Rankingi 9 Zdrowie i uroda 9 Uroda 9 Manicure i pedicure 9 Ranking odtłuszczaczy cleaner do paznokci 2023

Odtłuszczacz cleaner do paznokci to produkt wykorzystywany podczas stylizacji paznokci. Jak sama nazwa wskazuje, służy on do odtłuszczania, a więc usuwania z płytki paznokci warstwy olejowej, która tworzy się naturalnie. W ten sposób usuwania jest też wilgoć, która negatywnie wpływa na lakier hybrydowy. Dodatkowo odtłuszczacz dezynfekuje daną powierzchnię i wykazuje właściwości antybakteryjne. Nakładany jest on na samym początku wykonywania manicure hybrydowego.

Ranking odtłuszczaczy cleaner do paznokci

 1. NeoNail Nail Cleaner Vitamins 100ml

  NeoNail Nail Cleaner Vitamins 100ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości cleaner do przemywania płytki z cennymi składnikami. Zawiera witaminę A w formie retinolu, wzmacniający paznokcie wapń, witaminę E, witaminę F, witaminę B5 i witaminę H. Produkt sprawia, że płytka paznokcia jest zdrowa, mocna i estetyczna. Cleaner warto wykorzystywać przy manicure hybrydowym.

 2. Odtłuszczacz cleaner do paznocki Diamond Cosmetics 500ml

  Odtłuszczacz cleaner do paznocki Diamond Cosmetics 500ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Profesjonalny płyn do odtłuszczania i przemywania płytki paznokci. Usuwa z nich cienką warstwę, która powstaje na skutek stosowania lampy UV. Nie niszczy przy tym lakierowanej powierzchni. Nadaje się także do mycia urządzeń wykorzystywanych przy manicure i pedicure. Produkt ten jest bardzo wydajny i skuteczny w działaniu. Stosuje się go przed nałożeniem bazy oraz po nałożeniu i utrwaleniu topu.

 3. Neonail Cleaner Odtłuszczacz Paznokcie Tips 1000ml

  Neonail Cleaner Odtłuszczacz Paznokcie Tips 1000ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy produkt przeznaczony do odtłuszczania tipsów i naturalnej płytki paznokcia. Wykorzystywany może być przy manicure metodą akrylową oraz żelową. Produkt ten jest delikatny dla paznokci, a jednocześnie skuteczny w działaniu. Wyróżnia się też dużą wydajnością. Stosowany jest dlatego w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

 4. Odtłuszczacz cleaner do paznokci Semilac 1000ml

  Odtłuszczacz cleaner do paznokci Semilac 1000ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Testowany dermatologicznie odtłuszczacz do paznokci. Skutecznie usuwa cienką warstwę, która powstaje po utwardzeniu żelu, topu lub lakieru hybrydowego w lampie UV bądź UV LED. Nadaje się też do odtłuszczania płytki paznokcia przed manicure. Produkt nie sprawia problemów w czasie aplikacji.

 5. Silcare The Garden of Colour Cleaner płyn do odtluszczania płytki paznokci Strawberry Pink 1000ml

  Silcare The Garden of Colour Cleaner płyn do odtluszczania płytki paznokci Strawberry Pink 1000ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Kolorowy, pachnący płyn przeznaczony do odtłuszczania płytki paznokci. Znacznie zwiększa przyczepność masy akrylowej czy żelowej. Sprawia, że sam proces jest przyjemny i bezproblemowy. Produkt skutecznie usuwa z powierzchni paznokcia tłuszcze czy warstwę dyspersyjną, która powstaje po utwardzeniu manicure.

 6. Elisium Cleaner Pro. Long Lasing Effect Płyn do odtłuszczania paznokci 150ml

  Elisium Cleaner Pro. Long Lasing Effect Płyn do odtłuszczania paznokci 150ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajny produkt służący do intensywnego odtłuszczania płytki paznokci przed zastosowaniem lakieru hybrydowego, lakieru kolorowego, akrylu lub żelu UV. Usuwa z powierzchni paznokcia tłuszcze, zwiększając przyczepność masy akrylowej oraz żelowej. Pojemność cleanera to 150 ml.

 7. Delia Odtłuszczacz Do Paznokci Nail Cleaner 100ml

  Delia Odtłuszczacz Do Paznokci Nail Cleaner 100ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy odtłuszczacz do paznokci o pojemności 100 ml, który używany może być razem z lakierami hybrydowymi. Pozwala na przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu manicure czy pedicure. Przedłuża jego trwałość i nadaje się do przemywania masy żelowej. Produkt wykorzystać można też do czyszczenia narzędzi kosmetycznych.

Jaki cleaner do paznokci hybrydowych kupić?

Manicure hybrydowy jest bardzo popularny, gdyż efekt estetycznych, ładnie pomalowanych paznokci utrzymuje się przez długi czas. Płytka paznokcia przed pomalowaniem lakierem hybrydowym musi być jednak wcześniej dobrze odtłuszczona. Jaki cleaner zatem wybrać do tego celu? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

 • Rodzaj – na rynku dostępnych jest kilka rodzajów cleanerów do paznokci. Największą popularnością cieszą się trzy z nich. Soft Cleanery to płyny na bazie alkoholu izopropylowego, które służą do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia. To produkty o łagodnym działaniu, które polecane są posiadaczkom osłabionych, zniszczonych paznokci. Hard Cleanery to płyny na bazie alkoholu izopropylowego, ale o silniejszym działaniu. Są to preparaty dla osób o zdrowych paznokciach. Ponadto wyróżnia się jeszcze Vitamin Cleanery. Są to produkty także na bazie alkoholu izopropylowego, ale z dodatkiem witamin, retinolu i wapnia. Odtłuszczają one paznokcie, a przy okazji je pielęgnują. Nie tracą przy tym nic ze swojej skuteczności.
 • Skład – w składzie produktu do odtłuszczania płytki paznokcia nie może znajdować się żadna substancja oleista, która niszczy efekt manicure czy pedicure, a także obniża jego trwałość. W razie potrzeby zamiast typowego cleanera wykorzystać można alkohol izopropylowy, który stanowi jego podstawowy składnik.
 • Uniwersalność – na rynku kosmetycznym dostępne są produkty, które z powodzeniem łączą funkcję cleanera oraz odtłuszczacza do paznokci. Stosować je tym samym można przed procesem manicure oraz na jego zakończenie.

Czy warto kupić odtłuszczacz do paznokci?

Przed nałożeniem na paznokcie lakieru hybrydowego, trzeba je najpierw dokładnie odtłuścić. To etap o tyle istotny, że to od niego zależy do, jak skuteczny i trwały będzie manicure hybrydowy. Tłusta powierzchnia, która dla paznokci jest zupełnie naturalna, niestety nie ma przyczepności. Tymczasem manicure hybrydowy ma z założenia wytrzymywać 2-3 tygodnie. Dlatego też jest tak popularny. Stąd też konieczny jest zakup odpowiedniego odtłuszczacza do paznokci.

Zadaniem takiego preparatu jest przede wszystkim dokładnie usunięcie z płytki paznokcia wszelkich zanieczyszczeń. Za sprawą właściwości antybakteryjnych i dezynfekujących, paznokcie są w efekcie dobrze przygotowane do wykonania zabiegu kosmetycznego. Czasem wykorzystać można w tym przypadku również i cleaner, jeśli jest dobrze wybrany.

Obecnie na rynku dostępne są produkty, które stosuje się na płytkę paznokcia, na wierzchnią już warstwę lakieru hybrydowego oraz produkty typu 2w1. Przy zakupie cleanera nie można się pomylić. Wykorzystać do odtłuszczania nieodpowiedniego rodzaju produktu, może zniweczyć cały proces przygotowań. Wówczas efekt manicure hybrydowego będzie niezadowalający, a paznokcie szybko przestaną prezentować  się estetycznie.

Popularni producenci cleanerów do paznokci

Sklepy warte uwagi