Twister to niepozorne urządzenie służące głównie do ćwiczenia mięśni brzucha, ud i pośladków. Składa się z obrotowego talerza poruszającego się za sprawą ruchu mięśni. Czasem spotkać się też można z twisterami z drążkami lub specjalnymi linkami. Twistery są zazwyczaj niewielkie i lekkie. Dlatego nie ma najmniejszego problemu z ich przechowywaniem czy transportowaniem. Są wykorzystywane nie tylko na siłowniach, ale i w wielu domach. Działają dzięki sile ludzkich mięśni.

Ranking twisterów

Pytanie jaki twister kupić powinna zadać sobie osoba, której zależy na regularnej aktywności fizycznej bez wychodzenia z domu. Jest to bowiem urządzenie lekkie i niewielkie rozmiarowo, które sprawdzi się nawet w bardzo małej kawalerce. Pozwala na ćwiczenie mięśni brzucha, pośladków czy ud i to w niezbyt skomplikowany sposób. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno pomocy będzie nasz ranking twisterów.

 1. Twister Insportline Z Magnesami, Licznikiem I Linkami

  Twister Insportline Z Magnesami, Licznikiem I Linkami
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny twister z magnesami, licznikiem i linkami. To nowoczesne urządzenie o wysokiej stabilności. Skutecznie likwiduje napięcie mięśniowe i pomaga zwalczyć stres. Wykonane jest w całości z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jego ładowność wynosi 120 kilogramów. Doskonale nadaje się do ćwiczeń aerobowych i balansujących. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w tym przypadku wyświetlacza LCD i cyfrowego licznika.

 2. Body Sculpture Dysk Balansujący

  Body Sculpture Dysk Balansujący
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości dysk balansujący o dużej powierzchni – jego średnica to aż 40 cm. Jest to produkt niezastąpiony w przypadku wielu rodzajów ćwiczeń. Sprawdza się u osób w różnym wieku. Twister przeznaczony jest do użytku domowego. Producent udziela na niego dwuletniej gwarancji. Dysk umożliwia ćwiczenie różnych partii ciała i pozwala na wysmuklenie całej sylwetki.

 3. Twister Zipro Obrotowy Z Linkami Do Ćwiczeń

  Twister Zipro Obrotowy Z Linkami Do Ćwiczeń
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny twister obrotowy z linkami, który pozwala na ćwiczenie różnych partii ciała. Wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i poprawia krążenie krwi. Wystarczy już kwadrans dziennie, aby szybko odczuć efekty działania twistera. Bąbelkowa powierzchnia sprzętu zawiera magnesy, co zapewnia stopom przyjemny masaż. Magnesy znajdują się w miejscach wrażliwych. Średnica urządzenia to 28 cm.

 4. Spokey Wild Twist Iv

  Spokey Wild Twist Iv
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo prosty w użyciu twister, który pozwala na wzmocnienie mięśni brzucha i wypracowanie ładnej sylwetki. To urządzenie niewielkich rozmiarów, które jest dodatkowo lekkie. Dlatego nie ma problemu z jego przechowywaniem czy transportowaniem z miejsca na miejsce. Atutem omawianego modelu jest specjalna struktura antypoślizgowa wpływająca na bezpieczeństwo ćwiczeń. Twister posiada także wypustki masujące, które są anatomicznie dopasowane do stóp.

 5. Twister Hms Krążek Obrotowy

  Twister Hms Krążek Obrotowy
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny twister obrotowy z wbudowanym masażerem. To produkt wysokiej jakości, który doskonale sprawdza się w warunkach domowych. Regularni trening pozwala na wymodelowanie sylwetki. Jego powierzchnia pokryta jest specjalnymi wypustkami i wyposażona w magnesy oddziałujące na receptory stóp, co usprawnia pracę układu krążenia. Na uwagę zasługuje także bardzo stabilna konstrukcja. Producent na sprzęt udziela dwóch lat gwarancji.

Jaki twister kupić?

Twister to niewielkie urządzenie do ćwiczeń, które jeszcze nie cieszy się zbyt dużą popularnością na rynku, a szkoda. Jest proste w użyciu i pozwala wymodelować całą sylwetkę. Na jaki sprzęt warto się w tym przypadku zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie twistera?

 • Materiał – to element, który ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Dobrej jakości twister musi być wykonany z materiałów wytrzymałych, które są w stanie wytrzymać ogromną intensywność ćwiczeń. Warto postawić model z podstawą, która pokryta jest materiałem antypoślizgowym. Poprawia on stabilność użytkownika i zapobiega poślizgnięciom. Zazwyczaj wykorzystuje się tutaj gumę lub kauczuk.
 • Nośność – jest to bardzo ważne przede wszystkim w przypadku większych, cięższych użytkowników. Minimalna wartość powinna wynosić 100 kilogramów. Wydaje się to dużo, ale warto pamiętać o tym, że wysokiej jakości urządzenia do ćwiczeń muszą być naprawdę wytrzymałe. Są też na rynku twistery o większej nośności. Zazwyczaj są nieco droższe, ale nie jest to norma.
 • Średnica – warto zastanowić się, czy dany twister wykorzystywać będą kobiety, a może i mężczyźni. Płyta do ćwiczeń musi być na tyle duża, aby zmieściły się na niej stopy danej osoby. Trzeba w rym przypadku pod uwagę wziąć wzrost użytkownika czy jego płeć. Średnica twistera na ogół liczy od 20 do 30 cm. Jednak za najbardziej uniwersalne uchodzą modele ze średnicą 40 cm.
 • Rodzaj – najprostszym rozwiązaniem są klasyczne twistery bez linek i wypustek. Są to urządzenia tanie, które służą przede wszystkim do wysmuklania talii oraz pracy nad mięśniami skośnymi brzucha. Nieco bardziej rozbudowaną propozycją są twistery z linkami, które dodatkowo umożliwiają ćwiczenie ramion. Twistery z wypustkami sprawiają, że stopy są dodatkowo masowane. Dla profesjonalistów przeznaczone są z kolei twistery z drążkami i uchwytami. Spotkać je często można w klubach fitness. Są one dość duże i ciężkie.
 • Elementy dodatkowe – niektóre nowoczesne twistery posiadają np. licznik czasu i kalorii czy licznik obrotów.

Czy warto kupić twister?

Twister to urządzenie do ćwiczeń, którego podstawowym zadaniem jest wysmuklenie sylwetki i poprawa równowagi. Aktywuje on różne partie mięśni. Sprawdza się w przypadku osób, którym zależy na utrzymaniu sprawności i wyszczupleniu talii. Po twister mogą też sięgnąć osoby starsze czy w trakcje rehabilitacji. Ćwiczone są tutaj bowiem stabilizujące całe ciało mięśnie grzbietu. Podobnie jest z mieniami brzucha, pośladków czy dolnej części brzucha.

Ćwiczenia na twisterze pozwalają spalić nieco kalorii. Przy okazji poprawiają siłę i wytrzymałość wielu partii ciała. Wzmocnienie mięśni grzbietu zmniejsza ryzyko urazów kręgosłupa. To dla wielu osób, które pracują na co dzień w niezdrowej pozycji ma ogromne znaczenie. Twister z powodzeniem wykorzystać można do uzyskania smukłej, ładnej sylwetki.  Regularny, rotacyjny ruch ciała powoduje zmniejszenie obwodu talii. To u kobiet oznacza bardziej łaski brzuch.

Czy twister to urządzenie idealne? Na pewno doskonale sprawdza się w przypadku wielu osób. Przychodzi z pomocą w walce z nadprogramowymi kilogramami czy pozwala na wyszczuplenie talii. Jednak nie jest to sprzęt ukierunkowany w 100% na mięśnie brzucha. Dodatkowo podczas ćwiczeń na twisterze warto wykorzystać dodatkowe obciążniki na ręce, aby pracowały również bicepsy i tricepsy.

Popularni producenci twisterów

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu twisterów

Twister to świetne urządzenie do ćwiczeń, które może się stać elementem niewielkiej, domowej siłowni. Sprawdza się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Przede wszystkim pozwala na wysmuklenie talii i wzmocnienie wielu partii mięśni. Jest nieoceniony w walce z nadprogramowymi kilogramami. Często twister polecany jest także osobom starszym czy ludziom w czasie rehabilitacji. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno nieco pomoże przygotowany przez nas ranking twisterów.