np. w  zbrojonym betonie. Decydując się na zakup wiertnicy do takiego materiału, warto sprawdzić, czy jest ona odpowiednia do pracy na mokro.
 • Zasilanie – wyróżnia się wiertnice do betonu z napędem elektrycznym, hydraulicznym oraz pneumatycznym. Wiertnice elektryczne są najprostszym rozwiązaniem. Wymagają bowiem jedynie podłączenia do gniazdka 230 lub 400 V. Czasem konieczny jest też zakup agregatu o wysokiej częstotliwościowi. W przypadku wiertnic z napędem hydraulicznym, konieczny jest z kolei agregat hydrauliczny. Wiertnice hydrauliczne mają sporą moc i są wydajne. Sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach. Wiertnice pneumatyczne są wykorzystywane tam, gdzie nie można użyć innego sprzętu. Są poręczne i pracują bez problemu w miejscach wilgotnych. Najpopularniejsze są jednak wiertnice elektryczne.
 • Statyw – to bardzo ważny element w przypadku wiertnic do betonu. Nie trzeba dzięki niemu wykonywać nawiertów z ręki. Praca staje się bardziej stabilna i wygodniejsza. Statyw odpowiada za prawidłowy docisk w czasie wiercenia. Oczywiści musi być on kompatybilny z daną wiertnicą. Statywy mogą być standardowe lub rozporowe. Pierwsze są przeznaczone do pracy na mniejszych maszynach. Statywy rozporowe pozwalają na wiercenie większych otworów.

Czy warto kupić dobrą wiertnicę?

Firmy budowlane w czasie rożnego rodzaju prac instalatorskich i remontowych stają się problemem związanym z przewiertami. Wysokiej klasy wiertnica jest w stanie poradzić sobie z przewierceniem grubych ścian, elewacji, posadzek, struktur gresowych i  marmurowych, a  także stropów. Zwykła wiertarka to za mało, gdy pojawia się tak twardy materiał jak beton zbrojony. Wówczas trzeba sięgnąć po dobrą wiertnicę do betonu. To sprzęt wydajny, szybki i bezpieczny.

Wiertnice do betonu współpracują zazwyczaj z wiertłami diamentowymi o średnicy od 5 do nawet 1500 mm. Różnią się także zastosowanym napędem. Modele słabsze mają moc około 1200W  i są przeznaczone do wykonywania mniejszych otworów. Są jednak i wiertnice z silnikiem o mocy 7500W. Z parametrami silnika związana jest także wielkość oraz masa urządzenia. Małe wiertnice użytkować można ręcznie, ale to modele największe są przeznaczone do naprawdę intensywnej pracy. Montowane są na specjalnych stojakach. Pewne różnice zachodzą także w przypadku prędkości obrotowej, którą zazwyczaj można regulować.

Popularni producenci wiertnic

 • Yato
 • Milwaukee

Podsumowanie rankingu wiertnic

Wiertnice to betonu to elektronarzędzia, które w pracy budowlańca są wręcz niezbędne. Bez nich w zasadzie niemożliwe jest sprawne wykonywanie precyzyjnych otworów w betonie czy kamieniu naturalnym. Do wyboru są wiertnice hydrauliczne, pneumatyczne oraz elektryczne. Te ostatnie cieszą się na rynku obecnie największą popularnością. Nasz ranking wiertnic z pewnością nieco pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Podczas jego tworzenia braliśmy oczywiście pod uwagę opinie internautów na ten temat. Zapraszamy więc do lektury.