Hantle to popularny sprzęt sportowy wykorzystywany podczas ćwiczeń fitness, rozwojowych i ogólnych. Znajduje też zastosowanie w przypadku rehabilitacji. Hantle występują na rynku w wielu rodzajach do wyboru np. żeliwne czy piaskowe. Ich masa również jest mocno zróżnicowana. Wynosić może od zaledwie 0,5 do nawet 50 kilogramów. Ponadto hantle mogą mieć obciążenie stałe lub zmienne – regulowane. Wiele osób nie wyobraża sobie treningu bez wykorzystania hantli.

Ranking hantli

Jakie hantle kupić? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które dbają o regularną aktywność fizyczną. Hantle są o tyle dobrym rozwiązaniem, że można przy ich pomocy ćwiczyć nawet bez wychodzenia z domu. Nie zajmują bowiem zbyt dużo wolnego miejsca. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno pomoże nasz ranking hantli. Stworzyliśmy go na bazie opinii internautów. Uwzględniliśmy hantle najwyższej jakości, które cieszą się na rynku dużą popularnością.

 1. Hantle Eb Fit Z Funkcją Sztangi I Regulacją 2X20 kg

  Hantle Eb Fit Z Funkcją Sztangi I Regulacją 2X20 kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy hantle z funkcją sztangi oraz regulacją. W ten sposób bez problemu dopasować je można do swoich potrzeb. Po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca. Są też bezproblemowe w transporcie. Zestaw hantli 2×20 kg sprawdzi się w niejednej sytuacji. Przy jego pomocy wykonywać można różnorodne ćwiczenia o zróżnicowanej intensywności. Otwory talerzy są doskonale dopasowane, a więc wymiana obciążenia jest szybka i bardzo prosta. Elementy znajdujące się na gryfie nie przesuwają się w czasie ćwiczeń.

 2. Hms Żeliwne Hantle Sg04 5-15 kg

  Hms Żeliwne Hantle Sg04 5-15 kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczna sztangielka gwintowana z talerzami w zestawie. Wykonana jest z wysokiej jakości stali niklowanej i wyposażona w zacisk gwiazdowy. W komplecie sprzedawane są żeliwne talerze o wadze od 1,25 do 2 kilogramów. Hantel posiada dodatkowo uchwyt ryflowany, który nie wyślizguje się w czasie ćwiczeń. Producent na zestaw udziela długiej, bo dwuletniej gwarancji. Hantle przeznaczone są do użytku domowego.

 3. Hantle Body Sculpture Zestaw

  Hantle Body Sculpture Zestaw
  Sprawdź aktualną cenę

  Kompaktowy zestaw hantli. W jego skład wchodzą stojak oraz po dwie sztuki hantli o wadze 1,5, 3 i 5 kilogramów. Całość waży 19 kilogramów. Taki zestaw sprawdzi się nie tylko w domu, ale i na niejednej sali fitness. Hantle przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Na uwagę zasługuje ich oryginalna kolorystyka. Mają one żeliwne wypełnienie, ale z zewnątrz pokryte są winylem. Nie ślizgają się w dłoni, co jest zasługą specjalnego perforowania.

 4. Hms Sgp20 Sztangielki Kompozyt 20 kg

  Hms Sgp20 Sztangielki Kompozyt 20 kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Kompozytowe sztangielki z wymiennym obciążeniem 20 kilogramów. Można je ze sobą złączyć, tworząc niewielką sztangę. W tym przypadku wykorzystano takie materiały jak żelazo, PVC, cement czy piankę. Zmienne obciążenie sprawia, że przy pomocy hantli wykonywać można wiele ćwiczeń wielostawowych. Nie trzeba się przy tym obawiać o stabilność talerzy. Odpowiednią stabilizację zapewniają antypoślizgowe uchwyty.

 5. Hantle Vivo Vinyl 1 kg Różowe

  Hantle Vivo Vinyl 1 kg Różowe
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowne wizualnie hantle w kolorze różowym. Pokryte są winylem wysokiej jakości, dlatego w czasie treningu nie powodują uczucia dyskomfortu. Powłoka winylowa skutecznie chroni podłogę i jest odporna na pot. Zapewnia ponadto doskonały chwyt. Za sprawą kształtu kości hantle świetnie leżą w dłoni. Nie są także trudne do utrzymania w czystości. Waga hantla to 1 kilogram.

Jakie hantle kupić?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez treningu. To o tyle dobra informacja, że regularna aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie dla zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia. Pomocny okazać się  tutaj może sprzęt sportowy np. hantle. Jakie wybrać dla siebie? Co wziąć pod uwagę przy zakupie hantli?

 • Rodzaj – popularne od lat są hantle żeliwne. Wynika to z ich trwałości i niezawodności. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale i dość drogie. Hantle neoprenowe to hantle wypełnione masą żeliwną, ale mają zewnętrzną powłokę z neoprenu. Dlatego są przyjemne w dotyku i poręczne. Hantle gumowe wykonane z gumy są miękkie i zapewniają dobry chwyt. Są to na ogół hantle typowo do fitnessu. Hantle winylowe także mają wypełnienie z masy żeliwnej, ale ich zewnętrzna powłoka to winyl. Są niestety duże i mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.
 • Typ – przede wszystkim hantle podzielić można na modele regulowane i modele o stałej masie. Hantle regulowane dają możliwość łatwej regulacji ciężaru. Zazwyczaj zakres ciężaru wynosi od 3 do 18 kg. Zestaw składa się wówczas z talerzy o różnej wadze, zacisków i drążków. Regulowane hantle są bardzo opłacalne. Modele o stałej masie nie mają żadnych części dodatkowych. Ważą od 2 do 60 kg. Są ergonomiczne i wygodne.
 • Waga – hantle lekkie są odpowiednie dla kobiet i osób początkujących. Pozwalają na wyrzeźbienie sylwetki. Jednak to cięższe hantle umożliwiają zbudowanie masy mięśniowej.
 • Zaciski bezpieczeństwa – jest to niezwykle istotne w przypadku hantli regulowanych. Do wyboru są zaciski sprężynowe i gwintowane. Te drugie zapewniają lepsze mocowanie, ale jednocześnie wówczas przykręcenie płytek jest trudniejsze. Poza popularnymi zaciskami żabkami wyróżnia się zaciski spin-lock. To nic innego jak zakręcane obręcze, które zakręca się na drążku. Są one łatwe w użyciu, ale za to mają tendencję do poluzowywania się w chwili obrotu hantlami.
 • Kształt i wielkość – hantle sześciokątne mają sześć boków. Ich głowice są często odlewane z żelaza. Hantle z kwadratową głowicą na ogół bywają pokryte neoprenem lub powłoką winylową. W przypadku hantli regulowanych największą popularnością cieszą się hantle okrągłe.

Czy warto kupić hantle?

Hantle są ciężarkami, które doskonale nadają się do wykonywania wielu ćwiczeń gimnastycznych. Sięgać mogą po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie ma znaczenia wiek czy ogólna kondycja fizyczna. Ćwiczenia z hantlami mogą wspomagać trening innych dyscyplin lub stanowić samodzielny trening. Warto więc się nimi zainteresować.

W tym przypadku trening na formę ćwiczeń z obciążeniem. Jego skuteczność jest wysoka, bo można go dopasować do swoich indywidualnych predyspozycji, możliwości czy oczekiwań. Hantle angażują do pracy bardzo dużo mięśni. Wymagają kontrolowania ruchu, stabilizowania tułowia. Ćwiczy więc całe ciało człowieka. Oczywiście należy przy tym pamiętać o prawidłowej technice. W przeciwnym wypadku łatwo o kontuzje i urazy.

Hantle to bardzo wszechstronny sprzęt sportowy. Przy jego pomocy wykonać można pełen trening. Ich możliwości są niemal nieograniczone. Z hantlami ćwiczyć można na wiele różnych sposobów. Nic więc dziwnego w tym, że cieszą się one coraz większą popularnością.

Popularni producenci hantli

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu hantli

Coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę do aktywności fizycznej i regularnych treningów. To bardzo pozytywna informacja, gdyż od tego w dużej mierze zależy ogólne samopoczucie i kondycja. W ćwiczeniach pomocny jest oczywiście różnego rodzaju sprzęt. Bardzo dużą popularnością cieszą się od lat m.in. hantle. Są to ciężarki, które sprawdzą się nie tylko na siłowni czy sali fitness, ale i w domu. Przy ich pomocy wykonywać można bardzo szeroką gamę ćwiczeń. W wyborze odpowiedniego sprzętu na pewno pomoże nasz ranking hantli.