Sterownik do rolet to niewielkie urządzenie, które pozwala na sterowanie roletami okiennymi w wersji przewodowej oraz z udziałem systemu bezprzewodowego. Rolety uruchamiane mogą być lokalnie bądź centralnie. Jednak poprzez połączenie ich z odpowiednim sterownikiem obsługiwane mogą być także za pomocą specjalnych nadajników radiowych. Warto stawiać na sterowniki do rolet znanych i uznanych na rynku marek, aby cieszyć się wygodną obsługą całego systemu.

Najlepsze sterowniki do rolet – ranking

Jakie sterowniki do rolet kupić? To pytanie pada najczęściej na etapie prac wykończeniowych domu czy mieszkania. Coraz więcej osób stawia bowiem na systemy smart i szeroko rozumianą automatykę. Czy rzeczywiście jest to warte uwagi? Na jakie sterowniki do rolet postawić? Nie jest to kwestia prosta, dlatego przygotowaliśmy kompleksowy ranking sterowników do rolet. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi przemyśleniami na ten temat.

 1. Supla Sterownik Rolet Wi-Fi 3-Rolety + 1 Kanał Srw-03
  Supla Sterownik Rolet Wi-Fi 3-Rolety + 1 Kanał Srw-03

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy dopuszkowy system sterowania roletami. Pozwala na podnoszenie o opuszczanie rolet zewnętrznych poprzez tablet bądź smartfon. Z jednego sterownika obsługiwać można jednocześnie trzy rolety. Produkt nie jest zbyt skomplikowany w instalacji. Jest także zaskakująco prosty w konfiguracji. Wszystkie elementy marki SUPLA komunikują się poprzez sieć bezprzewodową. Nie trzeba więc osobno kupować kontrolerów automatyki budynkowej.

 2. ZAMEL STEROWNIK ROLET DOPUSZKOWY PRZEWODOWY SUPLA SRW-01
  ZAMEL STEROWNIK ROLET DOPUSZKOWY PRZEWODOWY SUPLA SRW-01

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny sterownik rolet dopuszkowy. Podłączony może być do bezprzewodowej sieci internetowej. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze. Służy do tego darmowa aplikacja, którą znaleźć można w App Store czy Google Play. Nowoczesna technologia pozwala na zdalnie otwieranie oraz zamykanie rolet. Dodatkowo stworzyć można swój własny harmonogram podnoszenia i opuszczania rolet w określonych godzinach w danych dniach tygodnia.

 3. Blebox Sterownik Do Rolet Elektrycznych – 230Vac 5A – Shutterbox
  Blebox Sterownik Do Rolet Elektrycznych - 230Vac 5A – Shutterbox

  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielkie rozmiarowo urządzenie, które pozwala na otwieranie i zamykanie rolet czy żaluzji. Wszystko to z pomocą smartfonu lub tabletu. Działa z dowolnego miejsca na świecie. Wykorzystuje darmową aplikację wBox. Wysatrczy więc je podłączyć do domowej sieci WiFi. To urządzenie bezproblemowe w obsłudze, które czyni życie wygodniejszym. Sprawdzi się w niejednym domu lub mieszkaniu.

 4. Zamel Exta Free sterownik rolet dopuszkowy SRP-02
  Zamel Exta Free sterownik rolet dopuszkowy SRP-02

  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjny sterownik rolet dopuszkowy współpracujący z bezprzewodowym systemem sterowania EXTA FREE. Oferuje dwa tryby – górny i dolny. Pozwala na zapamiętanie położenia rolet na danej wysokości. Nie jest trudny w montażu. Sterownik zamontować można w puszce podtynkowej lub obudowie sterowanego napędu. Produkt cechuje się sporym zasięgiem działania – do 250 metrów. Poprzez specjalny retransmiter zasięg działania można jednak dodatkowo zwiększyć.

 5. F&F Sterownik rolet do silników 230V Ac STR-3P
  F&F Sterownik rolet do silników 230V Ac STR-3P

  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny sterownik do rolet przeznaczony do montażu w puszce podtynkowej. Jest przeznaczony do sterowania rolet góra-dół bądź innych obiektów napędzanych silnikiem elektrycznym jednofazowym. Produkt działa w szerokim zakresie napięcia zasilania. Jego zasilanie jest sygnalizowane poprzez zieloną diodę LED. Silnik jest załączany na określony czas – zaprogramowany wcześniej.

Jaki sterownik do rolet kupić?

W nowoczesnych domach i mieszkaniach rolety są coraz częściej obsługiwane przy pomocy specjalnych sterowników. To rozwiązanie bardzo wygodne. Na jaki produkt warto się w tym przypadku zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie sterownika do rolety?

 • Kompatybilność – zgodność z danym modelem rolet, a dokładniej z zamontowanym w środku silnikiem.
 • Sposób sterowania roletami – do wyboru są modele działające np. przewodowo, radiowo, za pomocą pilota, poprzez aplikację mobilną czy poprzez specjalny moduł sterujący. Sterowniki radiowe wykorzystują technologie posługujące się falami radiowymi. Zalicza się do nich sterowniki do rolet na pilota, sterowniki do rolet WiFi (obsługiwane poprzez aplikację lub przeglądarkę internetową), sterowniki do rolet Bluetooth (wykorzystują technologię Bluetooth, są oszczędne, ale mają mały zasięg działania) oraz sterowniki do rolet GSM (wykorzystują standard GMS, są odpowiednie do sterowania rolet na odległość, tam gdzie nie ma internetu). Sterowniki do rolet przewodowe pozwalają na sterowanie roletami przy pomocy modułu lokalnego, który umieszczony jest w pobliżu okna lub modułu centralnego. Nadajnik z odbiornikiem komunikuje się dzięki odpowiednim przewodom. Sterowniki do rolet na podczerwień to sterowniki na pilota wykorzystujące fale IR. Mają mały zasięg, ale nie są wrażliwe na zakłócenia.
 • Zasięg – parametr ten ma szczególnie duże znaczenie w większych budynkach.
 • Jakość wykonania – powinna mieć zawsze kluczowe znaczenie. W końcu nikt nie chce mieć w domu czy mieszkaniu awaryjnego sprzętu, który często się psuje.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne sterowniki do rolet oferują całkiem sporo funkcji dodatkowych. Podstawa to sterowanie grupowe roletami, a więc możliwość podnoszenia i zamykania wszystkich rolet jednocześnie np. na noc. Programator czasowy pozwala na zaprogramowanie rolet tak, aby podnosiły się i zamykały o określonej porze. Dzięki retransmisji zasięgu nowoczesne odbiorniki mogą pełnić jednocześnie funkcję nadajników radiowych i zwiększać zasięg całego systemu.Poza tym niektóre sterowniki można zintegrować z resztą systemu smart home np. czujnikami zmierzchu.

Czy warto kupić dobry sterownik do rolet?

Nie da się ukryć, że automatyczne sterowniki do rolet są rozwiązaniem, które ma całkiem sporo zalet. Na pewno jest bardzo wygodne. Ręczne podnoszenie i opuszczanie rolet każdego dnia wymaga sporej siły i sprawia wiele problemów np. osobom starszym i niepełnosprawnym lub dzieciom.

Sterowanie roletami za pomocą urządzenia czy aplikacji jest komfortowe. Zresztą wiele modeli jest obecnie skonstruowanych w taki sposób, że nie trzeba już myśleć o tym obowiązku. Można bowiem zaprogramować ruch rolet, tak aby te same się odsłaniały rano i zasłaniały na noc. Takie rozwiązanie niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo w domu, zapobiegając włamaniu. Te bowiem zasuwają się same, gdy przyjdzie na to odpowiednia pora.

Warto pamiętać o tym, że zasłanianie okien na noc zmniejsza zużycie energii, bo znacznie minimalizuje ucieczkę ciepła przez szyby. Tak dzieje się jesienią i zimą. Z kolei upalnym latem rolety sprawiają, że wnętrze nie nagrzewa się zbyt mocno. Obniża to rachunki za klimatyzację.

Popularni producenci sterowników do rolet

Podsumowanie rankingu sterowników do rolet

Automatyczne rozwiązania spotkać można w coraz większej liczbie domów i mieszkań. Jeśli można ułatwić sobie życie, dlaczego tego nie zrobić? Ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem stały się na przykład sterowniki do rolet. Dzięki nim można zapomnieć o przykrym obowiązku podnoszenia rolet do góry rano i ich zasłaniania na noc. Zajmuje się tym osobny system. Nasz ranking sterowników do rolet pomoże w wyborze odpowiedniego produktu. Przy jego tworzeniu wzięliśmy pod uwagę najpopularniejsze rozwiązania na rynku.