Odmrażacz do szyb to specjalny środek chemiczny, który pozwala na szybkie i bezproblemowe odmrożenie szyb czy lusterka samochodowego. Wystarczy spryskać nim szybę, chwilę poczekać i usunąć lód za pomocą ściągaczki lub wycieraczek samochodowych. Odmrażacz zapobiega zarysowywaniu szyb, które może powodować standardowa skrobaczka. Nie dochodzi wówczas do żadnych uszkodzeń wycieraczek czy uszczelek. To produkt, który warto mieć w aucie zimą.

Najlepszy odmrażacz do szyb – ranking

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki odmrażacz do szyb kupić. Okazuje się bowiem, że na rynku jest cała gama tego typu preparatów. Jak więc znaleźć ten najlepszy? Pomoże w tym na pewno nasz kompleksowy ranking odmrażaczy do szyb. Podczas jego tworzenia kierowaliśmy się w dużej mierze opiniami internautów na ten temat. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem produktów.

 1. Odmrażacz do szyb Sonax 500Ml
  Odmrażacz do szyb Sonax 500Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo skuteczny odmrażacz do szyb samochodowych, który błyskawicznie usuwa lód i szron, a przy tym chroni przed ponownym oblodzeniem szyby. Zapewnia w zimie naprawdę dobrą widoczność. Jest to produkt skuteczny w działaniu. Dlatego nie trzeba już sięgać po skrobaczkę, która szyby może niestety rysować. Za sprawą odmrażacza usuwanie lodu z szyb staje się o wiele prostsze i przyjemniejsze. Produkt wykorzystać też można do odmrożenia wycieraczek. Zawiera glicerynę, która zapewnia gumie elastyczność.

 2. Odmrażacz do szyb K2 Alaska K607
  Odmrażacz do szyb K2 Alaska K607

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości odmrażacz do szyb renomowanej marki, który na rynku obecny jest od dobrych kilku lat. W kilka chwil skutecznie odmraża szyby, pozostawiając je gładkie i bez zarysowań. Zawarte w nim nanocząsteczki sprawiają, że po zastosowaniu produktu następnym razem można łatwiej usunąć z powierzchni szyby lód. Odmrażacz jest skuteczny nawet przy temperaturze rzędu -70 stopni Celsjusza. To preparat bezpieczny dla gumy, plastiku i lakieru.

 3. Odmrażacz do szyb i luster Plak Atas 750Ml
  Odmrażacz do szyb i luster Plak Atas 750Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajny w działaniu samochodowy odmrażacz do szyb i luster, który sprawdzi się także w przypadku piór wycieraczek. Oparty jest na składnikach w 100% bezpiecznych dla lakieru samochodowego, plastiku i gumy (wycieraczek, uszczelek). To produkt skuteczny nawet przy bardzo niskiej temperaturze powietrza. Ma specjalny atomizer – rozpylać go można jako mgiełkę lub w formie silnego, precyzyjnego strumienia. W jego składzie nie ma szkodliwego metanolu.

 4. Odmrażacz do szyb Atas Deg 500 ml
  Odmrażacz do szyb Atas Deg 500 ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Pozbawiony metanolu odmrażacz do szyb i wycieraczek samochodowych. Skutecznie usuwa z nich lód oraz zamarznięty śnieg. Przy okazji chroni przed ponownym zamarzaniem. To produkt bezpieczny dla gumy i lakieru samochodowego. Wykazuje dużą skuteczność nawet przy niskiej temperaturze otoczenia. Za sprawą zastosowania specjalnego atomizera można nanosić go w formie precyzyjnego strumienia lub mgiełki.

 5. Odmrażacz do szyb Shiny Garage D-Icer 500ml
  Odmrażacz do szyb Shiny Garage D-Icer 500ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w użyciu odmrażacz do szyb oparty na farmaceutycznej czystości alkoholu i wysokiej klasy składnikach aktywnych. Jest niezwykle skuteczny w działaniu i to nawet w niskiej temperaturze. Nie stanowi dla powłok żadnego zagrożenia i nie zamarza zaraz po użyciu na danej powierzchni. Na uwagę zasługuje szybkość jego działania. Pozostawia po sobie przyjemny, cytrynowy zapach.

Jaki odmrażacz do szyb kupić?

Odmrażacze do szyb to preparaty, po które kierowcy sięgają wraz z nadejściem zimy. Problemem są bowiem zamarzające szyby, zwłaszcza w przypadku samochodów, które nie są garażowane. Jaki preparat warto wybrać? Czym należy się kierować przy zakupie odmrażacza do szyb?

 • Skuteczność – tutaj sporo zależy od składu produktu. Domowe odmrażacze do szyb przygotowywane są z octu spożywczego, spirytusu salicylowego, płynu do mycia naczyń i wody. Oczywiście preparaty kupowane w sklepach skład mają inny. Mogą się np. składać z odwodnionego etanolu, który powoduje szybkie rozpuszczanie się lodu i szronu. Czasem stosowany jest też glikol, który chroni wycieraczki i uszczelki przed bardzo niskimi temperaturami. W każdym preparacie skład może być nieco inny.
 • Cechy dodatkowe – dość popularne są odmrażacze do szyb, które przy okazji chronią gumę i wycieraczki przed niekorzystnym wpływem niskiej temperatury. Innym rozwiązaniem są produkty skuteczne w działaniu nawet przy temperaturze do -70 stopni Celsjusza. Kolejne preparaty wyróżniają się ładnym zapachem. Każdy powinien przy wyborze kierować się tym, co ma dla niego kluczowe znaczenie. W zasadzie omawiane cechy to właściwości dodatkowe odmrażaczy. Najważniejsze jest przecież to, aby skutecznie usuwały z szyb lód i śnieg.
 • Sposób aplikacji – warto postawić na odmrażacz do szyb, który nie sprawia problemów w czasie aplikacji. W przypadku popularnych atomizerów sprawa jest bardzo prosta. Produkt aplikuje się na szybę w formie mgiełki i chwilę odczekuje. Później wystarczy szybę przetrzeć i gotowe. Inaczej jest przy odmrażaczach przechowywanych w większych bańkach. Te największe ważyć mogą kilka kilogramów, a przecież jednorazowo nie używa się ich w dużej ilości. Najlepsze odmrażacze na rynku mają ergonomiczne uchwyty.

Czy warto kupić odmrażacz do szyb?

Nie da się ukryć, że w warunkach silnego zlodowacenia i mrozu użycie odmrażacza to najszybszy sposób na odmrożenie szyb. Wchodzące w skład tego typu preparatu związki chemiczne są w stanie skutecznie rozpuścić nawet twarde kryształki lodu. W praktyce szyba może być czysta w ciągu zaledwie kilku sekund. Dodatkowo można proces przyspieszyć, uruchamiając na przedniej szybie wycieraczki. Warto się też posiłkować szmatką lub myjką.

Co ciekawe, odmrażacz samochodowy warto trzymać nie w aucie, ale w domu. Nie powinien on bowiem być przechowywany w bardzo niskiej temperaturze. Zresztą w mroźne dni może być nawet problem z otworzeniem samochodu, wtedy dostanie się do odmrażacza także jest utrudnione.

Dlaczego odmrażacz do szyb to lepsze rozwiązanie niż popularna skrobaczka? Wynika to z punktu widzenia bezpieczeństwa powierzchni szyb. Skrobanie szronu przy pomocy skrobaczki może doprowadzić do porysowania szklanej szyby czy lusterek. Tego oczywiście nikt nie chce.

Odmrażacze do szyb zazwyczaj w sprzedaży dostępne są w dwóch różnych wariantach do wyboru – atomizera i sprayu. Każdy ma swoje wady i zalety. Różnią się one sposobem aplikowania substancji. Odmrażacze w sprayu są skutecznie, ale niekiedy mało precyzyjne. Jeśli jest wiatr, rozpylona ciecz niekoniecznie trafia wprost na szybę. Dodatkowym minusem tego rozwiązania jest spadek ciśnienia sprężonego gazu zawartego w butelce. To utrudnia użytkowanie preparatu. Dlatego lepszym rozwiązaniem są odmrażacze w formie atomizera.

Popularni producenci odmrażaczy do szyb

 1. Sonax
 2. K2

Podsumowanie odmrażaczy do szyb

Odmrażacze do szyb to preparaty doskonale znane wszystkim kierowcom. Okazują się być nieocenione w okresie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Wtedy z ich pomocą można szybko usunąć z szyb i lusterek lód oraz szron. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking odmrażaczy do szyb stworzony na podstawie opinii internautów.