Drukarka laserowa to urządzenie służące do drukowania, które coraz częściej zastępuje popularne do niedawna drukarki atramentowe. Drukarki laserowe są ekonomiczne w codziennym użytkowaniu, a przy okazji zapewniają druk wysokiej jakości. Wykorzystują one światło laserowe lub diody LED do naelektryzowania bębna światłoczułego, który nanosi właściwą ilość tonera z zasobnika na powierzchnię drukowaną. Po jego utrwaleniu w odpowiedniej temperaturze powstaje druk.

Ranking drukarek laserowych

 1. Drukarka laserowa Brother HL-L2352DW
  Drukarka Laserowa Brother HL-L2352DW
  Sprawdź aktualną cenę
  Drukarka laserowa, która drukuje do 30 stron na minutę, a przy jest jest zaskakująco cicha (50 dB). Jej podajnik papieru mieści 250 arkuszy. W skład zestawu wchodzi toner o wydajności do 700 stron. Urządzenie oferuje łączność bezprzewodową. Pozwala tym samym na drukowanie mobilne z tabletów czy smartfonów. Z uwagi na cichość pracy sprawdzi się doskonale w każdym domu i biurze. Drukarka wykonana jest z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów.
 2. Drukarka laserowa Samsung SL-M2026
  Drukarka laserowa Samsung SL-M2026
  Sprawdź aktualną cenę
  Niewielkich rozmiarów drukarka laserowa, którą obsłużyć można przy pomocy zaledwie jednego przycisku. Wyposażona jest w procesor 400 MHZ i drukuje do 20 stron na minutę. Wszystko to w doskonałej jakości za sprawą rozdzielczości 1200×1200 dpi. Technologia RECP poprawia przy tym ogólną jakość wydruków. Sterownik Easy Eco pozwala z kolei zaoszczędzi do 20% tonera do drukarki. Redukuje bowiem zużycie papieru  i energii.
 3. Drukarka laserowa Brother HL-1210WE
  Drukarka laserowa Brother HL-1210WE
  Sprawdź aktualną cenę
  Drukarka laserowa idealna do domu i małego biura. Drukuje do 20 stron na minutę, z czego pierwszą stronę w zaledwie 10 sekund. Posiada pojemnik papieru o pojemności 250 arkuszy. Jednostka bębna i kartridż z tonerem to w tym przypadku dwa osobne elementy. Nowoczesna technologia laserowa zapewnia wysoką jakość wydruków i to w niewielkiej cenie. Urządzenie nie jest podatne na tzw. zacinanie się papieru. Jednocześnie skutecznie chroni dokumenty przed zakrzywieniami czy zagnieceniami.
 4. Drukarka Samsung SL-M2026W
  Drukarka laserowa Samsung SL-M2026W
  Sprawdź aktualną cenę
  Innowacyjna drukarka laserowa z usługą druku bezprzewodowego Google Cloud Print. Doskonale współpracuje z tabletami, komputerami, smartfonami i innymi urządzeniami posiadającymi dostęp do internetu. Jest prosta w obsłudze. Do jej uruchomienia potrzebny jest jedynie przycisk WPS. Urządzenie wyposażone jest w procesor 400 MHZ oraz pamięć 64 MB. Drukuje do 20 stron na minutę. Dodatkowo wydruki mają bardzo dobrą jakość. Wszystko to za sprawą rozdzielczości 1200×1200 dpi. Dodatkowo sama drukarka jest niewielkich rozmiarów.
 5. Drukarka laserowa HP LaserJet Pro M28a (W2G54A)
  Drukarka laserowa HP LaserJet Pro M28a W2G54A
  Sprawdź aktualną cenę

  Laserowe urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko drukuje, ale i skanuje czy kopiuje materiały w wysokiej jakości. Prędkość druku w tym przypadku sięga 19 stron na minutę, co przekłada się na wysoką efektywność pracy. Urządzenie dodatkowo skanuje dokumenty do plików PDF i wiadomości poczty mailowej. Wszystko to za sprawą zainstalowanych fabrycznie aplikacji biznesowych. Technologia HP Auto-On/Auto-Off wpływa przy okazji na oszczędność energii.

Jaką drukarkę laserową kupić?

Drukarki laserowe nie są urządzeniami zbyt drogimi w eksploatacji, a przy okazji są bardzo łatwe w obsłudze. Zapewniają szybki druk, który cechuje się wysoka jakością i się nie rozmazuje. Obecnie drukarki laserowe spotkać można nie tylko w firmach czy biurach, ale i wielu domach prywatnych. Czym należy sugerować się podczas ich zakupu?

 • Rodzaj – do wyboru są urządzenia zapewniające druk kolorowy lub standardowe drukarki monochromatyczne. Te drugie są tańsze i łatwiejsze w codziennej eksploatacji, ale nie są rozwiązaniem dla każdego. Sprawdzają się wówczas, gdy drukuje się przede wszystkim różnego rodzaju dokumenty, a druk kolorowy nie jest potrzebny. W przypadku druku zdjęć lepszym rozwiązaniem jest oczywiście drukarka kolorowa.
 • Obsługiwane formaty papieru – różne urządzenia obsługują różnorodne formaty papieru. Niektóre są przystosowane nawet do drukowania na kopertach i innego rodzaju materiałach papierniczych. Obecnie standardem są drukarki obsługujące forma A4 i A5. Jednak większość urządzeń posiada zdefiniowane także i inne, popularne formaty np. A6, DL czy C5.
 • Praca w sieci i interfejs – zdecydowania większość nowoczesnych drukarek laserowych oferuje swoim użytkownikom interfejs USB. Niektóre wykorzystują Ethernet, WiFi oraz inne rozwiązania, które pozwalają na drukowanie przewodowe i bezprzewodowe.
 • Koszty eksploatacji – dobrze jest już na samym początku sprawdzić ceny materiałów eksploatacyjnych do danej drukarki laserowej. Dzięki temu można oszacować ile będzie kosztować utrzymanie urządzenia w skali miesiąca.
 • Szybkość druku – to ważny parametr drukarki laserowej. W domu sprawdzają się modele, które drukują z prędkością około 20 stron na minutę. W przypadku droższych modeli jest to nawet 50 stron na minutę. Sporo zależy od tego czy jest to druk kolorowy czy monochromatyczny.
 • Rozdzielczość druku – określana jest w DPI. Im wyższy wskaźnik, tym jakość i ostrość druku jest lepsza. W warunkach domowych sprawdzają się modele o rozdzielczości rzędu nawet 600×600 dpi. Przy druku dokumentów nie jest to parametr najważniejszy. Inaczej jest podczas drukowania zdjęć.

Czy warto kupić drukarkę laserową?

Drukarki laserowe to urządzenia przydatne nie tylko w każdej firmie, ale i w gospodarstwie domowym. Pozwalają bowiem na szybki wydruk dokumentów, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Są urządzeniami prostymi w obsłudze i bardzo wytrzymałymi. Pod tym względem klasyczne drukarki atramentowe nie mogą się z nimi równać.

Eksploatacja drukarek laserowych jest bezproblemowa.  Mając w domu takie urządzenie można drukować codziennie, ale i dłuższe przerwy nie są problemem. Tonery nie zasychają i nie niszczeją nawet gdy są przez jakiś czasu nieużywane. Dają wydruki wysokiej jakości i to zarówno monochromatyczne, jak i kolorowe. Są one o wiele bardziej odporne niż te powstałe dzięki drukarkom atramentowym.

Nic więc dziwnego, że modele atramentowe powoli odchodzą do lamusa. Obecnie stawia się przede wszystkim na drukarki wykorzystujące technologię laserową i to nie tylko w biurach czy firmach, ale i domach oraz mieszkaniach.

Popularni producenci drukarek laserowych

Sklepy z drukarkami warte uwagi