Rankingi 9 Zdrowie i uroda 9 Uroda 9 Manicure i pedicure 9 Ranking lakierów hybrydowych do paznokci 2023
Lakier hybrydowy do paznokci pozwala na uzyskanie ładnych paznokci bez efektu smug czy odprysków nawet na kilka tygodni. Utwardzany jest przy pomocy specjalnej lampy UV lub LED. Dzięki temu wysycha  niemal błyskawicznie. Sporo przy tym zależy od mocy lampy czy stopnia napigmentowania lakieru. Lakiery hybrydowe niekiedy nazywane są również lakierami żelowymi. Łączą one bowiem w sobie cechy soak-off i klasycznych lakierów do paznokci. Nadają się zarówno do manicure, jak i pedicure.

Ranking lakierów hybrydowych do paznokci

 1. Lakiery hybrydowe Neonail
  Lakiery hybrydowe Neonail
  Sprawdź najniższą cenę

  Lakiery hybrydowe łączące w  sobie cechy klasycznych lakierów do paznokci oraz elastycznych żeli hybrydowych UV. Pozwalają na zachowanie ładnego manicure nawet przez 5 tygodni. W ofercie marki znajduje się bardzo szeroka gama kolorystyczna lakierów – pastele, neony, glittery, barwy stonowane czy lakiery magnetyczne „kocie oko”. Do wyboru są buteleczki o pojemności 6 lub 15 ml. Dodatkowo zakupić można różnego typu topy. Lakiery wyróżniają się przyjemną konsystencją. Posiadają wygodny w użyciu pędzelek. Szybko schną i nie spływają z paznokci.
 2. Lakiery hybrydowe Semilac
  Lakiery hybrydowe Semilac
  Sprawdź najniższą cenę

  Popularne lakiery hybrydowe sprzedawane w buteleczkach o pojemności 7 ml. Utrzymują się na paznokciach bez odprysków nawet przez 4 tygodnie. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów do wyboru i cechują się doskonałym napigmentowaniem. Posiadają wygodny w użyciu pędzelek i delikatną konsystencję. Są łatwe do rozprowadzania i nie spływają na skórki. Usunąć je można za pomocą aceton bądź removera, chociaż wymaga to nieco wysiłku.
 3. Lakiery hybrydowe Silcare
  Lakiery hybrydowe Silcare
  Sprawdź najniższą cenę

  Wysokiej jakości lakiery hybrydowe dostępne w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru. Cechują się znaczną trwałością i nie sprawiają zbyt wielu problemów w czasie aplikacji. Są to lakiery szybkoschnące w lampie UV lub LED, które nie spływają na skórki. Wyróżniają się ponadto przyjemną konsystencją. Sprzedawane są w estetycznych, niewielkich buteleczkach.
 4. Lakiery hybrydowe Victoria Vynn
  Lakiery hybrydowe Victoria Vynn
  Sprawdź najniższą cenę

  Efektowne lakiery hybrydowe o kremowej konsystencji, które dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych do wyboru. Utrzymują się na paznokciach nawet przez cztery tygodnie. Przy tym są bezpieczne i przyjemne w użytkowaniu, gdyż nie wytwarzają drażniącego dla człowieka zapachu. Usunąć je można z paznokci czy skóry za pomocą alkoholu. Posiadają ponadto specjalnie wyprofilowany pędzelek, który umożliwia ich łatwą aplikację. Ulegają utwardzeniu w lampie LED w zaledwie 30 sekund.
 5. Lakiery hybrydowe Indigo
  Lakiery hybrydowe Indigo
  Sprawdź najniższą cenę

  Reklamowane przez znaną modelkę Natalię Siwiec lakiery hybrydowe o pojemności 7 ml. Są bardzo trwałe (utrzymują się na paznokciach przez kilka tygodni), a przy tym sprzedawane w szerokiej gamie kolorów do wyboru. Rozpuścić je można przy pomocy acetonu, co wymaga nieco wprawy. Wyróżniają się dość gęstą konsystencją, ale mimo wszystko są dość łatwe do aplikacji i nie rozlewają się na skórki. Zapewniają pełne krycie  już w przypadku nałożenia na paznokcie drugiej warstwy lakieru.

Jaki lakier hybrydowy kupić?

Lakiery hybrydowe są przede wszystkim bardzo trwałe, chociaż wizualnie w zasadzie nie różnią się zbyt mocno od standardowych lakierów do paznokci. Jednak sporo w tym przypadku zależy od tego, jaki lakier zostanie wybrany. Czym więc warto w tym przypadku się kierować?

 • Rodzaj – generalnie lakiery hybrydowe podzielić można na produkty jedno, dwu i trójfazowe. Pierwsze posiadają wzmocniony skład. To baza, utrwalacz i pigment kolorystyczny w jednym. Są one często wybierane przez osoby, które paznokcie malują samodzielnie. Pod względem składu chemicznego lakiery dwufazowe są nieco od nich słabsze. W tym przypadku na paznokcie nałożyć trzeba kilka warstw m.in. specjalną bazę. Dzięki temu manicure jest trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Ostatnie rozwiązanie to lakiery trójfazowe, które wymagają najbardziej rozbudowanego zabiegu, składającego się z trzech etapów. Paznokcie najpierw trzeba odtłuścić, potem nałożyć na nie bazę i dopiero sam lakier. Na koniec na paznokciach znaleźć musi się utwardzacz.
 • Gęstość – lakiery żelowe są gęste. Dzięki temu tworzą na płytce paznokcia grubą warstwę, która wzmacnia paznokcie i zapewnia im odporność na urazy zewnętrzne. Lakiery wodniste szybciej kruszeją, ale i szybciej schną. Dobre lakiery hybrydowe łatwo się rozprowadzają i równomiernie pokrywają płytkę.
 • Pędzelek – za pomocą pędzelka nanoszony jest na paznokcie lakier. Dobre klasy produkty posiadają pędzelki z gęstym i długim włosiem. W ten sposób lakier można nałożyć na płytkę za jednym pociągnięciem, co skraca czas pracy.
 • Objętość – to parametr istotny z ekonomicznego punktu widzenia.
 • Atesty – wiele osób pomija kwestię jaką są posiadane przez lakiery hybrydowe atesty jakościowe. Tymczasem jest to bardzo istotne, gdyż niektórzy producenci w celu redukcji kosztów produkcji, celowo dodają do swoich produktów substancje szkodliwe dla paznokci. Dobrze jest więc sprawdzić np. na stronie internetowej posiadane przez markę certyfikaty.

Sprawdź również:

Ranking lamp UV LED do hybryd

Ranking żeli budujących do paznokci

Ranking baz hybrydowych do paznokci

Czy warto kupić lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe od jakiegoś czasu cieszą się bardzo dużą popularnością i nic w tym dziwnego. Przede wszystkim jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet aktywnych, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu,  a jednocześnie chcą mieć nienagannie wyglądające paznokcie.

Podstawowym atutem lakierów hybrydowych jest oczywiście jest trwałość. W zależności od tempa wzrostu paznokci, utrzymują się one na płytce nawet do 4 tygodni. Przed zastosowaniem samego lakieru, trzeba jednak pamiętać o pokryciu paznokci specjalną bazą. Potem na końcu należy jeszcze zastosować odpowiedni preparat nawierzchniowy – top coat. Dodatkowo każda warstwa musi zostać utrwalona lampą hybrydową LED lub UV. Wbrew pozorom cały proces nie zajmuje jednak zbyt wiele czasu.

Po wykonaniu manicure hybrydowego, nie trzeba obawiać się o jego jakość. Jest on bowiem niezwykle wytrzymały, odporny na zadrapania czy uszkodzenia innego rodzaju. Jego usunięcie wymaga nawet zastosowania specjalnego zmywacza w formie acetonu. Sam proces zmywania hybryd powinien być przeprowadzany bardzo delikatnie.

Popularni producenci lakierów hybrydowych do paznokci

Sklepy warte uwagi