Telewizor OLED to jeden z nowocześniejszych rodzajów telewizorów na rynku. OLED jest po prostu klasą wyświetlaczy, w przypadku których wykorzystywane są diody ledowe tworzone ze związków organicznych. Stąd obecność w nazwie OLED litery O. Telewizor OLED nie wymaga dodatkowego podświetlenia, światło wydziela bowiem samodzielnie. Tym samym może zaoferować użytkownikom w zasadzie nieskończony kontrast, co przekłada się na wierne i żywe kolory oraz głęboką czerń.

Ranking telewizorów OLED

W naszym rankingu opisaliśmy modele w rozmiarach 55″, lecz ranking jest uniwersalny i należy zwrócić uwagę nie na rozmiar, lecz na typ modelu. Przykładowo jeśli chcesz dokonać zakupu lidera naszego rankingu: Philips 55OLED903, lecz zdecydujesz się na rozmiar 65″ należy wpisać w wyszukiwarkę Philips 65OLED903. Wszędzie poniżej gdzie występuje cyfra „55” producent zaznacza ilość cali.

 1. Telewizor Philips 55OLED903
  Telewizor Philips 55OLED903
  Sprawdź najniższą cenę

  Liczący 55 cali telewizor OLED z procesorem obrazu P5 oraz dźwiękiem Bowers&Wilkins. Dzięki technologii Ambilight jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo wysoka. Procesor drugiej generacji P5 Perfect Picture z innowacyjną technologią Perfect Natural Reality sprawia, że obraz na ekranie wygląda jak żywy, a ruch jest niesamowicie płynny. Ponadto urządzenie oferuje użytkownikom rozdzielczość 4K i technologię HDR. Sterować nim można za pomocą głosu za sprawą Google Assistant.
 2. Telewizor LG OLED55C9
  Telewizor LG OLED55C9
  Sprawdź najniższą cenę
  Telewizor OLED z procesorem drugiej generacji α9 z algorytmem AI. Za sprawą technologii Ai ThinQ można wiele czynności w tym przypadku wykonać za pomocą poleceń głosowych. Na uwagę zasługuje ponadto technologia HDR oraz Dolby Vision i Atmos. LG Cinema HDR 4K idealnie odwzorowuje obraz na ekranie, gdyż obsługuje większość formatów HDR. Telewizor dodatkowo posiada funkcjonalny organizer na kable i przewody, co pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu porządku.
 3. Telewizor Sony Bravia OLED KD-55AF8
  Telewizor Sony Bravia OLED KD-55AF8
  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesny telewizor OLED z procesorem X1 Extreme, który zapewnia wyjątkowy kontrast obrazu. Wszystko to, co jest wyświetlanie na ekranie jest skalowane do jakości bliskiej 4K HDR. Technologia Acoustic Surface sprawia, że dźwięk dochodzi do użytkownika z całego ekranu, co przekłada się na wyjątkowe odczucia. Wyświetlacze TRILUMINOS Display zapewniają idealne odwzorowanie kolorów. Telewizor oczywiście obsługuje platformę Android TV, pozwalając na komunikowanie się z aplikacjami poprzez polecenia głosowe.
 4. Telewizor LG OLED55E8
  Telewizor LG OLED55E8
  Sprawdź najniższą cenę

  Telewizor OLED ze sztuczną inteligencją AI ThinkQ. Dzięki niej można kontrolować urządzenie, wyszukiwać treści czy sterować ustawieniami za pomocą poleceń głosowych wydawanych w języku polskim. Technologia Cinema HDR wspiera większość rozwiązań HDR. Przekłada się to na wysoką jakość wyświetlanego obrazu. Do dyspozycji użytkownika są Dolby Vision, HDR10 Pro, Advanced HDR by Technicolor czy HLG Pro. Całość uzupełnia dźwięk na najwyższym poziomie za sprawą Dolby Atmos.
 5. Telewizor Panasonic TX-55FZ800E
  Telewizor Panasonic TX-55FZ800E
  Sprawdź najniższą cenę

  Telewizor OLED z procesorem wideo Studio Colour HCX stworzonym we współpracy z ekspertami z Hollywood. Urządzenie doskonale odwzorowuje barwy i pokazuje głęboką czerń. Wszystko to za sprawą systemu świecącego sterującego osobno każdym z 8 milionów pikseli. Telewizor obsługuje wiele formatów HDR m.in. Hybrid Log Gamma czy HDR10. Oferuje specjalne tryby wyświetlania w zależności od wybranych treści np. Sport czy Gra. Urządzenie obsługiwane może być głosem dzięki usługom Google Assistant czy Amazon Alexa.

Jaki telewizor OLED kupić?

Technologia OLED znana jest od niemal 20 lat, ale dopiero stosunkowo niedawno wykorzystywana jest przy produkcji telewizorów. Mimo stosunkowo wysokiej ceny urządzenia tego rodzaju cieszą się dużą popularnością, bo oferują głęboką czerń oraz żywe i wierne kolory. Czym zatem należy się kierować podczas ich zakupu?

 • Rozdzielczość – do wyboru są trzy podstawowe technologie wyświetlania obrazu: HD Ready, Full HD oraz 4K. W przypadku telewizorów OLED lepiej zrezygnować z rozdzielczości HD Ready. Takie urządzenia powoli odchodzą do lamusa. Najwyższą jakość obrazu oferuje obecnie technologia 4K. Zapewnia ona niemal dwa razy lepszą rozdzielczość niż Full HD. Jednak poza serwisami VOD mało programów nadaje w takiej rozdzielczości.
 • Przekątna ekranu – tutaj sporo zależy od warunków przestrzennych. Większy telewizor potrzebuje bowiem większej odległości od widza. Tym samym optymalny rozmiar przekątnej powinien wynosić 1/3 długości odcinka między ekranem a kanapą czy sofą. Oczywiście, im większy jest telewizor, tym większa jest również i jego cena.
 • Odświeżanie obrazu – im ekran odświeża się częściej, tym wyświetla na sekundę więcej klatek. Przekłada się to na lepszą płynność ruchu i mniejszy efekt smużenia. Dzisiaj podstawą są matryce 60 Hz, ale w przypadku telewizorów OLED stosuje się już standardowo 100 lub 120 Hz odświeżanie. Najlepsze odbiorniki oferują odświeżanie na poziomie 600 Hz.
 • Technologie – warto też zwrócić uwagę na technologie, które zwiększają funkcjonalność telewizora. Jedna z nich to HDR –  High Dynamic Range. Pozwala ona na uzyskanie doskonałej płynności obrazu. Takie urządzenia są odpowiednie dla fanów gier video. Innym rodzajem technologii jest Ambilight. W tym przypadku diody zlokalizowane z tyłu telewizora podświetlają przestrzeń za nim, a sam obraz wydaje się być szerszy niż w rzeczywistości. Diody dostosowują się do treści prezentowanych na ekranie, zwiększając jakość obrazu. Quantum Dot z kolei pozwala na wyświetlanie większej palety barw, które są bardziej nasycone.

Czy warto kupić telewizor OLED?

Telewizory OLED stają się z roku na rok coraz popularniejsze i nic w tym dziwnego. Podstawowym argumentem przemawiającym za zakupem takiego urządzenia jest doskonała jakość wyświetlanego obrazu. Obecnie żadna inna technologia nie oferuje obrazu o takim kontraście czy czerni. Do tego dochodzą bardzo szerokie kąty widzenia. Pod tym względem telewizory OLED nie mają sobie na rynku równych.

Dodatkowo należy pamiętać o świetnym odwzorowaniu szerokiej palety kolorów. Dobrze w przypadku telewizorów OLED wypada także efekt HDR. Eksperci są zdania, że urządzenia tego rodzaju pozwalają poczuć się w warunkach domowych jak w kinie. Oferują bowiem obraz tak wysokiej jakości i to niezależnie od tego, co się ogląda – filmy, seriale czy wydarzenia sportowe. Telewizory OLED są bardzo uniwersalne. Są odpowiednie dla fanów sportu, kina czy gier komputerowych. Stanowią propozycję skierowaną przede wszystkim do najbardziej wymagających widzów.

Popularni producenci telewizorów OLED

Sklepy z telewizorami OLED warte uwagi