Myszka gamingowa to sprzęt peryferyjny komputerowy stworzony specjalnie z myślą o graczach. Myszki gamingowe różnią się od tradycyjnych wieloma elementami. Przede wszystkim są doskonale wyprofilowane. Mają bardzo dużą rozdzielczość. Od tego parametru zależy to, jak mocno trzeba przesunąć myszkę o blacie, aby kursor także się przesunął. Im rozdzielczość jest wyższa, tym bardziej płynny jest ruch. Najlepsze urządzenia na rynku mają rozdzielczość dochodzącą do 16000 dpi.

Najlepsza myszka gamingowa – ranking

Jaką myszkę gamingową kupić? To pytani zadaje sobie całkiem sporo osób, bo miłośników gier komputerowych nie brakuje. Czy trzeba od razu kupować specjalną myszkę gamingową – jest w końcu sporo droższa od standardowych myszek komputerowych? Nie ma takiego obowiązku, ale dobry sprzęt może znacznie ułatwić i uprzyjemnić rozgrywkę. Tak powstał nasz kompleksowy ranking myszek gamingowych. Już teraz serdecznie zapraszamy do lektury.

 1. Myszka gamingowa Razer Naga Trinity Czarna (RZ0102410100R3M1)
  Myszka gamingowa Razer Naga Trinity Czarna (RZ0102410100R3M1)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy myszka gamingowa dla najbardziej wymagających użytkowników. To urządzenie bardzo wszechstronne – pozwala na pełne wykorzystanie potencjału gier MOBA/MMO. Przystosowane jest dla osób praworęcznych – posiada specjalne powierzchnie antypoślizgowe. Myszka wykorzystuje zaawansowane sensor optyczny 5G o rozdzielczości 16000 DPI. Atutem sprzętu jest wyjątkowy przełącznik mechaniczny o dużej wytrzymałości.

 2. Mysz dlagraczy CORSAIR Scimitar RGB Elite czarna (CH9304211EU)
  Mysz dlagraczy CORSAIR Scimitar RGB Elite czarna (CH9304211EU)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa myszka gamingowa z 17 programowalnymi przyciskami. Bezproblemowo można dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb. Jest to sprzęt idealnie wyprofilowany do kształtu dłoni. Zawiera specjalną podpórkę na palec. Nowoczesny sensor optyczny PixArt PWM3391 zapewnia rozgrywkę na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługuje także oprogramowanie CORSAIR iCUE pozwalające na zmianę podświetlenia myszki.

 3. Mysz gamingowa Logitech G502 Hero Czarna (910-005470)
  Mysz gamingowa Logitech G502 Hero Czarna (910-005470)

  Sprawdź aktualną cenę

  Jedyna w swoim rodzaju myszka gamingowa nowej generacji. Cechuje się niezwykłą szybkością wynoszącą ponad 400 ips. Specjalny czujnik HERO zapewnia precyzję na najwyższym poziomie. Ustawienia DPI można zmieniać za sprawą oprogramowania Logitech Gaming Software. W skład zestawu wchodzi dodatkowo 5 konfigurowalnych ciężarków, które można umieścić z różnych stron urządzenia. Wszystko to po to, aby tworzyć sprzęt idealny dla siebie. Trudno o lepszą myszkę dla graczy.

 4. Myszka dla graczy Roccat KONE AIMO Czarny (ROC11820BK)
  Myszka dla graczy Roccat KONE AIMO Czarny (ROC11820BK)

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna myszka gamingowa o wyjątkowo ergonomicznej budowie. Oferuje pięć niezależnie od siebie konfigurowalnych stref oświetlenia. To sprzęt ceniony przez graczy na całym świecie. Urządzenie wyposażone jest w wysokiej klasy czujnik optyczny Roccat Owl-Eye o rozdzielczości aż 16000 dpi. Można go regulować co 1 dpi, aby dopasować czułość do swoich indywidualnych wymogów. Od sprzętu gamingowego trudno wymagać więcej.

 5. Myszka SteelSeries Rival 5 Czarna (62551)
  Myszka SteelSeries Rival 5 Czarna (62551)

  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie myszka gamingowa z 9 programowalnymi przyciskami. Doskonale sprawdza się w przypadku gier MMO, MOBA czy FPS. Wykorzystuje nowoczesny sensor TrueMove Air oraz przełączniki Golden Micro IP54. Atutem urządzenia jest miękki kabel wykonany z siatki mikrofibrowej. Każdemu przyciskowi można przyporządkować określone skróty klawiszowe. To sprzęt idealny nie tylko dla graczy.

Jaką mysz do gier kupić?

Fanów gier komputerowych nie brakuje. Często stawiają oni na specjalny sprzęt. Wymienić tutaj trzeba komputery, klawiatury i właśnie myszki gamingowe. Na jaką mysz do gier warto się zdecydować? Co powinno mieć kluczowe znaczenie przy jej zakupie?

 • Sensor – to najważniejszy element myszki. Od niego zależy sprawność działania urządzenia. Do lamusa odchodzą powoli czujniki laserowe. O wiele lepiej sprawdzają się myszki z sensorem optycznym, bo zapewnia im większą precyzję działania i to niezależnie od ustawionego poziomu czułości.
 • Rozdzielczość – parametr ten podawani jest  w dpi. Określa ile punktów na ekranie pokonuje myszka w czasie przesunięcia o 1 cal – po podkładce lub blacie biurka. Im rozdzielczość  jest wyższa, tym szybsza jest myszka. Najlepsze modele mają rozdzielczość powyżej 20000 dpi, ale w praktyce rzadko kiedy wykorzystuje się więcej niż 8000 dpi. Wtedy bowiem trudno jest zachować  kontrolę nad grą. Mimo to standardem jest dzisiaj w myszkach gamingowych rozdzielczość 16000 dpi.
 • Zasilanie – oczywiście wyróżnia się tutaj myszki gamingowe przewodowe i bezprzewodowe. Każdy model ma swoje zalety i wady. Myszki bezprzewodowe są nieco droższe, ale mimo to cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku. Nie mają kabla, który ogranicza ruchy. Z drugiej strony trzeba je ładować co jakiś czas. Czasem powodować mogą pewne opóźnienia. Myszki przewodowe są pod tym względem bardziej niezawodne. Są też tańsze, co także ma dla wielu osób duże znaczenie. Problemem bywa ich dość długi kabel. Wiele osób narzeka, że przewód przeszkadza im w grze.
 • Programowalne przyciski – w przypadku większości gier wystarczą dosłownie dwa dodatkowe przyciski od kciukami. Przydać się też może przycisk do zmiany rozdzielczości dpi. Z drugiej strony są tytuły, w których wykorzystać można i kilkanaście programowalnych przycisków.
 • Waga – to parametr, na który wiele osób nie zwraca zbyt dużej uwagi, a szkoda. W grach dynamicznych najlepiej sprawdzają się myszki lekkie. Jednak to modele ciężkie zapewniają większą precyzję działania. Najlepiej zachować w tym przypadku złoty środek.

Czy warto kupić mysz gamingową?

Jeśli mowa o peryferiach komputerowych to myszki są tymi, które mają chyba największy wpływ na wyniki uzyskiwane w grach. Kiepsko leżąca w ręce i mało precyzyjna myszka może znacznie utrudnić granie w wiele tytułów, a tym samym zmniejszyć przyjemność płynącą z gier. Dotyczy to np. strzelanek czy gier wyścigowych. Mniejsze znaczenie myszki mają przy grach logicznych i strategiach.

Czy warto kupić specjalną mysz gamingową? Sporo zależy od tego, jak często i w co się gra. W praktyce niezła myszka dla graczy wcale nie musi kosztować majątku. Warto więc taki zakup rozważyć.

Jaką mysz gamingową kupić? Tutaj duże znaczenie mają indywidualne preferencje użytkownika. Dla jednych kluczowa jest rozdzielczość, a dla innych wyprofilowanie i niewielka waga. Na pewno warto stawiać na nowoczesne myszki gamingowe z czujnikiem optycznym. Laserowe myszki powoli odchodzą do lamusa. Najlepiej sprawdzają się urządzenia dobrze wyprofilowane, podświetlane i wyposażone w kilka lub kilkanaście programowanych przycisków.

Popularni producenci myszek do gier

Podsumowanie rankingu myszek gamingowych

Nie da się ukryć, że dla wielu osób gry komputerowe to duża pasja. Trudno o lepszy sposób spędzania długich, jesiennych czy zimowych wieczorów. Do tego potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt. Podstawa to oczywiście komputer stacjonarny lub gamingowy laptop. Oprócz tego warto zadbać o urządzenia peryferyjne. Jednym z nich jest myszka. Dla graczy przeznaczone są specjalne modele – czułe, wyprofilowane i oferujące wysoką rozdzielczość. Nasz ranking myszek gamingowych pomoże Ci w wyborze najlepszego sprzętu.