Karta graficzna Nvidia to bez wątpienia kluczowy element zestawu komputerowego. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy gry są coraz ładniejsze i coraz bardziej wymagające, jeśli chodzi o jakość sprzętu. Znaczenie tego komponentu wzrasta, jeżeli mamy zamiar czerpać moc wrażeń z gier. Dlatego warto wybrać najlepszą kartę graficzną do swoich potrzeb. Na co należy więc zwrócić uwagę i jaką kartę graficzną Nvidia warto kupić? Przygotowaliśmy krótki ranking, który podpowie, co jest kluczowe w wyborze sprzętu i jakie są między nimi różnice.

Ranking kart graficznych Nvidia

 1. Karta graficzna Nvidia Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB GDDR6

  Karta graficzna Nvidia Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB GDDR6
  Sprawdź aktualną cenę

  Dzięki tej karcie graficznej można wykorzystać w pełni architekturę o nazwie NVIDIA Ampere w grach. Ta wyjątkowa karta jest wspomagana przez 8 gigabajtów pamięci GDDR6, ale to nie wszystkie technologie w niej ukryte. Znajdziemy w niej również tzw. Ray Tracing, który pozwoli graczowi cieszyć się jeszcze bardziej fotorealistyczną grafiką wysokiej jakości. Ta karta graficzna to bez wątpienia maksymalizacja doświadczeń i wrażeń płynących z komputerowych gier.

 2. Karta MSI GeForce RTX 3060 Gaming X 12GB GDDR6

  Karta MSI GeForce RTX 3060 Gaming X 12GB GDDR6
  Sprawdź aktualną cenę

  Karta graficzna, która została stworzona głównie z myślą o posiadaczach komputerów stacjonarnych i jednocześnie miłośników wirtualnego świata. To produkt o naprawdę znakomitej wydajności i niemal stuprocentowej niezawodności. Nowoczesne rozwiązania i technologie w tej karcie powodują, że mamy gwarancję idealnej płynności działania gier i to przy najbardziej wymagających tytułach dostępnych obecnie na rynku. Dodatkowo karta wzbogacona została o nowoczesny system chłodzenia TWIN FROZR 8, który przedłuży jej żywotność.

 3. Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 rev.2.0

  Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 rev.2.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Karta graficzna stworzona w technologii NVIDIA Turing, która mocno wybiega osiągami ponad to, co było dostępne na rynku wcześniej. To nowatorskie połączenie mocy sztucznej inteligencji, programowalnego cieniowania i ray tracingu w czasie rzeczywistym. To całkowicie nowa jakość gier. To karta graficzna dla Ciebie, jeśli marzysz o wyjątkowo realistycznym obrazie, oświetleniu, refleksach i cieniach. To najwyższy poziom realizmu w grach i sceny przypominające najlepsze kadry z filmów.

 4. Karta graficzna Nvidia Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER 6GB OC

  Karta graficzna Nvidia Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER 6GB OC
  Sprawdź aktualną cenę

  Ta karta ma w sobie moc rozwiązań, które pozwolą odczuć niesamowity wzrost wydajności w niemal wszystkich współczesnych grach. Zawiera ciepłowód, który idealnie odprowadza ciepło na zewnątrz. Zadbają o to dodatkowo dwa specjalnie zaprojektowane radiatory i przeciwnym kierunku obrotów. Dodatkowo stworzone do tego modelu oprogramowanie AORUS Engine pozwoli graczowi dopasować ustawienia, taktowanie i prędkość obrotu systemu chłodzenia do indywidualnych potrzeb.

 5. Karta graficzna Nvidia Asus GeForce GTX 1050 Ti Cerberus OC 4GB

  Karta graficzna Nvidia Asus GeForce GTX 1050 Ti Cerberus OC 4GB
  Sprawdź aktualną cenę

  Ta karta graficzna NVIDIA zapewnia najbardziej optymalne warunki do grania, ale też do innych zastosowań wymagających czegoś więcej, niż w przypadku karty zintegrowanej. Płynność rozgrywki? Bez zarzutu i to nawet przy wysokich detalach. Wysoki poziom taktowania do 1620 MHz i szybka pamięć GDDR5 przekładają się bezpośrednio na maksymalizację wrażeń. To również lepsze wykorzystanie komputera do oglądania zdjęć czy filmów.

Jaką kartę graficzną marki Nvidia kupić?

Liczba dostępnych kart graficznych na rynku przyprawia o ból głowy, dlatego wybierając tę dla siebie warto skupić się kilku najważniejszych i kluczowych aspektach. To od nich zależy, czy będziemy zadowoleni z tego, co widzimy na ekranie swojego komputera. A przecież to jest najważniejsze dla gracza. Na co zatem zwrócić uwagę kupując kartę NVIDIA?

 • Seria, czyli RTX czy GTX – karty z serii GTX niestety ustępują wydajnością tym z symbolem RTX i nie zawsze jest tu mowa tylko i wyłącznie o cenie. Przepaść między niektórymi modelami jest niestety spora. Nowe karty NVIDIA z technologią RTX to sprzęty z wysokiej półki, które wspierane są często przez technologie działające w czasie rzeczywistym oraz sztuczną inteligencję.
 • Przeznaczenie karty graficznej – wszystkie karty graficzne co do zasady są do gier i najczęściej zapewniają moc wrażeń, ale na różnym poziomie. Wszystko zatem zależy od przeznaczenia. Wiele popularnych gier to tytuły bardzo wymagające. Niektóre z kart NVIDIA sprawdzą się też przy obróbce video i bez wątpienia zadowolą najbardziej wymagających grafików.
 • Pamięć RAM – tu nie ma kompromisów. Im więcej pamięci, tym lepiej. Ta zasada obowiązuje w szczególności, gdy chcemy uruchomić najnowsze gry, które są wymagające. Jeśli więc taki jest nasz cel, to nie ma co zawracać sobie głowy kartami o mniejszej pamięci niż 4 do 6 gigabajtów.
 • Złącza – to istotne w zależności od tego, do czego będzie służyć nam karta. Mamy tu całą paletę rozwiązań: PCI Express, DVI, HDMI, Display Port. Jest w czym wybierać.
 • Chłodzenie – czynnik kluczowy, bo od niego zależy też wydajność naszej karty. Bez niego długo nie da się grać na najwyższych detalach, a sprzęt skróci swoją żywotność z powodu wysokich temperatur i przegrzewania się.
 • Rozdzielczość – tak samo jak w przypadku pamięci RAM, im większa, tym lepiej. FULL HD, a może 4K? Niektóre z kart NVIDIA z symbolem RTX oferują nam obraz o jakości nawet 8K. Od tego zależy wprost przyjemność, jaką będziemy czerpać z pracy na komputerze.
 • Taktowanie – nie tylko to bazowe i podstawowe, ale i maksymalne, które możemy ustawić. I tu także im więcej, tym lepiej, bo to związane jest bezpośrednio z czasem reakcji sprzętu podczas grania.
 • VR – ta technologia jest coraz popularniejsza i dzięki niech wchodzimy na zupełnie inny poziom rozgrywki w wirtualnym świecie. Jeżeli więc ważna jest dla nas obsługa wirtualnej rzeczywistości i chcemy znaleźć się w środku miejsca akcji, to bez tej technologii ani rusz. VR dostępny będzie jednak tylko w droższych modelach.
 • Cena – to przede wszystkim od niej, choć nie zawsze, zależy jakość karty. Za lepsze modele z serii RTX oczywiście trzeba odpowiednio więcej zapłacić. Jeśli zatem nasz budżet jest ograniczony, to seria GTX w zupełności wystarczy. Wówczas sprawdzamy przede wszystkim parametry techniczne, aby znaleźć najlepszy stosunek ceny do wydajności.

Czy warto kupić kartę graficzną Nvidia?

Wybór odpowiedniej do naszych potrzeb karty graficznej to na pewno temat, który często spędza sen z powiek i graczom, i projektantom graficznym czy video. Wybór odpowiedniego dla siebie sprzętu nie jest łatwy, a różnorodność egzemplarzy oferowanych obecnie przez producentów powoduje zawrót głowy.

Karty graficzne NVIDIA mają obecnie wszystko to, co powinny mieć dobre karty. Oferują nie tylko podstawowe technologie, ale też te bardziej zaawansowane, przez co zadowalają również wymagających graczy. Dla nich cena będzie na pewno na drugim miejscu, bo liczy się przede wszystkim jakość. Karty graficzne tylko do gier i te do zadań bardziej profesjonalnych (do pracy) na pewno mocno się od siebie różnią. Na pewno warto więc dokładnie zapoznać się z tym, co oferują, aby uniknąć rozczarowania.

Warto zainteresować się rodziną kart graficznych NVIDIA, bo te modele na pewno zawierają wszystko, co jest potrzebne do pracy z komputerem. Pamiętajmy jednak o istotnym aspekcie, jakim jest gwarancja producenta. Poza jakością obrazu będzie to szczególnie istotne, jeżeli komputer będzie też narzędziem pracy np. projektanta graficznego.

Sklepy warte uwagi