Zabawka do piaskownicy to zabawka wykorzystywana podczas zabawy w piasku. Dzieci za bawieniem się w piaskownicy wręcz przepadają i nic w tym dziwnego. Nie jest to wcale niehigieniczne jak sądzi wiele osób. W piaskownicy maluchy przede wszystkim się socjalizują. Nawiązują kontakty z innymi dziećmi i spędzają razem z nimi czas. Poprzez zabawę w piasku rozwijają swoje zdolności ruchowe i kreatywność. Uczą się współpracować z innymi.

Ranking zabawek do piaskownicy

 1. Zabawka do piaskownicy Wader Komplet Letni Wielki

  Zabawka do piaskownicy Wader Komplet Letni Wielki
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości komplet zabawek do piasku z serii na lato. Składa się z łopatki, grabek, czterech foremek (drzewko, lokomotywa, domek i wywrotka), sitka, wiaderka, konewki oraz młynka do piasku. Całość utrzymana jest w intensywnej kolorystyce, za którą dzieci wręcz przepadają. Zabawki wykonane są z materiałów wytrzymałych, nietoksycznych i bezpiecznych dla najmłodszych. Są one odporne na różne warunki atmosferyczne.

 2. Zabawka B.Toys Młynek wodny do zabawy w piasku i wodzie

  Zabawka B.Toys Młynek wodny do zabawy w piasku i wodzie
  Sprawdź aktualną cenę

  Kolorowy młynek wodny do zabawy w piasku i w wodzie. Sprawdzi się podczas pobytu na plaży czy zabawy w basenie lub wannie. Na uwagę zasługuje jego ciekawa konstrukcja kaskadowa. Posiada górny zbiornik w formie korony palmy, koła młyńskie, przechylający się na boki pojemnik w formie arbuza czy kubeczek w postaci tukana z dużym dziobem. Młyn wodny uzupełnić można w bardzo łatwy sposób w pojazdy do piasku, a wiec mini koparkę i mini wywrotkę. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia.

 3. Quut Zestaw Raki Łopatka I Grabki Vintage Blue + Mighty Orange

  Quut Zestaw Raki Łopatka I Grabki Vintage Blue + Mighty Orange
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymałe zabawki plażowe, które użytkować można przez wiele sezonów. Są odpowiednie do zabawy w wodzie i na piasku. Zachęcają dzieci do rozwijania wyobraźni i sprzyjają twórczej zabawie. W skład zestawu wchodzą łopatka i grabki. Łopatka może też służyć jako lejek. Całość jest kompaktowo składana i nie zajmuje zbyt wiele miejsca w torbie czy reklamówce. Produkt posiada deklarację zgodności CE.

 4. Zabawka do piaskownicy Quut Foremki Pira Do Budowy Piramid

  Zabawka do piaskownicy Quut Foremki Pira Do Budowy Piramid
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczony dla dzieci zestaw foremek o efektownym designie i ciekawej kolorystyce. Składa się z trzech wysokich brył, które mają różne barwy i wielkość. Produkt zainspirowany został profesjonalnymi narzędziami służącymi do budowania z piasku. Przy pomocy foremek zbudować można nawet małą piramidę. Zabawki pobudzają kreatywność, a przy tym są wytrzymałe i bardzo trwałe. Nie sprawiają problemu w zakresie utrzymania w czystości.

 5. Zabawka Scrunch Zwijane Wiaderko Silikonowe Błękitne Scrunch-Bucket

  Zabawka Scrunch Zwijane Wiaderko Silikonowe Błękitne Scrunch-Bucket
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne wiaderko silikonowe, które jest lekkie i elastyczne. Można je bez problemu zwinąć i schować nawet w kieszeni. Jest więc idealnym wyborem na wycieczki na plażę czy plac zabaw. Produkt waży zaledwie 210 gramów. Wykonany jest z silikonu przeznaczonego do produkcji opakowań produktów spożywczych. Cały czas zachowuje swój pierwotny kształt. To wiaderko wytrzymałe i odporne na wysokie oraz niskie temperatury. Jego pojemność to 1,5l. Jest dedykowane dla dzieci powyżej 1. roku życia.

Jakie zabawki do piaskownicy kupić?

Dzieci wręcz kochają zabawę w piasku. Uwielbiają chodzić na plac zabaw czy plażę i budować różnego rodzaju budowle z piasku. Do tego potrzebne są im jednak odpowiednie zabawki. Czym należy sugerować się przy ich zakupie?

 • Wiek dziecka – najmłodsze maluchy powinny dostawać najprostsze zabawki, najlepiej kolorowe i spore rozmiarowo. Wówczas nie ma ryzyka ich zgubienia. Dodatkowo małe dziecko nie da rady połknąć dużych elementów w czasie zabawy. Starszym dzieciom można zakupić zabawki bardziej skomplikowane. Generalnie warto podczas zakupów kierować się oznaczeniami samych producentów zabawek do piaskownicy.
 • Wytrzymałość – zabawki do piaskownicy powinny być wykonane z materiału wysokiej jakości, który zapewni im długotrwałą eksploatację. Unikać należy produktów kiepskiej jakości od nieznanych producentów, które nie posiadają znaku zgodności CE. Najważniejsze bowiem zawsze powinno być bezpieczeństwo dziecka.
 • Płeć dziecka – ma ona znaczenie, chociaż warto w tej kwestii brać pod uwagę przede wszystkim indywidualne zainteresowania dziecka. Nie należy zabraniać chłopcu zabawy różowym wiaderkiem czy dziewczynce koparką.
 • Kolorystyka – zabawki do piaskownicy dostępne są w sprzedaży w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru. Zazwyczaj są to barwy jasne lub intensywne. Często wykorzystywane są motywy bajkowe, za którymi dzieci wręcz przepadają. Wybór na rynku jest ogromny, a więc bez problemu zakupić można zabawki w ulubionym kolorze malucha czy nawiązujące do jego ulubionej bajki.

Czy warto kupić zabawki do piasku?

Nie da się ukryć, że zabawa w piasku ma bardzo pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka. Piaskownica to miejsce kreatywnej zabawy, która rozwija wyobraźnię. Już sam piasek jest świetną zabawką. Przy jego pomocy budować można różnorodne konstrukcje. Rozwija to kreatywność, a przy okazji także i sprawność manualną. Maluch ćwiczy wówczas motorykę swojego ciała. Poznaje obce dla siebie faktury zarówno za pomocą rączek, jak i stópek. Dzieci po piasku często chodzą boso, co pobudza receptory do pracy i skutecznie kształtuje zmysł dotyku. Piasek naprawdę daje duże możliwości zabawy dla dzieci w różnym wieku.

Zabawa w piaskownicy stymuluje rozwój fizyczny. To świetne ćwiczenia motoryki ciała. Dziecko, które kopie w piasku, przesiewa go, pobudza do pracy swój układ mięśniowy. Poprzez bawienie się piaskiem maluch pobudza receptory oraz kształtuje zmysł dotyku. Poznaje różne faktury. Rozwija się jego kreatywność i wyobraźnia. Możliwości zabawy w piasku są naprawdę niemal nieograniczone. Dlatego dzieciom warto kupować kolorowe zabawki o różnorodnym kształcie, które będą dla nich inspirujące i interesujące.

Dobrze jest mieć w domu zabawki do piasku, nawet te najprostsze, a więc foremki, łopatki, grabki czy wiaderka. Maluchy bowiem uczą się właśnie poprzez zabawę. Niestety nie zawsze zdają sobie z tego sprawę rodzice. Dzieci w piaskownicy uczą się niemal wszystkiego, czasem i matematyki. Zaczynają rozumieć czym jest ciężar czy gęstość itd.

Popularni producenci zabawek do piasku

Sklepy warte uwagi