Rankingi 9 RTV 9 Słuchawki 9 Ranking słuchawek przewodowych nausznych 2023
Słuchawki przewodowe nauszne to słuchawki o mniejszych poduszkach niż modele wokółuszne, które spoczywają bezpośrednio na małżowinie usznej, a  nie w jej otoczeniu. Wpływa to mocno na komfort ich użytkowania. Są to słuchawki, które działają w sposób przewodowy. Sprawdzają się świetnie w przypadku tabletu, smartfona czy laptopa. Czasami wyposażone są w mikrofon do rozmów. Zapewniają one lepsze brzmienie niż  małe słuchawki douszne czy dokanałowe.

Ranking słuchawek przewodowych nausznych

  1. Słuchawki przewodowe nauszne Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm

    Słuchawki przewodowe nauszne Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej jakości profesjonalne słuchawki dynamiczne przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdzają się w przypadku zastosowań profesjonalnych oraz audiofilskich. Zapewniają naturalny, zrównoważony dźwięk. System bass-reflex i przejrzystość pasma środkowego to podstawowe atuty słuchawek. Posiadają one także miękkie poduszki.

  2. Słuchawki Marshall Major III

    Słuchawki Marshall Major III
    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesne słuchawki nauszne z innowacyjnymi przetwornikami, które gwarantują osiąganie głębokiego basu i minimalizują odkształcenia. Za sprawą szerokiego pasma przenoszenia 20 Hz – 22 kHz słyszalne są wszystkie detale muzyki. To słuchawki ze składaną obudową, które świetnie sprawdzają się w czasie podróży. Posiadają odpinany kabel wyposażony w mikrofon.

  3. Creative Labs Aurvana Live! (51EF0060AA002)

    Creative Labs Aurvana Live! (51EF0060AA002)
    Sprawdź aktualną cenę

    Profesjonalne słuchawki przewodowe nauszne z kompozytowymi membranami z biocelulozy i neodymowymi magnesami przetworników. Zapewniają wyjątkowo czyste brzmienie tonów wysokich i doskonałą reprodukcję dźwięków. Są starannie wyprofilowane i wyposażone w miękkie poduszki, które skutecznie izolują od zewnętrznych hałasów. Nie powodują dyskomfortu nawet przy wielu godzinach użytkowania. Posiadają przewód z miedzi beztlenowej z wtykiem pozłacanym.

  4. Słuchawki przewodowe nauszne AKG K72

    Słuchawki przewodowe nauszne AKG K72
    Sprawdź aktualną cenę

    Nauszne słuchawki zamknięte idealne w przypadku sal prób czy studiów projektowych. Zapewniają wysoką precyzję brzmieniową – bas jest czysty, a góra pozbawiona podbijania. Na uwagę zasługuje samoregulujący się pałąk nagłowny i lekka, ale jednocześnie wytrzymała konstrukcja. To produkt wytrzymały i wygodny w użytkowaniu nawet w przypadku kilkugodzinnych sesji. Kabel wyprowadzony jest w sposób jednostronny.

  5. Słuchawki JBL Tune 500

    Słuchawki JBL Tune 500
    Sprawdź aktualną cenę

    Doskonałej jakości słuchawki nauszne z przetwornikami JBL 32mm i uniwersalnym przyciskiem sterującym, który jest zgodny z większością smartfonów. To słuchawki lekkie i wygodne w użytkowaniu. To zasługa miękkich wkładek i wyścielanego pałąka. Pozwalają one na korzystanie z asystentów Google Now i Siri bez konieczności sięgania po urządzenie mobilne. Urządzenie dostępne jest w czterech różnych kolorach do wyboru. Posiada nieplączący się ,płaski przewód.

  6. Superlux HD-669

    Superlux HD-669
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej jakości zamknięte słuchawki monitorowe, które świetnie tłumią dźwięki zewnętrzne. Sprawdzają się w środowisku o dość wysokim poziomie hałasu. Posiadają dwa odpinane kable o długości 1 i 3 metrów. W skład zestawu wchodzi także specjalny klips,który chroni przed przypadkowym wysunięciem się wtyczek.

Jakie słuchawki przewodowe nauszne kupić?

Przewodowe słuchawki nauszne pozwalają na słuchanie muzyki, pracowanie w spokoju czy granie w ulubione gry komputerowe. Jak jednak znaleźć te najlepsze dla siebie? Na co trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę przy ich zakupie?

  • Długość przewodu – długi przewód niewątpliwie zapewnia swobodę podczas używania słuchawek przewodowych. Często posiada on mały panel sterujący, który pozwala na zmianę głośności czy wybranie innego utworu.
  • Bluetooth – tę funkcję mają przede wszystkim mniejsze, składane modele. W tym przypadku przewód można odłączyć i odtwarzać muzykę na swoim smartfonie. Wcześniej oczywiście trzeba połączyć się ze słuchawkami poprzez Bluetooth. Trzeba jednak sprawdzić jaką jego wersję dany model obsługuje. Starsze generacje niestety oferują raczej kiepską jakość przesyłanego dźwięku.
  • Pady – to poduszki, którymi obudowy są pokryte od środka. Muszą być one wygodne  w użytkowaniu, a przy okazji wygłuszać otoczenie i chronić słuch.
  • Pasmo przenoszenia – parametr ten odpowiada za jakość tonów basowych, niskich. Im mniej Hz, tym lepsza jest jakość dźwięku. Takie pasmo powinno rozpoczynać się od 20 Hz.
  • Średnica głośnika – wpływa ona na jakość uzyskiwanego dźwięku i jego rozproszenie. Gdy powierzchnia jest mała, a ucho częściowo odsłonięte, niestety część dźwięku jest rozpraszana. Warto więc sprawdzić czy dana obudowa przykrywa całe ucho.
  • Mikrofon –  może być on odłączany lub składany. Warto jednak to sprawdzić przed zakupem słuchawek, zwłaszcza gdy mają one służyć również do grania czy prowadzenia wideorozmów różnego rodzaju.
  • Design – kwestia ta ma znaczenie drugorzędne. Nie da się jednak ukryć, że od wyglądu słuchawek w dużej mierze zależy także komfort ich użytkowania. W tym przypadku coraz częściej stosowane są podświetlenia, dodatkowe przyciski czy nietuzinkowe kolory. Ciekawy design jest zazwyczaj ważny przede wszystkim dla młodych osób, które słuchawki traktują jako część codziennych stylizacji. Są więc nawet modele z wymiennymi elementami.

Czy warto kupić nauszne słuchawki przewodowe?

Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki nauszne obejmować powinny z zewnątrz całe ucho i mieć pałąk. Są to modele, które na ogół zapewniają najwyższa jakość dźwięku. Dodatkowo przy długotrwałym użytkowaniu są też bezpieczniejsze dla słuchu. Nie należą do najtańszych, ale mimo dość dużych rozmiarów wcale nie są niewygodne i mało estetyczne. Są doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim do domu czy biura.

Słuchawki przewodowe nauszne występują w wersji otwartej i zamkniętej. Te pierwsze sprawdzają się w cichych miejscach, bo przepuszczają sporo dźwięków z otoczenia. Za to zapewniają uchu dobra wentylację i są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Z kolei słuchawki zamknięte skutecznie izolują od hałasów otoczenia. Są nieocenione w przypadku głośnych miejsc. Dzięki nim wcale nie trzeba ustawiać głośności na maksymalnym poziomie, aby odciąć się od otoczenia. To dobra informacja z punktu widzenia kondycji słuchu.

Słuchawki przewodowe nauszne są obecnie bardzo popularne i nie zanosi się w tej kwestii na zmiany. Trudno się dziwić, gdy mają tyle zalet.

Popularni producenci słuchawek przewodowych nausznych

Sklepy warte uwagi