AEG to znany, niemiecki producent sprzętu AGD. Produkuje urządzenia trwałe i niezawodne w działaniu. Pralki AEG są przy okazji bardzo funkcjonalne. Nie należą do najtańszych produktów tego typu na rynku, ale za wysoką jakość warto zapłacić nieco więcej. Firma AEG ma długą historię. Powstała bowiem w roku 1883 z inicjatywy Emila Rathenau. Od początku skupiała się na rozwoju. Początkowo produkowała żarówki. Z czasem jednak znacznie rozszerzyła swoją ofertę.

Najlepsza pralka AEG – ranking

Jaką pralkę AEG kupić? Gdy wybór na rynku jest tak duży, odpowiedź na to pytanie stworzyć może wiele problemów. Na co trzeba w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę? Postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking pralek AEG, aby nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Zestawienie w dużej mierze oparliśmy na opiniach internautów na ten temat. Oczywiście serdecznie zapraszamy do lektury i wybrania najlepszego dla siebie sprzętu AGD.

 1. Pralka AEG L8FBC69ASPA
  Pralka AEG L8FBC69ASPA

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pralka AEG. Wykorzystuje innowacyjny program OKOPower, który zapewnia optymalny cykl codziennego prania. Zapewnia perfekcyjnie czyste pranie w zaledwie 59 minut i to przy minimalnym zużyciu energii. Inteligentne czujniki AutoDose samodzielnie ustawiają dawkę potrzebnego detergentu i płynu do płukania. Aplikacja My AEG Care pozwala zadbać o ubrania w czasie prania. To sprzęt, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

 2. Pralka AEG LTN8C373P
  Pralka AEG LTN8C373P

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna pralka marki AEG otwierana od góry. Innowacyjna technologia ProSteam pozwala na wykorzystanie do odświeżania odzieży pary. Przy okazji ogranicza ilość zagnieceń. Każdy ładunek prania jest ważony, aby uzyskać w jak najkrótszym czasie najlepsze efekty. Zapewnia to funkcja ProSense. Z kolei funkcja SoftPlus sprawia, że płyn do płukania dociera do każdego włókna. Ubrania stają się miękkie i miłe w dotyku. Całość uzupełnia energooszczędny silnik inwerterowy.

 3. Pralka AEG L7FBE48SP
  Pralka AEG L7FBE48SP

  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze pralka AEG z nowoczesną technologią ProSteam. Wykorzystuje niezawodny silnik inwerterowy bezszczotkowy, który nie emituje zbyt dużego hałasu. Urządzenie do odświeżania ubrań stosuje parę. Technologia ProSense oznacza automatyczne ważenie wsadu i dopasowywanie do niego cyklu prania. Opcja SoftPlus odpowiada za dokładne płukanie tkanin, a program Eco TimeSave pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu.

 4. Pralka AEG LTN7C562P
  Pralka AEG LTN7C562P

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna pralka automatyczna AEG. To kompaktowy model ładowany od góry. Wykorzystuje nowoczesną technologię ProSteam redukującą ilość zagnieceń. Z kolei system ProSesnse waży wkład i na tej podstawie dobiera odpowiedni program prania. Oznacza to sporą oszczędność wody i energii. Funkcja SoftPlus odpowiedzialna jest za nadanie tkaninom miękkości. Za wysoką żywotność pralki w dużej mierze odpowiada nowoczesny silnik inwerterowy.

 5. Pralka AEG L6SE27CP
  Pralka AEG L6SE27CP

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości pralka niemieckiej marki AEG. Wykorzystuje innowacyjny system ProSense ważący każdy wsad. Dobiera samodzielnie program prania – zapewniający doskonałe efekty w krótkim czasie. Funkcja SoftPlus zapewnia tkaninom wyjątkową miękkość i chroni je przed zniszczeniem. TimeSave z kolei skraca maksymalnie czas prania. To świetna propozycja dla osób zabieganych. Na uwagę zasługuje także wytrzymały silnik bezszczotkowy inwerterowy.

Szukasz modeli bardziej znanych producentów? Sprawdź nasz ranking najlepszych pralek.

Jaką pralkę AEG kupić?

Pralki AEG są bardzo cenione na rynku sprzętu AGD. To urządzenia żywotne, funkcjonalne i efektowne wizualnie. Na który model warto się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy wyborze pralki marki AEG?

 • Wielkość – pralki AEG to bardzo szeroka kategoria produktów. Poszczególne modele różnić się mogą np. wielkością. Do wyboru są zarówno wąskie pralki ładowane od góry, jak i modele pełnowymiarowe ładowane do frontu. W przypadku większych rodzin postawić warto na urządzenie o zwiększonej ładowności.
 • Funkcjonalność – pralki AEG wypadają pod tym względem naprawdę dobrze. To urządzenia wykorzystujące nowoczesne rozwiązania technologiczne. Wymienić tutaj na pewno należy innowacyjny system SoftWater opierający się na zastosowaniu filtracji z wymiennikiem jonowym. Działanie mechanizmu ma na celu optymalizację twardości wody. Przekłada się to na wyższą skuteczność środków piorących i płynów do płukania tkanin. Często spotykaną w pralkach AEG technologią jest także system ProSense dostosowujący cykl prania do wielkości załadunku. Wiąże się to z oszczędnością wody i energii. AEG stawia także na wykorzystanie pary wodnej. Pozwala ona na odświeżanie ubrań i zmniejszanie liczby zagnieceń na tkaninach. Pralki AEG świetnie sprawdzają się na co dzień.
 • Energooszczędność – obowiązkowo przy zakupie sprzętu AGD należy zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej. Im jest ona wyższa, tym oczywiście lepiej. Oznacza bowiem mniejsze zużycie energii elektrycznej.
 • Ilość programów – w zasadzie nie ma ona kluczowego znaczenia. Bardziej istotny jest ich rodzaj. Każdy ma w tym zakresie nieco inne preferencje. Niektórym osobom zależy na szybkim odświeżaniu ubrań. Alergicy z kolei zwracają uwagę na skuteczność w usuwaniu bakterii. Każdy powinien się więc sam zastanowić nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami.

Czy warto kupić pralkę firmy AEG?

Historia firmy AEG zaczęła się w roku 1883. Początkowo produkowała żarówki. Zmieniło się to dopiero razem z rozwojem elektryczności. W roku 1907 firma nawiązała współpracę z uznanym artystą Peterem Behrensem. Zyskała wtedy ciekawą identyfikację wizualną. Design niektórych urządzeń nie zmienił się zresztą do dzisiaj. Marka cały czas stawia na rozwój, wprowadzając na rynek nowe, innowacyjne rozwiązania.

AEG to firma o zasięgu globalnym. Już dawno nie ogranicza się jedynie do rynku niemieckiego. Jedna z fabryk AEG znajduje się także w Polsce. Urządzenia AEG, w tym pralki słyną z wysokiej jakości wykonania. Są tworzone zgodnie z niemiecką precyzją i dbałością o każdy szczegół. To sprzęty wytrzymałe i funkcjonalne.

Pralki AEG są na rynku bardzo cenione. Cechują się nowoczesnym designem i są naprawdę solidne. Wykorzystują nowoczesne rozwiązania i należą do sprzętów mało awaryjnych. Do wyboru są zarówno modele ładowane od góry, jak i standardowe pralki ładowane od frontu. Każdy znajdzie więc model dopasowany do swoich potrzeb.

Warto wspomnieć, że większość sprzedawanych obecnie pralek AEG to urządzenia wykorzystujące nowoczesne silniki bezszczotkowe inwerterowe. Są one ciche w działaniu i bardzo żywotne. Dla urządzeń piorących AEG charakterystycznym elementem są programy parowe – odświeżające tkaniny i usuwające z nich zagniecenia.

Podsumowanie rankingu pralek AEG

Pralki AEG niezmiennie od lat cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Urządzenia niemieckiej produkcji są cenione za solidność, wytrzymałość i funkcjonalność. Rzeczywiście nie można im w tym zakresie niczego zarzucić. Poza tym cechują się naprawdę ciekawym designem. W wyborze konkretnego produktu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking pralek AEG. Zestawienie oparliśmy przede wszystkim na podstawie opinii internautów na ten temat. Zapraszamy do dokonywania zakupów, przede wszystkim w sklepach internetowych.