Opony ciężarowe całoroczne to przeznaczone do aut ciężarowych ogumienie będące hybrydą opon zimowych i letnich. Opony tego typu często nazywane są wielosezonowymi. Mogą być z powodzeniem używane przez cały rok, niezależnie od aktualnych warunków pogodowych. Taki typ ogumienia cieszy się na rynku z roku na rok coraz większą popularnością. Jest to rozwiązanie praktyczne, a przy okazji bezpieczne. W Polsce opony ciężarowe całoroczne sprawdzają się naprawdę doskonale.

Najlepsze opony ciężarowe całoroczne – ranking

Jakie opony ciężarowe całoroczne kupić? Takie pytanie paść może oczywiście w przypadku właścicieli samochodów ciężarowych. Okazuje się, że wybór w tym zakresie do najłatwiejszych wcale nie należy. Tak powstał nasz kompleksowy ranking opon ciężarowych całorocznych. Podczas jego tworzenia w dużej mierze kierowaliśmy się opiniami internautów na ten temat. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 1. Opony ciężarowe całoroczne Michelin X Multi T 385/65R22.50 160K
  Opony ciężarowe całoroczne Michelin X Multi T 385/65R22.50 160K

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości opony stworzone specjalnie z myślą o naczepach. To  ogumienie bardzo wszechstronne – zapewnia kierowcom bezpieczeństwo i pozwala na dostarczanie towaru na czas. Opony te świetnie sprawdzają się w przypadku błota czy śniegu. Sprawdzą się więc nawet w warunkach zimowych Turcji, Rosji czy Norwegii. Trudno się więc dziwić temu, że to ogumienie szybko podbiło rynek aut ciężarowych.

 2. Opony ciężarowe DUNLOP SP247 385/65R22.5 164K/158L M+S 3PSF 
  Opony ciężarowe DUNLOP SP247 385/65R22.5 164K/158L M+S 3PSF 
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymałe opony ciężarowe całoroczne renomowanej marki. Mają homologację na rynek europejski i spełniają wszystkie wymagania jakościowe stawiane ogumieniu przez Unię  Europejską. Cechują się wysoką jakością wykonania i są naprawdę atrakcyjne cenowo. To opony klasy premium, które świetnie sprawdzają się przez cały rok. Zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę.

 3. Opony ciężarowe całoroczne Goodyear KMAXS GEN-2 HL 315/70R22.5 156/150 L 
  Opony ciężarowe całoroczne Goodyear KMAXS GEN-2 HL 315/70R22.5 156/150 L 

  Sprawdź aktualną cenę

  Renomowane opony ciężarowe całoroczne zaliczane do segmentu premium. To ogumienie o wyjątkowej wytrzymałości i żywotności, które pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa. Wykorzystuje innowacyjną technologię IntelliMax Rib z usztywniającymi mostkami. Opony równomiernie się ścierają i są bardzo wytrzymałe. Duża w  tym zasługa specjalnej mieszanki polimerowej.

 4. Opony ciężarowe CONTINENTAL 385/65 R22,5 CONTI HYBRID HT3 160 K
  Opony ciężarowe CONTINENTAL 385/65 R22,5 CONTI HYBRID HT3 160 K

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości opony ciężarowe całoroczne renomowanej marki. Mają homologację na rynek europejski i spełniają wszystkie wymagania jakościowe stawiane ogumieniu przez UE. Cechują się wysoką jakością wykonania i są  atrakcyjne cenowo. To opony klasy premium, które świetnie sprawdzają się przez cały rok. Producent udziela na nie siedmiu lat gwarancji.

 5. Całoroczne opony ciężarowe Falken BI856 295/80 R22.50 152/148 M
  Całoroczne opony ciężarowe Falken BI856 295/80 R22.50 152/148 M

  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczone do aut ciężarowych opony całoroczne uznanej marki. Maja homologację na rynek europejski. Tym samym spełniają wymagania jakościowe stawiane produktom wypuszczanym na rynek UE. To produkt atrakcyjny cenowo i bardzo wytrzymały. Cieszy się dlatego dużą popularnością wśród kierowców. Ogumienie doskonale sprawdza się przez cały rok – wiosną, latem, jesienią i zimą.

 6. Opony ciężarowe Dębica DRS 315/70R22.5 154/152L
  Opony ciężarowe Dębica DRS 315/70R22.5 154/152L

  Sprawdź aktualną cenę
  Niezwykle żywotne opony ciężarowe całoroczne przeznaczone dla tych osób, które na co dzień preferują nieco spokojniejszą jazdę. Sprawdzają się one w warunkach letnich i zimowych. Opony wielosezonowe zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy. Pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, bo dzięki nim nie trzeba pamiętać o regularnej wymianie ogumienia wiosną i jesienią.

Jakie opony kupić do ciężarówki?

Zakup opon ciężarowych może być nie lada wyzwaniem. Tymczasem musi się z nim zmierzyć każdy właściciel samochodów ciężarowych. Na jakie ogumienie warto się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie opon do ciężarówki?

 • Oś samochodu ciężarowego – bardzo ważnym aspektem jest przeznaczenie opon pod kątem osi ciężarówki. Zasada ta w autach osobowych nie jest stosowana. Pod tym względem wyróżnia się opony na oś prowadzącą S lub F, opony na oś napędową D, opony na oś wleczoną T i opony uniwersalne Z. Ten podział nie jest z góry ustalony i producenci często stosują własne oznaczenia.
 • Rozmiar – jest on zapisany w formie kodu, który składa się z cyfr i znaków. Przykładem niech będzie 205/75 R17.5 124/122 M. Pierwsza wartość dotyczy szerokości opony – 205 mm. Druga to jej profil, a więc procentowy stosunek jej wysokości do szerokości. 75 to 75% z 205 mm. Litera R wskazuje na ogumienie radialne, a 17,5 to średnica felgi. 124/122 mówią o indeksie nośności opon ciężarowych. To maksymalne obciążenie opon w czasie poruszania się z maksymalną dopuszczalną prędkością. Pierwsza wartość oznacza obciążenie dla osi pojedynczych, a druga dla osi bliźniaczych. M to indeks prędkości, a więc maksymalna prędkość, z którą poruszać się może pojazd na ogumieniu przy pełnym obciążeniu.
 • Segment cenowy – warto na starcie określić swój budżet. Wyróżnia się bowiem trzy główne klasy opon ciężarowych. Klasa premium to ogumienie najbardziej zaawansowane technologicznie. Jest trwałe i osiąga najlepsze wyniki. Klasa średnia to opony nieco tańsze. Również i one maja niezłą jakość. Wykorzystują nowoczesne technologie, ale są bardziej atrakcyjne cenowo. Na końcu trzeba wspomnieć o klasie ekonomicznej – budżetowej. To ogumienie najtańsze, mniej odporne na zużycie i wykorzystujące starsze technologie. Sprawdza się przy krótszych trasach i przy mniejszym obciążeniu.
 • Sposób użytkowania – wybór opon ciężarowych na rynku jest ogromny. Trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę również warunki użytkowania ogumienia.

Czy warto kupić całoroczne opony ciężarowe?

Coraz większa liczba kierowców stawia na ciężarowe opony całoroczne. To bardzo alternatywa dla opon letnich i zimowych kupowanych osobno. To świetne rozwiązanie. Wówczas płaci się za jeden komplet ogumienia i nie trzeba go co sezon wymieniać, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Opony wielosezonowe są  dobrym wyborem dla osób, które nie mają  pieniędzy na zakup dwóch kompletów opon za zimę i lato. Opony całoroczne są oponami uniwersalnym. To swego rodzaju kompromis między ogumieniem zimowym i letnim. W tym przypadku nie trzeba także inwestować w drugi komplet felg. Można zapomnieć o regularnych odwiedzinach u wulkanizatora. Znika też problem przechowywania opon przez sezon letni czy zimowy.

Nic dziwnego w tym, że wiele osób decyduje się  obecnie na zakup opon ciężarowych wielosezonowych. To rozwiązanie wygodne i naprawdę bezpieczne. Najlepsze na rynku opony ciężarowe całoroczne sprawdzają się w naprawdę trudnych warunkach.

Popularni producenci opon ciężarowych

Podsumowanie rankingu opon ciężarowych całorocznych

Całoroczne opony ciężarowe mają sporą liczbę zwolenników. Trudno się temu dziwić. Są rozwiązaniem praktycznym, wygodnym i ekonomicznie opłacalnym. Sprawdzają się zresztą w różnych warunkach. Nasz kompleksowy ranking opon ciężarowych całorocznych na pewno pomoże w wyborze odpowiedniego ogumienia do danego samochodu. Umieściliśmy w nim produkty cieszące się największym uznaniem ze strony internautów. Serdecznie zapraszamy do lektury i dokonywania zakupów.