Rankingi 9 RTV 9 Słuchawki 9 Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych 2023
Słuchawki to gadżet przydatny w wielu sytuacjach, który dobrze mieć pod ręką. Wykorzystywany jest przede wszystkim do słuchania muzyki z różnego rodzaju urządzeń np. smartfonów czy komputerów. Odcinają one od otoczenia i pozwalają cieszyć się odtwarzanym dźwiękiem. Słuchawki bezprzewodowe nauszne działają bez konieczności podłączania do nich kabla. Wykorzystują bowiem nowoczesną technologię Bluetooth. Jak sama nazwa wskazuje, są one zakładane na uszy użytkownika.

Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

  1. Słuchawki nauszne Sony WH1000XM3
    Słuchawki nauszne Sony WH1000XM3
    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesne słuchawki bezprzewodowe z procesorem QN1 HD, które osłabiają zewnętrzny hałas. Jednocześnie nie traci na tym jakość odtwarzanej muzyki.  Doskonale sprawdzają się m.in. podczas lotu samolotem. Funkcja Unique Personal Optimizing bierze pod uwagę m.in. rozmiar głowy czy włosy i dopasowuje na ich podstawie dźwięki. Słuchawki wykorzystują innowacyjną technologię LDAC, która przesyła o wiele więcej danych niż Bluetooth. Opcja SENSE ENGINE pozwala na ustawienie głośności za pomocą jednego dotknięcia.
  2. Słuchawki Bose QuietComfort 35 II
    Słuchawki Bose QuietComfort 35 II
    Sprawdź aktualną cenę
    Bezprzewodowe słuchawki nauszne z wysokiej klasy redukcją hałasu. Wyposażone są w korektor zoptymalizowany w zakresie każdego poziomu głośności. Wbudowany akumulator umożliwia do 20 godzin słuchania muzyki bez przerwy. Po zaledwie kwadransie ładowania jest ponownie gotowy do pracy (2,5 godziny). W razie potrzeby można również skorzystać z dołączonego do zestawu kabla. Słuchawki obsługiwać można również za pomocą specjalnej aplikacji.
  3. Słuchawki nauszne Sony WH-CH700N
    Słuchawki nauszne Sony WH-CH700N
    Sprawdź aktualną cenę

    Efektowne słuchawki bezprzewodowe z technologią redukcji hałasów. Funkcja AINC, którą uruchomić można za pomocą jednego dotknięcia, pozwala odtwarzać muzykę bez szumów. Odtwarzanie możliwe jest dzięki technologii Bluetooth, bez żadnych kabli. Technologia  NFC z kolei skutecznie eliminuje skomplikowane konfigurowanie połączeń. Słuchawki pracują do 35 godzin i bardzo szybko się ładują. Na każde 10 minut ładowania przypada 60 minut odtwarzania muzyki.
  4. Słuchawki Marshall Major III BT
    Słuchawki Marshall Major III BT
    Sprawdź aktualną cenę

    Słuchawki ze specjalnie dostrojonymi, 40-milimetrowymi przetwornikami. Zapewniają dzięki temu głęboki bas i bardzo rozbudowane, skrajne tony. Szerokie pasmo przenoszenia (20 Hz – 22 kHz) sprawia, że można usłyszeć każdy niuans muzyki. Słuchawki po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca. Posiadają mikrofon i odłączany przewód. Za sprawą podwójnego gniazdka Jack 3,5 mm kabel podłączyć można z dowolnej strony. Znajduje się tam także pilot pozwalający na prowadzenie rozmów telefonicznych.
  5. Słuchawki nauszne JBL Tune 500BT
    Słuchawki nauszne JBL Tune 500BT
    Sprawdź aktualną cenę
    Wygodne słuchawki bezprzewodowe nauszne pozwalające na przesyłanie muzyki przez 16 godzin. Za sprawą przetworników JBL 32 mm i brzmienia JBL Pure Bass pozwalają cieszyć się doskonałym dźwiękiem przy każdej okazji. Słuchawki pozwalają na korzystanie z asystentów Google Now i Siri bez konieczności sięgania po urządzenie mobilne. W sprzedaży dostępne są w czterech, oryginalnych wariantach kolorystycznych m.in. czarny, białym i różowym.

Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne kupić?

Słuchawki bezprzewodowe nauszne cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników różnych urządzeń. Zapewniają one bowiem na ogół lepsze i pełniejsze brzmienie niż słuchawki douszne  i dokanałowe. Dodatkowo wcale nie są one ciężkie i niewygodne, jak wiele osób sądzi. Czym więc sugerować się podczas ich zakupu?

  • Sposób transmisji dźwięku – kluczowe znaczenie w tym przypadku ma bezproblemowa komunikacja między słuchawkami a urządzeniami. Do wyboru są cztery podstawowe rozwiązania. Najpopularniejsza jest technologia radiowa o dość dużym zasięgu, ale i z zakłóceniami. Transmisja Bluetooth zapewnia komunikację na zasadzie konwersji, co niejednokrotnie oznacza obniżenie jakości dźwięku. Transmisja na podczerwień IrDA stosowana jest coraz częściej w słuchawkach. Technologia ta jest jednak podatna na różnego rodzaju zakłócenia. Posiada też dość mały zasięg działania. Transmisja WiFi bazuje z kolei na połączeniu z internetem.
  • Pasmo przenoszenia – parametr ten pokazuje współczynnik od najniższych do najwyższych dźwięków. Na ogół w przypadku słuchawek bezprzewodowych nausznych wynosi od 20 Hz do 20 kHz.
  • Impedancja – to opór urządzenia. Im parametr ten jest wyższy, tym słuchawki są bardziej odporne na szum. Na rynku większość modeli ma impedancję do 64 omów.
  • Czas działania – mała bateria jest odpowiednia dla osób, które ze słuchawek korzystają raczej sporadycznie. Najlepsze modele na rynku oferują czas działania nawet kilkudziesięciu godzin. Sporo w tym przypadku zależy od zastosowanego akumulatora i jego pojemności czy wymiennych baterii.
  • Wyposażenie dodatkowe – producenci słuchawek coraz częściej oferują swoim klientom różnego rodzaju funkcje dodatkowe. Najpopularniejsze z nich to m.in. wygodne etui transportowe, wbudowany mikrofon, equalizer USB, regulacja głośności za pomocą pilota, radio i odtwarzacz, moduł NFC, panel dotykowy czy slot kart SD.
  • Wielkość membrany – w przypadku słuchawek nausznych membrana jest na ogół dość duża. Dzięki temu dźwięk nie jest zbyt mocno zniekształcony i brzmi dobrze. Dotyczy to w szczególności tonów niskich, basowych.

Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Bezprzewodowe słuchawki nauszne to gadżet, bez którego ciężko jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie nie tylko fanom dobrej muzyki. Pozwalają one odciąć się od otoczenia i niepotrzebnego hałasu, skupiając się na muzyce, audycji radiowej czy audiobooku. Pod względem jakości oferowanego dźwięku urządzenia nauszne znacznie przewyższają słuchawki dokanałowe czy douszne.

Słuchawki bezprzewodowe są bardzo wygodne podczas codziennego użytkowania m.in. w czasie aktywności fizycznej. W ich przypadku nie trzeba  zmagać się ze splątanym często przewodem. Działają one bowiem np. dzięki technologii Bluetooth. Po jednym ładowaniu pozwalają na słuchanie muzyki nawet przez kilkadziesiąt godzin bez przerwy. Niektóre modele posiadają ponadto funkcję szybkiego ładowania. Wystarczy podładować je przez zaledwie kilkanaście minut, aby ponownie móc cieszyć się odtwarzanymi dźwiękami.

Popularni producenci słuchawek bezprzewodowych nausznych

Sklepy z depilatorami warte uwagi