Rower trekkingowy to pojazd jednośladowy o dużej uniwersalności. Świetnie sprawdza się zarówno w mieście, jak i poza nim. Jazda na nim jest bezpieczna i bardzo komfortowa. Przystosowany jest do poruszania się po asfalcie i polnych ścieżkach. Nic więc dziwnego w tym, że od jakiegoś czasu rowery trekkingowe cieszą się ogromną popularnością. Wprawdzie nie są one najszybsze, ale za to mają wyposażenie gwarantujące wygodną pozycję.

Ranking rowerów trekkingowych

 1. Rower Kross Trans 3.0 28 Biały Szary Połysk

  Rower Kross Trans 3.0 28 Biały Szary Połysk
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny rower trekkingowy dla osób, które cenią sobie niezawodność i wysoki komfort jazdy. Doskonale sprawdza się zarówno na mieście, jak i poza nim. Posiada ramę ALUMINIUM PERFORMANCE i wysokiej klasy koła z oponami MITAS GRIPPER V84 42-622. Pojazd wyposażony jest w manetki SHIMANO EF500 i siodło KROSS D2201. Jest bardzo prosty w prowadzeniu. Utrzymany jest w stonowanej, jasnej kolorystyce.

 2. Rower trekkingowy Romet Orkan Ltd M Czarny Zielony 28

  Rower trekkingowy Romet Orkan Ltd M Czarny Zielony 28
  Sprawdź aktualną cenę

  Czarno-zielony rower trekkingowy wysokiej jakości. Posiada aluminiową ramę i koła o średnicy 28 cali. Zastosowano w nim manetki Shimano oraz przerzutki przednie i tylne tej samej marki. Łącznie pojazd oferuje 21 różnych biegów. Na uwagę zasługuje aluminiowa kierownica Romer FOV 610 mm oraz piasty stalowe JoyTech. Rower dobrze sprawdza się zarówno podczas jazdy po mieście, jak i poza nim np. na leśnych ścieżkach i duktach.

 3. Rower Indiana X-Road 1.0 Czarno Błękitny 28

  Rower Indiana X-Road 1.0 Czarno Błękitny 28
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie rower trekkingowy renomowanego producenta. Dobrze radzi sobie na krótszych i dłuższych trasach. Przystosowany jest do montażu wielu akcesoriów dodatkowych np. sakiew, liczników, lusterek, fotelików dla dzieci czy uchwytów na telefon. Dzięki aluminiowej ramie jest dość lekki. Koła o średnicy 28 cali zapewniają wysoki komfort jazdy na różnorodnym terenie. Za sprawą aluminiowej konstrukcji są one dodatkowo bardzo wytrzymałe. Rama objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

 4. Rower Tabou Kinetic 6.0

  Rower trekkingowy Tabou Kinetic 6.0

  Wysokiej klasy rower trekkingowy polskiej produkcji. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują kompromisu między jakością a ceną. Posiada wytrzymałą, aluminiową ramę oraz amortyzator Suntour NXC D AIR z blokadą na kierownicy. Koła mają średnicę 28 cali – w tym przypadku zastosowano opony Schwalbe Road Cruiser 700x40C oraz nowoczesne obręcze dwukomorowe. Rower utrzymany jest w stonowanej, ciemnej kolorystyce. Producent udziela na niego długiej, bo aż trzyletniej gwarancji.To najlepsze potwierdzenie jego wysokiej jakości.

 5. Rower Tabou Kinetic 2.0 PLUS

  Tabou Kinetic 2.0 Plus

  Nowoczesny rower trekkingowy, który stanowi dobry wybór dla tych osób, które stawiają na połączenie wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny. Pojazd posiada wytrzymałą ramę aluminiową i amortyzator Suntour M3010. Opony o średnicy 28 cali wyposażone są w opony Kenda 700x40C i obręcze dwukomorowe. Rower produkowany jest przez renomowaną polską firmę. Producent udziela na niego aż trzyletniej gwarancji. Gwarancja na ramę jest dożywotnia. Całość utrzymana jest w stonowanej, ciemnej kolorystyce.

Jaki rower trekkingowy kupić?

Rowery trekkingowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na jazdę nie tylko po mieście, ale i poza nim np. na leśnych ścieżkach. Czym jednak należy sugerować się przy zakupie pojazdu tego typu?

 • Rozmiar ramy – to kluczowy element przy zakupie niemal każdego roweru. Pojazd trzeba bowiem dobrać do swojego wzrostu.  Rower za mały lub za duży wymusza w czasie jazdy nienaturalną pozycję ciała, co może skończyć się nawet kontuzją. Na rynku wyróżnia się cztery najpopularniejsze rozmiary – S, M, L i XL. W praktyce warto zmierzyć długość swojej nogi i pomnożyć tę wartość przez 0,63. Uzyskany wynik potem dzieli się przez 2,54. Liczba określana jest w calach i przekłada się ją na rozmiar ramy. Generalnie prezentuje się to w następujący sposób: rozmiar S dla wzrostu 140-165 cm, rozmiar M dla 165-178 cm, rozmiar L dla 178-190 cm i rozmiar XL dla wzrostu powyżej 190 cm.
 • Napęd – znaczenie ma rodzaj terenu, po którym się będzie jeździć. Przy jeździe po mieście czy na trasach prostych wystarczy kilka biegów. Bardziej wymagające pojazdy przydadzą się podczas jazdy po terenie bardziej zróżnicowanym.
 • Waga –  im lżejszy jest rower, tym łatwiej można nim manewrować czy go przenosić. To bardzo ważny parametr dla osób mieszkających w bloku, zwłaszcza bez windy. Dobrej klasy rowery trekkingowe ważą na ogół 13-14 kg.
 • Akcesoria dodatkowe – pod tym względem możliwości jest coraz więcej. Na rowerze trekkingowym zamontować można np. bagażnik, uchwyt na torbę czy sakwę, oświetlenie, błotniki, osłonę na łańcuch itd. Wyposażenie ma duże znaczenie z punktu widzenia wygody i efektywności jazdy.
 • Amortyzacja – od tego zależy komfort jazdy na rowerze. W dobrych rowerach montowane są przednie amortyzatory o niedużym skoku. Tłumią one doskonale niewielkie nierówności terenu, co ułatwia jazdę np. po kostce brukowej czy leśnych ścieżkach. Czasem stosuje się również sztyce podsiodłowe z amortyzatorem. To czyni jazdę jeszcze bardziej wygodną.

Czy warto kupić rower trekkingowy?

Popularność rowerów trekkingowych z roku na rok rośnie i trudno się temu dziwić. Wybór na rynku w tym zakresie jest też coraz większy. Rowery trekkingowe są przede wszystkim bardzo uniwersalne. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w czasie wycieczek pozamiejskich np. po lesie. Pod tym względem są bardziej wszechstronne niż rowery miejskie, które wykorzystywane są jedynie do jazdy po asfalcie.

Rower trekkingowy to pojazd odpowiedni dla każdego, kto lubi jazdę na rowerze, a przy okazji ceni sobie wygodę. Obsługa roweru tego typu nie jest zbyt skomplikowana. Są to pojazdy wytrzymałe i dość lekkie. Nie ma więc problemów z ich prowadzeniem czy przenoszeniem z miejsca na miejsce. Dodatkowo nowsze modele coraz częściej pozwalają na montaż różnego typu akcesoriów dodatkowych – sakiew, bagażników, błotników czy uchwytów na telefon.

Rower trekkingowy przyda się podczas dojazdu do pracy czy wycieczki weekendowej. Jest nieoceniony nie tylko w czasie jazdy po płaskiej powierzchni, ale i dobrze sobie radzi na nierównościach terenu.

Popularni producenci rowerów trekkingowych

Sklepy warte uwagi