Telewizor 4K to telewizor o  rozdzielczości 4K. Nazwa tego standardu ma związek z liczbą pikseli zlokalizowanych w pozycji horyzontalnej. Dla telewizora wymiary rozdzielczości 4K to 3840×2160 pikseli. To cztery razy więcej niż przypadku powszechnego standardu Full HD. Dlatego w tym przypadku obraz jest o wiele bardziej wyraźniejszy. Najlepsze efekty uzyskać można, oglądając filmy w tym standardzie. Obecnie rozdzielczość na tym poziomie oferuje również wiele serwisów VOD np. Netflix.

Ranking telewizorów 4K

Telewizory o rozdzielczości 4K cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Wiele osób ceni sobie bowiem wysoką jakość oglądanego obrazu. Oczywiście oprócz odpowiedniego urządzenia, trzeba dysponować także specjalnym łączem. Jaki telewizor 4K kupić? Wybór dla laika wcale nie jest zadaniem łatwym, bo oferta na rynku w tym zakresie jest coraz większa. Na szczęście nieco z pomocą powinien przyjść nasz ranking telewizorów 4K.

 1. Telewizor 4K Samsung The Frame 2021 QE65LS03A

  Telewizor 4K Samsung The Frame 2021 QE65LS03A
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy telewizor 4K z wymienną ramką. Tym samym jego design szybko można dopasować do stylu danego wnętrza. Za sprawą dopasowanego uchwytu urządzenie można zamontować na ścianie niczym prawdziwy obraz. Kąt nachylenia telewizora jest regulowany za pomocą obrotowego wspornika. Atutem tego modelu jest możliwość podłączenia do urządzenia innych sprzętów za pomocą jednego przewodu. To zasługa modułu One Connect. Telewizor z powodzeniem wykorzystać można jako ekran komputera.

 2. Telewizor LG OLED55C11LB DVB-T2

  Telewizor LG OLED55C11LB DVB-T2
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny telewizor gwarantujący niesamowite doznanie. Wykorzystuje bowiem innowacyjną technologię OLED o niezwykłym poziomie realizmu. Wyświetlacze tego typu mają miliony samoświecących pikseli, które włączają się i wyłączają w sposób niezależny od siebie. Dlatego możliwe jest uzyskanie efektu perfekcyjnej czerni i nieskończonego kontrastu. Telewizor z powodzeniem wykorzystywać można podczas grania w gry komputerowe.

 3. Philips 58PUS8535

  Philips 58PUS8535
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajny telewizor 4K z trójstronnym systemem Ambilight. Wysokiej klasy procesor Phillips P5 Perfect Picture zapewnia obraz w najwyższej jakości. Doskonale sprawdza się podczas grania w gry komputerowe. Telewizor dzięki głębokim kolorom i wyraźnemu kontrastowi zapewnia doskonały obraz. Jest to sprzęt kompatybilny ze wszystkimi podstawowymi formatami HDR. Urządzenie wyposażone jest w system Android oraz Asystenta Google. Dzięki temu jest bardzo proste w obsłudze. Współpracuje także z usługa Alexa.

 4. Telewizor 4K TCL 55P615

  Telewizor 4K TCL 55P615
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie telewizor 4K o smukłej konstrukcji. Oferuje najwyższą jakość obrazu 4K HDR i wykorzystuje system Android. Współpracuje z asystentem Google i Alexa. Zapewnia doskonałe wrażenia wizualne. Funkcja Smart HDR poprawia ciemne i jasne sceny w zawartościach HDR. Urządzenie nie jest skomplikowane w obsłudze. Ulubione treści są bowiem zawsze wyświetlane w pierwszej kolejności. Atutem telewizora jest także wysokiej klasy dźwięk Dolby Audio.

 5. Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S 43″

  Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S 43
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny telewizor z 64-bitowym, czterordzeniowym procesorem MTK oraz 8 GB pamięci Flash. Dzięki temu wszystkie funkcje Smart TV są płynne, a obraz się nie tnie. Urządzenie zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie dla całej rodziny. Można na nim instalować różne aplikacje i gry. Do wyboru jest wiele ciekawych platform streamingowych. Złącza HDMI w tym jedno typu ARC pozwalają na bezproblemowe podłączenie konsoli do gier czy amplitunera. Telewizor wyposażony jest też w dwa porty USB.

Jaki telewizor 4K kupić?

Telewizory 4K cieszą się wśród kupujących coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Są to bowiem urządzenia, które pozwalają na rozkoszowanie się obrazem najwyższej jakości. Jaki telewizor 4K warto kupić i co trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Jasność – jest to wbrew pozorom bardzo istotny parametr każdego telewizora. Przekłada się on bowiem na wyrazistość przedstawianych treści. Ma to spore znaczenie w jasne, słoneczne dni. Dodatkowo wydajne podświetlenie wzmacnia efekt HDR obecny w większości telewizorów 4K. Podstawowe ekrany mają na ogół podświetlenie o jasności maksymalnej do 250 cd/m2. W ekranach OLED te wartości są znacznie wyższe.
 • System operacyjny – od niego uzależniona jest przyjazność interfejsu użytkownika czy płynność działania aplikacji. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest Android TV. To również system najbardziej rozwojowy. Ma swój własny sklep aplikacjami, a często współpracuje z systemem Chromecast lub Google Assistant, a więc sterowaniem głosowym. Inne systemy to np. Tizen w Samsungach czy WebOS w telewizorach LG. Są to systemy proste w obsłudze.
 • Rozmiar – telewizory 4K zapewniają ogromną ilość detali, co przekłada się na wysoką szczegółowość obrazu. Jednak, aby zauważyć wszystkie te elementy, potrzebny jest jeszcze dość duży ekran. Spore znaczenie ma tutaj odległość telewizora od użytkownika. Jeśli wynosi ona 2-3 metry, ekran powinien mieć przekątną minimum 43 cale. Im większa jest odległość użytkownika od ekranu, tym telewizor może być większy.
 • Dostępne złącza – doskonały ekran to jednak nie wszystko. Potrzebne są także i odpowiednie złącza, aby podłączyć do telewizora takie urządzenia jak komputer czy konsola do gier. Każdy sprzęt potrzebuje swojego własnego złącza HDMI. W nowoczesnych telewizorach 4K standardem są trzy porty HDMI. W większości przypadków jest to liczba wystarczająca. Przydatne są też złącza USB, do których połącza się pendrive’y czy dyski zewnętrzne do odtwarzania filmów.

Czy warto kupić telewizor 4K?

Początkowo telewizory 4K były bardzo drogie. Dzisiaj technologia ta staje się coraz bardziej dostępna. Wprawdzie programy telewizyjne są nadawane w jakości HD, ale dzięki odtwarzaczom Blu-ray i platformom streamingowym, można we własnym domu docenić technologię 4K na własnej skórze.

Telewizory 4K Smart TV dysponują własnym systemem operacyjnym. Dzięki temu na ekranie urządzenia można korzystać z wielu przydatnych aplikacji. Może być to Android TV, Tizen czy webOS. Poza aplikacjami takie urządzenia oferują wiele ciekawych funkcji dodatkowych. Nowoczesne telewizory obsługiwane są nawet gestami czy za pomocą poleceń głosowych.

Telewizor 4K jest sprzętem, który pozwala we własnym domu cieszyć się obrazem najwyższej jakości. Do tego celu potrzebny jest jeszcze odpowiednio silny internet. Do wyboru są urządzenia różnej wielkości. Dlatego każdy bez problemu znaleźć może telewizor 4K odpowiedni dla siebie. Zwłaszcza, że już niedługo na rynek wejdą na dobre urządzenia 8K.

Popularni producenci telewizorów 4K

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu telewizorów 4K

Nie da się ukryć, że telewizory 4K to urządzenia z ogromnym wręcz potencjałem. Oferują wysoką rozdzielczość i nie tylko. Na uwagę zasługuje ich szeroka funkcjonalność. Współpracują one np. z Google Assistant czy Alexą. Dzisiaj coraz więcej osób nie wyobraża sobie domu bez telewizora 4K. Dotyczy to przede wszystkim miłośników dobrego kina. Dzięki urządzeniu 4K można w domu oglądać filmy i seriale w najwyższej jakości. W wyborze odpowiedniego sprzętu nieco na pewno pomoże nasz ranking telewizorów 4K prezentujący najciekawsze propozycje na rynku.