Myszka pionowa zwana myszką wertykalną ma pionową budowę. Dzięki temu dłoń w czasie pracy przyjmuje taką samą pozycję, jak w czasie uścisku. W ten sposób nadgarstek nie wygina się zbyt mocno w bok, a przedramię nie skręca się do wewnątrz. Myszka pionowa to ciekawa alternatywa dla standardowej myszki komputerowej, która z czasem powodować może uczucie dyskomfortu i dolegliwości bólowe. Rozwiązanie to polecane jest tym, osobom, które na co dzień przez wiele godzin pracują przy komputerze.

Najlepsza komputerowa myszka pionowa – ranking

Jaką komputerową myszkę pionową kupić? To pytanie, które może wprowadzić sporo osób w zakłopotanie. Okazuje się bowiem, że wiele osób w ogóle nie wie, że na rynku istnieją takie urządzenia. Przygotowaliśmy kompleksowy ranking myszek pionowych, który pozwoli na bliższe zapoznanie się z tym tematem. Zestawienie stworzone zostało na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury.

 1. Myszka pionowa Fellowes Penguin ergonomiczna
  Myszka pionowa Fellowes Penguin ergonomiczna

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości myszka pionowa będąca alternatywą dla klasycznych myszek komputerowych. Sprawia, że dłoń umieszczona jest w prawidłowej pozycji, co poprawia komfort pracy. Urządzenie ma wyjątkową konstrukcję obustronną. Jest więc odpowiednie także dla osób leworęcznych. Posiada precyzyjny laser i kółko przewijania. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowana ochrona przeciwbakteryjne BioCote zapobiegająca powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

 2. Bezprzewodowa Mysz Pionowa Delux M618Xsd 4.0 Bt/2.4G (29067)
  Bezprzewodowa Mysz Pionowa Delux M618Xsd 4.0 Bt/2.4G (29067)

  Sprawdź aktualną cenę

  Bezprzewodowa myszka pionowa dla najbardziej wymagających użytkowników. Jest bezproblemowa w użyciu. Ma wyświetlacz LED i oferuje 5-stopniową regulację DPI do 4000. Akumulator o pojemności 1000 mAh pozwala na wiele godzin pracy. Z komputerem myszka łączy się na różne sposoby. Zawsze można zrobić to za pomocą kabla. Jednocześnie mysz może być połączona z czterema urządzeniami.

 3. Myszka Bezprzewodowa Delux M618 Mini Black Pionowa Ergonomiczna Rgb (RTDM618MINIBLACK)
  Myszka Bezprzewodowa Delux M618 Mini Black Pionowa Ergonomiczna Rgb (RTDM618MINIBLACK)

  Sprawdź aktualną cenę

  Ergonomiczna, bo pionowa myszka bezprzewodowa w kolorze czarnym. Z komputerem łączy się poprzez Bluetooth lub bezprzewodowo z adapterem USB. Oferuje kilka trybów łączności. Ma konfigurowalne podświetlenie RGB, które może informować o aktualnym ustawieniu DPI. Urządzenie posiada wbudowany akumulator o pojemności 500 mAh. Dzięki temu bez przerwy pracuje do 30 dni.

 4. Perixx PERIMICE-718 R Czarna (11562)
  Perixx PERIMICE-718 R Czarna (11562)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy bezprzewodowa myszka pionowa w kolorze czarnym. Ma kilka programowalnych przycisków. Świetnie leży w dłoni. Posiada wbudowany przycisk zmiany DPI i nowoczesny czujnik optyczny. Jej atutem jest także nowoczesna powierzchnia gumowa. Urządzenie pracuje na baterie, które zakupić trzeba osobno. Oferuje ciekawą funkcję oszczędzania energii.

 5. Mysz Pionowa Delux M618Pu 7200Dpi Blue
  Mysz Pionowa Delux M618Pu 7200Dpi Blue

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna myszka pionowa o ergonomicznej konstrukcji. Jej kształt inspirowany jest muszlą ślimaka. Całość wykonana jest z materiału przypominającego skórę – z antypoślizgowymi wypustkami. Urządzenie oferuje wiele różnych poziomów DPI, a więc można je dopasować do swoich potrzeb. Mysz ma wbudowana pamięć, a jej przyciski są programowalne. To sprzęt idealny do biura i domu. Jego kompatybilny z systemem Windows.

 6. Myszka pionowa Logilink USB ID0158 Czarna
  Myszka pionowa Logilink USB ID0158 Czarna

  Sprawdź aktualną cenę

  Jedyna w swoim rodzaju myszka pionowa w kolorze czarnym. Ma ergonomiczny kształt zgodny z naturalnym kształtem dłoni, nadgarstka. Działa poprzez USB i posiada nowoczesny sensor optyczny. Ma automatyczną funkcję oszczędzania energii. To sprzęt, który świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Kabel o długości 1,5m nie przeszkadza w pracy.

Jaką myszkę pionową kupić?

Myszka pionowa może być naprawdę dobrą alternatywą dla klasycznej myszki komputerowej. Eksperci polecają zakup tego typu urządzeń osobom, które na co dzień np. pracują przy komputerze. Na jaki model się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie myszki pionowej?

 • Sensor – jeszcze jakiś czas temu na rynku do wyboru były jedynie myszki optyczne i laserowe. Dzisiaj odchodzi się już raczej od produkcji myszek laserowych, bo te optyczne są o wiele lepsze i bardziej precyzyjne.
 • Sposób komunikacji – na starcie trzeba określić swoje potrzeby w tym zakresie. Do wyboru są myszki klasyczne przewodowe lub bezprzewodowe. Nie da się ukryć, że te drugie są o wiele wygodniejsze w obsłudze, bo nie mają kabla ograniczającego ruchy i przeszkadzającego w pracy. Jednak w ich przypadku trzeba pamiętać o regularnej wymianie baterii lub systematycznym ładowaniu wbudowanego akumulatora. Warto też sprawdzić sposób komunikacji myszki pionowej z komputerem. Większość modeli wykorzystuje do tego celu moduł Bluetooth lub odbiornik nano USB.
 • Rozmiar – nie wszyscy wiedzą o tym,  że myszki pionowe są dostępne często w kilku różnych rozmiarach do wyboru. Warto więc wybrać model dopasowany do wielkości dłoni, który zapewni naprawdę wygodną pracę.
 • Konstrukcja obustronna – bardzo ciekawym rozwiązaniem są wertykalne myszki obustronne. Są one dobrym wyborem zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych. Wystarczy bowiem wcisnąć odpowiedni przełącznik, aby zacząć pracować drugą ręką.
 • Regulacja czułości DPI – wysoka rozdzielczość DPI to podstawa dla osób, którym zależy na wysokiej dokładności myszki. Jeszcze lepiej postawić na model pozwalający na samodzielną zmianę DPI. Dzięki temu można myszkę dopasować do swoich aktualnych potrzeb.
 • Design – myszki wertykalne różnić się między sobą mogą kształtem i kolorystyką. Każdy więc powinien znaleźć model, który przypadnie mu do gustu.

Czy warto kupić myszkę pionową?

Myszka pionowa to urządzenie, które pozwala uniknąć problemów zdrowotnych i dyskomfortu pracy z myszką. Jest ciekawą alternatywą dla standardowej myszki komputerowej. Umożliwia dłoni pozostawianie w jej naturalnej pozycji przypominającej uścisk. Nie ma miejsca wówczas nadmierne wyginanie nadgarstka w bok czy skręcanie przedramienia do wewnątrz.

Jak dotąd myszki pionowe są wciąż dość mało popularne. Prezentują się w specyficzny sposób i wiele osób uważa, że to one wymagają od dłoni nienaturalnej pozycji. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Korzystanie z myszki wertykalnej znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia bólu dłoni i nadgarstków.

To klasyczna myszki przyczyniają się do rozwoju schorzenia zwanego zespołem kanału cieśni nadgarstka. Jest ono typowe dla osób, które pracują na co dzień przy komputerze. Oczywiście nie pojawia się ono z dnia na dzień, ale z czasem może stać się bardzo poważnym problemem. Konieczna jest wówczas odpowiednia rehabilitacja, a niekiedy i operacja.

Popularni producenci komputerowych myszek pionowych

Podsumowanie rankingu myszek pionowych

Myszki pionowe (wertykalne) to wciąż mało znane urządzenia komputerowe, a szkoda. To ciekawa i zdrowsza alternatywa dla klasycznych myszek poziomych. Standardowe myszki sprawiają, że dłoń układa się w nienaturalny sposób, co w przyszłości skończyć się może poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego warto rozważyć zakup myszki wertykalnej. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże z pewnością nasz kompleksowy ranking myszek pionowych. Opracowany został w dużej mierze na podstawie opinii internautów na ten temat.