Ławka treningowa to skuteczny przyrząd służący do rozbudowywania muskulatury klatki piersiowej i kompleksowego treningu całego ciała. Ławka prosta nadaje się doskonale do wykonywania podstawowych ćwiczeń i jest dobrym wyborem dla osób początkujących. Z kolei ławka skośna jest idealna do wykonywania popularnych brzuszków. Ciekawym rozwiązaniem są poza tym modele regulowane, które łączą w sobie kilka różnych funkcji np. ławki pod sztangę, ławki prostej i ławki skośnej.

Ranking ławek treningowych

Pytanie, jaką ławkę treningową kupić powinny zadać sobie osoby, które tworzą swoją własną domową siłownię. Jest to bowiem jeden z podstawowych przyrządów treningowych, który pozwala na rozbudowanie muskulatury klatki piersiowej i nie tylko. Mamy nadzieję, że w wyborze odpowiedniego produktu nieco pomocny okaże się nasz kompleksowy ranking ławek treningowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 1. Ławka treningowa Gorilla Sports Stacja Uniwersalna Ławka Modlitewnik Stojaki
  Ławka treningowa Gorilla Sports Stacja Uniwersalna Ławka Modlitewnik Stojaki
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy ławka pod sztangę w formie wielofunkcyjnego urządzenia do treningu całego ciała. Posiada regulowany kąt nachylenia. W skład zestaw wchodzą regulowana ławka kulturystyczna, stojak na sztangę z uchwytami do dipów, przyrząd do rozpiętek, modlitewnik, wyciąg do treningu górnych partii i trenażer nóg. To produkt przeznaczony do użytku domowego, dlatego ma dość kompaktową formę. Jego udźwig to 280 kg.

 2. Ławka Treningowa Hop Sport HS1035 Z Modlitewnikiem
  Ławka Treningowa Hop Sport HS1035 Z Modlitewnikiem
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna ławka treningowa idealna do domowej siłowni. Posiada blokadę i dźwignię nóg oraz ekspandery. Te zamontować można z obu stron podstawy. Jest tak skonstruowana, że pozwala na wykonywanie wielu różnych ćwiczeń. Nie zajmuje przy tym zbyt wiele miejsca. Urządzenie jest wytrzymałe i stabilne. Jego siedzisko wykonane jest z grubej pianki i pokryte tapicerką z PCV. Producent na ławkę udziela dwóch lat gwarancji.

 3. Trex Ławka Treningowa Tx 055
  Trex Ławka Treningowa Tx 055
  Sprawdź aktualną cenę

  Solidna ławka treningowa stworzona z myślą o domowych siłowniach. Każdy element przyrządu jest komfortowy w użytkowaniu i bezpieczny. Konstrukcja opiera się na wzmocnionej stali. Sprzęt jest wytrzymały i można go z powodzeniem użytkować przez długie lata. Tapicerka utrzymana jest w kolorze czarno-szarym i wykonana z wytrzymałego PCV. Oparcie i siedzisko są natomiast wypełnione pianką poliuretanową.

 4. Ławka do treningu Sapphire Xg-025
  Ławka do treningu Sapphire Xg-025
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczna ławka kulturystyczna wysokiej jakości. Z uwagi na stosunkowo nieduże wymiary zmieści się nawet w niezbyt dużym pomieszczeniu. Jest to przyrząd, który pozwala na bezproblemowe wykonywanie brzuszków oraz innych ćwiczeń ze sztangą lub hantlami w roli głównej. Atutem ławki są solidne profile stalowe, które zapewniają w czasie ćwiczeń pełne bezpieczeństwo.

 5. Neo Sport Neosport Ławeczka Łamana Do Ćwiczeń
  "Neo
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczna ławka treningowa idealna do użytku domowego. To model łamany, który pozwala na wykonywanie wielu różnych ćwiczeń. Jego atutem jest regulacja wysokości nóg i wysokości podpory stopy. Na uwagę zasługują także antypoślizgowe uchwyty czy oparcie obite wytrzymałym skajem. Urządzenie stabilnie stoi na podłożu. Wytrzymała konstrukcja metalowa sprawia, że można go z powodzeniem wykorzystywać przez długie lata.

Jaką ławkę treningową kupić?

Ławka sportowa to dość popularny przyrząd treningowy, który może stać się doskonałym uzupełnieniem domowej siłowni. Pozwala na ćwiczenie wielu partii ciała. Na jaki model warto się zdecydować? Co trzeba wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Rodzaj – ławki treningowe proste to przyrządy klasyczne, które z dwóch stron mają nóżki stanowiące podporę. Można na nich leżeć w pozycji płaskiej, co umożliwia wykonywanie jedynie podstawowych ćwiczeń. Ławki treningowe skośne są przeznaczone dla osób, które chcą wyrzeźbić swoje mięśnie brzucha lub górne partie klatki piersiowej przy pomocy hantli. Ławki regulowane to rozwiązanie uniwersalne. Pozwalają one na regulację nachylenia, a więc w ich przypadku nie trzeba ograniczać się tylko do jednej grupy ćwiczeń. Warto też wspomnieć o ławkach od sztangę, które mają dodatkowy stelaż na sztangę. Często posiadają regulację i inne dodatki, są więc bardzo funkcjonalne. Polecane są osobom, które lubią ćwiczenia ze sztangą.
 • Akcesoria dodatkowe – najpopularniejsze elementy dodatkowe to dźwignia do treningu mięśni nóg, modlitewnik do treningu mięśni rak, linki do ćwiczeń i specjalne miejsce przeznaczone na hantle.
 • Wielkość – nie da się ukryć, że to kwestia bardzo istotna. Warto sprawdzić przed zakupem wymiary ławki, aby sprawdzić czy zmieści się ona w wyznaczonym miejscu. Na tym jednak nie koniec. Wokół ławki musi być tyle miejsca, aby ćwiczenia były wykonywane w swobodny sposób.
 • Typ regulacji – dobrze jest na samym starcie określić, jakie partie mięśni będą ćwiczone i na tej podstawie wybrać ławkę treningową skośną lub prostą. Oczywiście jeszcze lepszym rozwiązaniem są ławki regulowane.
 • Obciążenie maksymalne – trzeba się w tym przypadku stosować do zaleceń producenta odnośnie maksymalnej wagi osoby ćwiczącej. To istotne, gdyż przekroczenie limitu może spowodować nawet uszkodzenie sprzętu. Przy okazji nabawić się można kontuzji.
 • Jakość wykonania – dobra ławka treningowa powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości. Nie może mieć żadnych mankamentów.

Czy warto kupić ławkę treningową?

Coraz więcej osób inwestuje w sprzęt treningowy, bo aktywność fizyczna jest coraz bardziej doceniana z uwagi na jej pozytywny wpływ na zdrowie. Sporo ludzi preferuje przy tym trening we własnym domu lub mieszkaniu. Jest to oczywiście możliwe, ale po zakupie odpowiedniego sprzętu. Jednym z nich jest na pewno dobra ławka treningowa. To przyrząd, który razem z hantlami czy sztangą pozwala na przeprowadzenie kompleksowego treningu bez konieczności wychodzenia z domu. Jak się okazuje, wcale nie jest to takie trudne, jak się wydaje.

Ławka treningowa to w praktyce bardzo uniwersalny przyrząd do ćwiczeń. Powinien się znaleźć w każdej domowej siłowni. Przy jej pomocy wykonywać można całkiem sporo ćwiczeń różnego rodzaju ze sztangą, hantlami lub bez ich pomocy. Dużo zależy oczywiście od rodzaju zakupionej ławki, a dokładniej pozycji, jaką zapewnia. Zdecydowanie najbardziej uniwersalne są ławki regulowane. Pozwalają one na dowolne zmienianie nachylenia, co zwiększa ilość możliwych do wykonania ćwiczeń.  Co więcej, ławka treningowa to szansa na ćwiczenia z wolnymi ciężarami. Może ona z powodzeniem zastąpić popularny atlas do ćwiczeń. To spora zaleta, bo ławka jest urządzeniem mniejszym i bardziej wszechstronnym. Na jej zakup decyduje się z rok na rok coraz więcej ludzi.

Popularni producenci ławek treningowych

Podsumowanie rankingu ławek treningowych

Ławka treningowa to popularny przyrząd do ćwiczeń, który spotkać można już nie tylko na siłowniach, ale i w wielu domach prywatnych. Nie musi bowiem zajmować zbyt wiele wolnego miejsca, a przy okazji pozwala na wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń na różne partie ciała. Spore znaczenie ma tutaj rodzaj wybranej ławki – skośna pozioma lub regulowana. Inne modele są przeznaczone do ćwiczeń ze sztangą. My zachęcamy oczywiście do bliższego zapoznania się z naszym rankingiem ławek treningowych.